Обичам го. Как да си го върна.
Здравейте, аз съм жена на 23 години. Живея в малък град. Историята ми е доста дълга, ще се радвам ако някой я прочете цялата и се опита да ми помогне.
Всичко започна преди 2 години, лятото на 2017. Аз бях на 21, запознах се с мъж на 33 години. Знам, че разликата ни е голяма, но искрите между нас пламнаха твърде бързо и след 2 месеца вече бяхме заедно. Всичко между нас вървеше идеално. Аз работех и бях студентка едновременно, живях сама на квартира. Изнесох се от нашите още когато завърших училище. Трудно ми беше, но се справях някакси. Влюбих се в този мъж много бързо. Прекъснах образованието си, защото не издържах да съм далеч от него 2 месеца докато съм на лекции. Знам, че това може би беше грешка от моя страна, но няма значение вече. Бяхме заедно около 6 месеца, след което започнаха споровете между нас. Още от самото начало той не беше сигурен в мен. Постоянно ме питаше защо съм избрала точно него, при положение, че съм млада и красива, и мога да имам много по-млади и красиви мъже. Винаги се опитвах да му обясня, че за мен няма значение колко е млад и красив, човек не избира по красота в кого да се влюби. Започнаха скандали относно моите излизания по дискотеки. Той е вече улегнал мъж и излиза по такива места най-много веднъж в месеца. Докато аз го правих почти всяка седмица с приятелки и колежки. Никога не ме е спирал да излизам, но аз усещах, че се дразни от това нещо. Както и да е, разделихме се в началото на 2018 година по негова инициатива. Много плаках, но се съвзех някакси. След известно време той си хвана друга приятелка (жена на неговата възраст). Аз си казах окей, може би си търси зряла и улегнала жена. Бяха заедно около 3 месеца, като през това време не съм поддържала абсолютно никакъв контакт с него. Аз не съм спирала никога да го искам, но съм твърде горделива и не бих го потърсила първа. Също така бях много наранена от това, че той ме остави. Лятото на 2018 година ме потърси. Искаше да поговорим, съгласих се. Помоли ме за втори шанс, каза ми, че съжалява. Разказа ми, че тази жена му е изневерила многократно и затова са се разделили. Дадох му втори шанс. Събрахме се, като връзката ни стана още по-бурна. Исках го още повече от първия път, като усещах това и от негова страна. С всеки изминал ден се влюбвах все повече и повече в него. Бях на седмото небе. Вече спах при него абсолютно всяка вечер. Прекарвахме си времето нон-стоп заедно. Дойде ноември месец и на работата ми започна да идва един клиент, който не спираше да ми сваля звезди. Няма да обяснявам как и защо, само ще кажа, че в началото на декември месец направих най-голямата си грешка - отидох на дискотека с приятелки, алкохола ми дойде в повече, а този въпросния клиент беше там ииии... натискахме се в дискотеката, след което се сещате какво се случи. В дискотеката беше пълно с мои колеги от работата. На другия ден се събудих и ми се обадиха шефовете. Казаха ми, че съм уволнена (на моето работно място са забранени връзки между работници и клиенти). Не бях казала нищо на моя мъж, но той вече беше информиран. Бяха му казали, че просто съм се целувала с този клиент. Аз отричах да съм спала с него. Не знаех какво да правя с живота си, осъзнавах как съсипах всичко за отрицателно време. Бяхме в лоши отношения с моя няколко дни, след което не издържах и си признах, че спах с клиента. Не мога да ви опиша разочарованието в очите му. Много ми крещеше, обиждаше ме, не спираше да ме пита защо съм го направила. Питаше ме постоянно какво ми е липсвало от нашата връзка. И аз не можех да си отговоря, не знам защо го направих. Попита ме не ме ли е било срам да си легна с клиента, а на другата вечер да си легна до него. Много плаках и аз, защото осъзнах, че го нараних много. А и не можех да простя на себе си за това, което направих. Както и да е, преминахме през тази буря, той ми прости. Помогна ми да си намеря нова работа и ми намери квартира в неговия блок, точно над него. Той е на долния етаж, а аз на горния. Всичко хубаво, но след това, което направих, нещата между нас вече не бяха същите. Живеем в малък град, където всички се познаваме и хората започнаха да говорят за мен. Всички знаеха за нашата връзка и