Как да постъпя?
Здравейте! Историята ми е много откачена, въпреки че виждам, че има много подобни на моята в сайта и затова реших и аз да пиша, за да се посъветвам с повече хора. Аз съм момиче на 21 години. Вмомента съм студентка, но когато бях в гимназията бях влюбена в... учителката си. Съвсем нормално момиче съм- общителна, популярна, красива, отличничка, с приятели и здраво семейство, не пия и не пуша и изобщо няма и нищо мъжко в мен, че някой да предположи, че не харесвам момче, а жена. Въпреки това още в 9 клас, когато въпросната учителка започна да ми преподава, още от първия час буквално се бях влюбила в нея. Тя е на вече 50 години, но е страшно красива, запазена, сладка, забавна, секси, изключително чаровна и много интелигентна по предмета си. Има слухове, че е спала с ученици, но не ми се вярва. По характер е много луда и инфантилна, кокетна, има повече енергия и детско излъчване и от мен и изглежда страшно млада. Тренирала е няколко спорта, но има много нежно и крехко, но и стегнато, симетрично и съвършено тяло. Няма деца, никога не се е омъжвала, няма партньор и и сама го признава, както и, че живее сама. С една дума стара мома е, но нищо общо с типичните такива, само дето няма фейсбук и социални мрежи и не излиза вечер, а лягала в 11. Като стане дума казва, че винаги е търсила идеален човек, но не е намирала, има голямо самочувствие и сама си казва колко е специална, максималист е във всичко и много се грижи за себе си и си угажда. Иначе е объркана ту се нарича откачена и вика нямам акъл, ту чума, ту "много специално момиченце", ту " аз съм змия". Естествено веднага предметът й ми стана любим, станах и най-добрата по него и първоначално се сближихме чрез него и състезания. В 9 и 10 клас бяхме станали много близки, като приятелки. Ходили сме заедно на училище, прибирали сме се заедно, правила ми е комплименти и ме е търсила междучасията, постоянно ме гледаше, викаше ми "много ми е приятно да си бърборя с теб", намигаше ми, докосваше ме, защитаваше, водихме дълги и лични разговори, на всякакви луди теми като коя как иска да умре или в колко часà си ляга, на всеки празник й носих червени рози, много пъти съм я прегръщала и казвала колко я харесвам, ходихме на екскурзии заедно и в България и в чужбина. В 11 клас не знам какво ми стана и взех много да се издавам, все й казвах, че поведението ми не е лицемерно за оценки, а наистина страшно я харесвам и много й досаждах, от всички я ревнувах. Веднъж се срещнахме вечерта в центъра, ходихме по магазини и дълго си говорихме и тя дори ме попита "Струва ми се, че искаш да ми кажеш нещо, или просто ти е много приятно с мен, а? ", но аз не й казах нищо. Следващите седмици много съжалявах, че съм си изпуснала шанса и започнах нацяло да се издавам и държа странно. Един ден зимата вече не издържах и междучасието й казах, че трябва да говоря с нея за нещо. Тя ме покани в едно от хранилищата и каза "слушам те" и аз започнах цялата да треперя, не можех да кажа нищо и само казах "съжалявам, че се държа така странно, но.... Обичам ви! ". Тя само ме гледаше задълбочено и първият й отговор беше " Не трябва да ме обичаш толкова. ", а след това " Ти 18 години имаш ли? ". После " Аз нямам влечение към моя пол, само нормално към мъже на моя възраст както трябва. " и аз я помолих да не разправя на класната за разговора и тя каза " Спокойно, аз съм зрял човек, на никой няма да кажа. " Така и не разбрах тогава тя какво е разбрала. Но продължи да е толкова мила, още на другия ден ме изгледа много мило и намигна, идваше да ме заговаря, изпита ме и ми писа пак 6, скара се на едно момче, че ме закача. Вторият срок бяхме на екскурзия в чужбина аз, тя и още няколко ученици. Там пак много й досаждах, не издържах постоянно да съм до нея, и тя вече се усещаше и на последния ден й споделих. Казах й "Извинявайте ако Ви притеснявам и досаждам" и тя каза " Да притесняваш ме, не знам какво ти се върти в главата" и аз й казах "Страшно много Ви обичам и харесвам" и тя каза "Добре". Аз й отговорих, че съжалявам и не