Бихте ли обичали психопат?
Любовта не пита, нали? Бихте ли продължили да бъдете влюбени и да обичате психопат (жена, мъж... ), не просто да бъдете заедно, а да ви пука, да обичате?
За който не е наясно какво е психопат - да прочете, полезно е и за обща култура.
Разбира се... не говоря за някакви сериозни и много крайни случаи. Има различни видове психопати, но, да речем, човек, който е с доста рисково поведение, емоционално нестабилен, обича да играе игри с хората, с емоциите им, чувствата им. На моменти е и физически опасен. В същото време е и много добър, грижовен, разбиращ и подкрепящ.
В началото не забелязвате какъв може да бъде в лошите си моменти, затова се влюбвате в добрите му качества. Бихте ли продължили да бъдете с него, независимо, че ще имате и ужасни мигове заедно?

Коментари

1.   Еми, да, бях с такъв заради хубавите моменти, само че...те ставаха все по-малко с времето.
Загуба на време е ...наистина няма смисъл.

2.   Никога не бих била с такъв човек. Все пак обичам себе си.

3.   Не.

4.   Бях с такава жена над две години. Разказа ми играта. Бях склонен докато чувствах. След като изтрезнях си дадох сметка че всъщност съм се отървал.

5.   Не, разбира се. Може само ако полудея повече от него. :) Но сериозно-
никога не бих си причинила подобно нещо. Те нормалните, с които живеем понякога ни правят на луди, пък какво остава за истински психопат? Каквито и положителни качества да има, каквито и моменти да предлага, когато е уж по-добре, не искам да имам нищо общо с подобен индивид. Има достатъчно свестни мъже, защо ми е психопат?
Освен това само много малка част от психичните заболявания се лекуват, повечето отклонения са до живот, а и ако не си пият лекарствата, се задълбочават.
Има достатъчно свестни мъже, защо ми е психопат?

6.   Да, бих, ако го обичам и ако знам, че и той ме обича. Любовта е моят смисъл да живея.

Ж, 22

7.   До 5

Къде ги намери толкова много свестни мъже? Аз не вярвам в съществуването на такива митични създания. Не и в България. Само обърни внимание на "мъжките" теми и коментари тук. Пълна пародия на мъже.

8.   7, който е свестен, се намира със свестни хора. Народа го е казал - краставите магарета през 9 баира се надушват.

9.   До 8

Твърде много клишета, твърде много тъпотия, пълна липса на мозък. Обзалагам се, че си поне на 40. Само вие ги повтаряте тези абсолютни глупости. Старост - нерадост, а? Освен това си и супер неграмотен, а си тръгнал на мен да ми даваш акъли... Посмях се доста. Продължавай в същия дух.

10.   № 7 - Във всеки случай не по чалготеките, баровете и при фитнес- маниаците.:) Не казвам, че там ги няма, просто не ходя по такива места.
Със съпруга си , например, се запознах в университета. Познатите и приятелите ни са хора, които ходят на изложби,театър, опера, премиери на книги, в планината и пр.
№ 8 - точно така е.

от 5

11.   9, не позна, не съм на 40 или повече. И не съм неграмотен. И определено не съм злобен. Коментарът ми беше повод да се замислиш. Ако си мислиш, че всички хора са комплексари, по-вероятно е повредата да е в твоя телевизор. Не го казвам, за да те засегна, а да те замисля. Но щом не искаш да го приемеш и промениш, губиш само ти, защото с тази нагласа свестни хора няма да срещнеш никога.

12.   До 10
Не посещавам дискотеки и фитнеси. (нататък не съм ти чела простотиите) Гнусни са ми тези места и въобще не съм ги споменавала. Как пък реши, че там търся...? Има ли смисъл да ти обяснявам колко си банален и ограничен? Същият си като чичака преди теб. Или и ти си чичак? Дъртизмът не прощава... Жалка работа сте и все по-жалки ставате. Горко им на тези около вас.

13.   12, аз си се чувствам добре. Това, че ти виждаш всички като "чичаци" и комплексари, прави нещастна теб. Аз съм на 33. Ако за теб това е чичак, значи толкова ти е акъла.

Ядосваш се, че си измисляли, че си ходела по чалготеки, а не се усещаш, че и ти си измисляш за хората на колко години били, без да ги познаваш. Точно това, за което говоря - действителността около теб е отражение на самата теб. Ако искаш да срещнеш свестни хора, първо промени себе си. С тая злоба свестни хора няма да срещнеш.

