Избягва темата за бебе
Здравейте, както виждате от заглавието, приятеля ми избягва темата за дете. Аз съм на 22 години, а той на 29. Та преди половин година той ми каза, че иска да имаме детенце, аз се съгласих, защото също много исках. Все пак финансово не сме зле, живеем на квартира, но с малко зор ще се справим, това не ни беше пречка. Направихме опит един път, не се получи и от тогава спря да ми говори за дете. Все му намеквах да опитваме, като видех малко дете и все го питах кога и ние ще имаме. Отговора му ме срази. Първо ми каза добре, но нито един път не опита. И след това се започна с едно бягане от темата, накрая каза "Стига с тия деца, трябва да теглим кредити, то ще иска от всичко". Бях в шок и замълчах. И вече 4 месеца му намеквам, но нищо. Не мога да разбера причината защо се отказа. Той започна тази тема с голямо желание, беше толкова щастлив, че ще отглеждаме дете и изведнъж край. Всеки ден виждам толкова двойки с бебета и сърцето ми се къса, че никога няма да мога да имам деца с него. Моите родители и те са готови да гледат внуче, но как да им кажа, че той се отказа... Самия той каза, че вече му е време, че даже е закъснял. Заедно сме от 7 години, не знам какво още чака. При положение, че може дори да правим опити години, той си мисли, че когато му скимне ще стане. Вече нямам желание за нищо, обвзела ме е тъгата и няма и да се оправя. Дайте съвет какво да правя, ще полудея вече, чувствам се сама в тази връзка.

Коментари

1.   Съветът ми е да му зададеш въоросите, които задаваш на нас. Направо не разбирам хора, които просто “намекват” на половинките си - уж най-близките хора на този свят, хората, с които ще правите семейство и ще отглеждате деца...

2.   От това, което пишеш ми изглежда като някакъв недорасляк... Отделно дето е завършен егоист, след като желанията на детето са му проблема...
С две думи, съветът ми е - сменяй мъжа докато си млада, че после ще страдаш.

3.   Дете може и на 30 и на 35 да имаш . Забременявах 3пъти за три години , едната беше неуспешна , двауа пъти стана веднага , разбира се при някои хора не е толкова лесно . Само на 22си , детето е за цял живот , не е лесно отглеждането . Мъжа ти още няма 30 - при тях желанието идва по -късно , може би има някакви притеснения .

4.   Ако някой негов приятел има бебе може да е разбрал, че отглеждането на дете не е лесна задача и отиват много пари по едно дете.
На 22 си и за теб ще е по-добре да нямаш деца все още, а да си живееш живота.

5.   Мисля, че е уплашен че няма да можете да изнемогнете с финансите, защото наистина отглеждането на деца струва много пари. Но аз съм от семейство с малко пари, смея да кажа че човек от мен стана и всичко ни е наред.

6.   Ти си на 22 и сте заедно от 7 години ...Накъде върви света....

7.   Той е един глупав мъж, предлагаш му най щастливият момент от живота му! Какво по голямо щастие да чукаш без да се съобразяваш? Чукаш на кеф, няма гуми, няма - ама сега е опасно, няма забрани, само кеф и той се отказва от такъв, наистина е глупак, по добре го сменяй. А не можеш ли да му дупчеш презерватива, нека си мисли каквото иска?

8.   Здравей,аз ще ти предложа два възможни варианта за внезапната промяна! Значи първия път,сте опитали но не е станало, това може да го е комплексирало? И да крие някакъв здравословен проблем от теб. А може би си има любовница, съжалявам. Но каквото и да е, намери истината на време! Защото после няма да има смисъл..

9.   Нали вече имаш две големи дъщери и внучки дори, защо продължаваш да се представяш за младо момиче. Как не ти омръзна да лъжеш бе бабо. Ти наистина си болна жена.

10.   Ти учиш ли, работиш ли? Имаш ли амбиция да се реализираш някак? Когато имате дете кой смяташ, че ще отнесе първите три години финансов ангажимент, ама нямате заделени средства? Или ти просто ще искаш и искаш неща за бебето и себе си, а мъжът ти ще се скапва от работа за да ви ги осигури.
После ти ще му се сърдиш, че не ти помага и е депресиран.
И защо намесваш родителите си? Те са отгледали теб, не са ти длъжни с нищо.
Не разбирам какво е това мислене. Така се разбиват семейства.

11.   Не е казал нещо, което не е вярно. Стегни се малко и като искаш бебе вземи спестявай пари, купи едно жилище, и тогава искай пак.

12.   Здравей авторке,

Защо казваш , че няма да имаш никога дете с него при положение , че проблема ви е от 4 месеца?
Не мислиш ли , че се е замислил за разходите и иска да си стъпите здраво на краката и чак тогава да имате бебче? Имай в предвид , че мъжете се грижат за основните финанси в семейството, в повечето случаи и винаги избират сигурния начин, а в случая той може да се е замисли и да има планове за ваше жилище. Остави го малко да диша, извинявай много , но за мен е глупост да стоиш и да натискаш човека, освен това и да се затваряш в себе си, само защото в момента не му е до това... Може да има и проблеми в работата, мислиш егоистично , остави му малко въздух и виж дали ще се променят нещата.
Изпуснах да кажа , че съм на 26 - жена , във връзка, която също няма деца, но повярвай ми не искам да гледам детето си на кредити, искам да съм спокойна , че мога да го отгледам по нормален начин, не казвам че кредитите са нещо лошо, но не е ли по-добре човек да се подсигури и да знае , че парите са си негови и няма да ги връща?

Не го пристискай, ще го загубиш, познавам мъже, които са били отчуждени от половинките си заради този натиск. Другото което е ти си на 22 , а той на 29 - той винаги може да стане баща, а ти не си особено възрастна , за да се притесняваш толкова.
Помисли над действията си и спри да му натякваш. Остави го той да предприеме 1вата крачка, изчакай го, а ако вече след известен период от време не подхване темата (не говорим за месеци!!!) , тогава можеш вече да се притесняваш.

Не примеай коментара ми като упрек, а като съвет, не се натъжавай , може да има нужда да премисли финансите ви , защото не винаги ние жените сме най-пресметливите. ;)

Надявам се да съм успяла да те поуспокоя, макар и с лек упрек.

Успех и дано скоро да се похвалиш! :)

13.   На 22 си момиче живей си живота скоро няма да можеш да го живееш! Не знам за какви деца мислите на тези години вместо да пътувате!

14.   Насила не можеш на някой, който иска да изчака, да прехвърлиш отговорност за дете. Аз исках много дете, преди 6 месеца абортирах не по мое желание. Сега не съм още готова за дете. Казвам го честно на човека до мен. Давам ти пример как нещата се променят. Сигурно не е готов.

15.   Автор: Ще помоля темата да се изтрие поради лични причини. Благодаря Ви.

16.   Тук не трият темите.

17.   Ами разбрал е, че искаш да го хванеш в клопка с това дете. На 22 да напъваш за деца е странно. Явно имаш ниско самочувствие и целта ти е да го вържеш. В крайна сметка ти надали имаш достатъчно финанси да се издържаш с детето 3 години, докато евентуално си намериш работа, което означава, че той ще е нагърбен с издръжката. На 29 все още му се живее, нормално е.

18.   Трият ги, обаче, ако на модовете нещо им накриви.