знам какво ще правя след 12 клас без нея и, че винаги съм опитвала да го крия и тя каза "Успокой се.. успокой се, ти действаш емоционално, а не разумно, не трябва да слушаш сърцето, а разума" и това беше. Вечерта в хотела се паднахме стая срещу стая и тя беше сама и аз излязох в полунощ в коридора и тя точно отвори нейната врата и я видях гола по хавлия от банята и тя само ме гледаше и не затваряше и аз я гледах от глава до пети и ми стана мн неудобно и се прибрах в стаята. Сутринта ми чука да ме събуди и беше мн миличка и едно момиче ми каза че в два вечерта е седяла по нощница до моята стая в коридора. По време на цялата екскурзия постоянно се бъркаше и наричаше с моето име другите момичета. Постоянно ме гледаше изучаващо, усмихваше се срамежливо, единия път като я заговорих цялата се разтрепери и си изтърва торбичката на зара и като й я подадох се усмихна мило. Като се върнахме другите разказаха как съм се държала и се разчу и тя много ми се ядоса и се отдръпна и оплака. Писах й по вайбър, но ме блокира. Опитах да я прегърна като друг път, но се дръпна и каза "не, всички знаят за чувствата ти". Някакво момиче каза и на класната и са говорили двете и ме викаха чак при директора и аз се извиних. Следващата година ни сложиха на нашия клас друга учителка, а на всички останали си остана тя. Аз не се отказах и пак цяла година рози, бонбони, заговаряния, поздрави, гривнички и мартеници, пожелания за късмет на състезания, погледи и т. н. и тя пак беше много мила все едно нищо не беше станало втория срок на 11 клас. И класът и ръководството бяха позабравили щом пред класната й подарявах цветя и т. н. Даже директорът нямаше против и му бях любимка. Те явно си я знаят колко е капризна и, че няма никой друг до нея и го приемаха комично. Накрая й бях взела по-голям подарък за бала, но тя отказа, че не било удобно.
В университета не ми мина и продължих да си идвам и да я търся. Ходих за всичките й празници и тя много се радваше, приемаше рози и т. н. и ме гледаше с онази магнетична усмивка от 10 клас. Вайбърът се отблокира, но така и не разбрах тя ли ме отблокира или нещо от само себе си, защото не ми писа.
Последно ходих на Коледа тази година, но този път ме изгледа лошо, казах " здравейтее, как сте? " и тя промърмори "хубаво" и се притесни и сконфузи и ме подмина. А пътят преди този беше много мила и закачлива. Много се обърках и оттогава ме е срам да ида и вече минаха 7 месеца и адски ми липсва и ме е страх да не ме забрави. Станала съм асексуална и 5 години вече никого друг не желая и харесвам. Страшно я обичам и желая, много ме влече и сексуално, и на емоционално и интелектуално ниво. Усещам, че тя е човекът и сродната ми душа и или ще съм с нея, или с никой друг. Иска ми се цял живот да съм с нея и да живея с нея. Седем месеца вече не съм я виждала, а всяка нощ я сънувам, постоянно мисля за нея, навсякъде ми изниква и всичко ми напомня за нея и сякаш още повече почвам да я обичам и искам, толкова съм привързана, откачам. Не мога да живея без нея. Вече от 3 години съм пълнолетна и не съм й ученичка, дали все пак може да имаме връзка, дори и еднократна, дали има шанс и тя поне малко да ме иска или държи на мен?? Какво да направя, каква стъпка да предприема?? Готова съм на всичко да сме заедно и и тя да е по-щастлива. Но не искам да ме мисли за някаква психопатка и да излезе, че нещо я преследвам. Да отида ли сега пак есента, да й пиша ли по вайбър, или да ида до блока й някак да се засечем? Не знам как да я потърся и разбера дали има шанс и как да я впечатля наново? Дали в тази ситуация връзката е възможна или нямам причини да се надявам? Дали е самотна, като е "стара мома" или това значи, че напротив, си е самодостатъчна и не иска никаква връзка? Дали иска, но я спират морал и стереотипи, или ако ме искаше, щеше да си угоди и да ме има? Дали може да стане сега или щом досега не е станало няма и са й минали чувствата, ако е имала или не минават ей така? Имаше много истински моменти, които не съм си въобразявала, а наистина имаше нещо взаимно.

