Изневерих и много съжалявам!
Здравейте, хора! Имам си приятел от почти 2 години. Миналото лято той отиде да работи в чужбина, а аз с приятелки на морето. Наистина много го обичам, но вътрешно си знаех и му бях казала, че отиде ли в чужбина сам ще провалим връзката си. Но както и да е, знам, че това не ме оправдава. Отидох там и се харесахме с едно момче и му изневерих. След като и двамата се прибрахме в родния ни град не съм правила повече нищо, но много ми тежи на съвестта, защото чисто и ясно си личи колко много ме обича той. А аз реално не мога да погледна на това да се разделим, ще бъда изцяло съсипана. Та има и друго.. В негова предна връзка са му изневерявали с най-добрия му приятел. Какво да правя? Ще бъда благодарна за вашите коментари и мнения. И ще помоля предварително без обиди!

Коментари

1.   Кажи му, заслужава да знае дали иска да е с к*чка или да си намери човек.

2.   Колко пъти прави секс с момчето на морето? Би ли повторила и потретила? Ами един ден, ако си омъжина за приятеля се и имате деца би ли му изневерила?

3.   Трай си и забрави, че е станало. Всеки прави грешки

4.   Не му казвай НИКОГА! Какво се е случило няма значение, не трябва да си гузна, ти не си тръгнала с момчето от морето, просто си правила секс, приеми го като все едно той ти е направил масаж. Според мен е пловият ти контак с друг мъж в онзи момент е бил провокиран от емоции и нещо което си преживяла или съпреживяла с някой член от семейството ти или приятел/ка. Самата мисъл, че е заминал сам и може да си хване друга или да се влюби в друга докато ти го чакаш, което да ти донесе ужасно много болка може да е провокирало твоята постъпка. Дори приятеля ти да не се беше върнал при теб и да се беше влюбил в друга в чужбина, ако ти беше звъннал и казал късаме ти щеше да си кажеш, че не си го чакала.
Ако толкова ти тежи на съвестта му кажи примерно, че миналата година е имало на плажа масажисти и ти си си платила за масаж и разкажи истинските емоции от секса, само че за масаж на гърба и как това лято като ходите на море ти ще му направиш подарък, като ще платиш на някой масажист/ка да му размачка гърба. Нещо такова.

5.   Ти си се чувствала по някакъв начин изоставена и заради това те е избило към изневяра. Помисли дали този твой приятел реално те оценява, ако смяташ че се допълвате не му казвай, освен че ще съсипеш връзката ще го нараниш, може впоследствие и да не може да се довери на друга жена. Това е било грешка, но поне знаеш да не правиш повече такива неща.

6.   Видяла си се малко свободна и хоп! при друг. Това не е любов твоето. Знаем ги гларусите по морето и летните флиртове.Явно от двама ви той обича повече и той е склонен да е верен, твоето са само празни приказки. И да не му кажеш,му правиш мечешка услуга.

7.   Горкото момче!

8.   Интересно как един/а не се сети колко много обича партньора преди да се изплющи друг/а? Все пост фактум се усещате, че не можете без него, че страдате и пр. Ако ви кажат искрено мнението си за лъжата и предателството пък се обиждате. Очаквате да ви аплодират ли?
Преди да легнеш с другия попита ли какво да правиш? Питаш сега. Ако наистина обичаш някого и уважаваш него, а и себе си 1. не изневеряваш 2. ако все пак го направиш, му признаваш. Дали ще преглътне изневярата и ще остане с теб, решава той. Както беше казано в един коментар по подобна тема - всеки има право да знае какъв човек е допуснал в живота си в леглото си. Алтернативата е да премълчиш и да живеете в лъжа, докато някога истината излезе на бял свят. Така постъпват страхливците, мишките, долните предатели.
Тук вече изборът е твой. Но възмездие има и в крайна сметка всеки си получава заслуженото.

