Въпрос към всички момичета!
Здравейте.. момче съм

Имам специално въпрос към момичетата.. но няма да откажа съвети и от момчетата.. ако знаят отговорът на дилемата ми и могат да помогнат да разреша проблема :)
Ще бъда кратък. (относително....)

Опитвал съм многократно да заговарям представителите на нежния пол. Но винаги се провалям.. опитах се да разбера защо.
И имам някои подозрения. Които искам да ми опресните дали са основателни.
Значи.... в началото някои ми се навиват за "чат" като че ли.. показват интерес. То е ясно че външния вид е основен фактор.. убедил съм се. Но дори онези които се излъжат да "клъвнат" след време се отдръпват.. Показвам им всячески че съм добронамерен. възпитан.. културен.. дисциплиниран.. грижовен.. информиран.. толерантен.. откровен.
Мисля че.. всички добри черти които притежавам.. и които също така мислЕХ че.. и момичетата ценят повече от всичко.
НО.. дори да намерим обща тема за разговор.. то след определено време на обработка те скоро изгубват интерес и се дистанцират. Край на играта.. и това е!

ДОКАТО това което чувам от устите на "слаби" мъже.. в смисъл.
неинтелигентни.. невъзпитани.. нагли и дори глупаци. Всякакви с отвратителен характер които мисля че.. ги превъзхождам. Не че.. казвам че.. съм високо ниво. Просто вярвах че.. имам всичко необходимо да задоволя желанията на едно момиче - в характера си.
Оказа се че на точно такива анти-герои момичетата им връзват лесно. Изненадах се един такъв колко много дами върти за седмица - които аз не мога за години!
Това което ми каза е че.. няма тайна формула. Просто им правел комплименти за външния вид и подаръци - и това е всичко!!
После го молят да ги води на море.. спи с тях. Даже с няколко за една нощ.

И така.. наистина ли!!?? Нима момичетата не ги интересува личността на човека а са егоистки които искат да чуват единствено добри приказки за външния си вид? Ласкателства?
И после да бъдат "достойно употребени"

Аз съм просто твърде срамежлив а и намирам за абанално и изтъркано да говоря на момиче за това колко хубави са очите и и колко е "секси" .. разчитам на знанията си но.. изглежда за огромно съжаление.. след като са ти дали няколко шанса да им се подмажеш и не си го направил - те изхвърлят. "Не ми каза че.. съм мацка...... довиждане!" Може би им ставам скучен? Така ли е?

Толкова ли е трудно едно момиче да и е достатъчно че.. някой я харесва и мисли че е красива и без да и го повтаря постоянно а просто търси приказка - да се докосне до умът и а не само до тялото и за една вечер.
Разочарован съм...
Убеден съм че и най-големият глупак може да преспи с "мацка" даже да се прави на шут а аз дори да и рецитирам Хамлет на изуст няма да я впечатля.

И така.. какво мислите!?
Защо ме режат?
Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете!!!

Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Аз пък харесвам и ценя единствено момчета като теб. Не знам на какви си попадал, но явно не са от свестните, така че не съжалявай за "изпуснатото". Те са те изпуснали.
А онзи, който ти е разказал колко е оборотен, или спи само с курви, или лъже. Няма друг вариант.

Цени се, обичай се и все някога ще си намериш момиче, което да е достойно за теб. Дано много скоро се появи. Желая ти го от сърце!

Ж, 22

2.   Шопският мъдрец Вуте е казАл: "Жената требе да се лАже! Ако ти не я лажеш, оне че оди ОН да я лаже!"

Така че хич не се прави на мил, възпитан толерантен и т.н. - такива са им "скучни" на жените. Точно братното - прави се на гамен, мутра, на нацепена батка. Говори им глупости и измишльотини... Ей-такива неща се котират на днешно време.
"Бий за да те уважават!" има една приказка.

3.   Твоите качества са много хубави... Ако искаш да си нечия приятелка. Един мъж трябва да има други качества, които на теб явно липсват, за да си изпълнява функцията.

4.   Това с Хамлет ме разсмя .

Ж19

5.   Много често високата интелигентност върви ръка за ръка със загубеността.
А никой... абсолютно никой на тая планета не харесва загубени, задръстени и асоциални типажи. Няма жени, няма мъже... просто никой не иска да стои и някой да му проектира несигурност отсреща.

Колкото и да го въртиш, колкото и да сучеш... това е.
Жените не се интересуват от пари и подаръци (не че такива липсват), а от отношение.
От емоции, от увереност, от поведение, от самочувствие, от сигурност, от ЗАБАВЛЕНИЕ.