Коментари

1.   Тя ти е казала в прав текст, че е хетеросексуална и че не е педофил. Някои учители са като родители, самата професия налага да мислят постоянно за доброто на еъзпитаниците. Един учител е успешен колкото са успешни учениците му.
Тя те е блокирала, защото не иска да я притесняваш, ясно ти е казала, че го правиш. Вече си престанала да й досаждаш, ето защо те е деблокирала. Тя е човек и сама решава, кого да допусне в личния си кръг. Може би е асексуална, т.е въобще да не се интересува сексуално. Сега ако започнеш пак да й досаждаш, ще прибегне до полиция, защото вече не си в пубертет и имаш навършени 18 години, следователно носиш наказателна отговорност.
Съвета ми е да потърсиш адекватна помощ от психолог, ако трябва от психиатър. Сигурно имаш хобита, ако се занимаваш с творческа дейност съсредоточи се върху него. Намери други момичета с твоята ориентация. Може наистина да намериш любовта на живота си.
Успех!

2.   Няма лошо, че си харесала човек от същия пол, било то учителката ти на 50. Но поведението ти не е нормално- имаш зависимост, това не е любов. Прави ми впечатление и в други истории, всеки път, когато стане въпрос за нещо такова, човек подсъзнателно се оправдава, в случая - "имам здраво семейство". Не змам колко е здраво, на мен този твой афект от учителката ти ми прилича на травма, която се опитваш да обработиш чрез нея. Майка ти неглижирала ли те е като малка? Била ли е строга? Била ли ти е конкуренция, тоест да ви мислят
за сестри повече, отколкото за майка и дъщеря? А, може и да се е държала като незряла и сега да търсиш авторитети? Отговори си на няколко въпроса. Пак казвам, не е проблем да харесаш 50 годишната си учителка, проблемът е в неадекватното ти поведение спрямо чувствата ти. Учителката ти според мен се е държала мило преди, за да не те избие на по- хголяма лудост. Нали знаеш какво казват. "Дръж враговете си близо". И не буквализирай. Ако някой беше разбрал, че си влюбена в учителката, тя щеше да си го отнесе доста повече, защото щяха да я обвинят в подстрекателство или неприлично държание, за дА се стигне дотам. Сега вече като не представляваш заплаха, пази дистанция, защото се опитва да ти помогне да преодолееш чувствата си. Има един филм - bloomington, същата история с две жени, гледай го.

3.   Здрасти! Преди да те нападнат псевдоморалистите в сайта, ще се радвам да прочетеш мнението ми! Поздравления първо, че пишеш толкова грамотно и се изразяваш супер, личи си, че си грамотно момиче. Сега, към същинската част : Аз вярвам, че историята ти е истинска, че ти наиситна си се увлякла по тази жена, възможно е обаче в емоциите ти да се корени някаква травма, която те е довела до това, което изпитваш- ако майка ти не ти е обръщала достатъчно внимание, не се е грижела достатъчно за теб, ти в тази жена, която е силна личност и притегателна, виждаш много неща, които са ти липсвали - просто пример. Не унивай, обаче, не те съдя! Хората трябва да разберат, че е нормално да има предпоставки за това кого ще харесаш, но това не означва, че чувствата не са истински- по същия начин момичетата без баща, харесват по- възрастни мъже - търсят у тях това, което им е липсвало. Но партньорът НЕ им е втори родител, просто им дава сигурност, това не означава, че връзката не е истинска- просто всеки търси нещо, което да запълни собствените му празнини. Въпросната учителка може да е увлечение, може да е обсесия, съвсем възможно е и наистина да си влюбена в нея. Когато едни отношения не са изградени на базата на чуждо нещастие, когато не е засегнат трети човек, който да е лъган, за мен е окей те да се случат, стига страните ясно да се изяснят. Млада си, имаш право да изживееш това, което смяташ, че ще те прави щастлива - и да ти кажа да си намериш момче, зная, че не това е в главата ти. Аз лично ще те посъветвам да отидеш и да говориш директно с жената, иначе това ще те мъчи. Бонбоните, цветята и вайбър са детски номера, и ако наистина искаш тя да те приеме като голям човек, се изправи лице в лице със ситуацията. Някой ден, когато видиш, че няма други хора, намери подходящ момент когато е сама и я помоли да поговорите - вариант е и да я помолиш да се видите на кафе. Реши го твърдо, бъди непреклонна за разговора и не се плаши и отказвай. Тя е жена с отговорности и няма как да поеме първата стъпка. Щом се видите, разкрий и как се чувстваш, кажи и че имаш симпатии към нея като жена, че имаш чувства, които не са детска отживелица, а продължават и до ден днешен. Че би искала- ако тя има интерес и желание, да се опознаете просто. Не бъди притискаща, бъди търпелива, може да й трябва време. Увери я, че може да е честна с теб - ако нямаш никакъв шанс, нека ти го каже директно и ясно и, разбира се, в такъв случай не трябва повече да я притесняваш. Няма да те подлъгвам, възможно е въобще в главата й да не се върти това, което се върти в твоята и да се изплаши, но от друга страна, тя като човек с отговорности и трудна работа, няма как да действа в тази ситуация, без да е сигурна в твоите чувства и намерения, защото разкривайки ти се, би рискувала много повече от колкото ти на нея. Вече не си в училище обаче пълнолетна си, не вредите на никого и все пак я има възможността нещата да ти се получат. Успех, кураж и действай!

