Не мога да допусна мъжа си до себе си
След около две години в търсене на причината да съм нещастна, най-накрая открих всички отговори, освен този на един - "Какво да правя оттук нататък? ".
С половинката ми сме заедно от 10 години. Имаме брак и дете. Всичко в живота ми правя след добро обмисляне и преценка. Много внимавах какъв мъж ще си избера и преди да родя дете гледах да го опозная и да си подредя живота. Всичко се нареди, но след появата на детето отношенията ни леко охладняха. Започнах да виждам негови страни, за които не бях подозирала. Как така, та той беше перфектен!? Беше грижовен, мил, внимателен, психически устойчив. И въпреки това детето го изкара извън релси и той не спира да се оплаква колко ни е бил прекрасен живота преди детето, но пък без дете живота нямал смисъл и не съжалява че го имаме. Дотук добре, обаче си позволява да се държи ужасно с мен. Когато детето започне да нервничи и да прави инати и номера, той се дразни и си го изкарва на мен. Постоянно е намусен. Обижда, заяжда се. Не е великодушен, добър и спокоен човек. Стана киселдак и всички са му виновни. Често чувам изрази като "ох, няма ли да излезеш с това дете да си почивам от вас", "махайте се, много сте ми притрябвали", "няма да чистиш, мразя звука на пералня и прахосмукачка", "ще готвиш и още как" и пр. Вече не ме прегръща като заспиваме, всеки си спи с гръб към другия. Рядко си общуваме. Ако имаме интимни контакти не се целуваме. Аз затворих сърцето си за него и когато се стигне до интимност го правя насила. Толкова съм отчаяна и толкова ми липсва любов, че постоянно се влюбвам в някакви актьори. После с дни и седмици не мога да си ги избия от главата. Блуждая и в някакъв мой си свят си мечтая. Заради лошото отношение на мъжа ми не мога да го допусна вече до себе си. Не искам да ме целува, да ме докосва, всичко ме дразни. Преди години усещах това, но успявах да се вкарам в правия път и да не позволявам да се отдалеча от него, но напоследък чашата преля. Когато не направя нещо както той го иска, ми взима телефона и заключва входната врата да не мога да излезна. Гледа лошо, стиска челюст. Усещам агресия, макар че не ме е удрял. Последно ми каза, че ще ми разбие устата. Веднъж ме нарече мърла за да ме нарани. После се извини, но това ме смаза и уби чувствата ми още повече. Понякога мечтая да съм на 20 и да срещна любовта като по филмите. Като в 50 нюанса сиво или Дивергенти. Мечтая за мъж, който моят съпруг вече не е. А толкова го харесвах и никога не ме вълнуваше друг. Той беше кавалер, беше луд по мен и искаше да е до мен постоянно. Но вече не. Сега само ме обвинява и мачка. Не мога да се грижа за детето си пълноценно, защото постоянно ми се плаче. Искам да съм обичана, да съм ценена, да ме уважават, да съм специална за някой, да съм красива за някой, защото като се скараме през смях ми казва, че няма кой да ме вземе, никой не чакал на опашка за мен. Помага ми, винаги ме кара с колата ни и не ме оставя по рейсове, осигурява най-доброто за детето, както и аз, парите са общи, имаме ниски доходи, но се справяме добре. Вечер обаче като си легнем всеки си лежи и сърфира в интернет, а на мен ми се иска да съм луда по мъжа си, да искам да се докосна до него, но уви... когато си помисля за него виждам само злобен човек, който ехидничи и обижда, а това ме отблъсква. Но вече имам дете и трябва да стоя в този затвор... защото сама ще го отгледам доста мизерно. А и детето обича баща си много. Той е добър баща, но не и съпруг.

Коментари

1.   Сега си се настроила срещу него и всяка негова дума, всеки жест ти се струват лоши, груби. Но имай предвид, че затварянето на сърцата винаги е двупосочно...

Ами ако той също е загрубял от липсата на любов. Ако и той също тайно иска да стоплите взаимоотношенията си, но не знае как да направи крачката?

Звучи смешно, но при двойките, които отдавна са заедно, понякога има повече срам, отколкото при тийнейджърите. Защото не е лесто да погалиш или целунеш някой, който от години е свикнал с теб. Срам те е, че ще изглеждаш глупаво... Но бариерата е психическа. Няма какво страшно да стане.

