Ще се самоубивам
Аз съм на момче на 20. Писна ми от живота хората ме мразят и ми правят лошо. Имам гадна работа, гадни колеги. В училище също беше така. Нямам приятели и гадже и като цяло тука не ми върви. Кучето ми почина, после и котката и сега съм сам. Качествата ми са, че съм незначителна утрепка и съм асоциален. С каквото се заема винаги се провалям и губя. Защо съм създаден и има ли смисъл от тази мъка, като е ясно че ще умра сам и никога няма да имам момиче до себе си. Опитах да съм позитивен, но като са сетя кой съм и ми става лошо.

Коментари

1.   Аз едно си мисля.. Ако бях модератор в тоя сайт и се налагаше да чета постоянно такива истории, аз щях да се самоубия. Изобщо не им завиждам.

2.   Понякога нещата за дълго са лоши и ни е неприятно, но така се учим, трябва да се стегнеш. Има смисъл в мъката и болката.

3.   Още си много млад да мислиш такива неща, върви в някоя болница и си поговори с хората, радвай се да си здрав, другото все някак се нарежда, търси хора с твоите интереси

4.   Не се самоубивай. Това, че си без приятели е временно. След време ще намериш няколко, няма да са много но ще са достатъчни за теб.

5.   Добре. Обмисли ли начинът, по който искаш да го направиш?

6.   Е чакай бе брат, та ти си на 20 години. Какво, като нямаш приятели и гадже, пред себе си имаш толкова много време за живот, че нямаш и идея какво може да се случи. Най-лесното е да се самоубиеш, ама това можеш винаги да го направиш. Най-лесно е да се откажеш, обаче самоубиеш ли се отиваш в ада.

7.   На 20 години? Животът е пред теб. Ще ти се случват гадни неща занадпред- това е истината. Нищо на този свят не се дава даром. Всеки минава през изпитания. Щом си на 20 и досега си приминал невредим през всичко лошо, което ти се е случило, се справяш чудесно с живота и нямаш основание да се самоубиваш.
Момиче съм на 17 години и се разпространяват мои голи снимки из целия град. Нямам нито един приятел в училище. Досега никога не съм имала гадже и никой не ме харесва, но искала ли съм да се самоубивам? -НЕ!! Даже напротив, това че никой в училище не ме харесва и всички ми се подиграват още повече ме накъсва да успея в живота и да изчакам правилиния момент, в който ще се появи човекът за мен, за да покажа на всички, които ми се смеят, че не са прави.
Намери нещо, от което да се мотивираш. Започни да учиш нещо, ако не си. Излизай повече... дори и сам. Един ден вървейки може да срещнеш и да се запознаеш с някого неочаквано. Това че досега си попадал на боклуци не означава че всички хора са такива.
Пожелавам ти успех! И не прави глупости.. има за какво да се живее! :)

8.   А опита ли да избягаш в чужбина? Аз имах доста нещастен живот в България и на моменти силно безсмислен. Просто не е било моето място. Смених го и съм доволна.

9.   Помни, че да се самоубиеш е за много силни хора. Визирам самураите примерно, но и на тях им асистират нали. Ако си вземеш някоя дето изобщо не те кефи, по-зле ли ще е от смърта.

10.   Чувствах се като теб с някои изключения. При мен най-много ми тежеше работното място. Напуснах преди една седмица с да кажем един ден предизвестие. Не защото колегите ми бяха лоши или се отнасяха зле с мен, а защото не харесвах това, което правех. Беше страшно, но трябваше да го направя. Вярно, все още нямам нова работа, но първата крачка е направена. Смени обстановката!

11.   Собствените ти очаквания към живота те правят нещастен. Ето аз например нямам куче , не искам да имам приятелка и не ми дреме какво мислят другите хора за мен. И ИЗОБЩО не ми минава мисълта за самоубийство. До вчера пък имах и гадна работа и гадни колеги ,но се махнах и сега ще работя това което ми харесва. С каквото се захващаш , губиш защото отново нагласата ти е да си перфектен и да вършиш нещата правилно. Страха от провала и неуспеха всъщност предизвиква точно провал и неуспех.
Днес например имах изпит и го вземах без да съм учил защото бях спокоен. А бях спокоен защото включвах неуспеха в уравнението. Реално го вземах защото внимавах в час , вместо да си губя времето в мечтаене за бъдещето и да недоволствам от живота си.

Живота е прекалено ценен и мисля че ти не осъзнаваш стойността му.

Никой не е живял или живее перфектно. Единственото което е по силите ти е просто да живееш

12.   Разбирам те, защото и аз съм се чувствал по подобен начин и на мен ми е идвало понякога да се самоубия, но като си помисля, че майка ми ще страда и, че няма да го преживее се отказвам. И аз съм на 20 години и на мен ми е много трудно понякога, но човек трябва да се бори с живота. Казвам го добронамерено.

13.   Купи си полускъпоценен камък Цитрин - той гони мрачните мисли и връща радостта от живота ;)

14.   просто не мисли за това!

15.   Пич, просто започни някъде другаде начисто. Светът е голям, има хиляди готини места, където можеш да започнеш своя нов живот.

17.   Това са глупости момчето ми. Живота ти тепърва започва. Трябва да почнеш да вярваш в себе си!

18.   Момко стягай се, починала му котката и ще се самоубива. Като ти е гадна работата и те напряга я сменяй и това е.

