Да му дам ли шанс?
Момиче на 17 съм. Преди 4 години (ноември 2015) започнах да харесвам едно момче. Той ме харесваше от юли 2015. Според всички нашата връзка беше "детска", защото не се целувахме, не се държахме за ръце, не смеехме да се прегръщаме пред по- възрастни, карахме заедно колелета, ходехме да берем зелени джанки и после да ги ядем със сол, ходехме да ловим рибки с голи ръце до малка рекичка и т. н. Той беше много важна част от живота ми. Разделяхме се, пак се събирахме, абе с една дума- не можехме един без друг. Закачахме се, гонехме се- това беше нашата любов. Нямаше лъжи и интриги. Всеки малък жест означаваше много за нас. 2017 го запознах с най- добрата ми приятелка. Е, вече може би се сетихте какво се случи- той тръгна с нея. Спрях да говоря и с двамата, но него го виждах всеки ден, защото бяхме в една копмания. След няколко месеца пак тръгнахме. Мислех че се е променил- но уви. Онзи ден ми писа, че съжелява за всичко и иска да сме пак както преди. Поиска да му дам шанс за пореден път.
Въпросът ми към вас е- ако бяхте на мое място какво щяхте да направите? От една страна, ако опитаме може пак да ме нарани. А от друга страна, може наистина да се е променил. След всичко, аз още го обичам.

Коментари

2.   Не. Не му давай шанс!

3.   Ако все още го обичаш, му дай шанс... Иначе няма никакъв смисъл да продължаваш и ровиш в миналото!

М.32г.

4.   Недей.

5.   Вземете се изчукайте като хората пък после каквото сабя покаже.

6.   Деца сте. Всичко ще мине, дали ще сте заедно отново или не - със сигурност няма да остареете заедно, прави това, което смяташ за нужно. На твое място бих махнала и него и 'приятелката' от живота си. Съжалявам идва от жАл, не от гЕл. На 13 години ли вече започвате връзките... Успех

7.   Бих му дала шанс, колкото да няма beef и напрежение между нас, но не бих го допуснала близо до себе си...

8.   Хората не се променят, казва ти каквото иска да чуеш. Ако му повярваш само ще страдаш. Този човек е недостоен очевидно, това не се променя с времето.

9.   Ами като не сте стигали до прояви на интимност какво очакваш? За съжаление е факт, че приятелски отношения по-трудно преминават в интимност, защото не е ясно какво да очаквате един от друг. Ако сте достатъчно големи да се изясните каква връзка искате на този етап - пробвай. Ама не с тая женска арогантност - да му дам ли шанс... Връзката мила не е едностранно нещо, трябва взаимно да си дадете шанс... Още от 17 почвате да въртите тия номера, и очаквате другия да се "променя"... Това са детински игрички. Просто трябва да се изясните един пред друг като големи хора какво очаквате и можете ли да го изпълните. Там е разликата между това да си играеш на любов, и наистина да обичаш някой...

10.   УАУ! Не знам как попаднах в този сайт и на тази история, НО
това звучи много, много, много красиво ако е истина.

Ако е толкова красиво - то тази любов си заслужава повече от всичко.
Бори се за нея. Бори се докрай.

Ако в крайна сметка се окаже, така че той не иска да е с теб, значи всичко е било илюзия...и..... НЯМА НИКАКВА нужда да страдаш - ама никаква. Подчертавам отново - НИКАКВА нужда да страдаш и да ти е тъжно ако не стане.

Ако ТОЙ се бори за теб и ТИ се бориш за него.....
Това е идилия.

Не се шегувам. Смело. Не го МИСЛИ - или Е
или НЕ е.

ДЕЙСТВАЙ. След време може да съжаляваш, че си изпуснала любовта на живота си.

А ако се окаже, че той те лъже и те наранява, и е боклук, и си играе с теб... Поне ще имаш опит, много ценен ОПИТ -
Не травма от нараняване. Ще знаеш занапред.

Чети книги. Тренирай. Мечтай. Имай ЦЕЛ в живота.
Това са жестоки клишета, но са вярни.

Успех.

11.   След време, когато човек погледне назад в миналото си, стжалява много повече за това, което не е направил, отколкото за напревеното. Дай му шанс, ако още имаш чувства към него. А колкото до това дали ще те нарани или не, най-добре се подготви от сега, защото през живота си ще бъдеш наранявана много пъти. Не един ило два пъти. Така хич да не те е страх, раните са част от живота. Все едно да те е страх от падане и за това да не тичаш, да не караш колело и т.н.,а само да седиш. Глупаво, нали? Животът трябва да се живее без страх.