14.   В днешно време кой е нормален? Рядко се срещат естествени, честни и добронамерени хора. А най-често тези, които си позволяват да използат тази дума за другите, самите те са такива. Няма нужда от класификация. Гледай си себе си, ти да не си психопат, само така ще срещнеш човек, който също не е.

16.   Авторката съм.

Не се карайте, моля ви!

Всички пишете, че не бихте обичали такъв мъж/жена, че сходните хора се събирали. Съгласна съм, но има немалко примери за връзки, в които хората се допълват по недобър начин (насилник и подтиснат).

Хареса ми коментарът на номер 4, защото се припознавах. Аз също се чувствам сякаш съм свалила товар. Няколко пъти.
Сега, това, че все на такива попадам, обяснявам си го, защото съм по-особена и жалостива, или съдба, вярвам в нея, смейте ми се ако искате, но няма нищо случайно, според мен.

Някой беше написал, че не е мазохист да търпи и, че има нормални хора, да но, не знам. Кой е нормален? Как се държи един нормален човек във връзката си с друг?

17.   Всеки има свои виждания за това какво е нормално и какво не е. Зависи и колко е психопат, ако е от плашещите бягай. Ако не, не знам, прецени си.
Аз съм жена.
Играе игри с хората, с емоциите им, чувствата им - аз например обръщам внимание и на невербалната комуникация при общуване и отвръщам. Понякога не казвам нещо в прав текст, а се опитвам да помогна на някого сам да стигне до отговора, ако мисля, че е твърде чувствителен да понесе нещо направо. Опитвам се да предразполагам хората, вместо да се налагам, макар че го мога. Това "играе игри" е доста субективно понятие.
На моменти е и физически опасен - зависи за кого и как. Аз съм твърдо против физическото насилие по принцип. Но познавам мъже, които се бият, могат го, но го правят само в изключителни случаи. Например един приятел има красива сестра, не се носи разголена или нещо, нормално момиче. Навън са вечер в заведение и някакъв отишъл да я пита дали не била проститутка, тя го отрязала и му казала да се разкара. Той продължил да нахалства да му вземела пари толкова пък за веднъж и се опитал да я хване за ръката. Тя му изгърмяла два шамара и брат и, който чул края на разговора след 2 крачки му изгърмял още два, а той е висок и здрав, може да са шамари, ама онзи със сигурност ги е усетил. И по-сериозно се е бил, но в по-тежки ситуации. Важно е дали и колко му е адекватна преценката на един мъж кога е уместно. И най-важното дали е физически опасен към жени и най-вече към теб.
Изброените от теб неща са въпрос на преценка. Само това мога да кажа.

18.   12
Какво гнусно намираш във фитнеса?!!!!
Не всички там са нацепени батки:)
Или имаш спомени с някой такъв;)

19.   Що за тъп въпрос. Не.

20.   Ако си склонна да обичаш такъв - тогава ти си съзависима.
Прочети по темата.

21.   Не.

22.   7, ако за теб анонимен форум (съставен от 10-12 трола) е представителен за мъжете в България, то е ясно какво ти е нивото, селянке.

23.   Бях с такъв тип човек, но моя случаи е че той се режеше за мен това беше доста шоково, но въпреки всичко исках да съм с него. Но такива хора умеят да стигат до такива крайности за който не би си помислила. Моя съвет е да се отървеш от този човек и намери щастие в някои по нормален.

24.   Точното обяснение за бившия ми. Бях с него 1 година и го търпях защото го обичах, но накрая не ми стигнаха нервите- през 2 седмици да ме блокира, обижда и да плача за него, после пак да иска да сме заедно. Този тип са много вредни както за здравето ти така и за самочувстието ти, защото те правят на нищо. Хората, които са имали таква връзка ще ме разберат.

25.   Не, в момента, в който разбера, че е такъв, си тръгвам. Искам нормален мъж до себе си.

