Връзка с по-малко момче
Здравейте. Аз съм момиче на 21 години, преди месец започнах работа в един хотел като рецепционистка. Запознах се с охраната на хотела, който е на 18 години. Заговорихме се, после ме добави в фейсбук и започна да ми пише. Писа ми колко много ме е харесал, че съм много сладка и свястна. Предлагаше ми да излизаме, но аз му отказах, заради разликата във възрастта. Почнахме да си пишем всеки ден, каза ми че с мен е много притеснен, защото с мен е по-различно и не се е чувствал така с друго момиче, защото е попадал винаги на неподходящи момичета. Подари ми гривничка, винаги остава с мен до към 22:00 часа с мен като съм нощна смяна, един път дойде преди работа да се видим в 7:30.
Според вас да му дам ли шанс? Притеснява ме единствено разликата във възрастта, защото ми се струва много малък, пък и нашите не са съгласни да излизам с него поради същата причина. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Да ти кажа,ако виждаш че е с акъла си и че не е някой дришльо взимай го и да не ти пука.

2.   Дай му, годините не са определящи за това какъв ще е човека, а и разликата ви не е чак толкова голяма.

3.   Бате, ше ме извиняваш ама... и аз съм рецепционистка в хотел, не, че това има значение, но каква РАЗЛИКА във възрастта е ТОВА?? !? ! Аз очаквах разлика от поне 18 години. Стига се излага, боже.. И защо ВАШИТЕ знаят? Смисъл.. все едно чакаш тяхното одобрение, а си на 21 години, стегни се малко, прекалено смешно разсъждаваш.

4.   Къде отиваш? На 21 а още вярваш в дядо коледа. Момчето просто си търси какичка за бройка. Като свърши сезона и си до там.

5.   Давай, 3 години нищо не е, от едно поколение сте. По-важно е как се държи и какво усещане оставя в теб с начина си на мислене, изразяване, поведение и т. н. Приятелят ми също е с 3 години по-малък от мен, но се е държал много по-адекватно от мъже, които са били със 7-8 год. по-възрастни.

6.   3 години изобщо не е голяма разлика. Например мъжът ми е по- малък от мен 8 г. 2-3 години нищо не са, горе-долу сте на един акъл.
Ж39

7.   Мислиш, че всеки който те сваля ще се жени за теб ли?

- Има такива, които те свалят само за секс, има и такива които директно казват какво искат.

-- Не се заблуждавай, че като си пишете всеки ден и стои с теб иска сериозна връзка.

--- Ако искаш лятна авантюра - давай. ;)

8.   По-спокойно де 7, какво женене те е прихванало.. или нещо обърка темите?

Иначе това, което си написал е общовалидно за всеки човек ;-)

9.   3 години нищо не са. Не се влияй от вашите за такива неща. Те какво искат, да се хванеш с някой 10г. по-голям от теб и един ден до такава степен да започне да личи разликата, че на теб като ти се излиза и живее, той да е станал скучен пенсионер и нищо да не иска? Щом е свестно момчето и го харесваш, взимай го! Аз също съм на 21 и приятеля ми е на 16. Не се шегувам. Разликата в годините почти не ни личи, много малко само и то на моменти в разсъжденията. И дори за мое учудване, въпреки крехката си възраст е доста сериозен към мен, семейството му знаеше, че сме заедно още на първата седмица, нямаме проблеми, ходи навсякъде с мен. Разбирам се и с приятелите му.

10.   Ходих с момче една година по-малък от мен(аз бях на 19 той на 18) и мислех, че не е проблем разликата, накрая се оказа детски акъл. Не се занимавай, не случайно момичетата си търсят 1-2 год по-големи.

12.   "Подари ми гривничка"... това изречение е като писано от 15 годишна, така че давай смело.

Аз имам бивша любов, с която прекъснах отношения, защото мислех, че е много малка тя беше на 19 тогава, аз на 27.
След като я оставих си хвана по-малък от нея, още ученик, а тя в университета.
Сега мисля, че е на 25 тя и още са заедно и се обичат супер много. ;)

Супер малоумно е да си мислиш предварително за нещата.. пробваш.. ако стане - стане, ако ли не.. това е опит, от който се учиш.

Братан.

14.   Между нас казано, си доста зле.. Така описваш нещата, все едно, че е със 10 години по-малък ( а и да е - какво от това! ) Не тръгвай с него, не му бъди гадже, ако се колебаеш, или не си сигурна, това е друго. Но само незначителната разлика във възрастта да я изтъкваш като довод, и то с такава сериозност... да не се повтарям но си доста зле. А и защо мислиш, че заслужаваш нещо друго, като си на 21, а мозъкът ти е изостанал на 11-12, буквално? Това, че овулираш, нищо не значи. Момчето звучи свястно, мъжкар е, сам е дошъл да те заприказва, той е по- зрял от теб, така, както изглежда. На неговата възраст аз не бях толкова смел, признавам си. Евала на човека. А и да попаднеш на някой “улегнал” и “отговорен”, ( т. е. да има жилище и кола, не ви се страда рамо до рамо с някого да градите, искате наготово всичко), както обичате да си фантазирате патици като теб, ти какво можеш да му предложиш? Защо мислиш, че няма да те разкара много бързо, като те види колко си дезорганизирана в главата? Все въпроси без отговори, нали? Не си прецаквай живота, слугувайки на лъжовни схващания, никога няма да си щастлива и ще се чудиш “защо само аз си нямам никого? ! ” АМИ ЗАЩОТО НЕ ЗАСЛУЖАВАШ НИКОГО! Ако не ти се занимава с това момче - изтъкни друга причина - не си сигурна, колебаеш се, няма я химията, всичко става и е основателно, но това с възрастта просто е несериозно, недей така, излагаш се.

Приех го присърце, защото моята собствена жена ми е споделяла, че допреди да се срещне с мен, твърдо е вярвала, че “мъжът трябва да е с поне 5 години по-голям”, и тя като теб все удряла на камък. Ами - случайно я срещнах, да вярно е, че ми даде шанс, аз бях на 20, а тя на 22, беше преди 10 години, тръгнахме като на шега, и така. Вече сме 10 години заедно, женени, аз съм съответно на 30, тя - на 32, имаме две деца и си имаме смислено семейство.

Желая ти успех, не си лош човек, но започни серозно да работиш върху себе си и усъвършенстването си - да ходиш със собствените си крака и да мислиш със собствената си глава, можеш само да спечелиш от това.