Ревнувам от най-близката си приятелка
Здравейте,

Пише ви Ж21, от месец и нещо излизам с М27, като отскоро официално сме във връзка.

Не знам дали си въобразявам и дали има нещо вярно, но още в началото, когато започнахме да излизаме, съвсем естествено споменавах за най-добрата ми приятелка. Той беше силно впечатлен от няколко истории, които му разказах за нея. Показах му снимки. Тя е много по-стегната от мен, има плочки, красиво лице- синьо-зелени очи. Беше приятно изненадан от факта, че тя учи в чужбина това, което на него му е най-голямо хоби, а с мен го споделя като общ интерес, макар и при мен този интерес да е второстепенен, специалността ми е друга. Че има много по-интересно минало от мен, била е много по-щура като тийн, докато аз не толкова поради това, че ми се наложи да порасна преждевременно. Напоследък се съмнявам и в нея, държи се странно, дистанцирано, прави ми номера, не иска да ми споделя в детайли както преди. Двамата не се познават лично. Не знам дали не откачам, аз също тренирам, спазвам режим, грижа се за себе си, гримирам се, чета, постоянно гледам да се себеусъвършенствам. Не съм човек, който завижда, искрено се радвам за нея. С него се чувствам засега много щастлива. Никога не ми се е случвало досега са се чувствам по този начин. Имам едно такова усещане, едно предчувствие, че може би той иска да бъде с мен, само за да се запознае с нея... Не мога да се позная, постоянно се опитвам да го притъпя това усещане. Никому не съм споменавала за това, камо ли на него.

Но ние се смеем заедно, имаме си вътрешни шеги, говорим си много, имаме планове заедно.

Напоследък на нея ѝ нямам почти никакво доверие. Не знам какво се случва с нас.

Знам силните си страни, знам, че аз мога много неща, която тя не може, както и обратното. Не че искам да се сравнявам, мразя да го правя, не го правя ппц с хората около себе си.
Не се чувствам зле от това, че тя напредва в някои области, напротив. Просто много го харесвам и не искам да губя и малкото, което съм извоювала до мрмента с него, от много отдавна не се е появявало момче, което да изглежда напълно нормално и свястно, което да изглежда сякаш държи на мен, което ми пише ей така, да ме види как съм през деня, изпращал ме е много пъти, държи се мило, изглежда загрижен и като цяло засега няма нито един червен флаг освен гореописаното... Рядко попадам в нетоксични връзки. Не че съм имала огромен опит с връзките, но това е друга тема.

И все пак... Може би се побърквам? Какви са вариантите ми, ако 1) си въобразявам и ако 2)наистина е вярно?

Помощ!

Коментари

1.   Добре, от чий зор говориш за нея с приятеля си? Толкова ли нямате други теми? Явно вътрешно много й завиждаш и те гложди постоянно.

2.   Да си пускала скоро друга тема? Че нещо много познато ми изглежда това ппц, смеенето много и вътрешните шеги...
Ако е истина, ще ти кажа и аз като №1 - толкова ли не намери други теми, че си взела да обсъждаш приятелката си пред него? Щом е тръгнал с теб, би трябвало да гледате да се опознавате взаимно, не да се занимавате с други хора. Не си ли чувала, че където са двама третият е излишен. Сега както е тръгнало май няма да имаш ни приятелка, ни приятел, поради собствената си глупост. Ама то жена ако не се похвали на приятелката си с новото гадже, как ще заспи спокойно...

3.   Прав е #1, ти самата си му запалила интереса, като си му разказвала за нея, че и снимки си показвала. Никога не го прави това отново, единствената жена, с която трябва да занимаваш приятеля си, си ти.

Иначе, винаги има шанс да я е намерил във фб. Но може и притесненията ти да са тотално неоснователни. Ако обаче почнеш да се държиш ревниво и параноично, да му държиш сметка и да създаваш напрежение, бързо ще го отблъснеш и като нищо първо за нея ще се сети. Така че, дръж се нормално, нека види, че си заслужава да остане с теб.