9.   Много била съжалявала, ама иначе са я наебали за 1 вечер. Стига си търсихте оправдания, че искате да се ебете с различни. Тука ме наричаха комплексар, обаче темите са една след друга с едно и съшо заглавие.
Ебе ви се с различни, та две не виждате, жените искат мъж, за да не са сами просто и да имат някаква сигурност, но за секс възможно колкото се може повече.
Съжаленията и крокодилските сълзи не помагат скъпа и не променят факта, че ти се курвее.

10.   Аз съм сигурна, че това не ти е единствената изневяра. От казаното от теб си личи че си много лека жена. Колко време той беше в чужбина че ти неможа да изтраеш. И съм сигурна че въобще не ти тежи на съвестта. Такива сте леките жени без морал.

11.   Гледам някои коментари как се опитват да оправдават авторката. Защо? Защото съжалява? Затова действията се правят с акъл и с мисъл, а не просто така. На момента е мислила егоистично само за себе си и след това вече решава да се прави на момина сълза. Най-вероятно си го направила напук, защото е заминал което е супер детинско и така излиза че ако го няма до теб за малко ти веднага хойкаш и изневеряваш, тоест трябва да те държат на каишка. Разбирам, не за всеки са връзките от разстояние, но защо продължи да си с него като ще правиш глупости? Авторке, според мен не е истинска любов, защото ако беше дори нямаше да погледнеш този мъж. Аз никога не съм изневерявала на моя партньор.

12.   От авторката: Признах му, защото не всяка жена пък има това достойнство да признае. Аз не казвам, че съм светица, нито пък се оправдавам по някакъв начин. Случилото се е случило веднъж и не се е повтаряло никога повече

13.   Мъж съм, няма да те съдя, ама тука като чета някои от коментиращите, че едвали не момчето е виновно за твоята изневяра.... айде моля ви се.
Но станалото станало.
Една моя бивша преди години ми изневери, аз изобщо нищо не подозирах, но тя веднага ми призна. Естествено заболя ме много, но в последствие се зарадвах, че все пак е намерила смелостта да ми признае, и не ме е използвала. Дори на моменти се засичаме и се поздравяваме и я уважавам, именно заради признанието й.
Признай си всичко и ще ти олекне, пък каквото ще да става.

14.   Сега се сети да си гузна за нещо, което си направила преди една година, или просто сега искаш да провериш дали те обича до там, че да ти прости? Ти не го обичаш този човек, а се чудиш как да му ... майката. Тая твоя съвест цяла година спа ли, кво?

15.   Никога не му го казвай, ще си развалиш връзката. Нормално е да съжаляваш, ще сгрешиш повече ако го кажеш. Тогава признанието ти ще е краят на вашите отношения.

16.   Не му казвай! Нали е грешка и съжаляваш. Ще нараниш много приятеля си, ако му кажеш. Нали няма откъде да научи за това? Остави миналото зад гърба си.

17.   Много моралисти, само мъже. Тя е била с мъж, а не с извънземно! Значи вие може да правите секс с който падне, ние не! Ако никой твой познат не знае мълчи си. Ако научи отричай, не са те хванали на калъп. Измисли си оправдание, гледахме в тубата клипчета. Ако и сега си искаш приятеля, значи истински държиш на него. Той да не би да е стоял на сухо в чужбина?

18.   Оф, бе хора.
Ми, чети последните няколко стотин теми на тая тема в тоя сайт и ще си прецениш. Всяка втора тема вече е за изневяра, вие тез хора за майка си и баща си ли ги имате, че изневеряеате като невидели?
Кажи му, не заслужава да живее в лъжа. Рано или късно ще разбере, винаги се разбира, дори и след 78 години да е.
Ако му кажеш, шанса да се омекоти ситуацията последвала след признанието ти е по-голям.

