Имам Желание да се запозная с Нови Хора..
Здравейте, млад човек съм които има нужда да се запозна е снови хора, защото всичко живо е забил нос в телефоните. Да споделя че съм пробвала сайтове и от там нищо не излезе, по клубове и дискотеки не ходя.
По принцип хобитата ми са: Четене на книги гледане на филми и сериали, футбол и ф1, слушане на музика, плуване и разходки сред природата.
Интересно ми е Ви с какво сте се сблъсква ли как се преодолява и съвети на които места да търся комуникация?

Коментари

1.   Сайтове за запознанства!

2.   Тиндър.

3.   Щом обичаш да ходиш сред природата. Във фейсбук има група "планински преходи" там може да пишеш, че търсиш компания за да изкачиш връх Ботев примерно. Постоянно се сформират нови групи и хората се запознават. Има и организирани групи от планински водачи.

5.   Зависи каква комуникация търсиш. Аз се убедих, че най-добре се комуникира докато се разхождаш с човека в планината или докато вършите заедно някаква работа (например, превене на двора един до друг, докато си говорите).

По интернет чатовете не ми харесва да говоря (правил съм го, просто не е същото като на живо).
Каква точно е целта на запознанството ти с хора? Приятел ли си търсиш за връзка или само някой за приказки?

6.   Аз съм като теб..Абсолютно същите интереси и начин на живот и поради този факт имам много малко приятели,но предпочитам това вместо да ходя по барове,дискотеки,да пуша ,пия и т.н.
Практикувай хобитата си,тренирай яко и все от някъде ще се появи някой.
М18

11.   Хората в големите градове са се овълчили и трудно се правят запознанства... Не е като едно време, сега всеки е забил поглед в телефона и дори не си гледа в краката къде стъпва.

12.   Целта на комуникацията ми е приказки, а дали с някой ще създам някаква връзка може да си покаже само времето и обстоятелствата.

14.   От групи във фейсбук и ивенти пак от фейсбук, това е единственият начин да си сигурен, че имате наистина общи интереси, а и виждаш дали имате общи познати.

16.   Това е сложен въпрос в днешно време. Повечето хора общуват в социалните мрежи под формата на харесвания, кратки коментари и емотикони, аз също. Можеш да пробваш също и някакви занимания по-интереси, но и там общуванията са кратки и спорадични (мое мнение). Имам познат, който твърди, че ходи по-планините с една малка група само заради общуването. Обикновено ако имаш приятели от детинство или от училище те могат да са по-трайни, но могат и да се разпаднат лесно, защото има хора, които постоянно се сравняват едни с други, злословят, говорят си зад гърба и не са лоялни към приятелите си. Например аз преди време се видях с един приятел от детинство и го взех под крилото си да тренираме, но впоследствие разбрах, че като човек не е ок, не е лоялен, хитрее, склонен е да предава тези около него дори да са му добри познати или приятели ако това застрашава интересите му, топи колеги и подобни. Когато усетих, че и зад моя гръб говори и се сравнява с мен тактично прекратих контакта с него. Не може да общуваш с такива хора, защото негативното им влияние е твърде тежко и не са хора на които можеш да се довериш така, че е по-добре да ги махнеш от живота си. Накратко ситуацията е такава, че е по-добре да си си саможив и самодостатъчен, колкото и кофти да звучи. Можеш да срещаш нови хора, но обикновено общуването е повърхностно. За да се получи нещо по-така не трябва да очакваш от другия каквото и да е (никакви очаквания) и да бъдеш ти активна.

18.   Пич, изредил си готини хобита, но не са много социални. Слушането на музика, четенето на книги са общо взето сам да си ги правиш. Пробвай нещо различно, някакъв спорт, който ти е интересен, настолни игри (има много клубове и места за игри), танци. Така има шанс да се запознаеш с много нови хора.