Мъже, отблъсква ли ви, ако едно момиче няма приятели?
Въпросът ми е кратък. Който има време и желание моля да ми отговори. Когато излизате с момиче, което ви привлича и имате намерения да създадете връзка с нея, ако си допаднете, би ли ви отблъснало това, че тя няма много социални контакти, домошарка е и по-семеен тип човек, но в същото време може да говори на всякакви теми, не е консервативна, ревнива, маниачка или нещо подобно?
Благодаря!

Коментари

1.   Мисля, че всеки без значение от пола не би се чувствал комфортно с такъв асоциален човек. Разбира се и другата крайност не е желателна,особено в сериозна връзка. Златната всреда е просто всеки да си има лично пространство и занимания и извън връзката,но нв за сметка на взаимоотношенията с половинката. В

2.   От това по-добро няма! Когато се гради една връзка, всички други са напълно излишни! Защото ако аз реша да отида с дамата на някой концерт, а нейната компания не обича фолклора, класиката или пък детските песни, то тогава за какво ми са такива хора? Просто няма смисъл! Те предпочитат да отидат в някой лисичарник, да се лигавят и смеят на някакви глупости, вместо да видят и чуят нещо различно! Да, точно такава мома бих си търсил-напълно порядъчна и коректна! Това е от мен!
М 36

3.   Аз търся такова момиче, но мисля че трудно се намират в днешно време тези девойки. Вярвам все пак, че някога ще я срещна.

4.   не

5.   Не, по-скоро ме отблъскват тези с прекалено многото приятели.

6.   Приятелите нямат нищо общо.

Това, което хората не харесват е, когато не си е самодостатъчна.

Значи... ако няма собствен живот, приемай ако щеш книга, шибано плетене на гоблени или каквото се сетиш, което се прави от един човек.. е тогава има проблем.
Защото започва да изисква от теб цялото ти внимание, а това... е нещо пагубно.

Та, приятелите не са от значение... самодостатъчността е!

Братан.

7.   Такава искам да си намеря.
Мъж съм на 25 години.

Белия Мечок

8.   Естествено, че никой няма (чак пък) да го отблъсне.
Но ако ти си такава внимавай да не те накачат някакви мега ревниви и комплексирани типове, често и агресивни, които такива хора като теб ги търся специално, защото самите те принципно имат тежки затруднения да са сред хора, чувстват се несигурни сред хора, несигурни в чувствата ти, когато ти общуваш с други хора и така.
Няма лошо да не си особено общителна, това си е личен избор, но както ти казах - много внимавай какъв ще привлечеш.. ти казваш, че не си консервативна, ревнива, маниачка, но точно такива мъже има немалка вероятност да привлечеш. Внимавай - не бъди наивна.

9.   Аз съм такава - на 28 имам 2-ма приятели и някакви познати. За последно излизах с тях преди месец и то по принуда. Не обичам да общувам много-много с хората, избягвам контакти и предпочитам да си стоя сама или вкъщи. Ако видя познат на улицата, гледам да се скрия, за да не ме заговори. С приятеля ми сме заедно от над 4 години, той е точно обратното. Понякога ми се чуди на акъла, но не ми е споменавал да има проблем с това, че съм асоциална. Често пъти се е случвало тотално да игнорирам негови приятели/познати, които са ми подавали ръка или са ме поздравявали, което сигурно е много грубо, но изобщо не желая да говоря с когото и да е през 90% от времето. Отново не е имало проблем, но и да има - не ме интересува. С всичко това искам да кажа, че дори при толкова лошо отношение от моя страна, той продължава да е с мен. Та след като не си толкова тежък случай и момчето не е някаква отчаяна социална ку*ва, не мисля, че има причина за притеснение.

Много е важно, разбира се, да си ок със своята интровертност, а не да компенсираш самотата, задушавайки приятеля си. Това би значило, че си сама по принуда, а не по желание, което вече е проблем.

10.   100% ме отблъсква. Връзките от затворен тип изобщо не са за дълго. Ще има едно привързване което тежи и на двамата .
Като те гледам и как се оприличаваш "мога да говоря на различни теми ", все едно си робот ,на който току що е инсталиран нов софтуер за водене на разговор....

12.   Може би е показател, ако тя няма приятели, че може да бъде с трудно поносим характер. Имай предвид и това.

13.   А съм асоциална и като цяло социалните момчета не ме разбират. Решават, че нямам живот и ще взема техния. В единия случай това не ги устройва и побягват с 300. В другия искат да сме постоянно заедно, като ми натрисат хобитата си, приятелите си, семейството си и т. н., и ако не искам или не мога да се "впиша", страдат, обиждат ми се и пак се разделяме. Така и не разбрах дали мога да имам връзка със социален мъж. Ще следя с интерес темата.

14.   Такъв тип жени са чудесни съпруги, донакини и приятели! Не би ме отблъснало това, по-скоро би ме привлякло. ;))

М26

15.   Не, няма проблем за мен.

16.   Според мен такъв човек неминуемо има проблем с обвързването и с доверието и съответно, няма да разбира нуждата от лично пространство на другия.

