Да му кажа ли?
Здравейте мили хора...Преди седмица бях навън с приятелки в клуб прекалихме с алкохола и имаше едно момче което танцуваше кипях от енергия и танцувах то беше до мен и така се запознахме нищо повече (обвързана съм) казахме си имената казах че си имам приятел и се държах на дистанция но по едно време не знам какво стана и се целунахме..целувах се с човек който не познавам който не ме привлича докато имам най страхотното момче..много се разкайвам и сърцето ми се къса не знам какво да правя дали да кажа на приятеля си страх ме е да не ме изостави или да остане тайна..аз винаги съм държала да съм честна с другите никога преди не съм правила подобно нещо и не знам в този случай как да постъпя..моля помогнете..

Коментари

1.   Щом винаги си държала да си честна.КАЖИ МУ!Пък каквото ще да става.Иначе цял живот ще ти тежи на съвестта и ще се страхуваш да не разбере.А ти казвам,че винаги рано или късно се разбира все от някъде и тогава е по-лошо щом не го е разбрал от теб.Всеки прави грешки.Няма безгрешни хора.Той сам ще си прецени дали да ти прости или не,но ако те обича истински ще ти.Все пак не си спала с някой а само целувки.Гадно ще му е,но както казах ако те обича ще прости.

2.   Демек, прехвърли отговорността на също толкова непознати, колкото и момчето, с което си се целувала. Кажи му. Може да те остави за кратко, но честността се заплаща двойно в края на деня. Може да ви помогне да изградите по- голямо доверие след това, защото си имала топките да му кажеш. Макар че, те хората и честността не оценяват. Не му казвай ако няма кой да му каже и гледай да не правиш повече глупости.

3.   Не коментирайки случая с никой, просто го забрави, нищо не се е случило. От собствен опит го знам иначе ще страдаш. Една целувка е нищо. Хората се мислим за монгамни но не сме. Аз така разкрих една моя забежка и сега много съжалявам, научих след това и за нейната изневяра. Повярвай ми много боли защото и аз не бях цвете и сега макар и простили един на друг счупеното си е счупено.
Мъж на 54г.

4.   Не му казвай нищо. Била си пияна, сгрешила си, но грешката ти не е фатална. Не си му изневерила! Успокой се, поговори с приятели. Отиди на църква. По размислите ти и душевния смут, който изптиваш, си личи че си добър човек. Но не е нужно да казваш нищо на момчето. Просто си вземи поука. :) Бъди здрава!

6.   Ти не може да си вярна. Това е. Алкохолът не ти е оправдание.

7.   Рано или късно ще си признаеш. Направи го по-добре рано. Бъди напълно откровена, обясни му, че съжаляваш. Ако сте заедно от дълго време и правите компромиси, може би ще те разбере. Не очаквай веднага да го приеме, дай му време. Успех❤️

9.   кажи му..по-добре да го заболи от истината отколкото да живее с лъжа, пък лъжата рано или късно ще излезе наяве..няма начин

10.   Виж... няма да те критикувам, аз също съм във връзка и под влиянието на алкохола изневерих на приятелят си... с жена. Много се разкайвам и мен също ме беше страх, но събрах смелост и му казах. Не знаеш каква реакция ще има отстрани, но поне ще си честна със себе си и човека до теб, той ще оцени това и ако наистина те обича, ще преминете през това заедно.

11.   За нищо на света не му казвай. В момента изпитваш чувство за вина и за да се освободиш от него ти се иска да му кажеш, но това не само няма да помогне, но ще и навреди.

12.   Емоционална, приятелска целувка! Не разбирам за какво се тормозиш. Винаги прегръщам и целувам приятелите си при среща, съпругът ми сърдечно целува приятелките ми. Просто в по-южната част на Европа това е приет жест на дружески отношения. Нищо не е станало и не виждам какво толкова трябва да признаваш. Ако го поставиш на въпрос, приятелят ти - с основание - ще реши, че това не е обикновена целувка, а има нещо друго. Мой съвет е да не го правиш.

13.   Мисля, че няма нужда да разпалваш драми. За теб е било за момента - млада си, отпуснала си се. Разбираемо е. Само, че другите хора ще го възприемат, че щом си започнала, няма да спреш. Хората винаги възприемат най-лошото и го развиват в клюки и интриги. Това е интересно. Няма да те възприемат като честен човек, защото това не е интересно. Един урок, който съм научил от живота е, че колкото повече говориш, толкова повече проблемчета изникват. Няма какво да даваш обяснения подробно и нашироко. Това е.

