Моля помогнете ми . Ревноста ме изяжда
Здравейте имам приятел, който обичам и той ме обича. Той е по-голям от мен и е имал 1 предишно гадже и няколко други момичета, с които е спал. Аз не съм спала с момчета и той ми е първия. От тук идва проблема. Аз ревнувам от бившата му, която не познавам, а той не поддържа връзка с нея от години. Постоянно разпитвам неща от сорта какъв секс правихте как го правихте и така нататек. Интересно ми е да чуя отговора му, но след това умирам от ревност хораа умирам. Постоянно се карам с него за това че е спал със други и му го натяквам , а той мълчи. Наистина побърквам сеее. А в ума ми изниква следното:
Не може аз да съм девствена, а той да е правил повече неща от мен в секса

Побърква мее мисълта как е правил разни неща с други момичета. Моля ви дайте ми съвет. Не мога да разбера какво става с мен

Коментари

1.   Съвет: порасни.

2.   Ем намерете баланс, ако той е имал 3 4 за секс, нищо не ти пречи и ти да пробваш с някой друг. После взаимно ще се ядете и ревнувате :)

Меро.

3.   Горкото момче...

4.   И аз съм по същия начин.. крепи ме обаче мисълта, че ако продължавам да го ревнувам толкова от минали неща той ще се отдръпне от мен и ще предпочете друга жена или ще ми изневери в най-лошия случай.
Ревнувам го постоянно и се чудя.. какво ли прави сега, дали говори с някоя или дали заглежда жените по пътя за работа.. и най-тежкия въпрос
гледа ли някоя така както гледа мен.. направо ме убиват тези мисли.
Понякога си мисля, че съм луда. Незнам ще чакам и аз отговори по тази тема.

5.   Ходи се лекувай!

6.   Веднага спри да се интересуваш от това какво е правил,и върви при психолог. Това е работа за специалист и не е за подценяване. А момчето в един момент ще те изостави. Нямаш право най-малкото да му държиш сметка!

8.   Кога ще разберете, че един мъж не трябва да го ревнувате. Какво му вдигаш акциите, да не е повече от теб. Така изглеждаш жалка в очите му и ще ти бие дуспата е най-скоро време. Ние сме си виновни, и аз го ревнувах и какво постигнах? Сега ме има за даденост и си мисли, че всичко му е позволено. Не прави тези грешки, имай си самочувствието и гледай ти да си добре.

9.   От Авторката :
Не мога да разбера от къде са тези отрицателни коментари Хаха, интересно ми е да видя и други мнения.

10.   От Авторката Отново
ОТ любопитство аз му задавам разни по-интимни въпроси и получавам доста подробни отговори и от тези отговори ми изникват разни картини

11.   Аз знам, че патологичната ревност всъщност е породена от несигурност и недосттъчно уважение към самия себе си, примесен със страх да не загубиш другия човек. Просто си кажи "какво от това, ако ми изневери", в крайна сметка всеки има право да е щастлив, ако някой ти изневери, то той едва ли е подходящ човек за теб, ако ме разбираш. Научи се да си щастлива сама със себе си, дори и без партньор, важната си ти, няма значение дали с бай Иван примерно или без него, нали така? Работи върху самочувствието си, то не трябва да се определя от това с кой си. Консултирай се с психолог, за да ти помогне, ти така себе си мъчиш, не него. И да му омръзне в един момент и да си тръгне, ти оставаш да живеш със себе си и трябва да се градиш като личност, помисли над това.

12.   Той може и да ти е първия-но няма да ти е последния. И аз съм жена, няма да се правя на светица и аз се е случвало да ревнувам съпруга си-омъжена съм. Но никога, ама абсолютно никога не съм ревнувала от жените с които е бил преди да се оженим. Не ме и интересуват даже. Та това е било преди да ме познава. Не знам колко трябва да си ревнив и извратен за да ревнуваш миналото на партньора си. Може да ти звучи абсолютно невероятно но познато момиче с много незавидна слава-говореше се, че е била проститутка в чужбина, а и тук имаше доста"подвизи"се омъжи за образован, стабилен мъж. Казал и така-каквото е било, си остава в миналото. И знаеш ли, доста добре си живеят, и дете имат. Не рови в миналото на приятеля си, важното е че сега е с теб, макар, че както си я подкарала си мисля, че скоро ще избяга от тебе. Ако истински държиш на него-спри с тия глупости.

13.   Очаквах по-нормални коментари.. какво е това ''ходи се лекувай'' или ''горкото момче'' ало за любов случайно да сте чували? Ревността е страх да не загубиш човека до себе си. Просто в някой случаи е прекалено силна.. може самия човек да те кара да го ревнуваш.
И номер 11. повярвай ако любовта е истинска няма да може дори и да си помисли ''какво от това ако ми изневери''.
Само глупости пишете.. явно не сте срещали сродния човек.