започнаха да се смеят на моя приятел за това, че съм му изневерила с клиент, за това, че са ме уволнили и т. н. На него не му беше никак приятно и спря да излиза навън с мен. Каза ми, че държи на мен и иска да е с мен, но известно време докато спрат да говорят хората, няма как да излизаме навън заедно. Съгласих се с него, все пак е мъж, има си някакво самоуважение, а и вината беше изцяло и само моя. Нямаше как да недоволствам, защото за мен беше важно най-вече това, че ми прости. Изпитвах огромна вина и се опитвах да се държа максимално добре с него, за да компенсирам глупостта, която направих. Така продължихме, седяхме си само вкъщи заедно. Той излизаше с приятели, както и аз с мои приятелки поотделно. Да, но минаха по този начин 2 месеца и аз започнах да се дразня (въпреки че знам, че нямам право, защото сама си го направих). Започнах да го ревнувам, да му търся сметка кога ще се прибере, защо е закъснял и т. н. Ако не се видим 1 ден, започвах да полудявам, обвинявах го, че ми изневерява, сълзи, скандали, абе беше някакъв ужас. Просто започнах да го обсебвам. Никога не ми е давал повод за съмнение, винаги ми е казвал къде е и с кого, но мен просто ме обзе някаква параноя. Това продължи до март месец тази година, след което не издържах и го оставих. Бях съсипана, не спирах да се обвинявам за това, което направих. Аз съсипах нашата връзка. Нараних човека, когото обичам. След като се разделихме март месец, той си хвана нова приятелка, а и аз започнах да излизам с едно момче. Да, но при мен не се получи, излизах с него 1 месец, но нямаше тръпка, нямаше пеперуди в стомаха, обичах все още бившия си. А той вече си имаше нова приятелка, отново жена на неговата възраст. Виждах ги заедно навън, сърцето ми се късаше, но нямах право да кажа или направя каквото и да било. Все пак нали сама си го направих така. Също така ги засичах доста често когато се прибират заедно, защото както споменах, аз живея на горния етаж, а той под мен и е неизбежно да не се засичаме. Няма да обяснявам как съм си изплакала очите за него. Преди месец явно са се разделили, защото спрях да ги виждам заедно, а и тя вече не идваше в дома му. Той ме потърси, чисто приятелски започна разговора ни, след което поиска да се видим да поговорим. Бях много афектирана от това, че ме смени толкова бързо с въпросната жена и му написах ужасни неща. Написах му, че ми се повръща от него, че е долен боклук, че не заслужава дори някой да се изплюе върху него. Попитах го не го ли е срам до онзи ден да е бил с нея, а днес вече да търси мен. И още куп ужасни неща му написах, след което го блокирах. Звъня ми 3 пъти, но не му вдигнах. И това беше последният ни контакт. От тогава мина 1 месец, а аз не спирам да мисля за него. Искам да си го върна на всяка цена. Съжалявам за нещата, които му написах. Познавам този мъж от 2 години и вече осъзнавах, че той е човекът, когото обичам. Имам чувството, че за последните месеци някакси станах по-зряла. Вече дори не ми се излиза по дискотеки. Ходя само на работа и вкъщи, най-много някое кафе през деня. Осъзнавам прекрасно, че искам да бъда с него, искам да оправя цялата, , помия'', която сътворих. Сигурна съм в себе си и не бих му изневерила повече за нищо на света. Знам, че и той ме иска, сигурна съм в това. А и го хващам няколко пъти да ме следи с колата, но се правя на луда. Не знам как да оправя нещата, някакси нямам очи да му се обадя, след всичко което се случи между нас и най-вече след нещата, които му написах. Другото, което е - много съм горделива, голям инат съм. Винаги след като сме се карали той ме е търсил първи, никога аз него. Не мога да си представя да му се обадя и да му се моля за шанс. Но май ще се наложи, ако искам да опитам да оправя нещата, защото той едва ли би ме потърсил след всичко, което му написах. Мисля да оставя да мине още 1 месец, за да може ако ми е ядосан, да му поотмине малко поне и да му се обадя. Не ме съдете, моля ви. Осъзнавам, че постъпих ужасно с него, но все пак човек се учи от грешките си. Просто искам да го спечеля отново на всяка цена или поне да опитам. Може и да не иска да се събере отново с мен, но поне няма да се чудя какво би било или не би. Приемам всякакви съвети...

