Към мъжете - защо бягате при първия скандал?
Имам въпрос към мъжете - защо бягате при първия скандал?
Толкова ли не можете да седнете и да говорите с човека до вас, ако държите толкова много на него както казвате?

Коментари

1.   Ми не знам на какви мъже попадаш, но моят никога не е правил така, както и двамата преди него.

2.   Защото скандалът е нерви, проблем. А мъжете бягат от тези неща. Защото се изискват умения за комуникация и зрялост.

3.   Защото не държат! Ако държиш на човека, не бягаш толкова лесно. Отнася се и за двете страни.

4.   Скандал м-у хора които се "обичат", не може да има! Разговор, да. Но след първия скандал, следва втори, пети и т. н. Докато в един момент това стане ежедневие. Понеже допуснах да има 40-ти скандал, сега нямам желание да се прибера в собствения си дом. Да имам каквито и да били отношения с "изрода"в къщата ми. Разсипа ми нервите! Скоро очаквам и инсулта да ме споходи. Хванала ме е за "мънистата" и знае как да ме манипулира. Та някой питаше за първи скандал!
Онзи лудия

5.   Глупости! От тебе може и да бягат, защото не можеш да ги задържиш или нямаш мярка на устата си. И в скандала има граници, които не трябва да се преминават. Моят мъж не е избягал досега, макар, че сме имали скандали. И да ти кажа, завършвали са най-често с прегръдка, а най-хубавия ни секс е бил след най-големите скандали.

6.   От авторката - честно не ги разбирам тези мъже. Не може уж голям, улегнал мъж да си и появи ли се трудно и дори лек спор да бягаш. Къде са онези силните мъже, който сядат и говорят с теб очи в очи, а не да ти пишат като децата. Май социалните мрежи изпиват мозъка на хората.
Трагично е!!!

7.   Авторке, а опита ли да бъдеш с мъж, чиято жена до него (т.е. ти) не му спрята скандали? Пробвай - обезателно помага!

8.   Защото вие жените не можете да разговаряте. Голяма част от вас са даже супер антисоциални и не търсите решения.

Искате просто да си излеете помията !

Много от вас и само затова ползват мъжете между другото. За душевни изтривалки.
Нямам абсолютно нищо против да говоря с приятелката си след като "емоционалната й фаза " отмине. Но веднага след или още по малко по време на скандала е чиста загуба на нерви.

Имам приятели от 30години , мъже , половин дузина. Никога не съм бягал от недоразумения с тях. Даже и скандал не мога да го нарека. Винаги сме търсили подход ЕДИН КЪМ ДРУГ, а то я ясно че сме различни и имаме различни виждания и интереси. Но не съм си позволявал емоциите ми да вземат връх. Един от признаците на зрялост, който при много от жените липсва, особено тези които никога не са били майки и не са носили каквато и да е отговорност в живота си.

9.   От авторката до номер 8
Не всички жени са точно такива каквито казваш. Има и такива, които обичат да седнат и да обяснят ситъациите и да не се стига до скандали, но защо вие не искате да ни чуете поняга.
Не го приемам това ори първата сложна ситуация да се покриеш.
Такива мъже за мен са слаби и неуравновени.

10.   Номер 2, абсолютно правилно, изискват се умения за комуникация и зрялост за да няма скандали, а при повечето жени ги няма и правят скандали вместо да решат проблема като хора.

11.   8, ами ходи с. мъже. Мъжете бягате от проблемите. Предпочитате да се покриете, да прехвърляте вината върху другия. Вечно сте неоправдани, вечно неразбрани. Не може да се получи комуникация с хора, които не си вдигат телефона, сърдят се с дни, и даже няма да те потърсят първи.

12.   Авторке - след като вдигаш скандали значи си изключително незряла. Аз с човек като теб не бих комуникирал, защото ще е само загуба на време и нерви. Големите хора сядат и разговарят, не си крещят и обвиняват.

13.   От авторката до номер 12 - аз скандал не съм вдигала. Седнах и попитах като голям зрял човек, а детското бягане и скриване бе от отсрещната старана!!! Не знаех, че е толкова трудно да се говори!!! Да може би заглавието е грешно. По скоро правилно би било - при първия поставен проблем. Скандал е наистина много крайно.

14.   Защото скандалът или поставянето на въпрос или търсенето на "отговорност" са силно смущаващи признаци на много по-голям проблем. Проблема, че ти не приемаш мъжа до теб за лидер във вашата връзка а за човек когото можеш да изнудваш, изискваш и поставяш условия, но същевременно да очакваш от него отговорности на лидер. Това е грубо нарушение на неписаните правила в една връзка. В един момент ти си жена а той мъж в техните архетипни роли, което ви е събрало заедно и ви е привлякло един към друг а в следващия ти влизаш в съвсем различна роля - на някой друг мъж когото с той трябва да се състезава. Това веднага създава усещане за нещо сбъркано, за нещо отблъскващо, за него не както трябва, инстинктивно той иска да да се махне от тази странна и неестествена ситуация в която се е озовал, иска да се махне от теб. Проблема идва от сбърканите представи на съвременната жена какви трябва да са отношенията в една връзка. Те са неестествени, сбъркани, странни и противоречащи си. Когато мъжа се сблъска с такова отношение и е интелигентен той осъзнава, че не желае да живее живота си в подобна неестествена обстановка и среда и все пак той не е мазохист, решава, че е сбъркал с тази жена, че тя не е това, което е очаквал и се маха от цялата ситуация и от нея.