Реално се притесняваш, че той ще ти се присмее, че ще се дръпне или ще си направи майтап на твой гръб. Да, от този уж безобиден семеен хумор много боли... Но не забравяй, че понякога човек иска да изглежда корав, сериозен и се вкарва в тия поведенчески модели. Копира приятели, смята, че това е нормално. Някак по-удачно му се струва да бъде Ал Бънди, отколкото Крисчън Грей. Защото и той е неуверен като теб. А може пък да му се струваш студена...

Трудно е да си нежен в наше време, изисква тренировки като всичко друго в този живот. Нищо не става от един път. Затова опитвай да си припомниш какво си харесвала в него преди години. Подхождай лекичко, небрежно. Гушни го, ако свърши нещо хубаво вкъщи, докато гледате телевизия пък му погали ръката.

Ако реагира тъпо, не се обезсърчавай. Със сигурност НЕ му е неприятно - просто се срамува. Защото освен от секс, имаме нужда и от любов, нежност... Ама това е по-трудна работа и води до повече притеснения от пустия му секс, защото има емоции, сваляш гарда. Успех ти желая от сърце!

2.   Охх пак ли ганьо... Ами отлюспваш паразита, как какво да правиш...

3.   Авторка: Вчера си позволи за първи пъг да ме удари. Не по лицето, но доста силно по дупето. Доста плаках. После се извини, но през нощта плаках и ной само попита защо е после заспа...

4.   Това, което си го написала тук му го кажи на него? Ако не подейства си събирай багажа без угризения, че бил добър баща.

5.   Типичната история- намерих принца на белия кон, поживях с него, родих и принцът се превърна в жаба. Или неблагодарно говедо, свиня и каквато още гад се сетим.
Следва списък на несбъднати мечти и желания. Честно казано като стана дума за оня словесен бълвоч "50 нюанса сиво" започнах да чета през ред...И накрая стигнахме пак до въпроса за сигурността, главно материална. За съжаление човек не може да има всичко, което желае.
Типичната развръзка , пак според писанията в сайта - намира се отзивчива душа (най-често колега от мъжки пол), на чието рамо се изплакват страданията и несподелените желания, а въпросният се заема да ги направи реалност. Ако съпругът разбере, което все някога се случва...краят, мисля е известен.
На мястото на авторката щях да сваля картите и да поискам същото от съпруга си, т.е. да му кажа написаното тук. След което да решим оставаме ли заедно, но не както до сега или се разделяме и кой откъдето е. Тогава ще имаш възможност съвсем свободно потърсиш това, което ти липсва.

6.   Подкрепям коментара на номер 1. Само не позволявай да започва домашно насилие и ти да търпиш. Говори с него и му кажи откровено как се чувстваш и че нещата няма да се променят без усилия и от негова страна.

7.   Май на всички ни се искаслед съжителство , някои неща да не ги чуваме , да имаме перфектни отношения . На колко сте години ? Децата са дразнещи , но мъж , който работи прекарва малко време с децата си .Всеки родител се е нервирал на детето си . Просто мъжа ти си мисли , че няма къде да бягаш .
А това че те е ударил изобщо не звучи добре . То като ти се е загубил интереса към него , трудно се връща .

9.   Мъжът е това което жената си го направи! Ако жената само хленчи и се главозамайва от себе си, когато започне да се чувства като светица, спокойствието от дома изчезва и дразгите започват. Темата е добър пример. До появата на детето всичко е било мир и любов, дразгите започват след появата му, по скоро, след като вече е поизрастнало. Щом детето обича баща си, значи неговото поведение не е толкова лошо(децата са добър индикатор за човешките отношения). А щом се е случило да нарекат авторката мърла, значи е имало повод, и вместо да се замисли и коригира поведението и навиците си, тя се смята за наранена и започва нападение, т. е., сама е обявила война на мъжа си, но е слаба да я води. Само с инат не се води война, трябва и разум, който липсва на авторката. Като няма физическата сила, трябва да приложи психологически методи. С блага дума и нежност може да победи всеки мъж, пък даже и великан да е той. Не вярвам, че ако се изкъпе добре и заухае на жена след кото си легне до мъжа си и го прегърне, че той ще остане пасивен, сигурен съм, че ще омекне в ръцете й. Но пуста й гордост, на ината си цяла нощ ще я гризе злобата, но няма да достави спокойствие на тялото си!? Това ми е непонятно. Ако любовта се е превърнала в омраза, по добре да се разделят, а ако са решили да се жертват заради детето, по добре да спят в различни стаи, че поне малко да си отпочинат от злобата? Хора, животът е кратък, не си струва да се пилеят годините за глупости. Обичайте се и създайте радост за децата си!