4.   Не ѝ завиждам, радвам се за нея, както казах. Виждала съм я както в най-добрата, така и в най-лошата ѝ светлина. В момента имам чувството, че тя се е променила. Започвам да виждам разлики в мирогледа, ценностната ѝ система, които ме дразнят. Поддала се е на промяна, защото е била нараняване много пъти и заради семейния модел, който са ѝ налагали като пример през годините родителите ѝ. В огромна част се гордея с нея, тя постигна много--тялото ѝ е съвършено. Другите неща обаче, които преди я интересуваха- домързя я да се захване да учи нещо като предмет в университета, към което тя има страст и знае, че може... Само защото щели да ѝ дават да пише много и на нея не ѝ се занимавало. Изостави страстта си към киното. Тя се занимаваше с кино от гимназията насам, разчита само на това, което учи в университета, не търси нищо извън това. Яд ме е, защото има потенциал, а го пропилява. В момента аз, която уча нещо коренно различно, знам много повече по нейната специалност, отколкото тя самата. Това е тъжно. Не мога да си говоря с нея вече за кино. Политиката не я вълнува, към книгите може да се каже, че има някакъв интерес. Музиката - почти не. Като я питам дали е слушала или чела нещо, тя се прави, че го е, а всъщност не е. Като я питам за любима група или изпълнител, се оказва, че на въпросния му е чувала само 3 песни макс и нищо повече.. В момента единствената ѝ цел е тялото и това да си намери приятел, после е работата, университета и всичко останало. Не ми харесва начинът, по който се държи с хората понякога напоследък. Имам чувството, че е станала по-егоцентрична и че е хем с всички приятелка, хем с никого. Тя самата каза, че вече никому няма доверие. Много рязка промяна за едни 3-4 месеца. Усещам как и моето доверие към нея започва да се изпарява. Все по-често се хващам да внимавам какво ѝ споделям. Тъжно ми е, че се случва така, че не мога да ѝ помогна, нищо не мога да направя. Тя си върви по собствения си път. Винаги е била вироглава а сега още много повече. Напоследък и много акъл ми дава, много ме съди също. Това, което познавам като най-най-лошата ѝ страна, все по-често излиза на преден план. На моменти се държи добре и както преди. Но напоследък даже и с родителите си се държи грубо и гадно, манипулативно, командорски. Познаваме се от 5 години. До такава степен съм загубила доверие в нея, че имам чувството, че може да мине през мен, да ме стъпче и после да направи така, че да извърти ситуацията в нейна полза. Не знам, надявам се, че това е етап, случиха ѝ се доста травмиращи неща в последно време. Въпреки всичко продължавам да съм загрижена относно нея. Споделяли сме си наистина много, имахме много здрава връзка, едни от най-щурите си и забавни моменти съм имала с нея. Винаги ми е било забавно да играем, да спорим заедно на различни теми. Винаги съм ѝ се възхищавала на интелекта, на въображението ѝ, както и тя се е възхищавала на някои мои качества (които няма да споменавам, защото ще прозвучи като че ли искам да се изтъкна). Жалкото е, че мисли, че "Никой няма да ти обърне внимание на това колко си прочел, ако не изглеждаш достатъчно добре". Тъжно ми е, имам усещането, че приятелството ни си отива. А не ми се иска да е така. Просто тя направи няколко неща, чрез които ме подразниха много и се опита да ме излъже на няколко пъти. Крие неща от мен. Може да не са били кой знае колко големи нещата, за които се е опитала да ме излъже, но просто за съжаление така го усещам. Иска ми се да ни дам шанс.

Простете за дългия коментар.

П. С. : поздравявам ви с тази песен, защото мисля, че е много подходяща за случая : https://youtu. be/fTt-M2pULX8
Както и с тази: https://youtu. be/HtVxIoIorUM

Дано да греша, дано това да е само плод на въображението ми или поне в голямата си част.

Желая ви щастие!

С уважение,
Авторката