Приятелят ми ме ограничава постоянно
Здравейте! Пише ви момиче на 20. Нещата с приятеля ми не вървят изобщо. Той постоянно ме командва, забранява ми да излизам или ми позволява само с неговите познати, а с моите имам забрана.. наскоро дори ми забрани да излизам със сестра ми понеже не се харесват двамата. За да се отдалеча от това си намерих сезонна работа на морето, но докато взема заплата съм доста зле с парите. Имам здравословни проблеми, но нямах пари за лекарства и го помолих той да ми ги купи, когато се видяхме през почивните ми дни. Взе ги, но след това видя, че имам прибрани 50 лв , с които да си купувам за ядене и ми спретна луд скандал защо съм му поискала като имам толкова много пари.. Сега си дадох последните пари да дойда при него до родния ни град и му купих подарък и той отново е недоволен.
Не знам как да общувам с него ..

Коментари

1.   Общуването с него е невъзможно.
Ще ти кажа каквото и повечето най-вероятно ще кажат.
А то е: бягай, докато още имаш време. Ще става по-зле. Не, той няма да се промени. Не, ти не можеш да го спасиш от това. Само ще ти съсипе живота и ще си изгубиш времето.
Пък и... кой е той, че да ти забранява? Родител?
Сърбала съм я тая попара, първо почва с приятелите, после почва да ти казва да не носиш определени дрехи, после да спреш да се гримираш.. това е жестоката истина.
Първо забранява със сестрата, после със семейсъвото... ужасно е, да не можеш да се чуеш със семейсъвото си, повярвай ми.
Така че, ако имаш малко акъл направи най-доброто за себе си и просто се махни. Докато можеш. Докато не те е смачкал психически до толкова, че да се разболееш. Загърби нещата от типа на "ама обичам го". По-добре сам, отколкото зле придружен.

2.   Просто не общувай!

Няма да съжаляваш, иначе след време ще береш повече ядове, макар че и тези не са ти малко . ;)

Ж. 24

3.   Бий му шута докато е време и не те е вързал с дете!

4.   Ставаш и си заминаваш

5.   Като не ти е добре с този човек, прояви характер, раздели се с него.
И се научи да харчиш разумно- като нямаш пари, не е нужно да пътуваш само за да го видиш и да му купуваш подарък.

6.   Махни се, ще ти изкриви представата за реалността с времето.

7.   От авторката: Всички са на това мнение .. вече си изпатих един път, имах си преди приятел, който беше същия и ме докара до психични проблеми, пиех хапчета и тн. Все още не мога да се съвзема от това с бившия и този ме съсипва напълно, а много добре знае за тези проблеми. За него е нормално, когато не съм му угодна да ме обижда колко съм некадърна, как само той е постигал неща в живота си ( за него само материалното е важно), как не ставам за нищо тн . Напоследък започна да ми повишава тон и да ме обижда и пред приятелите му, което ме кара да се чувствам още по-зле.

8.   Ти си същата от другата тема за стиснатия, нали!? Защо пускаш 2 и обиждаш интелигентността ни!?

9.   Ммм, не? Това е първата история, която публикувам тук :D

10.   Не, миличка, не ти е първата история, номер 8 е прав! Но защото не съм ти отговорила в онази тема, ще го направя тук. Аз също не понасям дребнави хора. Но! Поведението на твоя приятел издава даже не толкова дребнавост, колкото безотговорност. Що за човек - било то просто приятел, колега, съсед и т. н. - би отказал да купи лекарства за болен свой познат? ! В момента на вилата ни е на гости един израелски дипломат - стар мой приятел. Стана така, че нещо се повреди зарядното за айфона му и трябваше спешно да отиде до София да купи ново. Мъжът ми веднага каза: "Я не си създавай главоболия, а ми дай техническите данни на този телефон". Отиде, купи зарядно, диня някаква по пътя сложил в багажника на колата, напазарува напитки и зеленчуци и се прибра. На мен ми каза: аз предпочитам тук да се веселиме, а не да ни дежури охрана от посолството пред вратата, така че реших проблема. За пари и дума не стана - равностойни мъже не говорят за пари един с друг. Затова пък сме поканени есента на пътешествие с яхтата на нашия гостенин.
Т. е. това, което искам да ти кажа, е, че "нормалният вариант" е в една връзка, приятелство, дружба... всеки да дава от себе си това, което може. Ако си стискате стотинките и си броите глътките боза и кой колко е дал, по-добре не се мъчете взаимно.

11.   По добре да го напуснеш сега, няма да съжаляваш даже напротив, той е развил патологична ревност и това най вероятно ще продължи, докато не го напуснеш ще става по лош с теб, ти го обичаш щом си му купувала подарък, което е сладко :), но той вече не те обича колкото и да е :”„(, а те взима за вещ, хубаво е да ревнува, но полезно, обаче той е излязъл от границата на нормалното до такава степен, че съсипва и разрулшава любовта ви един към друг на парченца с всеки изминал ден и вече е разрушил това и мисли че може да прави с теб каквото си поиска, но в крайния случай обикновено болезнената ревност води до отблъскване и отвръщение.
По добре сега от колкото късно! <3

12.   От авторката: Благодаря ви! Казах, му че искам да се разделим, понеже се запознах с друго момче и имам симпатии към него.. Той веднага ме нападна и при опита ми да му обясня, че главната причина за това е отношението му веднага започна да ме обижда колко съм лесна, че съм му изневерила ( което не е вярно) и започна да ме кълне да се разболея, да умра и тн.. и с това нащите отношения приключиха.. много ми е трудно да го приема, защото бях мнооого привързана към него и адски много ми тежи, измъчвам се.

13.   От №11. Недей миличка, всяко зло за добро :) ^^

14.   Ще ти мине. Измъчваш се, защото си свикнала с него. Много добре си решила.

15.   От 1
Повярвай ми, такива раздели имах и аз.. безкрайни. Все обиди, все критики, насаждаше ми чувство за вина. Ще мине време и ще се радваш. Замисли се, човек който обича ще ти каже ли да умреш? Не. Трудно е в началото И аз бях така.
Разсейвай се и... дай време на времето.
Може момчето да е новият ти късмет.