Какво ако си умен? Ще си водите интелектуални диспути по 13 часа на ден?

Нека те попитам, ти, като си толкова превъзхождащ човек, какво можеш да дадеш на една жена?
Аз като те слушам ми се струваш ограничен и малко комплексиран от факта, че предпочитат "по-нисши" индивиди, от колкото теб...

Та пак да те попитам? Какво можеш да дадеш? Защото очеизвадно си и неопитен.

П. С. няма жена на тая планета, която да иска някой да ѝ каже "мацка"

Братан.

6.   Ще ме прощаваш приятелче, но не виждам как би могъл да убедиш когото и да е, че си умен. Неграмотен си, при това осезаемо.

7.   Братле, ако опитваш само с момичета, които ходят на почивки в Бали, имат 130000 последователи в инстаграм или всяка вечер са в различна дискотека, може би трябва малко да смениш критериите си, а?

8.   Ами измисли начин да накараш готините мадами да ти вържат, нали си много умен? Приеми истината, момко, или си харесван от жените или не. Флуид ли е, харизма ли, не е свързано ни с пари, ни с образование и пр., или го имаш и ти се лепят или пишеш тука и философстваш, ама файда никаква.

9.   Благодаря за отговорите
ОТ АВТОРА: До №1 Благодаря много за подкрепата! :)
Ще чакам..

До №2 Нямам намерение.. да се захващам с момиче което би позволило да бъде измамено. Връзка.. която се крепи на лъжа.. губи напълно смисъла си.

До№3 Ако тези качества.. са основно физически и това е което търси момичето а не разум и чувства.. то не искам да съм такъв "мъж" това е секс а не любов.

До №4 Де да се разсмиваха и те... :D

До №6 Не съм неграмотен.. просто имам трудности с пунктуацията. :)
Плюс това.. грамотността не е тясно обвързана с интелекта!
Обзалагам се че.. много предмети са ми по-силни отколкото на вас. Включително области които не се изучават в средното.
Въпреки това.. не ме прави по-интелигентен.. но пък да си информиран е полезно.
Чети повече - говори по-малко.

До №7 Категорично не опитвам и не бих опитал с подобен тип момичета. :)

10.   Номер 2 е абсолютно прав, вероятно женурята :д ще му набият единички, но това е защото истината боли. Те не могат да са обективни и винаги друг им е виновен и затова не биха осъзнали как всеширещата се сред тях наивност(подхранвана от тази нужда да летят в облаците) е причина една не малка част от тях, без да са искали, да станат к**ви.

11.   Е, кво и аз наизустих един стих на Пушкин - работи и при качествени индивиди.

12.   Ако се научиш да пишеш и запетайки вместо да слагаш многоточия през дума ще се супер!

13.   Първо, не подценявай противника само защото не си е издал стратегията. Пред теб може да става едно, но реалността да е друга.
Второ, жените харесваме умни мъже. Но харесваме и забавни мъже. Ако се пренапрягаш да ѝ се таресаш, държиш се и говориш сковано, не можеш да се смееш, няма да имаш голям успех.
Трето, ако се целиш в такива, които поддават на втория комплимент за хубавите им очи явно не си чак толкова умен. Това обикновено говори за ниско самочувствие от страна на момичето, ако не си е харесала въпросния глупак по други причини, зависи колко са се опознали и какъв отдушник търси тя, но в по-големия процент от случаите е това. Момичетата с ниско самочувствие изневеряват, пишат си с други и флиртуват с други даже когато са във връзка, защото не вярват в себе си и търсят повече внимание. Също като момчетата с ниско самочувствие.
Сега пак си помисли, лошо ли е, че точно този тип не ти кълве?

14.   Пресаленно много се обесняваш и станаш досаден. Доста от прочелите поста ти са прескачали по някой ред. Има такива хора дето говорят, говорят сумати време и смъсъла се обобщава в 2 изречения. Вероятно и когато чатиш докопваш едно две момичета и искаш супер много внимание да ти се отдели. Познатият ти е хвалипръцко, чак толкова вървежен вадали е.
Просто продължаваш да комуникираш с хора и ще намериш приятелка.