14.   Ако искаш да си прецакаш връзката му кажи, че си танцувала с някакъв и си го целунала.

15.   Ееее голяма работа, малко си се забавлявала. Стига с тия романтични глупости... Разбира се, че няма да му казваш!

16.   Номер 11!Малко уважение към приятеля си...?! Изневерила си му и след това пишеш "ако те обича... ще минете заедно през това"???? Това е най-абсурдното мещо на света! Той те обича, държи на теб и не ти изневерява, ти нито го обичаш, нито държиш на него, че да имаш претенции да държал на теб, че и да минавате заедно през нещо, което сама, сама, сама си направила!

За авторката, една целувка.. добре, обаче, алкохола никога не може да бъде оправдание! Или държиш на някой или не! Веднъж си го направила, другия път ще е нещо още по сериозно. Да кажем, че си млада и ти се живее, но поне не го лъжи! Имай предвид, че разбере ли най - нормалното нещо е и той да го направи, не се сърди, ако се случи така.. Просто ще го заслужаваш и е редно да го приемеш. Но скрито нищо не остава, по-добре сега от теб, отколкото от друг или пак от теб, но точно когато не трябва.Успех и не се оправдавай с алкохола, когато намериш човек, на който наистина да държиш ще разбереш, че алкохола никак не може да е оправдание да предадеш този човек!

17.   Не му казвай

18.   Типично за всяка жена. Ако всичко е наред и драма няма, тогава да я създадем... имаш по твоите думи супер момче, а целуваш друг, алкохола ти е виновен. Длъжна си да му кажеш, за до може да направи информиран избор, дали иска да е с такова същество или не. Нищо не било станало... много помияри се били събрали в този сайт.

19.   Всеки има право на информиран избор. Включително и приятеля ти. ✌️

20.   Ако му кажеш, може за нещо много дребно и незначително да си развалите връзката, ако не му кажеш обаче и научи от друго място, че си крила, ще стане по-лошо. Няма как да знаеш, дали някога ще разбере, така че и едното и другото са си риск. Според мен обаче най-важното е да си вземеш поука за алкохола и от тук насетне никакви напивания в такива ситуации. Че днеска си се целувала, утре ще го налапаш на някой и нещата вече ще са съвсем други.

21.   Напълно разбирам, че чувстваш вина за случилото се. И това говори добре за теб. Но не бъркай един невинен и платоничен инцидент със сериозен проблем. "Излезеш ли начисто" и признаеш чистосърдечно какво се е случило, единственият ефект, който ще постигнеш, е да създадеш драма там, където тя не съществува. Последствията вероятно ще ти създадат повече главоболия и терзания, отколкото имаш в момента.

22.   И да му кажеш и да не му кажеш, това не променя факта, че си се държала като лека жена. Много по-важно е да си контролираш пиенето и поведението, ако държиш на този човек. Когато обичаш някого не се хвърляш на врата на първия срещнат, който ти обърнал внимание. Любовта е в един момент да можеш да направиш избор между твоя човек и някой си там, да можеш дори да се ограничиш от моментното влечение и нагона. Ако не можеш, каква връзка, какво обичане, няма смисъл, карай с когото ти е кеф, но първо се раздели с "любимия".

24.   Обичаш ли някого, нито целуваш, нито флиртуваш с други хора. Алкохолът не е оправдание. Или имаш слаби ангели, или си от типажа жени, които правят всичко, стига приятелят да не знае.

25.   Напълно подкрепям мненията, да не му казваш. Това не е изневяра, плюс това е било нещо съвсем дребно и под влияние на алкохола. Нищо няма да спечелиш ако кажеш, но може да загубиш много. Ако обаче все пак си решила да си признаеш, едно от това да ти олекне, а друго ако се притесняваш, че някой ще каже и той ще разбере на по-късен етап, поне поднеси информацията така, че ти си жертвата. Т. е. абе трябва да ти кажа нещо: "Бях леко пияна, един там никаквец натцуваше до мен, купона вървеше и тоя какво си въобрази, взе, че започна да ме целува, баси идиота. Не исках да ти казвам, за да не се нервираш, защото аз нямам вина и все пак е едно нищо, но ме глождеше съвестта и исках да знаеш" ;-) Хваща го за ръка, казваш му: нали знаеш, че само теб обичам и няма други мъже за мен" и му праскаш една целувка ;-)

26.   По-добре му кажи, ако някой негов познат в дискотеката ви е видял и му каже той ще се получи много по-неприятно. Обясни му го, както си го обяснила тук.