Black Sabbath

26.   От 7 до 22 :

Ясно е, че има тролове, но не вярвам, че 10 - 12 човека имат толкова много свободно време, за да пишат постоянно тук. Ти откъде знаеш колко са? Явно и ти си от тях. А аз не съм селянка. Може би ти си и мислиш, че всички са от твоето село, ама не сме. Пролича си по злобата. И много по-високо ми е нивото от твоето. Аз не се изказвам селски като теб. Интересно, защо бълваш злоба? Предполагам, припознал си се в коментара ми, в онази част, в която казвам, че е пълно с пародии на мъже? Ти си поредният пример и отново се затвърди мнението ми. Чао, жалък Ганьо.

27.   Въпросът ти е малко неправилно зададен.
„Бихте ли“, предпоставя донякъде избор.
Но в отговор ще кажа, да, възможно е човек да се влюби в психопат и да остане влюбен далго време...

28.   Важно е да се отбележи след отговора на номер 7, че номер 22 е прав в оценката си. Макар и да е излишно да го пишем, понеже е очевидно...

29.   7/26, сигурно имат толкова време, колкото ти отделяш за мрънкането си.

Не знам какво в израза ми те спича, може би нивото ми на цинизъм и сарказъм е в повече за малкото ти манталитетче (жокер: това с дузината беше сарказъм). Може би, за разлика от тебе, мога да използвам не само прости, а и сложносъствани изречения. Има и вероятност някой, който има реално ниво (и мозък) да е способен да различи злоба от грубост.

Темата е за психопатичното разстройство и дали някой би обичал аморален престъпник. Буквално никой не го грее, че ти конкретно не можеш да си начешеш крастата, провинциалистче. Ако няма какво да кажеш относно онзи вид хора, пробвай да хленчиш в teenproblem.

30.   26, ако буквално от близо 2 милиона души не можеш да си намериш човек, това говори зле за теб, светът не е крив. Статистически е маловероятно и един човек да не ти отговоря, освен ако не ти е непоносим нравът. От хленча тук личи, че си невъзпитана и ограничена, че в дискусия за личностни разстройства ти спамиш с оплаквания как нямало читави мъже и отклоняваш темата, че свестен мъж било оксиморон. После, за да покажеш колко стойностна си, хулиш българите. Това де факто доказва, че обноските са чужди за теб. Не срещаш свестен, защото никой такъв няма да те погледне неподигравателно. Никой няма и да те погледне, ако знае какво пишеш онлайн. Говори си за Ганьо и Ваньо, защото само с тях ще имаш шанс, Гинче.

31.   Абе манете я тая, не виждате ли, че само обикаля темите и храни мъжете?

32.   Добрите му качества? Какви са те? Всичко, което попада под тази категория е всъщност една манипулация. В психопатите се "влюбват" зависимите личности. Но те поне могат да се излекуват, докато за психопатията засега нямаме надеждни методи на въздействие. Още повече, че самите психопати не чувстват нужда от помощ, те са си ок. Срещаме ги чак в съдебен контекст, сами не търсят помощ. Чак когато някой пострада и пропищи, тогава ги откриваме. Те не са тъпи, напротив, могат да изглеждат напълно социално приспособени и да са де факто приспособени, особено тези на важни политически постове.

33.   Аз съм била влюбена в момче, което се доближава доста до определението „психопат“. Смисъл, става дума за човек, който не прави почти никаква разлика между добро и зло. Интелигентен е, умен, забавен, интересен, магнитичен, но крайно безчувствен. Обичаше да си играе с чувствата на хората и да се подиграва с тяхното доверие. И не виждаше нищо лошо в това. Не съм сигурна точно какво го е сбъркало, но такива хора имат доста изкривена представа за света и за живота. Мислят си, че всичко, което пожелаят, трябва да бъде тяхно. Без значение на каква цена. Мислят си, че имат право да нараняват хората, които ги обичат. Това за тях не е нередно, те не изпитват вина или угризения за делата си, често си прехвърлят вината на другите и дори демонстрират явно удоволствие от това, че накърняват достойноството на тези, които ги обичат.
Сигурно ще ми кажете, че това не е психопат, но за мен е точно това. Човек, който наранява за удоволствие и дори се хвали с това, не е наред за мен. Дори най-безскруполните хора имат някаква граница, докато психично разстроените не виждат проблем в себе си.
Такива хора са способни да съсипят цели животи. Така че по-добре да се стои надалеч от тях.
За щастие чувствата ми към този човек умряха и вече не съм зависима от него. Но повярвайте ми, няма по-голям кошмар от това да обичаш някой безчувствен, който изпитва удовлетворение от вашата болка.