Любов с любов се забравя ?
Здравейте. Бих искала да ви попитам, изпадали ли сте в ситуация в която започвате връзка с мъж, приключил болезнено минала връзка, и още изпитващ носталгия към миналото. Казват любов с любов се забравя, всички сме били от двете страни на монетата в рацличен етап от живота си... Просто не искам да се залъгвам. Възможно ли е нещата с времето да се променят или винаги ще бъда ''втората'' Само да спомена, че той не говори за нея, но аз разбира се се разрових и интуицията не ме лъже. Жените ще разберат за какво говоря. :)

Коментари

1.   Принципно погледнато е така. Само и единствено голяма и истинска любов може да обезличи предна такава.
Както и трупането на емоциии и спомени, които да пренапишат предходните. Супер просто е, ама само на първи прочит.

Проблемът е, че може би това, което ти сега наричаш любов... не е същото и за човекът, който идва от любовта.
Винаги има едно сравняване...

Съвет... бъди най-добрата си версия... чукай го както си мислиш, че никой не го е правил до сега и бъди спокойна.
Пък ще видим колко ще ви е силен клинът и дали ще избие стария.

Братан.

2.   Ползва те за заместител. Един бивш ми пишеше, въпреки че имаше приятелка и профила му пълен с техни снимки и разнежени статуси. Но ми пишеше тайно от нея, и то не невинни неща. Така че, не винаги се забравя с нова връзка. Може да е изтрил снимки, хвърлил подаръци, но още да мисли за нея. Ако се е разделил преди месеци, шансът да я иска още е голям. Това са спомени, навик. Ако имаш търпение, чакай да те забележи и оцени.

3.   Аз съм мъж и преди 15 години забравих една голяма любов. Но първо тя ме разочарова много. Второ много исках да забрая за нея. И трето, новата беше в пъти по-добра от бившата. Човек, за когото си струваше да го направя. Все още сме заедно.

Съветът ми е да не дълбаеш в миналото на твоя човек. Не бързай, дай му време и го остави сам да се пребори.

Ако той сам не иска да го направи, няма смисъл. Ще си проличи

4.   Не. Аз бях в такава връзка близо девет години и накрая се разделихме, след голеееми мъки.
Повярвай ми, какво ли не опитвахме и аз и той... и накрая просто решихме, че е ясно, че няма да се получи, колкото и да искаме и че това, което имаме е по-скоро приятелство и взаимна изгода, отколкото любовна връзка.
Още в началото имаше много червени лампички - сбърка ми името с нейното докато се излежавахме веднъж (извинява ми се дълго за това и наистина съжаляваше, но все пак... ), беше на рождения ден на бившата си без да ми каже (после престана да поддържа всякакъв контакт с нея, но обидата си беше сериозна за мен), някак винаги всичко беше половинчато.
Бяхме много близки, добри приятели сме и в момента, държим един на друг, но просто това не беше любов с главно Л. Беше си просто другарство, макар и неосъзнато от моя страна доскоро.
Мислила съм си на моменти, че проблемът е в мен, но не е така.
Също съм имала наблюдения и върху връзки на познати и приятели.
Просто не става.
Ако човекът не е свободен със сърцето и ума си на 100% и не е влюбен в теб на 100 %, просто няма как да имате пълноценна връзка.
Ако имаш и малки подозрения, че не е напълно с теб, то знаеш какво да правиш.
Няма смисъл да губиш 9 години от живота си като мен, преследвайки нещо несъществуващо.

5.   Не,ти ще си в ролята на майчето,докато се стабилизира,нищо повече

6.   Не. Аз съм мъж имам 3 годишна връзка, но всеки ден мечтая за голямата си любов.

7.   При мен се получи точно така. Бях влюбен с години в едно момиче, което имаше нещастна връзка и споделяше с мен проблемите си. Обаче когато пичът и свирнеше веднага дотичваше при него. В един момент ми писна аз да съм този, който и бърше сълзите, а друг да бере плодовете (образно казано) и си намерих друго момиче. Влюбих се отново, но този път споделено и така се получиха нещата. Първата си остана с онзи още доста време, но вече мен ме нямаше да и бърша сълзите.
Та бих отговорил положително на въпроса от заглавието в темата, но просто добре трябва да осъзнаеш кое е минало и какво бъдеще искаш да имаш. Тогава нещата се нареждат от само себе си.