Какъв ми е проблемът?
Пише ви една 24 годишна объркана госпожица. Може би ще ви прозвучи глупаво и незряло, че дори и с наличие на някакви комплекси в мен, но искам да го споделя. Преди известно време се запознах с един млад мъж на 28 години. Колега на моя по-голяма приятелка. Няколко пъти излизаме в обща компания. Тези излизания се състоят в ходене на театър, в някоя бирария или пък в рок бар. Харесах си го. Доста сме говорили. Направи ми впечатление, че е доста интелигентно момче, но най-вече, че е много усмихнат и добронамерен. Не го чух една лоша дума да каже. С който и да говори, винаги го гледа в очите. Сякаш е щастлив сам по себе си и не изживява изобщо проблемите на ежедневието. Лекар е. Най-тъпото идва в това, че нещо се е набило в главата ми, как бих се срещала с него. Аз съм софиянка, а той от Дупница. Всеки знае близките до София градове Перник и Дупница с каква ужасна слава са и какво е отношението на софиянци към хората от провинцията, особено към хилядите перничани и дупничани идващи всеки ден на работа в столицата. Добре де, нали търсим индивидуалните качества в човека. Може да си от центъра на Париж и да си пълно леке. А това момче няма нищо общо ссъс средностатистическия българин, а по-скоро има общо със западноевропеец. Дори визуално се различава. Смятам, че и той ме харесва. Виждам, че му е приятна моята компания. Но в главата ми почват да се въртят мисли, какво ще бъде мнението на околните за мен. Да наистина е много глупаво всичко това. Сякаш съм някаква тийнейджърка. И защо изобщо когато съм на години, в които хората създават семейства, аз мисля какво щял да каже някой си никой?

Коментари

1.   Ами спри да го мислиш! Хората няма да те направят щастлива. Имай го предвид.

2.   Ако ще и Брат Пит да е. Не се излагай. След като не е от София не ми го брой. Нещо много нагли станаха селяните та и наще момичета тръгнали да нападат.

4.   Какво значение има от къде е щом ти харесва? Много повърхностно разсъждаваш. Имам приятели от Дупница, които са изключително точни хора и всички от обкръжението ги харесват. Никога не съм чула да се плюе по техен адрес заради някакъв си град... Чак не знам как да реагирам на темата ти, съмненията ти са глупави. Коментар номер 2 също.