19.   И аз нямам приятели, постоянно се провалям, за гадже хич да не говорим. Всички ми казват колко съм била хубава, красива, умна, но хвана ли се с нещо нищо не излиза. Срам ме е да общувам, страх ме е да не ми се подиграват, когато изляза по улиците ми се струва че всеки ме гледа и си вика: Гледай я тази, никаквица. Девствена съм и такава ще си остана. Прекалено съм срамежлива и отблсквам мъжете с всички сили съзнателно и подсъзнателно. Работя работа, която не ми харесва и пак нищо не се получава... но продължавам да живея. Къде си сродна душице моя?

20.   Ако се самоубиеш, в следващия живот ще се родиш с увреждания.

21.   Виж сега човек. Аз като бях на твоите години се грижех за баща си, едновременно с това бях студент.
Баща ми буквално се насираше на пода, бършех му задника и му слагах памперси. На всичкото отгоре изпадаше в някакви кризи и ме удряше с юмруци по лицето и гърба докато го избърсвах. Беше лято, целият апартамент смърдящ на лайна, а майка ми по цял ден работи. Викал съм линейки безброй пъти, много често съм мъкнал баща ми като чувал с цимент по линейките, беше станал 40кг.
На всичкото отгоре почина, и го изтървах с едни 15мин. Не успях да си кажа последно сбогом с него.
След това майка ми изпадна в криза, по цели нощи плачеше и се тръшкаше в леглото, а аз единствено дете, трябваше да поема цялата отговорност. Малко след това се разделих и с приятелката си. Просто бях изпаднал в някаква бездна. За самоубийство не съм мислил, заради майка си. Та умра ли аз, умира и тя, а не можех да допусна такова нещо.
Като изключим всичко останало, и аз бях като теб. Аутсайдер, никой не ме бръснеше за слива, без почти никакви приятели.
Вече 7 години по- късно, нещата са много по- различни. Имам жена до себе си, няколко много добри приятели, и живота си върви.
Искам да ти кажа, че винаги има надежда, а самоубийството не е решение на нещата. Има хора с много по- тежки съдби от твоята, но са продължили напред.
Без да се правя на някакъв философ или спиритуалист, ама всеки ден трябва да благодариш, че си жив, че все пак си здрав, че можеш да ходиш, че нямаш някакви заболявания и тн.

22.   Цаката е да не ти пука. Трябва да не си толкова чувствителен. Като спреш да обръщаш внимание и станеш пълен непукист, ще ти се лепят всички. Ама всички. Как ще си съсипваш живота. Нещата днес са едни, утре се променят. И не ти е приоритет да имаш гадже. Хората на по 40 почнаха да се обвързват сериозно, ти на 20 да страдаш, че нямаш....абсурд. Посети психолог и психиатър. Пий един месец лекарства да ти се изчисти мозъка от глупостите, защото си в депресия, и си продължи наново всичко. Да видиш колко хубави неща ще ти се случат.....

23.   Приятелче, намери си добър психолог! Самоубийството е най-глупавото нещо! Не го прави! Постепенно ще излезеш от тая емоционална дупка, в която те вкарват собствените ти мисли. Познай Добрия Бог, Който те обича!

24.   Успех, брат.

Братан.

25.   Ти вече си се самоубил. Сред като си се предал и не намираш смисъл да си жив, да дишаш и да се радваш на всичко около теб. Такива негативни личности като теб деморализират подрастващите тинейджъри, обезверяват ги и убиват живеца и детските им мечти. Съжалявам, че се чувстваш социално изпаднал- пропадалец, но няма как да получиш удобрението ми, че ще си прережеш вените. Сигурен съм, че някой те обича и разчита на теб.

26.   Медитирай. Бъди благодарен. Води си дневник. Излизай от комфортната си зона... Депресията е корава пача, не се побеждава лесно, но не е и невъзможно. Ти дори не се опитваш да промениш живота си, поне по думите, които говориш... как очакваш нещо хубаво да ти се случи? Трябва сам да си го постигнеш, не да се самосажаляваш в нета и да чакаш от небето да ти падне... събирай си силите, стягай се, пробвай нещо ново и ще преживееш нещо ново. Виждаш това, което искаш. Хората те мразят? Хората? Най-вероятно са двама-трима от всички, които познаваш. Хора като теб имат навика да преувеличават и преекспонират реалността. Създават си проблеми, които дори не присъстват в реалното време. Измислят си сценарии, филмират се... а си само на 20, момче. Имаш интернет, можеш да пишеш, да четеш, имаш образование, работа, изкарваш пари... млади хора като теб живеят по улиците, защото няма кой да им подаде ръка и си мечтаят да са на твое място... ти имаш покрив над главата и ще се самоубиваш... за внимание на всичко сте готови, ей.

27.   Ако се самоубиеш, ще изпуснеш многото дни, които като млад човек те чакат и няма да разбереш какво ще ти донесат. А животът така изненадва!
Ужасно самопрецакване, нали?
И после- я погледни колко просяци, дрипави и мръсни хора ровят в кофите всеки ден, тътрят колела с кашони и бутилки, колко болни хора се борят за всеки допълнителен ден живот, правят капании, събират пари.
Е, ти ли най-голямият глупак сред всички, та без да имаш техните проблеми искаш да отидеш там, където не знаем какво е?

Ами ти тогава сам се поставяш по-ниско и от тях, утре те пак ще си ровят и някак ще са поне малко щастливи и доволни, а теб няма да те има...
Твърде много гледаме само в себе си, а за да усетим живота, трябва да се огледаме наоколо.