Защо и как се подигравате с чувствата на някого?
Точно така, интересно ми е, нека пишат хората, които осъзнават, че се държат зле, незачитайки човека до тях, независимо какъв им е. Липсват ми техните гледни точки, тъй като, когато попитам някого ”Защо се държиш (някак си) с мен? ”, не получавам отговор или получавам неискрен, по една или друга причина. Някои пък, дори не осъзнават, че се държат ужасно, безчувствено, грубо, дори агресивно.
Аз съм емоцинален човек, (нека не се бърка с незрял, неуравновесен, драматизиращ и т. н. ) и лошотията ме убива бавно...

И още нещо - защо хората се привличат от такива като мен, които им дават добро отношение (това ми е ясно донякъде), а не могат да отвърнат със същото добро отношение?
Разбира се, искам да спомена и много милите хора, които познавам (не са много, но са много мили). Обаче, като че ли, те нямат нужда да ме търсят, общуването ни е някак взаимно (рядко, защото, явно, че и те като мен нямат нужда от някого, с когото да бъдат постонно, и да говорят за себе си), не чувствам емоционално изтощение от тях.

Странно е, че обръщам толкова много внимание на хора, които ме нараняват. Ядосвам се на тях, че са такива и на себе си, че се занимавам с тях.
Защо се държите лошо с човек, който се държи добре с вас? Как го правите? Нарочно ли? Удоволствие ли ви доставя? По-добре ли се чувствате? (това последното са ми го казвали).
Странно е и тъжно.

Коментари

1.   Прочети в нета за хората с по силни нарцистични , социопатични и психопатични черти. Едно и също е. Не се усещат, или понякога изпитват удоволствие.

2.   Чела съм за тях.

3.   Повечето хора истински ценят само нещата, които не са му сигурни. Прекалено грижовните хора обикновено са толкова склонни да дават, че другите тотално престават да осъзнават, че те също имат нужди. Разбира се, както правилно е отбелязал и #1, съществуват нарцисти и психопати, които злоупотребявайки с такива хора, валидират себе си, като в същото време са неспособни да разберат какво причиняват.

Заключението е, че един човек който цени себе си и изисква от другите да го ценят е много по-харесван, уважаван и живее по-добре. Изключи паразитите от живота си и помисли внимателно над думите ми.

4.   Прочети статии за това:
Защо емпатите привличат нарцисисти;
Връзка с емпат и нарцис;
Хора с нарцистично личностно разтройство (болестта на 21 век);
Ще ти стане ясно, защо толерантните хора трябва да стоят далеч от пособни типове и как да ги различим. Емпата ги привлича с това, че обича да се грижи за другите около себе си.

Lisa

5.   Ако беше толкова зряла, щеше да знаеш отговора.

6.   Като цяло бил съм добър и не ебават, т е нараняват те. Сега се държа гадно с всички и да видиш как те уважават. Не дава удоволствие просто лично на мен ми е кеф да се държа гадно с някого, особено ако е момиче, привързва се още повече ;)

7.   Всички хора нарянаваме, но Ти можеш да направиш своя избор за коя си струва да бъдеш наранен.

8.   Айде сега един контра-въпрос:

Ти защо ходиш при хора, които те нараняват и се държат лошо с теб?

И преди да се почне с "ама аз не знам какви са, преди да започнат да се държат лошо" ... глупости.

Всеки човек се сблъсква с неподходящи партньори, в живота си.
Хората, които се оплакват от такова отношения са хората, КОИТО ГО ПОЗВОЛЯВАТ и които стоят в такива отношения, въпреки, че не престава.

Когато хората, които не искат да се държат лошо с тях, спрат да го позволяват, тогава ще спрат.

Защо ли? Защото могат. Защото не виждат нещо, което да изисква от тях, да задължава. ВСЕКИ човек ще си прави каквото иска, знае ли, че може. Факт.

Братан.

9.   Братане, това ”защото могат” не е довод! Хорат могат много неща, включително да убиват, е ако нямай убие твой близък и в съда каже ”направих го, защото мога”, какво ще си помислиш за него, освен, че ще си гневен за злодеянието му, ще си още по-гневен от наглостта му, неосъзнатостта, заради които ти е причинил болка.
Ако някой ми даде смислено обяснение - защо се държи (общо казано ”лошо”), ще седна и ще помисли, ще се почувствам една идея по-добре, защото ще видя причините за поведението на човека, а когато премълчават или изтърсят ”защото мога”, ми остава само да гадая за причините.
Защо общувам с такива ли? Те ме намират, а аз често продължавам да общувам с тях от жал, защото все имат някакви тъжни истории. Но, да, още в началото усещам, че нещо не е наред с тях, но въпреки това продължавам да общувам с тях, докато не прекалят.

Към 6
Не давай глупави съвети на мъжете. Никоя умна жена няма да търпи психологическа и/или физическа агресия. Аз не съм била във връзка с такъв човек. Хората, за които говоря в темата ми, са хора, с които само сме общували като познати и са от двата пола, затова ги наричам ”хора”.

Стига с тези книги за психилогия, чела съм ги, на теория знам много, но на практика, хората не са черно-бели и ако гледам 1:1 обясненията в патопсихологията, всички сме с отклонения.

10.   ”ВСЕКИ човек ще си прави каквото иска, знае ли, че може. Факт. ”
Не ми казвай, че ако ги няма т.нар. закони, съдилища, затвори... ВСИЧКИ ще правят каквото ЛОШО им се прииска. Не е така!
Вярвам, че има хора, които могат да мислят, да чувстват и да съчувстват. Вярно е, че другите са повече, но съвсем не са всички, така че не обобщавай.

11.   Авторке, едно е да четеш, друго е да научиш нещо от прочетеното, трето е да го приложиш на практика. Не те знам зряла ли си, презряла ли си, но задаваш елементарни въпроси. Братан ти го е казал точно - дали ще общуваш с някого или не, избираш ти. Щом с някого се чувстваш зле и наранена, изхвърляш го от кръга на познатите си и толкова. Пък ако те кефи да си алтруист и емпат и искаш да огрееш като слънце всички, ок, но не търси благодарност, страдай си на воля и си носи последствията от избора си..

12.   7 хаха да си струва да бъдеш наранен за някого, това става като прекалите със сериалите...

13.   9.,

Сама го казваш "Още в началото усещам, че нещо не е наред с тях... "
Ето, всеки знае, в какво се забърква и те те намират, защото такава ти е енергията. Аз не го казвам с лошо, просто ако не държиш на себе си като личност толкова, че да режеш такива хора в зародиш, няма как да не съществуват.

Ето ти примерна ситуация, аз съм лайно, започвам да се държа гадно с някоя жена, която НЕ ПОЗВОЛЯВА подобен тип отношения. Става и си тръгва - аз оставам с пръст в уста. Или отивам да проектирам лайнарството си към друга или започвам да се чувствам зле от това, че съм неприет. И в двата случая, жената, което си е тръгнала е по-добре.
Така че всичко е в ръцете на жената, която позволява.

10.,
Точно това казвам. Див запад, Средновековие, Първи хора... колкото по-назад отидеш, толкова повече ще видиш, че човек прави каквото иска - защото може. Спират го само общоприети норми, закони и всичко, което му е поставено от едно модерно общество.

Братан.