17.   7 - Бял мечок, като гледам по улицата колко мечки има, дебелани, по 90-100 кила с къси гащи или впити клончета, мецаната лесно ще я намериш.

18.   Аз съм с подобен характер, така, че за мен не е никакъв проблем.

19.   Ами аз съм точно такъв тип. С приятеля ми сме заедно от няколко месеца и той ми каза още в началото, че търси именно такъв тип момиче. От друга страна той също е такъв. В това отношение си пасваме идеално.
За хората по-горе, това че съм такъв тип човек, не означава, че съм асоциална. Просто нямам нужда от много хора покрай себе си. Придържам се към максимата, малко ама качествени и истински. Просто не си падам по огромните компании и т. н.
Има естествено хора, различни от мен, които не биха ме разбрали. Един коментар по-горе беше, че подобни "задушаващи" връзки нямат особено бъдеще. Може би е така за хора, които не биха понесли да се чувстват "задушавани", но има и такива, които търсят именно това.

20.   Това е научна фантастика. Сходства на характери е възможно на 70 процента. Казвам възможно. Това е просто теза на учени. Къде ще намериш такова момиче? Да не забравяме, че реброто е единствената кост в човешкия скелет който няма костен мозък. Какво очакваш от такъв кокъл?

21.   Честно казано, пишех си с едно такова момиче и всичко беше ок. Лично мен не би ме отблъснало, даже е по-добре.
Жалко, че е на другия край на България..

22.   Имам познат, който е тотално плямпало и прекалено комуникативен по моите разбирания, но това е нормално - в България всички обичат малко по-богатичките и по-полезни хора, от които и чрез които се печели.

Та този въпросният има различни приятели, но какво е общото - всичките заможнички, кой с далавери, кой от сгодни държавни поръчки, кой просто е добре платено IT, а някои са обикновени продажници. Мъжете като цяло са или затворени geeks или обикновени мутри с джиповете пред панелката. Жените в общия случай са обикновени домакини с интереси, окръглени в в тигана и замразени във фризера. Постижения - нула. Амбиции - нула. Възможности - нула на безкрайност. След изчерпване на темите за деца, тигани и тенджери, комуникацията вяло изчезва.

Екстраполираме на тези два типажа един човек, който винаги ще симпатизира на по-слабите, по-бедните и по-неуспелите, каквито са 90 % от хората в България и 99 % от честните хора в тази държавица. Този човек все още има идеали, все още мечтае за нещо повече, все още смята, че трябва да надскочи себе си, не само заради себе си. Открийте 10-те разлики, както се казва, за да си обясните какво точно в комуникацията не е наред.

23.   Те многото или приятелите по принцип са до време. Шумните големи компании с много приятели се разпадат по някое време в живота на хората, защото всеки си хваща пътя.

Има разлика между това да си приятел с някого и да си познат да излезете да изпиете по една бира.

Не е отблъскващо, но на скоро трябваше да бия шута на една такава. И то не за друго, а защото очакваше всичко да се напасва спрямо нея.

Гледам да не съдя никого вече, защото всеки си е различен, но ме изнервят елементарните хора. Ако приятелите ти са си хванали пътя в живота е нормално да нямаш. Но както казах наскоро трябваше да разкарам една такава, която злословеше по адрес на приятелите си, че не се нагаждали спрямо нея - свръх простота... такъв човек ще се държи така и с мен. Директно я разкарах.

24.   Изобщо няма да ми пречи че няма приятели. Аз да не се женя за приятелите й ? Мен ме интересува нея. Освен това аз ако си имам приятели за какво ще ми е тя самата да има ? Няма да ми пречи . Дори ще ми е все едно. Готина си и не ги мисли тия глупости. Всеки ще те вземе.

25.   Може да е писано от мъж за неговата приятелка или жена сама да описва себе си. /" Като гледам как се описваш..."/

26.   Зависи какво поражда липсата. Ако е поради интроверсия или подобно, не е голям прас. Но ако другите я избягват, защото поведението ѝ е токсично - no bueno, afuera.

27.   Златната среда е най - добре. Лично аз бих гледала скептично на човек, който няма нито един приятел. Но мисля, че не на всички им пречи. По-горе добре те посъветваха да внимаваш да не ти се лепне някоя откачалка, която да реши, че си лесна жертва за обсебване.

28.   Здравей, първо искам да те попитам какво означава да кажеш на някого приятел... В днешно време не останаха такива хора, който да наречеш свой приятели но това е друга тема на размисъл... Колко до въпроса ти улегналите хора търсят точно това... Сутрин (при мен лично през два дни се става в 6:30 часа) топло ухещо кафе, обличане на униформата приятна целувка и газ на работа после след дългия и изморителен ден отваряш вратата ухае приятно жената те чака говорите си кой какво е правил и т. н. Но за жалост няма вече такива жени верни излъчващи спокойствие и в същия момент свобода гордост честност вярност... Сега жените ще ми кажат Ами мъжа да и той това което търсиш това трябва да си и ти