Сложно ми е
Здравейте.
Пиша само с една цел-да получа съвет а не да бъда оплювана. Историята ми накратко. На 31 години съм с дъщеричка на 9 години. Разделихме се с бащата година след като се роди. Две години по-късно се запознах с момче в което впоследствие се влюбих страшно много. И той в мен. Заживяхме тримата заедно. Бяхме много щастливи. Малката свикна много бързо с него и бяхме едно съвсем нормално семейство. С течение на обстоятелствата живота по такъв начин ни завъртя (няма да издребнявам), но пътищата ни се разделиха. Както се казва в една книга "Любовта трае 3 години"Нашата беше с година повече. Трудно го преживях, но точно в този момент на слабост съвсем случайно ме намери друг. Появи се възможност да се съберем с вече бившия, но аз новата тръпка ли или от предателството, изплаканите очи или не знам какво, се втурнах в новата връзка. И с настоящия си живеем добре. Обича ме, не ме лишава от нищо и мен и детето имаше голяма страст помежду ни. Изпепеляваща. От тези дето карате се, викате си, чупите а после правите див секс за сдобряване. Проблема е един само. Той много се сърди за всичко. Като малко дете е. Не дава дума да му се каже. И така започват кавгите ни. Но за 2 години му свикнах. Бях забравила бившия. Докато преди няколко месеца не се срещнахме и решихме да пием по кафе. Седнахме един срещу друг. Всички спомени изплуваха в главата ми като на кино. Отново усетих аромата му, почувствах с цялото си същество смеха му, гласа му. За два часа прекарани в разговори под открито небе, цялото ми ново аз, което градих повече от 2 години се срина. Просто стана на пепел. И тъй като живеем в друг град с сегашния ми приятел се налагаше да тръгвам вече. Просто си казахме чао. Не беше сбогуване. Нямаше прегръдка или ръкостискане. Само едно : Другия път ти ще черпиш
От тогава не съм аз. Минаха 6 месеца. Изпадам в депресии, плача, не се храня. Писахме си и отговора беше, че може да ми предложи само приятелство. За какво ми е приятел? Аз не мога да заспя вечер. Още щом затворя очи и винаги е пред мен. Сънувам все един и същи сън с него. Побърквам се. Не съм дете за да се държа по този начин и се обвинявам. Имам всичко. Човек който ме обича, дава ми и прави всичко за мен. Обвинявам се че съм лигла. Не знам кал да кажа на този човек, че не го обичам вече. Че искам да се разделим. Виждам в очите му всичката тази обич и преданост към мен. Носи ме на ръце.. А аз? Тъпачката дето влюбена до уши като на 15. Почнах дори антидепресанти да пия. Знам какво искам от живота, но не знам как да не нараня хората около мен. Дайте ми съвет как да постъпя. Много ми е тежко. Знам, че и другия не отговаря на чувствата ми, но пък мога ли да живея с някого когото не обичам? Струва ли си да рискувам живота си занапред? А това живот ли ще бъде?

Коментари

1.   Съвет-оставяй сегашния, защото не го обичаш, не се връщай към бившия, защото всичко ще е временно както и е станало.
Бившия си е бивш, били са му шута няколко пъти и сега пак иска да има с кой да си ляга

2.   Сами си го правите. Сами ще си се оправяте.

Братан.

3.   Според мен, остани с този, но само ако не е прекалено сръдлив. Ако ти посегне някога - изритвай го на момента.

5.   Ти мислиш ли за детето си. Да сменя толко "бащи" през 2 години. И понеже, когато децата са малки и не осъзнават взаимоотношенията между възрастните, може да си помисли, че е отхвърлено и изоставено. Ще му остане травма и ще има проблем в живота си занапред, когато и се наложи и на нея да има връзка, ще има страх от изоставяне от мъжката фигура. Ти си лекувай иначе болното его с нови и стари.

6.   За една майка най-важно трябва да бъде детето й, а не поредния по улицата, независимо бивш или настоящ. Ти обаче си се изгубила в дебрите на "поредния"-от този на онзи и обратното-ебати неориентираната история

7.   На 35 вече ще си седнала на земята от два стола и с остатъка от косата си.
Извинявай за описанието, но искам бързо и точно да ме разбереш. Почти същото го минах и аз. Сега съм на 40 с пръст в устата. Също като теб много трудно излизам от подобни положения. Но разликата е там, че съм мъж и не мога да имам всяка която си пожелая. Ти все още имаш един сръдльо който не те лишава от нищо. Мислиш ли, че детето ти не ги усеща тези твои болежки и сривове. Всичко им остава в съзнанието и после това дете какво ще стане? Как да се развива? Много пъти съм бил на ръба. Много гавра съм изтърпял. С последни сили намерих причина да продължа. Отказах да изпадам в такива състояния и да обръщам внимание на жени. Давах всичко от себе си, само и само да прегърна собственото си дете! Живея заради него! Дори и болно, всеки ден се моля и на дявола и на ония отгоре да ми вземат душата, но детето ми да е здраво и щастливо. Защо децата ни да страдат заради нас? ! Избии си го от главата. Спри всякакви контакти с него. С времето ще го забравиш. С депресанти няма да стане. Спри с изблиците си. Заради детето си го направи!
Онзи лудия

8.   В сложна ситуация си. Лошото е, че бившия ти е предложил само приятелство. Не можеш да разчиташ, че ще се съберете. Така, че е разумно да останеш при питомното.

Сама казваш, че любовта трае 3 години. Това, че си влюбена в момента, не означава, че с този човек можеш да създадеш трайни и стабилни отношения. За това хората си хващат любовници. За любов. Без да искат обвързване. Обичта и семейството са на съвсем различно ниво. И по никакъв начин не гарантират, че си имунизиран/а от към влюбване в друг човек.

А и бъди внимателна с дъщеричката. Тази честа смяна на партньори, ще я обърка много.

М39

9.   Верно, че не прочетох много внимателно писанието, но май бившите са повече от 1, та не разбрах точно за кой иде реч, но както и да е, ти си го знаеш. Настоящият, след една среща с бившия в съзнанието ти вече е влязъл в списъка на бившите. Но пък бившият не ще да ти стане настоящ. Поне за постоянно, защото този филм вече го е гледал. Не се натиска даже да те прасне, тоест интересът му е нулев. Обикновено в такъв случай се предлага приятелство- от куртоазия. Остава ти да се държиш за настоящия... клон, докато попаднеш на някой бъдещ. Жените ценят сигурността, мисля, че едва ли ще оставиш настоящия въпреки бушуващите емоции. Ще му вгорчиш живота и на него. Ако си поне малко достоен човек, остави го. И той има право да си търси жена, която го обича и държи на него, а не да търпи депресиите на някаква незадоволена...
Няма за какво да се обиждаш от коментарите, след като сама се наричаш лигла и тъпачка.

10.   Ти наистина не мислиш за детето си и това е най-странното в твоята история. Стой при който ще гледа детето ти като твое, защото утре ще те води оная ти работа към някоя авантюра, но много малко мъже гледат чуждо дете като свое. Който го прави мъж е с добро сърце и на него можеш да разчиташ. Black Sabbath

11.   Гледай си детето, а не чуждите мъже! Погледни през очите на другите- колко е грозно отстрани!