Психически тормоз и заплахи
Здравейте, мили хора!
Моят пробелм е, че имам приятел, който иска да се самоубие. Тормозът продължава повече от две години вече. След няколко месеца връзка, разбрах, че този човек не е за мен. Аз съм свободолюбив човек, който обича да е сред хора, да се смее, забавлява. Никога не съм деляла приятелите си на жени и мъже, е вече го правя. Съвсем се промених, вече нямам приятели, почти не излизам с хора, страх ме е да погледна на някъде, за да не стане скандал. Ще си кажете, защо не се е махнала досега. Защото ме е страх, затова. Всеки път като съм искала да се махна ме е заплашвал със самоубийство. То тези заплахи започнаха още преди да съм заявявала това, просто, защото имаше големи проблеми. Е сега вече тези проблеми ги няма, но ми повтаря как аз съм му съсипала живота и заради мен бил така. Преди ме беше страх за него, сега ме е страх за мен. Преди няколко дни след поредния скандал, че съм излязла без него, а прсто нямаше как да дойде, защото беше фирмено парти, аз взех решение, че така повече не мога да живея. Реших да се прибера вкъщи на спокойствие и той изтрещя. Почва да ме заплвашва да ме обвинява, че ме видял къде съм ходила и с кого, а аз не съм мърдала никъде, да не съм луда. Притесних се много. Отидох до тях да го видя, той беше изпил половин шише алкохол и почна да вика по мен и да хвърля вещи, да ме обижда. Беше се нарязал по тялото със самобръсначка, колкото да има кръв, беше съборил всичко на земята, чупил, хвърлял. Аз много се упкаших за себе си. Такива скандали са чести, аз вече си ги знам, но май чак така не е било. Опитвала съм да говоря с майка му по темата, но тя сякаш не вижда не чува. От цялата работа разбра, че не съм се прибрала с него. Имали сме били различни интереси, да съм си живеела живота и да съм бъдела щастлива, колкото да ми всее чувство за вина. Но аз вече не се чувствам виновна, чувствам се уморена и изплашена. Искам да се махна от него и предприех действия, но той продължава да ме тормози. Мисля, че взима наркотици, по принцип е много примерен, но като се ядоса става друг човек. Когато не е в тези състояния е много мил и добър, затова търпя, защото имаше признаци на подобрение и се радвах и надявах. Но осъзнавам, че ако остана, това ще продължи цял живот, а ако тръгна нз какво ще стане, аз въпреки всичко го обичам и ме боли за него, не искам да е зле, не знам как да се отърва от всичко това, така че да спре да ме тормози и да не се самоубива, и да си продължи живота. Довечера като се прибера вкъщи, всичко ще се повтори наново. Родителите му няма да му помогнат, те мислят, че драматизирам...

Коментари

1.   Ще се опитам да бъда полезна колкото мога., ще ти следя темата, преживяла съм всичко това... Ако възникнат въпроси-питай
Слушай
НЯМА да се самоубие, това е цирк. Вменява вина, защото не може да те задържи по друг начин. Именно чувството ти на вина те задържа там и болната надежда. Ти не си отговорна за неговия живот, вие сте 2 отделни личности. Тези хора са много добри манипулатори и могат да те съсипят за месеци.
Моята връзка продължи двойно повече.
Що глупости за самоубийство съм слушала, правил е опити и то доста плашещи.
Искам да си помислиш много добре какво е любов. Любов е да караш другия да се чувства добре. Той кара ли те да се чувстваш добре? Играе си с теб като котка с мишка, защото му позволяваш, влязъл е под кожата ти и те познава до основи.
Тези мъже са нарцистични натури и никога, ама никога няма да се примирят с това ти да си по-горе в някакъв аспект от него. Той страда ли, и ти трябва, това е закон.

Изходът:
Абсолютно късаш всякакъв контакт. Блокираш номера, блокираш го в соц. Мрежи, навсякъде. На него и на семейството и приятелите му. Ако искаш си сменяш номера или се местиш в друг град, просто без контакт, защото ако го съжалиш пак ще влезе в главата ти и ще се тръгне по същия път. Те търсят съжаление, защото чрез съжалението, манипулацията като цяло, страха и чувството за вина слагат едни окови, които трудно се късат. И колкото по-дълго останеш, толкова по-зле. Не го мисли него, той ще се оправи, изобщо няма да се самоубие. Спаси СЕБЕ СИ. Това е правило номер 1. Ти си най-важния човек в живота ти. Психологически възстановяването е много дълъг процес, аз още съм в такова. Повярвай ми, цялото това нещо ще те унищожи.
След като си тръгнеш, ще започнат всякакви методи да те върне.
Ще бъде отново перфектен, ще те преследва, трудно ще устоиш, но не се поддавай на спомени и надежди. Едно голямо, твърдо, НЬЕ.
Ще извади тежката артилерия, ще те заплашва, ще реве на целия свят, че ти си му разбила сърцето, а той тооооолкова те обича, че направо ще умре за теб.
В крайна сметка, пожелаваш му щастие, игнорираш го през този период и ще се запре. А междувременно е много вероятно да обработва ново маце. :))
Желая ти късмет, знам колко е трудно, но страха е слабост, а слабостите трябва да бъдат стъпквани.

2.   Типичен пример за манипулатор. Виж той гледа само собствения си интерес твоя не го засяга. Просто приключи с него завинаги дори и да заплашва, че ще се самоубие не ги слушай. Нито вълшебните приказки за вината. Това са типични трикове. И естествено, че майка му ще е на негова страна. Ти я предупреди за заплахите му ако желаеш и се измъкне от този ад. Не си психиатър, че да му оправяш проблемите. Много добре знаеш какво трябва да направиш и пак седиш...