Да му призная ли? След толкова години...
Моля за съвет!
Влюбена съм в един човек от преди много години. Но така и не му го показах, защото вече бях сгодена за друг... Мислех, че е само временно увлечение и ще го забравя, щом вече не го виждам. Не е имало нищо между нас, освен някакви дребни закачки на работа.
Ожених се, напуснах работа, имам и деца вече. Уж живеем добре с мъжът ми, но не спирам да мисля за другия човек. Наскоро си дадох сметка, че и той ме е харесвал и ми го е показвал, но аз съм била сляпа да го видя... И сега постоянно се връщам в миналото и си мисля, какво ли щеше да стане ако му бях признала...
Той сигурно отдавна вече не изпитва нищо към мен (ако изобщо е имал чувства). Но аз не мога повече да живея така. Искам да продължа живота си начисто, без да крия нищо и без да се надявам на нещо невъзможно. Искам да мога да мисля само за съпругът си и да забравя другия, но как? Понякога си мисля, че трябва да му се обадя и да му призная. Да го питам дали и той е имал някакви чувства и да се надявам, че Не е, защото, да, така ще ми разбие сърцето и ще ме унижи, ще ме боли много, но вече ще знам истината и ще мога да продължа напред. Не мога да живея повече така, в лъжа и в постоянно бленуване по невъзможното.
Само да допълня, че с този човек си пишем от време на време в социалните мрежи, но само общи приказки и се държим чисто приятелски, без каквито и да е намеци за нещо повече.
Има ли смисъл да му признавам, или какво друго мога да направя?

Коментари

1.   Винаги съм се изумявал от способността на жените сами да си създават проблеми и да се вкарват във филми, а после да реват.
Жено! Имаш съпруг, който те обича и се държи добре с теб и децата. Имаш и две здрави деца. Имаш дом. Какво повече искаш?
И като се срещнеш с оня и той ти каже, че те е обичал и представи си още те обича. Ти какво? Ще свалиш гащите веднага и ще започнеш да живееш в розов сериал.
Изборът е твой..., но явно не обичаш съпруга си.

2.   Да признаеш нещо, означава да бъдеш честен сам със себе си, прецени дали да си честна сама със себе си или да си затраеш и да те изяде отвътре

3.   Кажи му. Ти ако си поне малко привлекателна, ще те излъже, че много ясно, че те е харесвал супер много, мислел си е за теб често, но не е посмял да ти каже. Ще започнете да си говорите за това "какво ли можело да бъде", ще ти се завърти женската кратуна, която отчаяно има нужда от "плам" и айде, докато се усетиш, ще си с хуй в уста, ще ти се изпразни на джуките и после ще ходиш да целуваш децата си с тая уста.

Ей такива, като тебе, развалят семейства.

Госпожа "Уж живеем добре".

Братан.

4.   И какво очакваш да стане като му признаеш? Да не би да искаш и той да ти се обясни в любов и да станете любовници? Трябвало е да мислиш навремето преди да се омъжиш за човек, когото не обичаш. Сега вече имаш деца и отговорности. Готова ли си да разрушиш всичко градено досега с лека ръка? Не споменаваш да имате проблеми с мъжа ти, сигурно ти е станало скучно и искаш нови емоции. Но помисли добре, преди да съсипеш семейството си заради някакви неосъществени мечти.

5.   Това е супер тъпа идея. Естествено, че като му признаеш, той ще ти каже, че те е харесвал, дори и да не е така, за да не те засегне или за да те вкара в леглото. Ти какво искаш, мъжът ти да разбере, че се обясняваш в любов на някакъв и да те зареже ли? Май ти е много скучен живота, намери си работа или хоби. Ще ти мине.

6.   Защо да е унижение и то от негова страна към теб, ако не е изпитвал същото. Той семеен ли е, май не. Това, че ще му признаеш нещо, не те прави слаба нито пък е унижение. Такова ще е ако тръгнеш да му се молиш и слагаш, а той не те иска. Но:
За да разбереш, не му го казвай в прав текст и веднага. Бъзни го така отдалеч. Например: "Ееее, помниш ли когато бачкахме заедно, тоя сваляше тая, оная пък другия и така. И в същото време, хем сериозно, хем с лек бъзик му казваш: "Хаха, като се сетя, че и аз едно време си си падах по теб, ама ти така и не е разбра. Уууу, мъжете не разпознавате женските знаци. :-)".
Ще видиш каква е реакцията и какво ще каже. Ако каже, че и той, вече зависи дали да го питаш, а още ли. Ако пък каже не, все едно и за теб е минало и така. И си продължавате по старо му.