Коментари

1.   Циганска работа е това вашето...Много се обияали, ама се изклатили с други, изпокарали се, сдобрили се, пак изневери, прошки, сълзи и сополи, после пак скандал и т.н. Бетер индийски сериал...На мястото на този няма повече да се занимавам с теб, направо ще бягам като те видя и ще се радвам, че съм се отървал.

2.   Затова му е било гадно да ходиш по дискотеки. Защото се напиваш и незнаеш какво правиш. Аз лично не бих простил такова нещо. Това си е подигравка с мъжкото му достойноство и щом ти е простил значи много те е обичал. Просто е трябвало да му дадеш време, а не да прибързваш колкото и да ти е било гадно. Сега аз ти казвам едно БОРИ СЕ! До последно ако се върне никога повече не прибързвай а му дай време. Ако пък вече наистина видиш че няма смисъл. Просто си кажи м*мка му направих всичко за тази връзка. И продължаваш няма никой незаменим ще го забравиш колкото и да ти е трудно. Аз лично съм го изживявал и боли много да. Но минава и щом се е случило нещо. Е трябвало да се случи! Хората са казали всяко зло за добро.
Успех

3.   Ти не си го обичала. Хората ходят на диско за да се наеб*т холпфули или защото имат проблем с алкохола или наркотиците - възможни са доста комбинации. Влюбен човек не би постъпил така. Какво ти харесва в дискотеката толкова при положение, че няма да флиртуваш. Явно алкохола. Защо пиеш? За да станат по- лесно нещата. Защо ти е всичко това при положение, че си много влюбена. Дори не дочетох до край. На теб ти харесва да нараняваш този човек. Лудо влюбена жена щеше да каже на ония "Клиент" да си затваря плювалника още в службата( в най-добрия случай по-дискретно, но ясно), да не ти провали връзката след някоя интрига или клюка. Ти до безпаметност ли се напиваш!?

4.   Ами съвета ми е да прочетеш приказката за "Лъжливото Овчарче". Прочетох текста до край. Втори съвет не близвай повече алкохол никога.

5.   Щом те следи с колата ти вече си си го върнала. Дори го знаеш, но на нищо не си готова в собствен емоционален ущърб. Трябва да признаеш, че един не ти стига. Не се самозалъгвай в обратното.

6.   Потърси го сега, на момента. Не чакай. Няма смисъл да се мъчиш, нито да губиш време. Потърси си го, за да зарадваш и двама ви.

