Как бихте се държали, след като жена ви признае , че е влюбена във Вас ?
Направих това нещо, навярно голяма грешка. Е, нищо не излезе, но човекът продължи да се държи добре с мен, даже сам инициира контакт, сяда при мен и търси поводи да си говорим, но дотук. Аз не съм натрапчив човек, но просто си зададох въпроса не го ли гложди, че все пак съм го харесвала и съм му го казала, че мога да разчета поведението му погрешно? Не бихте ли се притеснявали да демонстрирате близост към някого, който ви е казал, че е влюбен във Вас? Или може би просто не ме уважава достатъчно като човек, за да се замисли, че ми причинява болка, не ме и отчита толкова като присъствие, за да го плаши факта, че общува фамилиарно с жена, която го е харесвала?

Коментари

1.   Твоите чувства са си твой проблем. Човекът не е длъжен да ги споделя. Щом не сте заедно, във връзка, значи не ти отговаря на чувствата и трябва да се отдръпнеш с достойнство.

2.   И аз направих такава глупост преди години. Не беше взаимно, но ако беше се отдалечил, да ме игнорира щях да съм по-добре. Но явно след признанието ми на него му е било неловко и някак ми е съчувствал и така от добро сърце не ме е игнорирал и търсил контакт с мен. Е с това само ми даваше направи надежди и мисълта че “все пак има чувства към мен, щом ме търси “ и така загубих 2 години в чакане и надежди. Щом не ти е казал на момента че е влюбен и той в теб значи забрави

3.   Моето лично мнение е, че визуално не му допадаш. Много ясно, че ако една красива жена ми каже, че ме харесва/обича ще искам да съм с нея. Друг въпрос е, ако е дебела или визуално не изглежда добре.

4.   Вероятно просто си храни егото с теб. Тъжно но факт, много хора го правят това. И не, не очаквай доблест или съобразителност. По-добре далеч, човек със сериозни намерения прави сериозни крачки.

5.   Обикновено това се случва от нашата страна, тоест ние признаваме и след това жените продължават да се държат по същия начин. Дори и случаят с Най-добрата ми приятелка е подобен, но на първо място аз я ценя като човек и нямам нищо против, все пак на сила хубост не става.

6.   Може да си дава шанс да се влюби, може и да не бърза, а да е в проучвателен период. Най-лошия вариант е да не му е в стила да реже жени.

7.   Аз съм така , но съм мъж!Сега тя ме държи около нея, даже и на кафе бяхме само двамата.Но ние сме семейни- и двамата:(

8.   Последните два пъти, когато ми се обясниха в любов се държах точно така. Просто бях във връзка и нямаше как да отговоря на чувствата им.

Мисля, че е по-добре такова отношение, отколкото да бъдеш игнориран и отритнат. Особено ако държиш на този човек.

И защо го приемаш като причиняване на болка? Защо мислиш, че не те уважава? Според мен е точно обратното. Уважава те, харесва те като човек (макар и да не е влюбен), старае се да запази нормални отношиения с теб.

На мен са ми го играли точно обрантия номер. Пълен игнор. Не ме познава. Повярвай, чувствам се ужасно, при това се виждаме всеки ден.

9.   Не е възможно жена да признае такова нещо.

Мъж

10.   Търсейки контакти с теб (особено, ако инициативата му е по-голям от преди да му признаеш) вероятно си четка егото. Ако искаше нещо повече, то щеше да го покаже недвусмислено. Недей да си въобразяваш разни неща - в твой ущърб е. И по възможност намали контактите си с него.
Ж

11.   Не те уважава и само си вдига акциите на твой гръб. Намекни му, че май си го понадценила, или че имаш симпатии към друг и ще видиш как ще се обърнат нещата.

12.   Номер 2 е права. Просто е много милостив и би му било гузно да те отреже. Явно се поставя на твое място и един вид от доброта ти обръща внимание. Макар че така реално ти прави мечешка услуга и само те измъчва.

Но и номер 3 е прав. Ако на мъж физически атрактивна за него жена му се обясни в любов, той колкото и да няма чувства към нея, със сигурност ще се съгласи поне да излезете и да си даде шанс с времето да започне да изпитва чувства. Ако той дори не си е дал шанс, значи или не му допадаш физически, или има гадже или поне любима.

Разбира се, винаги го има и варианта да няма никакви намерения, но нарочно да си чеше егото, но ми се струва по-малко вероятния.

13.   Заради твоята изцепка, мъжът се чувства неудобно и се чуди как да замазва твоите грешки.
Свий си перките, отпиши го от мераците си и се дръж съответно. Не ти е длъжен с вина, че ти си си навъртяла нещо на пръста.

14.   #13, айде изцепка сега, пък неудобно му било. Правилно му е признала, такива неща се казват, за да няма после неразбрали се. А той не е малко момченце да му е неудобно, като не споделя чувствата й го казва и не си играе на иди ми дойди ми. Така и двамата ще се държат съответно и ще видиш как неудобство няма да има.

15.   Ако някое свястно момиче ми признае че.. ме харесва.. животът ми най-после ще придобие смисъл. Бих бил на седмото небе и със сигурност не бих се държал просто приятелски с нея.

16.   13 е поредният женомразец, проявил се със супер неадекватен, несмислен и нелеп коментар.