19.   Няма да те съдя, но да бяхте скъсали преди да отиде той в чужбина, а ти на морето, щом си смятала, че връзката ви ще се развали. Така всеки щеше да е свободен да прави каквото си иска, пък после евентуално да се съберете. Правилно ти е подсказала интуицията, че нещата ще се развалят.
Според мен е по- добре да му кажеш и той да прецени дали може да ти прости. Заслужава да знае истината. Ти би ли искала да крият от теб, ако ти изневерят? Тъкмо ще ти е за урок да не изневеряваш повече. Може да му предложениш да си отворите връзката или да му кажеш да си легне с някоя, която харесва за да сте квит. Ако приеме - приеме. Друго не се сещам.

Black Sabbath

20.   Спокойно, и той чука в чужбина и съжалява всеки ден. Обади му се по телефона и му разкажи как си се чукала с тоя и колко много съжаляваш. Кажи му, че докато те опъва някой - мислиш за него и плачеш, но ебането си е ебане.

22.   И на мен ми се е сручвало и не съжалявам.

23.   Абе на кое море ходите и се разпускате до изневяра? ! От 10 години ходя на нормален общодостъпен курорт, и веднъж не ме е заговорила жена, да не говорим за нещо повече. Че дори си имала сериозен приятел, и въпреки всичко си се метнала на чуждия.
По твоя въпрос:
Добре дошла в реалния и гнусен живот! Хората се раждаме за да страдаме по земята. Няма да изброявам, сама ще ги разбереш. Допълнително, ние си вкарваме такива филми, че чак свят да ти се завие. Ако приятелят ти е имал подобна случка, ти ще го пратиш на дъното от което може и да не излезе. Това, че ти тежи на съвестта, е наказанието което трябва да изтърпиш. От теб зависи колко време ще ти тежи. Трай си и си помисли хубаво преди да сгрешиш пак. Ако му кажеш с цел да скрепите връзката си и да нямате тайни, той ще те намрази.
Онзи лудия

24.   Единственото, което ми дава някаква надежда , че не всичко е загубено в днешния Содом и Гомор е, че все пак нормалните хора с човешки мироглед и ценности са повече от скотовете, които смятат за най-важно да си начешат половите органи където и с когото им падне. Дори и в тази малка извадка ку-вите (от двата пола) са по-малко от свестните хора.

25.   Абе, хора, не я нападайте само. Замисляте ли се, че в един проблем не може да е виновен само единия?! Първо не е правилно изобщо да погледнеш друг, докато си във връзка, но и не смятам, че преди 1 година връзката ви е била толкова сериозна, ако изобщо може да се каже за няколко месеца сериозна връзка. Предполагам че сте и млади щом ходите на работа по морето или в чужбина и то не заедно. Другото, което е той ако си е толкова миличък, бял, чист и добър като цяло във връзката им и я задоволява по всеки един начин тя не би погледнал друг. А за това, че си му признала, браво. Дори и след една година не всеки има чест и смелост да си признае. И другото, което е ти си казала, че няма да е добре ако замине. Той толкова ли не можа да ти оцени мнението? Ако толкова много те обича ще мине малко време и ще ти прости. Все пак сега сте заедно на морето и предполагам се засичате често. Успех!!!

26.   P. S. Коментара започващ с "абе, хора.." е от нейна позната. Тъй като познавам и приятеля й също. За мислете се също защо хора прибягват до изневяра. Въпреки че са успели да задържат някого до себе си2 години. И ме извенете много, но се съмнявам леките жени да могат да закрепят една връзка дори и 3 седмици

27.   22, съжалението изисква човещина, което е над нивото на една к*рва.

28.   От живота съм установила, че що се отнася до изневерите, разлика при мъжете и жените особена няма. Разликата обаче идва в реакцията като се разбере, ще някой от другия пол е свършил такова нещо. Или по-конкретно, мъжете подскачат като настъпени девойки и писукат все едно изневярата е женско творение, което те никога не биха извършили. Лицемерие е думата. Авторката че е за порицание е ясно, но щеше да е добре господата да осъждаха със същата охота и драматично екзистенциални вопли действията на дружките си по полови органи в съседните теми.