7.   Ти си една тъпанарка и такава ще останеш-това е единствения съвет,който можеш да получиш

8.   Според мен тази игра на котка и мишка на вас двамата просто си ви харесва. Лесно можеш да си го върнеш, но сценарият ще се повтаря до безкрайност. На 23 години е простено да сътвориш някоя и друга глупост, по-зрелият партньор би трябвало да прояви разбиране, но работата е там, че той май е по-нестабилен и от теб. За мен са необясними две неща. Първо, защо ти е намерил квартира над собственото си жилище, вместо да те покани в него? И второ: как се намира гадже моментално след като си скъсал с някой? Разделите на хора, които до вчера са били влюбени един в друг, се преживяват много тежко обикновено. На някои (аз съм от тях) им трябват години, докато се съвземат и започнат нова връзка. Явно твоят приятел е от породата, която наричам "пчелички" - на тях им е все едно откъде пият нектар и прелитат от цвят на цвят. И още нещо има: докато ти си страдала за грешката си, той не ти е помогнал. Истинският джентълмен демонстративно би се появявал публично, хванал за ръка въпросната "опозорена" жена, за да възстанови репутацията й. А какво прави въпросният? Крие те, докато нещата се забравят! Това не е мъжкарско!
Иначе, стратегията да си го върнеш е проста. Мъжете от този тип са много податливи на ласкателство. Достатъчно е със сълзи на очи да признаеш, че той е най-прекрасният, най-умният, най-мъжественият, най-красивият и как най-накрая си осъзнала факта, че той е единственият съвършен човек на планетата. Това, доколкото познавам хората, ще свърши работа. Но въпросът ми към теб, авторке, е: а за какво ти е такава пудра? Още повече, че отсега си предупредена, че изневерите от негова страна ще са постоянни. От твоя страна ще са по-редки, но ще ги има. За нас с мъжа ми това не би било проблем, защото имаме отворена връзка, но за хора, които собственически се ревнуват един друг, това е отрова. Въпреки личната ми разкрепостеност, не препоръчвам нашия вариант, защото не всеки може осъзнато да приеме такива отношения. На твое място бих продължила образованието си. Повярвай ми - това е най-добрата инвестиция, която винаги се изплаща.

9.   Звучи ми като ужасен човек. Съжалявам, би трябвало да съм солидарна, защото съм жена, но ти скъпа, ... си абсолютна отрепка.
Срещаш този мъж, чукаш се по дискотеки, засрамваш го пред всички, прощава ти и ти имаш наглостта да се върнеш в живота му, за да го досъсипеш?
Ето за това мъжете ни плюят, наричат ни кърви, златотърсачи и т н обидни квалификации.
Човек съди по себе си и за другите, за това си го обсебила... Само защото ти си лъжкиня и прелюбодейка, не значи, че другите са като теб.
Според мен ти си съсипаха връзката необратимо. Даже когато те е потърсил ти си го обиждала сякаш имаш право. Сменил те е, защото за мен ти не си качествена жена. Ти си хлапачка. Научи нещо от тази грешка. Махни се от живота на този мъж, нека намери щастието с жена, която си струва. Донесла си му само болка, що за пиявица си....? Искаш го обратно, за да го наранил още ли, или какво... Искаш да си сигурна, че след теб няма да е годен за друга...
33 годишен мъж трябва вече да мисли за деца, нека намери щастие с друга.. А ти заслужаваш да страдаш. Дано поне научиш нещо от тази история.
Преди доста години моят настоящ съпруг ми изневери. Много дълбоко не нарани, но успях да му простя. Тогава още нямахме деца, но сега понякога когато се връщам назад имам пориви за отмъщение. Особено когато се скараме.
Знаеш ли кое ме спира? Честта. Разума. И желанието да запазя неговото достойнство. Няма да мога да го погледна с тия очи. За мен това предателство ще бъде непростимо и не само, че няма да мога да си го простя, а ще трябва да му кажа, защото ще се съсипя от угризения. Това вече ще сложи край на семейството ни, ще страдат и децата. Това е изневярата от моя перспектива. Ненужно усложнение. Всеки трябва да живее с избора си. Само зрелите хора го осъзнават, за съжаление това все още не си ти.

10.   Просто сте на различна писта. От това, което си написала си личи, че той наистина е улегнал, а ти си живееш на емоции и това е. Просто го пусни.

12.   Остави човека да си намери сериозна и умна жена, простил ти е достатъчно глупости, а ти продължаваш да си нагла (скандалите и обидите от твоя страна). Човекът иска сериозна връзка, при теб още е несериозно отношение...