10.   Ами време ти е да пораснеш значи. Мъжа ти - също!
ТАКА Е В ЖИВОТА! Никой нищо няма да ви поднесе на тепсия. То не е като в хотел или в сладкарница всичко да е подготвенко, оправенко и ти само да отидеш да се забавляваш...

Каквото си го направите двамата - това е. "Виновни" сте и двамата. Отговорни сте и двамата.
Съвместният живот е съвместно творчество.

Това, което си написала е от твоята гледна точка, а от неговата? Може пък да си адски дразнеш индивид, не си ли се замисляла?

Вземайте се в ръце и се оправяйте! Щяла да срещне любовта като по филмите... ще срещнеш дедовия... Сега не се ли научите да се държите като зрели и отговорни хора, колкото и "любови" да срещате, все до тук ще се стига.

11.   До 9 :

Ти си поредният неадекватен и ултра тъп женомразец. Нямам думи... Все жените са ви виновни, все на бялото казвате черно, а не се виждате вие какви сте боклуци. После да не се чудите защо сте сами? Аман от тъпунгери.

12.   до 11 :
Мисля, че самата тема е пусната от N 9. Забелязвам че много често се пускат теми, писани сякаш от 1 и същ човек и са коментирани също от него, незнам с каква цел! Прави се на жени, на мъже, на тийнове, но стила е еднакъв! Просто съм наблюдател, прави ми впечатление и не мисля, че сайта е създаден за това.

13.   №11, няма да коментирам съжденията ти, всички виждат каруцарският ти стил на общуване с околните, сами ще си направят извода кой е тъпунгера. Явно и тебе са те отритнали и затова лееш злоба, която вреди на твоят живот, а не на моят. Добре, че има и свестни жени, не всички са с ограничено мислене като тебе!

14.   Разведи се и си намери друг. Не се мъчи повече.

15.   Успокой се авторке, семейният живот не всякога е цветя и рози. Когато се появи дете, въпреки че е най голямата радост маските падат. Няма по-трудно нещо от това, да отгледаш дете. Но те съветвам да не прибързваш с генералните изводи, знай че всяко семейство е минало по този път. Е, има и късметлии на които им помагат много, но има и много такива като вас. Дай си воля, бъди по-мъдра, не си разваляй семейството при първата трудност. После ще бъдеш възнаградена, уверявам те.

17.   Кой мъж ще допусне теб до себе си е пробрема. Омъжена, фантазьорка, емоционално нестабилна, с претенции...Аз лично много бих се замислил.
33м

24.   Ясна е работата, не можеш да допуснеш мъжа си, ама ще допускаш любовника. Не си първата, няма да си и последната.

25.   Номер 13, всичко, което изписа и аз бих могла да го кажа за теб. Особено за ограниченото мислене и злобата. Явно съдиш по себе си за другите, но не всички са злобари като теб (за щастие). Вземи се кротни вече, да не казвам нещо по-грубо, че пак ще нараня нежната ти душица. :) Брутално си неграмотен, ама си тръгнал да раздаваш квалификации... Голямо самочувствие, а покритие - нулево. Вземи го научи този толкова труден български език и тогава ела да ми се перчиш.

Злобата също е твоя черта. Виж моя коментар, после твоя.
Аз просто ти казах болезнената истина, а ти вместо да си вземеш поука, си тръгнал да се репчиш. Аз съм една от най-свестните, които познавам и не бих се хванала с боклук като теб. Личи ти по писането що за човек си, но никоя не би те погледнала даже.

Не знам как реши, че не съм свястна, при положение че не ме познаваш, но истината боли и единственият изход е да ме плюеш на посоки, а? Свиквай със самотата. Дъртак си, предполагам. Вие сте така - злобни, тъпи, неграмотни, завистливи и комплексирани.

26.   Номер 13, всичко, което изписа и аз бих могла да го кажа за теб. Особено за ограниченото мислене и злобата. Явно съдиш по себе си за другите, но не всички са злобари като теб (за щастие). Вземи се кротни вече, да не казвам нещо по-грубо, макар че си го заслужаваш. Освен това си брутално неграмотен, ама си тръгнал да раздаваш квалификации... Голямо самочувствие, а покритие - нулево. Вземи го научи този толкова труден български език и тогава ела да ми се перчиш.

Злобата също е твоя черта. Виж моя коментар, после твоя.
Аз просто ти казах болезнената истина, а ти вместо да си вземеш поука, си тръгнал да се репчиш.

Не знам как реши, че не съм свястна, (напротив - една от най свестните, които познавам съм аз) при положение, че не ме познаваш, но истината боли и единственият изход е да ме плюеш на посоки, а? Свиквай със самотата. Никоя с акъл не би ти обърнала внимание. Дъртак си, предполагам. Вие сте така.