Към авторката: Аз също се боря с ревността си от много дълго време.
Според мен опитай да си вдигнеш самочувствието и не му показвай, че го ревнуваш. Ако той обича да го ревнуваш и нарочно те провокира просто опитай неговата тактика.. прави така, че той да те ревнува ( за да види какво е).

Извинявам се ако на моменти не съм се изразила правилно.

14.   А ти защо го разпитваш и ровиш в миналото му, когато то няма никакво отношение към теб? И после умирала :-) А защо си го причиняваш, не си ли се запитвала?
Това е чист комплекс за малоценност, не можеш да се примириш, че може да си по-зле от предишната и постоянно ровиш за детайли. Остави момчето на мира и се пребори със собствената си неувереност. Тя ти е проблемът, а не че той е бил с 3-4. Тогава си намери девствен приятел и всичко ще е на 6.

15.   Лол :D щом е с теб в момента има ли значение какво е имал преди с другите момичета -. - пък и той е нормален човек, не е правил нищо ненормално, че да реагираш чак така, божеееее, горкият човек..

16.   Поредната страдаща от неистово желание за контрол.

17.   От Авторката
Забравих да спомена че съм на 15 а той на 27

18.   М-57

От чисто любопитство: Във щата където живея, легалната възраст за "съгласие" (consent) за сексулани отношения е 16г. Под тази възраст се счита за "Statutory Rape" (законно изнасилване) и се наказва с 10-20 години затвор.

Има ли легална възраст в България и каква е?

19.   Донякъде те разбирам. Ти си била неопитна и се притесняваш от това. Все пак той има база за сравнение с други, а ти не. Вкарваш се във филми, именно защото нямаш опит и се чудиш дали с друга е било по-добре. Но това да знаеш или не, няма да ти помогне. Само ти вкарва картини в главата, които даже може да не са истина. Мъжете често лъжат за сексуалният си опит и това колко някоя е добра или не. Може да преувеличи, за да не те нарани, или за да се изкара по-желан. Но все пак не му вярвай. Хубаво е питаш дали иска да пробва това или онова.Но просто се отпусни и наслаждавай. Наблюдавай реакциите му в леглото, и с времето ще се научиш. Но не си за психиатър или хапчета. Просто се притесняваш,защото си неопитна.

20.   Това обяснява доста

21.   Хора, момичето не е луда, просто е тийнейджърка и й бушуват хормоните. По-важният въпрос е защо всъщност има връзка с толкова голям мъж.

22.   От Авторката
Абсолютно се чувствам така номер 19

23.   От 13 към авторката: Сериозно.. аз когато тръгнах с приятеля ми бях също на 15, а той на 27.. сега съм на 19, а той на 31. Преди разликата ни ме притесняваше вече не.. така, че спокойно всичко ще се подреди с времето.. Аз в началото бях много по-ревнива от сега. И още нещо не позволявай да те лъже и да те подценява :)

24.   Аз също съм много ревнива. Все си мисля че приятеля ми пише с други, че ще ме остави за друга ..... истината е ,че ако продържавам така той наистина ще ме остави.Ако харесва снимка на момиче си мисля, че я харесва. Даже забелязвам, че вече се държи по хладно към мен от преди, а сме заедно 1 година . Ако някоя от вас иска да сподели нещо може да си пишем по имейл нещо

25.   От Авторката
Той не лъже доста съвестен е, като изключим тези отговори на мойте въпросчета

26.   До 24 - Спокойно аз отдавна минах тези неща.. просто си давате паролите и махаш всички лайкове и готово хаха. Още 1 година и вече няма да си влиза дори във фейса е поне при мен така се получи.

27.   Виж сега, ако човекът до теб ти даваше повод за ревност, бих те разбрал, но той не ти дава. Затова, трябва много да се замислиш защо ревността ти се поражда в главата ти. Несигурност в детството ти, несигурен стил на привързаност, кой знае. Вероятно идва от детството ти, някаква емоционална травма, която не осъзнаваш. Несигурността и чуството ти за малоценност са симптом, не са причина.

Но ако така продължаваш, ще си прецакаш връзката. Най-добре е, ако можеш да откриеш добър психолог.

28.   М45
Със съпругата ми сме над 17 години. Тя е страшно готина, но и страшно ревнива, а в последно време направо ми идва да си събера багажа и да си тръгна. Има всичките ми пароли, следи ми фейса и месинджъра, гледа какво съм харесал или коментирал. Ако някоя колежка ми хареса снимка тайно и маха следването от моя профил и следват куп обвинения срещу мен!!! А, ако аз харесам снимка на някоя позната е умножено по2:)
Смята, че се обличам и поддържам добре, заради друга/ги.
Вече спрях да ползвам и фейса и другите тъпотии, а тя си мисли, че не знам как ми рови по настройките и ме злепоставя. Заявих и в прав текст, че това е емоционален терор и вече почти ми е все тая дали ще и изневеря.