13.   Имах едно гадже и тя така. Добричка и свястна, ама обожаваше дискотеките и да пие. И то не едно, две чаши вино, а половин бутилка уиски.
Айде сега сещайте се как на половин ботилка уиски, 45 кила с напикани гащи можеш да се контролираш.
Той контролът трябва да дойде преди да пиеш, а не след него ;)

Вашето е умряла работа. След време, като осъзнаеш наистина кои са важните неща в живота ще ти се получат нещата... сигурно...

Братан.

14.   Честно казано, досега май не сте се обичали. Когато човек обича някого и се раздели с него, поради каквато и да е причина страда и не се впуска в нови връзки (ако въобще могат да се нарекат така) на втория ден. А вие и двамата правите точно това. Така всъщност вкарвате още хора във филма ви и страдат и те покрай вас. Аз се влюбих (ама истински) в едно момиче преди време и въпреки, че между нас нищо не беше се случило реално освен флирта, ми трябваше горе-долу година да я преодолея. Немога да си представя, ако бяхме стигнали до връзка колко време щеше да ми трябва. А вие за за по 1-2 месеца се разделяте, срещате се с други хора и пак се събирате, смятай за каква любов иде дума.
Много незрели ми се струвате и двамата. Донякъде за тебе е простимо, заради възрастта ти, макар че постоянно се твърди как жените съзрявали емоционално много по-рано от мъжете, но на 23 вече би трябвало да си жена, а не момиче. Но за него няма оправдание, той се държи все едно е на 18-19.

Иначе не виждам проблем да се съберете отново, вижда се че и двамата го искате. Просто му се обади или иди до тях (не е като да живеете далече един от друг :) ), извни се и толкова, не е кой знае колко трудно, просто трябва да пребориш ината си. Но големият въпрос е колко дълщо ще изкарате. Ако искате нещата да се получат и двама ще трябва да се си простите, да направите компромиси, да се промените и да порастнете. Ти ще трябва да забравиш за дискотеките и приятелките (много ми е чудно, те защо не са те спряли като са виждали, че се напиваш и че ще му пуснеш на онзи - толкова са и приятелки значи), но и той ще трябва да намали излизанията с приятелите си. Освен това трябва да живеете заедно, както някой по-горе писа, въобще защо е трябвало да взимате друга квартира за тебе, а не да сте заедно не я ясно. Ако сте си взели поуки, може и да се получат нещата.
И още нещо накрая (не толкова по темата), 10 години разлика според мене не е голяма, а по-скоро нормална. При положение че средната продължителност на живота е над 70 години в наши дни това не е проблем. Преди 150 години сигурно би било проблем, но тогава хората са живяли до 50. Все пак, поне единия от партньорите трябва да е напреднал професионално и да има добри доходи, за отглеждането на деца в България днес.

15.   Не е любов вашето. Който обича не забравя за месец-два, и не спи веднага с други, даже и не сваля други. Не помирисва други. Просто това не е любов, ама но днешно време повечето връзки са така. Разделят се, преспят с други и походят, и после обичат предния. Не става така.

16.   Винаги са ми били много интересни тези като н.15. Значи когато обичаш някого (според тях) трябва да понасяш всички унижения, да изтърпиш всякакви поднесени гадости и когато най-накрая възлюбения/та те зареже да си посипеш главата с пепел и да отидеш в манастир до края на живота си? Защото иначе не си обичал (пак според тях).
Е има хора, които въпреки болката от наранените чувства няма да допуснат никой да се подиграва с тях. Режат и продължават напред.
Авторката, като ти прочетох историята се сетих за една песен, доста популярна напоследък.
СкандаУ- Спомен от рана.
"Искам да намеря в теб нещо, което го няма"
Последното се отнася за възлюбения ти.

