Дали да започна тази работа сама?
Здравейте, момиче на 20г. съм, студентка вече 3ти курс. Ще се постарая да бъда максимално кратка. Имам възможност да започна работа по специалността, която изучавам и в екип, който много ми допада. С още една колежка, която мислех че мога да нарека приятелка, щяхме да започваме заедно на това място през септември. Работата е на 4 часа и не е особено добре заплатена, но мен това не ме интересува, важно ми е да ми е приятно и да се развивам. Но се случи така, че въпросното момиче ми заяви, че няма да бъде с мен, защото ще започва същата работа, но на друго място с друга наша колежка. Стана ми много тъпо, първо защото се бяхме разбрали и уж беше сигурна, че ще е с мен и второ, защото щеше да ми е много по-спокойно да има някой с мен и да не съм сама, защото не съм сигурна какво точно ще се изисква от мен и дали ще успея да се справя. А когато знаеш, че има някой с теб, нещата са по-различни. Въпросът ми е, дали според вас все пак да опитам сама да започна тази работа, или да се откажа?

Коментари

1.   Заеби я тази! Гледай себе си! Нима животът ти ще се определя от някаква шматка!
Работа, учи и се развивай!

2.   Е много ясно, че трябва да опиташ! Научи се да си самостоятелна.

3.   Ти да не си инвалид, че не можеш сама? ! Наистина се възмущавам от такива изказвания. Така си е преценило момичето, случват се такива неща, не ти е длъжна. Аз не бих изтървала работа, която искам, само защото няма да имам познати там. Ще се запозная, в крайна сметка всяко начало е трудно. Това не означава, че трябва да се залепяш като паразит за някой друг, който очакваш да ти е като бавачка, защото си безпомощен сам, че после и да си го изкарваш на него.

4.   Разбира се, че ще започнеш работа без нея. Като завършите двете за хванати за ръчичка ли ще ходите на работа? Имай малко вяра в себе си! Пък и с приятели и роднини не е готино да се работи - започват едни караници и така се развалят отношенията. Това сега ти е възможност като студентка да изпъкнеш сред колегите и евентуално да те вземат на работа там.