Медицина в Македония
Здравейте, на 21 години съм и мечтата ми е да стана лекар. Когато завърших средното си образование, записах психология, но в началото на тази година се случи едно събитие, което ми “отвори” очите, че тази специалност не е за мен. В резултат аз категорично реших, че ще изпълня мечтата си някой ден да бъда лекар. Но поради малкото време не успях да се подготвя отлично за изпитите по биология и химия(с тях се кандидатства за специалност медицина) и изкарах 4. 10 и 3. 18. За момиче крайният бал не е достатъчен дори и за платена поръчка. Поинтересувах се и разбрах за възможността да се следва медицина в Скопие, Македония платена поръчка. Условието е да се държи изпит по македонски език, както и дипломата от средното образование. Въпросът ми е някой би ли ми пояснил какви компоненти съдържа този изпит, на какво ниво(трудност) е, по какви учебници/помагала/сайтове да се подготвя, както и за самото следване в Македония. Как стоят условията и цените с общежития/квартири, както и цялостната документация? Ще ви бъда много благодарна!

Коментари

1.   Абе ти ненормален ли си? От Македония идват да следват в България медицина той за обратното се замислил.

2.   Остави го човека, всеки има право да е балък

3.   Виж, не ходи в Македония. Искрено и добронамерено ти препоръчвам да не ходиш в С.Македония или там както още и е името.

4.   Аз те подкрепям за следване на медицина има голяма реализация в Европа, но дипломата от Македония надали ще е призната и трябва да преминеш дълга и сложна апробация, ако решиш да работиш после в България, Германия и т. н.
Аз на твое място бих кандидатствала във всички медицински университети Сф, Варна, Плевен, Стара Загора все някъде ще стане.

5.   Аз познавам зъболекар учил първата година в Македония и прехвърлил се в България впоследствие. Но дали трябва да държиш изпити не знам, не знам и дали таксите са като за чуждестранни студенти, 7000 евро/година.

6.   Авторът е момиче!!

8.   В никакъв случай не отивай. Подготви се по-добре, почни уроци и догодина пак кандидатсвай тук. Имаме достатъчно университети, най-добрите МУ София и МУ Варна, но и да не те приемат в тях кандидатсвай и в Пловдив, Плевен, Стара Загора, Бургас, пак са в пъти по-добре от Македония!

9.   Ти пък си намерила къде да идеш, в малкото страни където е по зле и от тука.

10.   Измислена тема според мен.

11.   Имам приятели от Македония, които учат в София. Казвали са ми, че там остават да учат единствено хора, на които средният успех е под 4 и просто не са ги приели другаде. Не ти го препоръчвам, а и техните висши заведения не са признати никъде.

12.   По-добре "Европеистика" в университета във Валпарайсо.