17.   Загубено доверие, лоши думи, липса на уважение... Дори и да се съберете нямате много бъдеще.

18.   16 от 15
Кой ти говори за манастир?! Имах предвид, че ако обичаш, и то наистина, не преодоляваш другия за месец-два и не скачаш в чужди легла. За да забравиш истински трябва време. И през 10 да минеш, това не изтрива човека от живота ти. Бързите връзки след някаква раздяла се разпадат почти винаги, защото са заместител , нищо повече. На думи е лесно да режеш и продължаваш, ама с даден човек имаш изграден навик, който е необходимо време да откажеш. Да, може да лъжеш околните, себе си, но хората не забравят лесно. Затова и авторката сега го иска, не си е дала време да го забрави.

19.   Здравейте, благодаря на всички за коментарите, знам, че съм ужасен човек. Но все пак нека ви разкажа как се развиха нещата. Доста време събирах смелост да му се обадя, докато един ден просто си казах, че няма за кога да чакам повече, хванах телефона и му звъннах. Директно му изстрелях думите, че искам да се извиня за всичко, и че държа на него. Той ми отговори, че до такава степен е свикнал с глупостите, които правя, че вече нищо не може да го изненада. Общо взето се държа студено, попита ме дали съм му се обадила само за това, след което затвори телефона. Бях доста разочарована от студеното му поведение, но си казах, че поне съм опитала. Изобщо не очаквах да ме потърси, но 3-4 дни по-късно ми писа. Писахме си общи неща, как съм, какво правя, как върви в работата ми и т.н. От почти 3 седмици си пишем почти всеки ден, говорим си по телефона, като почти винаги той е инициаторът на разговорите ни. Преди 4 дни си писахме отново, при което той ме питаше имам ли планове за днес, какво ще правя. Казах му, че нямам планове, а той започна да увърта. Сякаш искаше да се видим, но не можеше да ми го каже директно. Аз не исках да го притискам, затова не съм му предлагала да се виждаме. Но накрая не издържах с тези негови недомлъвки и директно му предложих да пием по питие. Той се съгласи. Купих бутилка вино и любимият му шоколад. Исках да го зарадвам с нещо, с някакъв жест, да разбере, че е важен за мен. Отидох в тях надвечер, говорихме си много, пихме вино и всичко вървеше добре. Не съм отваряла никакви стари теми за изневери и т.н. Не исках да избързвам още първата вечер с разговори относно нашите отношения. Все пак бях щастлива, че съм 1 стъпка напред, щом се съгласи да се видим. Докато си говорихме, стана въпрос за един негов колега. С въпросния му колега сме само приятели може би от преди 3 години. Веднъж, когато се беше напил ми призна, че е влюбен в мен. Аз го отрязах, казах му, че между нас не може да има нищо повече от приятелство и всичко приключи до там. Продължихме си приятелството, все едно не ми е казвал нищо. Преди малко повече от месец ходихме с въпросния му колега на плаж за 1 ден. Чисто приятелски. Както и да е, всичко това го казах и на ,,моят''. Той явно се подразни, защото уж на майтап започна да ми намеква защо не съм се взимала с този неговия колега. Аз му обясних, че никога не съм гледала на него с други очи, и че си останахме приятели. Също така му споделих, че са ми вдигнали заплатата, а неговия отговор веднага беше: ,,Абе много странно, ти си една от най-новите на тази работа, нещо много бързо ти вдигнаха заплатата, да не си станала любовница на някой шеф". Не знам дали го каза на шега или наистина го е мислил. Стана късно вечерта и той каза, че му се е приспало и отива да си ляга. Аз казах, че и аз се прибирам, след което той ме попита дали искам да спя при него. Не знаех как да реагирам, не знаех дали е правилно, но се съгласих. Легнахме си, цяла вечер ме гушкаше. За секс дори не е намеквал, от което останах приятно изненадана. За момент си помислих, че нещата между нас могат да се оправят. Прекарах една прекрасна вечер с него, мислех си, че никога повече няма да иска да ме види, след всичко, което съм му причинила, и не можех да повярвам, че съм отново в прегръдките му. Цяла нощ не ме
пусна, усещах го в съня си как ме придърпва към себе си и ме стиска здраво. Гушкаше ме така сякаш ме обича. На сутринта станахме, той имаше работа, а аз се прибрах. Не сме се уговаряли нищо за следващите дни. Беше рано сутрин и на тръгване ми каза: ,,Днес времето го дават хубаво, можеш да се обадиш на колегата ми и да отивате на плаж''. Аз го приех на шега и. просто се засмях. Мислех си, че по-късно през деня ще ми пише. Реших да не чакам само той да ми пише, а да му пиша аз. Писах му следобяд, но той се държеше странно. Отговаряше ми само с по една дума. Нито ме пита аз какво правя, къде съм и т.н. Казах си, че може би е зает в момента. Дойде следващия ден, а той така и не ми писа изобщо. Започнах да се питам къде съм сгрешила този път, дали не съм му казала нещо, което не трябва. Споделих със сестра ми, а тя ми каза, че не е трябвало да му казвам, че съм била на плаж с колегата му, и че може би се е подразнил от това. Реших да му пиша отново аз, писах му вечерта, попитах го да не съм го обидила с нещо, има ли му нещо, и ако има нещо, да ми каже, за да разрешим проблема. Отговор не получих същата вечер. Отговори ми чак на следващата нощ. Писа ми, че е бил на работа цял ден, и че му няма нищо. И това беше. Казах му добре. Минаха вече 3 дни, нито той ми е писал повече, нито аз на него. Не искам да нахалствам, а и самият той като не иска да ми каже какво му има, аз не виждам какво повече мога да направя. Не виждам нищо лошо в това, че съм ходила на плаж с колегата му, който ми е приятел. Все пак с него бяхме доста време разделени, а и мога да имам приятели мъже. Бях искрена с него, не мисля, че ако го бях скрила това, щеше да е по-добре. Не знам как да постъпя от тук нататък. Тъжно ми е, нямам желание за нищо. Наистина искам да го спечеля отново. Не мога да разбера каква е причината за държанието му. Ако не иска нищо с мен, да застане като мъж и просто да ми каже, а не да ме разиграва. Като цяло сега не мисля аз да го търся повече. А ако случайно той ме потърси, смятам да му кажа да ми се обади, когато разбере какво иска....Приемам съвети отново.