15.   Порови се в сайта и ще намериш много такива теми с твоя "проблем". Не само ще разбереш, но и трябва да си го наложиш на волята. Мъж на 40 съм и животът ми е истински провал точно заради тези " качесва". Същия като теб съм както си се описал. С разликата в годините и опита ако може така да се нарече. Приятелю! За такива кавалери, място в днешния свят няма! Ако искаш да си подлога, парцал или влачещо се мекотело, продължавай да бъдеш такъв. Над 15 връзки съм се раздавал до края на възможностите си. И като минат година- две, като няма вече какво да изцедят от мен, си тръгваха! Кълняха се, че такъв като мен не е за изпускане и т. н. , до момента в който ми казваха, че не всичко е пари, сметки, храна и внимание. Трябвало и подаръчета. Екскурзии. Цветя задължително два пъти в седмицата. За отменянето в домашните задължения, си е не писан закон, че трябва да участвам в абсолютно всичко. Да продължавам ли още, или усещаш на къде отивам?
С две изречения ще ти го затвърдя. Понеже сме внимателни с "нежния пол", така нежно ме завъртяха да седна на най- чепатия, че сега си скубя косите и съжалявам, че бях човек с клекналопикаещите!
Продължиш ли в този дух, ще страдаш и съжаляваш страшно много. Намери другите теми и се замисли по-сериозно. Става въпрос за твоя живот. Не го пропилявай! Ако ще и да си кинта и двайсет. Или пълен, да не ти пука от хорското мнение! Отивай в някой фитнес и блъскай! Блъскай и се научи да обиждаш. Бъди див, прост селянин. Иначе не става.

16.   Авторе, от #3

Напротив, визирах личностни качества. За това и те оприличих на "приятелка". Прекалената добронамереност, възпитаност, съобразителност не отиват на един мъж, защото това са женски качества. На женската нежност трябва мъжка сила, която да я допълва и пази, и пак визирам характера, не просто физиката. Ако такава отсъства, жената или се изнервя и бива става перманентно недоволна, или се омъжкарява, за да компенсира дефицита и тотално смачква мъжа.

А относно любовта, сексът е неизменна част от нея, иначе пак говорим за приятелство. Един мъж трябва да умее да накара жените да го желаят, иначе все ще си стои в тази пословична френд зона.

17.   Здравей :) аз съм момиче на 18 години, напълно съм съгласна с №1, аз лично не се интересувам толкова от външния вид и възможностите на момчето, интересува ме как ще се държи с мен например да ме обича, ухажва, цени, да ми прави мили жестове и т. н и аз да му отвръщам с същото. Аз също харесвам и ценя момчета като теб, защото притежаваш всички добри качества които не всички момчета ги притежават и това те прави специален, защото са малко затова още съм нямала сериозна връзка хах :D, дори не знам кога ще ме намери такова момче, но имам надежда, а колкото до момичета с които си общувал не са били твоя тип( не са били за теб ) макар да неосъзнават че са изпуснали добро момче. Хората са различни, има момичета като теб.. Бъди себе си! ;)

18.   ОТ АВТОРА:

Останах с впечатлението че.. е необходимо да се променя и да не бъда себе си? Ако момиче не ме харесва такъв какъвто съм с тези ми качества то няма смисъл да лъжа нея и себе си. И двете страни са губещи. Не искам да се превръщам във варварин заради просто бройката.

Вижте.. А аз не искам да съм с някоя просто заради тялото и.. ще ви дам един съвет като необвързан девственик.. колкотои да е иронично.
Ако не можете да посочите една звезда в небето на вашата половинка.. ако не можете да и говорите за нея с часове и тя не ви разбира.. или няма интерес то няма смисъл да продължавате. :)

По добре да си остана какъвто съм.. но пък ако никое момиче не хареса това което имам.. то повече би ме обезпокоило факта че в такъв случай момичета не са останали вече.. :D :) и не губя защото проблема не би бил в мен а заради неподходящото време и място.

По-добре.. било то сам но не и с някоя с която няма да съм истински. Вися в Badoo ежедневно очаквайки "Тя" сред всики "Те" да се появи... и по-добре да чакам било то безнадеждно.. отколкото да се обвързвам с просто плът.. имам етика и оставам верен на кредото си. Не искам да бъда "варварин"
Останете верни на себе си. Бъдете каквито сте.. защото в противен случай който бъде до вас няма да е с вас а с някой друг но това не сте вие. Не е истинско. :) Струва ли си тогава?

19.   Защото си пълен мухъл. Никоя жена не иска смотаняк и женчо. Явно не си се ориентирал към правилния пол.

20.   Авторе... За някой, който промотира това да бъдеш себе си, много бързо определи другите мъже като "варвари", а жените които не биха те харесали като "не момичета". Доста лицемерно.