Мъж на 46 г.

7.   Номер 1 - откъде знаеш, че имам 2 здрави деца? Може да са 3! А също и съпруг, който се държи добре с мен и ме обича??? Съпругът ми е безразличен към мен от години и с нищо не ми показва, че ме обича! Можеби за това съм се влюбила в друг, който е показвал някакъв интерес към мен и ме е карал да се чувствам специална. .. Мъжът ми никога не го е правил... Още от начало като се запознахме със съпругът ми държанието му към мен е било студено и дистанцирано. "Аз съм си такъв", казваше. Аз нямах опит с мъжете и си мислех, че това е нормалното поведение. Казва, че ме обича, но с нищо не ми го показва. С годините и аз охладнях към него.. Можеби затова си мисля, че съм влюбена в другия. Като удавник за сламка се хващам! Но всеки има нужда от любов!

8.   не била по тикви, че по кратуни...
Стегни се малко, не си момиче, а омъжена жена с деца. Не се вкарвай в разни филми, животът не е турски сериал. Вместо да търсиш евентуалния интерес на някой си от миналото, потърси вниманието на съпруга си. Ако си умна жена ще знаеш как да го накараш да се чувства като желан мъж и любовник, не като обезличен провайдър. Скучен и сив е животът на скучните хора. Няма нужда да търсиш емоции от миналото, създай ги сега с човека до теб. Ако оня искаше да има нещо с теб, щеше да го прояви, няма нужда да му се предлагаш за каквото и да е. Просто забрави, насочи си вниманието, мислите и свободното време към нещо по-смислено от самонавивките, че МОЖЕ БИ си отървала голяяяямата любов. Какви хора сте бе, толкова ли нямате поне малко чувство за отговорност, за достойнство и самоуважение? !

9.   Номер 1, типично по женски, тотална мерзост и неуважение към човека до теб. Тотален егоизъм.

10.   Да му се обадиш/пишеш след много години, отдавна омъжена жена с деца и да му се обясняваш в любов само защото сте имали преди незнам колко време в офиса лека закачка?

Какво ще си помисли ли? Първо, че не си добре с главата и явно си някакво психо и можеш да му докараш проблеми. Ако това не го стресне достатъчно и все пак на вид още го докарваш и си привлекателна, а той е сам и загорял, то втората му мисъл ще е, че явно си сексуално незадоволена и затова се оглеждаш наоколо и си търсиш секс забежка. Сигурна ли си, че искаш да започваш нещо от това изходно положение?

11.   Според мен авторката е от този тип хора, които дори да живеят добре и да имат читав човек до себе си, винаги искат нещо повече и някого, когото не могат да имат. И си живеят в тоя измислен свят години наред, понякога дори цял живот. Част от тия хора имат късмета да не са чак толкова безнадежден случай и не си съсипват семействата, други го правят и после съжаляват... Мацка, сама избери от кои да бъдеш. Ако трябва да посъветвам нещо - изпуснала си влака, преживей го и си гледай семейството.

12.   Аз не бих казала такова нещо и съвет от мен имаш деца и семейство аз на твое място бих спряла да мисля за другия мъж и бих се погрижила за съпруга и децата си. Не мисля че да му казваш и то след толкова дълго време е правилно.

13.   "Само да допълня, че с този човек си пишем от време на време в социалните мрежи, " -Работата е ясна, и развоят също, не ми ясно само защо авторката пита, да изчисти гузната си съвест ли?

14.   :)) и аз така си мислих за един човек, но всичко приключи с едно ч*****.
А ти си имаш и мъж, и деца до теб. Хич недей да разваляш всичко за нещо, което е само в твоята глава. Не се самонавивай повече.

15.   Мъж съм на 26.. А кажи ми бате са, защо да се женя?
Защо да си губя времето и да влизам във връзка с жена, като след 10 години фасадата ще падне и се оказва, че обичала друг, че се чукала с друг, че е влюбена в друг и т. н.
Да, да, знам сега ще кажете не всички жени са такива. Знам знам, спокойно. Не всички, само дето тука има 10 000 теми, като тая и още хиляди жени, които живеят по същия начин.
Дете има, мъж има.. нема братко, не и пука изобщо. Не заслужаваш нищо нито ти. нито жените като теб.