Защо той не се обажда?
Мъжката гледна точка към хората и жените в частност винаги ми е била интересна. Каквито и неща да имаш в главата си, онова което мъжът мисли никога не е едно от тях.

След като минаваме през клишетата, кой какъв и доколко е мъж спрямо отношението му към някоя жена, и доколко това е сериозно изобщо, стигаме до извода, че модерният мъж никога не търси пръв. Не го счита за нужно. Една приятелка ми беше казала, че „Мъжът е достатъчно търпелив, за да изчака на една жена да й писне и да го потърси първа. “ Някой й го беше казал. Мъдър човек.

Харесването на някого и търсенето му впоследствие не се променило от времето, когато си бил пети клас. Ако тогава те е било срам да си го признаеш и сега ще е така. Ако тогава не си звънял, сега това чувство се е засилило двойно.

Модерните женски списания се опитват да те убедят, и някои успяват, че „модерните правила за срещи“ гласят, че не трябва да изчакаш той да те потърси, а да яхнеш момента и да го направиш първа.

Мъжът винаги намира жената, която харесва. Винаги си вдига телефона, когато тя му звъни. Никога не зарязва приятелите си заради нея.

Правилото гласи, че никога не трябва да го търсиш, защото изглеждаш отчаяна, а новото – че ако си смела и истинска, можеш да го търсиш по всяко време.

Когато един мъж кара винаги жената да го търси, тя започва да се чувства като натрапник. Да усеща, че не е желана, че пречи и досажда. Доста пъти ми се е случвало. Егото ли си чешат така?
Докато само аз съм ги търсила или съм чакала те да се сетят, те са търсили друга. Естествено, в началото е обратното и винаги те се сещат за теб. Но след време нещата се променят. Отношението им се променя. Усещаш, че нещо се случва и се досещаш, че вероятно вече не представляваш интерес за тях. И така, не след дълго всичко приключва. Тук не говоря единствено за краткотрайните връзки, а и за тези от една-две-три години.

Мъжете са неразбрана за мен Вселена. Нали знаете онези хора, които се учат от грешките си. Аз не съм от тях. Реалността и отношението на конкретен мъж ме захапва отзад малко след като съм направила онова, което не е трябвало да правя.

Бъркам любезността и доброто отношение с други неща или обратното. Аз и мъжете, с които съм била, винаги някъде се разминаваме по пътя между това, което искаме и онова, което се случва. Разминаването във взаимоотношенията на това, което искаш и това, което някой е склонен да ти даде са най-големият кошмар. За всеки. Полът в случая няма отношение.

И все пак. Все още стои чуденето след „защо той не се обажда? “

Коментари

1.   Ако някой иска да те обади, да те потърси той го прави ...всичко останало е само оправдание ....
Когато аз наистина се влюбих аз не можех и 1 ден без него...без да получа отговор дори на най тъпото съобщение ..

2.   Мъжете са елементарни. Те или харесват една жена или не я харесват. Средното положение е секс за една нощ и после не се обаждат.

3.   Има един филм. В него се казва цялата истина за мъжете. Казва се: "Той не си пада по теб".

4.   Щом не звъни на теб, значи звъни на друга. Или още мисли за бившата си. Няма трети вариант.

5.   Моят опит показва, че когато един мъж има интерес, те търси. Изключения са някакви много смотани, но такъв не ти и трябва.

6.   Знам че е гадно да харесваш някой, а той да изглежда безразличен, но в опита ми с мъжете съм забелязала, че ако един мъж те харесва и е достатъчно зрял (тоест тийнеиджъри и младежи под 22-23 години не влизат в класацията), то той ще те потърси. Може да е след ден-два или седмица, но ще те потърси, независимо дали сте правили секс или не. Ако след седмица няма ни вест ни кост от него, най-вероятно не му харесваш достатъчно и /или се занимава с друга. Дори да е от тия, които само секс търсят, би те потърсил, ако в леглото си го зашеметила с уменията си. Защо би се лишавал от хубави усещания? Ако търси сериозна връзка ще ти пише или ще ти се обади, за да видиш че не си му безразлична. Какви изводи може да направим? Ами много лесно. Ако един мъж не те търси, вариантите са два: или е задръстен мухльо или не му харесваш достатъчно. В повечето случаи причината е, че въпрпсната жена не му е допаднала много много.

7.   Много зависи как се е държала жената с него преди. Ако заслужава игнориране ще си го получи.