29.   Не виждам нищо лошо. В крайна сметка, един път се живее. Любов и вярност са понятия от класическата литература, филми и сериали. Имам впечатления, че рано или късно, всички им се иска нещо друго.

30.   Колко много се защитавате една с друга, а всъщност всеки иска да ви изчука и да си ходи изтривалки такива :D

31.   Не слушай горните коментари. Понякога човек се чувства уплашен и неуверен, а най важното за жената е сигурността. Това, което си направила е лошо, но мъжете могат да бъдат обсебени, когато преследват дадена цел толкова, че да забравят жената до себе си. Ти от къде си сигурна, че той нищо не е направил, дори да се държи добре? Повечето връзки приключват, когато човекът е бил с теб, но е поел в чужбина, това си е голям риск. Не те оправдавам, но си представям и стреса, който си преживяла.

32.   Към авторката >

Здравей, не ми е жал за хора, които живеят с утопични вярвания! Те просто нямат мисъл, при тях всичко е емоция.
Не съм убедена, че знаеш какъв е смисълът на думата изневяра. Това ориенталски манталитет наложен ни от доминацията на най- непоносимите разбирания и режими. Баща ми го нарича- турско комунистически. Омесен с религиозни догми и закони създадени от егоисти и несретници с едничката цел да запазят за себе си това до което са се добрали.
За да освободиш съвестта си от тази консервативно- егоистична вмененост, трябва да направиш разлика между секс и любов. Освен това трябва да си на ясно, какво те свързва с този човек и перспективата с него.
Ако сте си дали дума за сексуална вярност и двамата сте глупаци. Това същото като да гарантираш, че никога няма да завали дъжд.
Аз съм семейна с 40 годишен син и 39 годишна дъщеря. Когато се омъжих преди много години бях на ясно с няколко неща, че обичам съпругът си, че ще правя всичко което е нужно за да е добре и да не му липсва нищо. Не очаквах да прави секс само с мен. И не се залъгвах, че той го мисли. Както и аз самата за себе си. Замина войник и само след седмица изпаднах в депресия от липсата на секс. На втората седмица отидохме на свиждане. Всичко ставаше на една поляна. Военните бяха направили един навес с маси на които разделени с нашите войничета отворихме домашно приготвени неща за ядене.
Отделихме се после в страни и се изтегнахме на поляната. Докато го пипнах и той свърши. За мен да не говорим, течах като чешма. Но нямаше как да правим секс. Оплаквахме се един друг колко е тежко без секс. В един момент той каза:
- Душицата ми, ти си по- лесна от мен. Можеш да си хванеш някой да те оправи, но аз... И по цяла нощ да го бия, все тази.
Наистина ми до жаля. Чакаха го две тежки години. Беше прав, за мен бе по- леко. Не исках да се хващам с никого. В началото от страх да не се охладя към съпругът си, да не създам условия за конфликт и т. н. Минаха още няколко седмици, почнах да превъртам. Тогава нямаше интернет, нямаше мобилни телефони. За да се чуем пускахме телеграма с насрочен час за телефонен разговор през пощата. Един ден ми се обади за да ни каже кога е клетвата им. Между другото ми каза, че умира за жена. Не знаех какво да му кажа, но из тресох:
- Ох! Ако знаеш и мен как ме сърби п...
Последва едно:
- Мислех, че вече си опънала някой приятел. Поне ти не се мъчи.
Всъщност имах намеци и дори опипване от много близък, но не стигнахме до секс. Ако беше поискал, най- вероятно щях да го направя. Но се размина. Не мислех и му казах:
- Имаше възможност, но се размина.
- Ако не издържиш, гледай поне да не ме забравиш.
Последните му думи бяха искрени. Не отговорих нищо. Уточнихме само подробностите по клетвата и приключихме.
