Спортни залози, печалба, лимитиране на сметка
От няколко месеца залагам на спорт, предимно тенис. Последните 4 месеца съм на плюс, печеля по 200-250 на месец. Това е съвсем добра печалба за мен на месец, но се чудя дали няма да ми лимитират сметката, ако продължавам така да печеля. От скоро залагам в два сайта, така печалбата от всеки да е по 100-150, но пак не е малко. Вие какво мислите, при каква печалба правиш впечатление и те лимитират?

Аз играя по следният начин- играя почти всеки ден, почвам с 5-10 лв, залагам но коефицент между 1.7-2.20. Ако спечеля от първият път повече не играя за деня, ако загубя удвоавам залага и така докато спечеля. Разбирам от тенис и като гледам мачовете успявам да се ориентирам какво ще се случи, така че най-много 3-5 поредни мача да загубя, но после уцелвам и съм на плюс.

Коментари

1.   В pinacle никога не лимитират, дори и да практивуаш арбитраж. Пише си го на самия сайт. Arbitrage friendly

2.   Май правиш сметки без кръчмар. Тя рибата в морето ти си приготвяш тигана. Колко поредни месеца си на печалба? Дълбоко се съмнявам да е повече от 2-3 месеца. Или иначе казано - късмет. Макар и рядко ще се случи да не познаеш повече от 5 пъти... Ако почваш с 10 лв и удвояваш...ще фалираш. Щото неа 5тия път трябва да заложи 160 лв. На 8ия 1280 лв.... На 10 тия трябва да заложиш 5120 лв... Повярвай ми... Рано или късно ще влезеш в Черна серия и ще загубиш всичко.
250 на месец не е много. Иначе пинакъл е най добрия избор.

3.   Ти си дребна рибка, няма да те лимитират за 150лв. месечно.

4.   Да, пинакъл никога няма да те лимитрат, но Мартингейл системата работи, само докато не се получи достатъчно дълга черна серия. Има си формула в статистиката какъв е шанса да се получи определена черна поредица. Процента е сравнително малък и в кратки срокове е малко вероятно да се прояви, но е въпрос на време да се случи. Ти може и 2 г. да печелиш, но на третата ще загубиш всичко, което си печелил. Защото при достатъчно на брой опити, вече вероятността става почти 100%.

Ако знаеш формулите и посмяташ малко, ще разбереш, че в рамките на 2 г. например ще е чудо, ако не влезеш поне веднъж в серия от 10 или 20 поредни загуби. Сам сметни колко трябва да заложиш на 10-тия път. Просто максимум на шестия път ще си принуден да заебеш загубата и да не залагаш повече, защото на седмия път ще трябва да заложиш 640 лв, а ако си почнал с 20 лв - 1280 лв и не вярвам да ти стиска да заложиш. Да де ама ти за първите 6 губещи залога ще си заложил общо 630 лв или 1260 лв, което ще ти заличи печалбите за 3 до 6 мес. назад. И ако в годината имаш 2-3 такива серии, в крайна сметка ще си на нула.

Трябва да се залага стойностно. Т.е. примерно взимаме коефициента 2. Вероятността да излезе е около 45%. Защо? Защото 45 на 100 ще печелят. Т.е. ако 100 души заложат средно по 10 лв, това са 1000 лв залози. 45 от тях ще спечелят по 2х10=20лв или общо 900лв. Значи букмейкъра е събрал 1000 лв залози, изплаща 900лв печалби и за него остават 100 лв. Проверявал съм го, смятал съм с достатъчно на брой мачове, точно така е. Коефициентите са така сметнати, че да си точно около 10% на загуба в дългосрочен план.

За да си на печалба, трябва да знаеш кои точно мачове с коефициент 2 ще излязат. Т.е. ако разбираш от спорта, можеш да вдигнеш успеваемостта от 45 на 60% да речем. Но за целта трябва да си много запознат и да следиш отблизо нещата.

И ако знаеш, че шанса да познаеш коеф. 2 е 60%, просто залагаш по малко на достатъчно мачове и така. Просто трябва да се научиш да разпознаваш за всеки мач какъв е шанса да излезе съответния коеф. и си смяташ дали би бил на печалба дългосрочно. Ако се научиш да преценяваш правилно вероятностите, ще си на печалба. Примерно при 60% шанс и коеф. 2, става 120%, т.е. дългосрочно ще си на печалба 20% и заслужава. Ако обаче коеф. е 1,5 не си заслужава, защото прави 90%, т.е. 10% загуба дългосрочно.

Да речем хващаш днес 5 мача и преценяваш, че шанса е 60% да излезе коеф. 2. Имаш банка 100 лв, залгаш по 5% на мач не повече, т.е. по 5 лв на 5 мача или 25 лв. Ако си сметнал правилно вероятностите, обикновено ще ти излизат по 3 мача, разбира се може да има отклонения, но в дългосрочен план средно по 3 мача. От всеки мач печелиш 10 лв или общо 30 лв и си 5 лв на печалба днес и вече имаш 105 лв банка.

На други ден печелиш още 5% и стават 110,25 лв. И така само за месец ги правиш 432,19лв, а за 5 мес. - 1507,98лв, защото се получава геометрична прогресия.

Но трябва да залагаш максимум 5% банката си за един мач. Така дори и да се случи черна серия няма да фалираш. А и при намаляване на банката залагаш реално по-малко, защото 5% от по-малка банка са по-малко. ДОри и от 5 мача нито да не излезе даден ден, пак ще си с 75 лв, дори и втори ден нищо да не излезе, пак ще си на 56,26лв, при трети ден абсолютна греда пак си на 42,19лв и после времето пак ще ги наваксаш, защото успеваемостта дългосрочно ще ти е 60%, ако разбира се правилно ги смяташ. Т.е. дори при 9 поредни загуби, пак си си запазил почти половината банка, а при Мартингейл, ще си фалирал отдавна.

За да провериш правилно дали смяташ вероятностите, просто със задна дата направи прогнози и виж реално колко от тях излизат. Ако си сметнал средно 60% и реалния резултат се доближава, значи правилно си ги сметнал. Ако искаш пък да не се влияеш от миналото, просто си набелязвай в следващите няколко седмици мачове предварително и после проверявай дали се доближаваш до истината и ако е необходимо си преосмисли преценката на вероятностите и така докато не се научиш да прогнозираш точните вероятности.