4.   От Авторката:
Не съм имала никакви проблеми с майка си и с който и да е член от семейството си. Дори съм много разлигавена и не ми е липсвало нищо, нито обич и възпитание, нито материално. Харесвам я не като майка, сестра, модел за пример и т. н., а като жена. Винаги съм оценяла хората повърхностно, първо по външния вид. Ако не беше толкова красива и привлекателна и чаровна нямаше изобщо да й обърна внимание дори и да е най-милият човек с мен и да ме обсипва с внимание и грижа. След като видях и установих, че е съвършена на външност и излъчване и бях толкова силно привлечена и заслепена- от усмивката й, от гласа й, от смеха, жестовете, поведението, фигурата й и т. н., естествено започнах и да я опознавам и прекарвам време с нея и ми беше все по-приятно и губех представа за време. Нямам никакви обсесии и налудничави мисли да я преследвам и да й се налагам да ме харесва, ако не ме. Наистина съм влюбена и не само, а я обичам вече 5 години. И сега както и преди 5г като я видя и направо стомахът ми се обръща на обратно, цялата настръхвам и се разтрепервам, една естествена широка усмивка се разлива по цялото ми лице, по-особена от обикновената ми и едва се сдържам да не я прегърна и целуна. Много съм привързана, бих направила всичко за нея, повече я обичам и отколкото себе си, а аз съм голям егоист по принцип и съм също много самовлюбена като нея. Тя ми е дала достатъчно поводи да се надявам и нещата да се проточат 5 години без да съм се отказала още. Достатъчно съм трезвомислеща ако нямаше никакви знаци и издавания от нея досега да престана и да се примиря. Просто искам да разбера има ли шанс или категорично не, защото имаше много истински и интимни моменти, които показваха, че и тя в дадени периоди е изпитвала нещо. Например като се бъркаше да нарича другите момичета с моето име; като ми каза, че трябвало да слушам разума, а не сърцето си ( А може би тя слуша разума, а и говори сърцето също? ); като ме гледаше продължително, като се разтреперваше и си изтърваше нещата, като идваше да ме търси в стаята и ми казваше, че й е много приятно да е с мен. А и е сама, неомъжена, без деца и без приятел и самотна. Затова си мисля, че не всичко е изчерпано и, че имам основания да се надявам на нещо, а и вече съм на 21. Обяснила съм в историята си, че отдавна съм й казала цялата истина какво чувствам още в 11 клас и тя продължаваше ту да е мн мила, ту отдръпната и, че и цялото училище разбра заради онези момичета от екскурзията. Очаквах някакви продуктивни коментари какви стъпки да предприема, че хем да опитам дали сега може да стане нещо и да разбере, че я обичам и още съм на фронта, хем да не ме помисли за някоя преследвачка с мания като горните коментирали.

5.   От Авторката:
Забравих да кажа и на номер 2, че съм гледала филма Bloomington и моята учителка е 1:1, ама едно към едно Катрин Старк героинята външно и поведенчески. Ако някой иска да добие представа как изглежда и се държи учителката ми..Аз от този филм доста се навих допълнително понеже го гледах още 9 клас след като се влюбих в нея. И понеже толкова си приличаше с героинята се навивах допълнително, че може и да постъпи като нея, понеже също е и мома.

6.   Да, ама номер 1 - нали се сещаш, че е странно и да се занимава да я деблокира - ако й досажда и не й е приятно и я притеснява, ще си я остави блокирана, защо въобще да се сеща и да си мисли за нея, за да я деблокира? Ако не искаш един човек да ти досажда, не го деблокират, а ако не се сещаш за него, въобще няма да се сетиш, че си го блокирал. Излишно е. 3 съм.

7.   Покани я на кафе или на разходка в парка и я питай директно, кажи всичко което си написала

8.   От Авторката:
Да, номер 6, аз също се чудех затова освен ако вайбърът не се е отблокирал от само себе си при изтриване на профила и правене на нов, но защо да се занимава да си го маха и прави нов чак 2 години след като ме блокира.
Номер 7, благодаря за съвета, наистина май трябва пак да опитам аз да я потърся и говоря, защото тя сигурно дори да съжалява и да се сеща за мен няма да направи тя крачка и да рискува да ме търси първа, особено ако помисли, че вече са ми минали чувствата и съм срещнала някое гадже в университета. Колкото и да се притеснявам как ще реагира понеже 7 месеца не сме се виждали, а последният път ме подмина, защото е на настроения с всички хора и веднъж е много мила, веднъж груба. Сигурно иначе ще се побъркам да продължавам само да се чудя и мисля за нея напразно и да минава времето и тя ще е забравила за мен като се осмеля накрая.

9.   Отиди и и звънни на вратата, но първо и пусни поздрав по ваибъра или направи така, че да те види от далеч