20.   Правилно си му казала всичко, според мен държанието му не е в следствие от това ходене на плаж с колегата. Може и да те обича, но мъжете като се разочароваме по този начин и много трудно да забравим. Всякаш човека срещу теб не можеш да го погледнеш по един и същ начин както преди случката. Мен(доколкото знам) не са ми изневерявали, но дори и като са ме карали да ревнувам(умишлено), вече ми се изменя мнението. Аз лично нищо общо не бих имал с човек който ми е изневерил. И да го обичам, представата ми би се изменила непоправимо в негативен смисъл.

21.   Грешка е да реанимираш една вече прецакана връзка. От собствен опит ти го казвам. След това нищо вече не е същото. Хората се отчуждават, нямат си доверие а без доверие няма връзка, няма близост. При всяко скарване започва да се напомня миналото и това отравя настоящето. По- добре прекрати с този човек, даже си намери квартира по-далеч от него, спри чатове и разговори и започни с друг човек на чисто. Добре ще е за теб ако си научила някакъв урок и си коригираш поведението - с алкохола, дискотеките и евтините свалки, с уж приятелите-мъже, които в един момент се оказват мераклии за секс, само че с друг подход. Просто се стегни и се научи да уважаваш себе си, тогава ще те уважават и другите. Новото начало е по-добро от застоя и опитите съживяването на нещо, което е изчерпано. Това мога да те посъветвам, дали ще го приемеш си е твоя работа.