27.   9, така като те гледам ти си злобарят. От най-наглите, безочливи и неадекватни. Мъжът на авторката е абсолютен боклук, ти и говориш, че се правела на светица и да вземе да му се мазни... Тъп си като гъз. Само давате акъли, които всъщност нямате. Нищо чудно, че сте сами. С вашата злоба, проклетия, омраза към жените и вечното желание да се изкарате жертви, сами и ще си останете. Коментарите ви в темата са поредният пример. Готови сте и на бялото да кажете черно само да изкарате жените виновни за всичко. Да се чуди човек дали да ви ядоса на тъпанарщината или да ви смее. Неслучайно се топим като народ и сте виновни вие, мъжете. Като не знаете как да се държите, търсим го извън България и намираме. А вие продължавайте да плюете и малкото свестни жени. Явно да сипете помия по нас ви прави щастливи... Типично за дребните мъжки душици в България.

29.   Възможно е и двамата да сте в депресия. Единствено като решение виждам да се консултирате с лекар, задължително психиатър обаче, за някакви временни успокоителни или хапчета за депресия. Той ще прецени и дали евентуално има някакъв по-сериозен проблем, но от историята ти не се разбира. Другият вариант е да се разделите.

30.   Номер 1, между другото го има това със "срама" след време. Например жена ми постоянно си е готова за секс и си търси, ама е доста консервативен. Мислех, че с времето ще се отпусне, но не. Чукане, лизане, галене, ок, обожава. Ама аз къде съм. Ако тръгна например ей така, както си стои и си пие кафето, да й го подам в устата, на нищо ще ме направи. А за еякулации върху лице, в уста и т. н. ме е срам и да си искам. А аз умирам за това. Докарала ме е да не си поискам това, което ме кефи. Намеквам й, нарича ме извратеняк и толкоз. Иначе си ми налита, ама това за мен е полу секс. И после що съм нямал желание. Ами нямам, като знам какво ме очаква. И какво-да тръгна по чуждо ли. Една свирка като хората не може да направи, не дава да и натискаш главата и т. н. Какво остава, да ме буди със свирка, както правят много жени.
Ами не съм щастлив, това е.

31.   30, не се обиждай, ама си доста извратен. Какво е това свършване върху лице, в уста? На теб би ли ти било приятно, ако беше жена, някой да те унижава така? Свършването върху лицето си е извращение и унижение на н-та степен. Да не говорим пък колко е грозно... Какво щастие би могло да ти донесе това? Май си гледал твърде много порно и си се развалил. Свирките също са изключително грозна работа. Не ви разбирам вас мъжете. Как ви дава сърце да правите жените си на парцали? Нали казвате, че ги обичате (някои от вас)? Не вярвам, че някой, който обича жена си, би могъл да ѝ причини това. По-скоро обичате извращенията.

Ти, ако беше жена, щеше ли да ти е хубаво да правиш свирки, да ти го подават докато си пиеш кафето, да ти свършват на лицето, да гълташ? Силно се съмнявам.
Жените не са длъжни да ви правят свирки. В един момент се изказа сякаш са. Не са и никога няма да бъдат.

Аз също не съм почитателка на по-горе изброеното. Не познавам и други жени, на които да им харесва. Причини мога да изброя стотици, ама не ми се занимава.
Не ти казвам всичко това, за да те обидя, не го приемай негативно. Просто ти споделям как стоят нещата от другата страна.

Желая ви много здраве, любов и щастие с жена ти! (Последното не е в извращенията. )

32.   Виждате ли номер 30. После мен ме обвиняват в други теми, че съм моралист. Може ли по такъв начин да си представяш човека до теб. Даже няма да цитирам.

33.   Пропуснах да спомена и това с натискането на главата. Би ли ти харесало да натискат твоята? Не, нали?

Спрете се с извратените фантазии, порното и курвалъка, оценете това, което наистина е ценно и ще живеете повече от прекрасно.

С най-добри чувства, номер 31

34.   30, имаш изключително спешна нужда да преосмислиш ценностната си система... Потресена съм от коментара ти. Мъже като теб създават мъжемразки и асексуални. Съвсем сериозно.

Говорила съм с много жени относно свирките и се делят на 2 типа. Едните се насилват (буквално), другите не правят. Не знам къде са тези много жени, които будят мъжете си със свирки. И един въпрос: Ти можеш ли да правиш свирки като хората?
Не ти се правел секс, понеже знаеш какво те очаква? Ако жена ти ти духаше, пак щеше да знаеш какво те очаква.
Уважавай и обичай жена си навреме. В противен случай не те чака хубаво. Не ти го казвам, за да обидя, искам само да ти отворя очите. Наистина съм в шок от това, което прочетох... Също ви желая здраве и любов!