15.   Просто си срещнала мъж, който е осъзнал една проста истина - че жените в целия му живот се опитват да го контролират - първо майка му, докато е бил малък, а оттам нататък жената до него. Защото обикновено скандалите започват, когато ТЯ иска нещо, и не го получава. И понеже е явно човек, за когото душевното равновесие е важно, не желае да влиза в обяснителен режим на някоя , която верятно е направила заради емоциите си от мухата слон. Ако отчетеш и това, че при въжете след вербалната битка има следващ етап - физическа агресия, която при жените не съществува, ще разбереш, че може да ти е направил и услуга.

16.   Защото явно човекът държи повече на своя комфорт, отколкото на твоя.

17.   Защото човек с нормална интелигентност, характер и опит знае, че такива избивания на комплекси са жалки опити за манипулации и или само признак за психическа болест.

18.   № 14 - ако връзката я разбираш като политическа партия, фирма или нещо подобно, може да търсиш лидерство. Аз я разбирам като партньорство на две личности. Наличието на лидерски амбиции означава желание за власт у единия и подчинение у другия. На мен лично такава връзка не ми е нужна. Не си падам по БДСМ.
Най-тъпото е пък, че мъжът априори бил някакъв си лидер. Да знаеш какви плужеци познавам, дето са 0 в сравнение с жена си.

19.   Нали мъжете са виновни за скандала винаги? Ако имаше мозъче, щеше по-умен въпрос да зададеш.

20.   Скандалите обикновено са следствие на това, че толкова време мъжът бяга от проблема, не взима мерки, не търси решение, не желае да говори, че накрая дали от безсилие, дали като последен отчаян опит да го склониш към комуникация и действие, вдигаш тупурдия. Така че, не се правете на нещо, което не сте, авторката е много права. Много мъже просто сте алергични към критика, всякакви теми са ви чувствителни и деликатни, не искате да се чувствате виновни и отговорни за нищо. Вместо да внасяте ред и дисциплина в отношенията, се държите като малки деца. Ако имахте мъжеството да се изправите пред проблема, много по-спокоен щеше да ви е живота. А ако жената наистина е толкова емоционално неуравновесена и оправия няма, просто късате с нея. Но и това изисква мъжество, тоест не се случва и стоите и се тормозите взаимно.

21.   Истерично се обръщаш към "мъжете" (кои точно, 3. 5 милиарда сме) и хленчиш като момиченце в цикъл, защото някой (непознат за нас) е направил нещо. С обвинителен тон намекваш, че мъжете не могат адекватно да общуват с партньора.

Научи се на елементарно човешко общуване, не изсипвай вината на колективното лице "мъже", намести си тампона и тогава някой ще ти обърне внимание, може би. С мрънкащи бебета никой не се занимава.

22.   До 20
В 98 процента от случаите проблемът е само в твоята глава, човекът отсреща идея си няма, че е такава драма, а и обикновено се оказва , че е буря в чаша вода, или постоянната мания за внимание. Още повече, че пак само в женската глава проблемите се решават с говорене, а не с дела. Той мисли не чете, и ако му се вдигне тупурдия отведнъж за нищо, ще си даде сметка, че това го чака постоянно, защо да си го причинява ?

23.   Пробвай да се запишеш когато усетиш,че назрява такъв момент за разговор. След 9-10 дни си пусни записа и се опитай да чуеш думите и въпросите как и с какъв тон си ги задала.Аз съм на 40 и от 7 години стискам зъби,мълча когато не съм съгласен с нещо,когато поотмине напрежението и крясъците,се опитвам да изложа моята гледна точка. Крещи се и се превръща в скандал ежедневно. Защо? Опитвам сам с една мижава заплата да плащам сметки,да храня жена,дете. Да мисля за облекло,Подържам необходима 30 годишна кола.Бягай тук,бягай там , Помагам с домакинството и скандали и разправии защо едва ли не съм седнал да си почина.От сутрин до мрак.Защо трябва да е така? Мълчиш,мълчиш,но идва един момент в който на човек му кипва.Когато се опитам да изразя мнение или да поискам нещо,срещам отпор. Не само при сегашната ми приятелка го засичам това. Много ли е сложно да се говори и обяснява гледните точки от двете страни?! В случая едната страна не мисли за другия. "/Той-тя/ е длъжен" да се съобрази с половинката си! Е това половинка ли е?! Щом не зачита мнение.
Онзи лудия