Дойде клетвата и се издрусахме там двете фамилии. След клетвата ги пуснаха отпуск. Трябваше да са в поделението за сутрешната проверка в понеделник. Тогава отидохме с него в съседния град в хотел. До три сутринта на понеделника правихме секс. Той си тръгна за поделението в четири, а по- късно аз хванах влака за нас. По пътя си спомних разговора който водихме по време на престоя ни в хотела. Припомних си че ми каза (цитирам го):
- Тази сладка путка не бива да се мъчи ненаебана! Докато ме няма се възползвай.
Тези думи бяха казани в момент на силна възбуда и не можех да ги приема, като истина. В такъв момент си казваме какво ли не.
Един ден си дойде отпуска за два дни. По време на секса ми каза:
- Има там една, на един сержант жена. Работи в щаба. Все ме вика мен за разни неща. Преди седмица ротния ме прати с нея до Копривщица да занесем някакви документи. Вечерта останахме в квартира на поделението там. Тя дойде при мен и се мушна в леглото.
Припламнах, нещо ме зачекна, но бързо се опомних и си дадох сметка, че в такъв момент в неговото положение... на дали някой би издържал. Реакцията ми беше доколкото можех спокойна и казах:
- Нали ти е олекнало? Надявам се е било хубаво?
- Да, много е опитна. Дано не се сърдиш?
Повече не обелихме дума по станалото. След като си замина доста размислях и осъзнах, че има ситуации в които човек няма как да избегне нещата.
Същата вечер в къщи дойде брат ми. Това е най- големият ми приятел и най- близък, с него споделям всичко. Свекърва ми, свекърът и дъщеря им заминаха за Лесковац, щяха да останат няколко дни там при брат и. Нещо хапнахме и той влезна в банята. Беше пътувал почти хиляда км. По едно време се усъмних, че е заспал във ваната. Отидох и погледнах. Боже, лежеше във ваната, членът му стърчеше като пилона на знамето в поделението на съпругът ми. И друг път съм го мислила, но сега... Погледна ме и каза:
- Ако искаш ела. Нали и ти ще се къпеш?
Кой в такъв момент ти мисли. Свалих си нощницата и бум във ваната. Вярвате или не, но забравих кой е. Така я изкарахме до прибирането на свекъра и свекървата. Разбира се не ни изненадаха. Брат ми остана още два-три дни. Нещата малко се облекчиха. Със нашите беше дошъл и вуйчото, брата на свекърва ми. Трябваше да се сгъстим и тя предложи да постеля на нашата спалня отделно за брат ми. Вуйчото го настаниха в стаята на зълва ми.
Спалнята ми е най- отдалечена от другите стаи и това ми даде шанс да се възползвам до края от присъствието на брат ми. После той замина. В петък отидохме на свиждане. Със съпругът ми се отделихме за малко, говорихме си и се опипвахме. Нямаше други възможности. Тогава му казах за брат ми. Не бях сигурна как че реагира, но той прие нещата бих казала със задоволство, дори каза:
- Браво на вас, на брат ти де. Трябва да му благодаря. За предпочитане е пред някой приятел.
Недоумявах, обикновено такива връзки се порицават. Това ме накара в първия момент да приема думите му като ирония. Но той ме успокои с думите:
- В тая държава и без да си се ебала с някой, щом си жена на войник, се говори какво ли не. Доволен съм, че си го направила така!
Така, миличка времето мина и той се уволни. Независимо от всичко в началото имах известни угризения. Но всички мои приятелки ми казваха едно:
- Нали си го обичаш, не си го изоставила и нямаш такова намерение, тогава всичко е наред. Не е изневяра!
Самият той ми каза:
- Вече сме си заедно, ще правим всичко заедно.
Първо не разбирах смисъла, но по- късно схванах. Дори и с любовник, но заедно. Не да се крием един от друг. Все още си се обичаме и си се радваме заедно...
Ако момчето ти е умно, то не се обвинявай. Той сигурно би постъпил като теб.