Няма лошо да си себе си, но в много случаи това се използва за оправдание да не се развиваш. В крайна сметка, всеки е някаква версия на себе си, никога единствената версия. Дали едно момиче, което е грубо и недодялано, държи се като мъж и няма елементарно възпитание трябва да продължи да бъде себе си? Сигурно ще се намери някой да я хареса, но какъв ли, каква ще им е връзката, какъв пример ще даде на децата си?

Помисли над думите ми, защото на този етап разсъжденията ти са на много наивно и незряло ниво. И по-полека с етикетите, не ти отиват на претенциите.

22.   Стига с тези чатове бе хора. Излезте на вън. Разберете че лесно се пише,но май е трудно да се говори.Бъдете диви,първични и истински.Всичко след това си идва на местото си.Успех!

23.   А ти защо заговаряш момичетата, защото ги харесваш или поросто защото искаш някоя да ти върже? Ако е заради втората причина, знай, че това се усеща и... отблъсква. Моят съвет е да не се стараеш да се харесаш на първото срещнато момиче-търси общ език само ако наиснина я харесваш и тогава всичко ще си дойде от само себе си.
Освен това държа да ти кажа, че както има свесни и не толкова свесни момчета, така и някои момичета са по стока от други. Надутите празноглавци привличат само к*ви и обратното-свеснине момчета привличат свесни момичета.

25.   Виж, приятелю, има различни типове момичета. Повечето от нас предпочитаме (или поне аз и моето обкръжение) момчето да не е срамежливо, да не се страхува да покаже, че ни харесва. Не казвам постоянно да повтаряш изтъркани фрази. Просто е нужно да им покажеш по някакъв начин, че се интересуваш от тях - купуваш им подарък, съвсем разсеяно ги галиш (разбира се, не прекалено демонстративно). Шегите също помагат (не трябва да прекаляваш с тях, защото може да отегчиш момичето). Когато заведеш „твоето момиче“ на среща не говори само за работа, ще оставиш впечатление, че искаш тя да ти е просто добра приятелка, докато тя може би иска нещо повече. Друго основно правило: Остави тя също да говори. Ти трябва да я слушаш внимателно. Запомни думите и си прави някаква преценка за нея. Бъди човекът, който слуша, но когато говори, казва умни и смислени неща. Кажи, че има хубав тоалет (ако наистина го мислиш). Не говори много, не бъди и много мълчалив, защото тя накрая ще се запита „Ама той ме е поканил на среща или само ще си мълчи? “. Когато свърши срещата трябва да я попиташ дали и е харесало. Ако ситуацията е подходяща може дори да я целунеш (много хора целуват на първа среща, не се бой и ти да го направиш). Е, общо взето това са съветите ми към теб. Не забравяй: ключово е мястото, където ще я заведеш ;). Другото е опит и талант.

26.   Скъпи авторе, прав си, но умните хора се адаптилат спрямо времето, в което живеят. Искаш ли да дтанеш на 40 и да си самотен мухъл женомразец? ! Едва ли, какво те грее цулия ти хейт, когато си самотен и нещастен. Сам виждаш кои мъже са харесвани в наше време, трениращи, активно спортуващи и самоуререни, а интеректа и бувството за хумор са плюс. Бъди себе си, но се усъвършенствай, бъди по-забавен, самоуверен, започни фитнес! И не другите мъже не са прости варвари и батки, стига си мислил извинение за мързела си, от понеделник на фитнес и в комуникацията с жените забавен, оригинален и уверен!

27.   Поредната тема, написана от уникален мъж, който жените не харесват. Причината е в теб.

29.   Ами, момиче съм и ще ти го кажа направо-и аз не понасям това. Когато ми кажат мацка, мацо, кукло, направо полудявам! В лошия смисъл, даже до бой се стига. За съжаление не попадам на свестни момчета-момчета, които знаят къде е границата на нормалното. Само прости и невъзпитани и недодялани момчета. Бахти направо работата! Човек един приятел от противоположния пол не може да си намери-приятел, ама приятел, другар. Жалка работа, какво да кажа...
Пубер на 13

30.   Момче съм.

Препоръчвам ти да насочиш вниманието си другаде - никоя няма да се впечатли от романтика, освен ако не ств вече във връзка. Бъди нахален, не толкова възпитан (не бъди задник естествено), бъди по-отворен и се постарай да не взимаш жените твърде на сериозно.

Също направи всичко възможно да подобриш външния си вид до колкото е възможно, това е много важно. Изкарвай добри пари и след време ще ти се отворят очите и ще ти стане по-ясно как работи играта ;) Късмет!

31.   Неприятен човек си и си личи по начина, по който пишеш. Това е проблемът, но той е само твой проблем. Другите нямат проблем, защото ти ги искаш, а не те теб.