35.   30 съм.
31 и 32, аз ви казвам какво ме кефи, вие...
Имал съм такива гаджета, но не бяха стойностни като хора.
М/у другото аз нямам против жена ми да скуиртва и нека хвърля върху мен както и където й е кеф. Т. е. в еднаква позиция сме. Явно в секса имаме различни желания и усещания. Но не съм й и кръшкал.

36.   Защо пък да е "извратен" номер 30? Всичко, за което той си мечтае, с моя съпруг го правим постоянно. На нас пък точно това ни е интересно - да се изненадваме в най-неочаквани моменти. Всичко, което е споменал 30, се е случвало многократно - да вдигне полата ми, докато меся питка и ръцете ми са в тесто, да замести чашата ми с кафе с... нещо друго, да го събудя по екзотичен начин в два през нощта, а после пак да заспим, върху лице, уста, абе докъдето ни отведе въображението. Как мога да приема за "унижение" това, което доставя удоволствие на близкия ми човек? На мен също ми харесва - ние, хора около 40-е, продължаваме да живеем в едно безкрайно приключение, в което никога не знаеш какво ще се случи в следващия момент. За да го провокирам, понякога готвя само по престилка. Друг път той нарочно сяда на закуска по разтворен халат и обикновено не му устоявам. Правим си пикници сред природата на по-закътани места. Правила съм му френска любов, докато шофира по магистралата (е, това вече беше глупост от моя страна). Всички тези палавщини освежават отношенията.
Има и друго. А тук вече е прав също критикуваният от вас номер 9. Избягването на конфликтите чрез дипломация. Давам пример от снощи. Прибираме се и двамата от работа в 21 часа вечерта. Докато той си взема душ, аз правя набързо салата, предварително съм купила готова скара, слагам тигана да изпържа картофи, подреждам масата, наливам по чаша вино и за двамата и когато той излиза от банята, всичко е готово. Седим, разговаряме, храним се. Той казва: "Благодаря ти, любима, за вкусната вечеря, зная, че и ти си уморена днес". В този момент аз незнайно защо кипвам и отвръщам: "Кога и ти поне веднъж ще направиш за мен нещо специално?" Веднага съжалих за думите си, защото видях как прехвърчаха искри и още миг - и скандалът е готов. Но той отигра топката така: "Не умея да готвя, но в събота ще те заведа на излет в боровата гора и после ще обядваме в близкота ханче, какво ще кажеш?" Аз вече съжалявах и отвърнах: "Имах предвид, че може да ми откъснеш една роза от градината". Готово - каза той - слезе и ми откъсна една роза. Приех я с целувка, изпържих му и палачинки и после отново си заспахме прегърнати.
Давам този пример, за да онагледя динамиката на едни балансирани отношения, в които се избягват конфликтите и емоционалните дефицити. Ако аз се бях разхленчила, че, видиш ли, съм скапана от работа, пък той с нищо не помага, а той се беше разкрещял, че и той е уморен, а пък аз имам претенции.... накъде отиваме?
Затова, авторке, се солидаризирам с мненията на номер 9 и номер 30. При всяка двойка е различно, но мисля, че трябва да прочетеш пак тези постове.

37.   Е, щом поне не изневеряваш, хубаво е. Даже изключително. Бих ти стиснала ръката. В днешно време само единици са верни, за жалост. Все пак дано така се наредят нещата с жена ти, че и двамата да сте взаимно-удовлетворени и щастливи.
(с извинение за слама)

Номер 31 и 33

38.   Н. 34, това за свирките не е вярно. Аз лично обичам, но е пълно със задръстенячки, които не искат, щото не могат и се правят на мирални...

44.   За свирки се натискат само и единствено задръстени комплексари с малки пишки, които даже не могат да чукат и избиват комплексите си на жените. Смешна работа. Много обичам да се подигравам с такива като вас. Жалко, че не можем да се запознаем.

А към нормалнѝте мъже с малки членове, нямам абсолютно нищо против. Имам против жалките, задръстени чекиджии като номер 38, , които нямат акъл за 2 ст, ама имат претенции към другите, че даже даже и си позволяват да обиждат нормалните.

И не се правим на мИрални, а сме морални, свестни и стойностни, които много обичат да подритват лайненца като теб, номер 38. Удари си два шамара и една чекия от мен, жалък, комплексиран чекиджия.