Жените от Родопите
Привет, израснал съм в чужбина, но все по-често се връщам в родната България! Като малък се прибирах може би веднъж на две години, но откакто пораснах и вече съм зрял мъж България много ми липсва, но това е друга тема. Запознах се с едно момиче, впечатлен съм от възпитание, ценности и т.н., когато я запознах с родителите и приятелите си от българия казаха, че това е защото е от Родопите и е запазила истинското в себе си и вече няма такива момичета. Стана ми изключително интересно, не съм от Родопите, не съм ги посещавал, споделете ми мнение! Ще бъда щастлив да разбера какво да очаквам, когато отида там, питам ви, по повод едно изказване на една моя леля, която каза, да не бъда изненадан неприятно от някои неща, когато отида в Родопите. Благодаря Ви!

Коментари

1.   Глупости. Жените са си жени и дали са от Рила, Родопите... Пиринеите...Кракатау, са си жени. Може би бъркаш социалната им изолираност и изостаналост в сексуално отношение със висок морал и леля ти ти ги набива допълнително. Твоя воля, но жените и светът в който живеем не са черно-бели, че да очакваш да са или такива, или онакива, че и да се изненадваш с леля ти чак. За всеки влак си има пътници. Ако търсиш зорлен някоя моралистка с притъпени сексуални желания, съветът ми е да потърсиш в някой църква някое сираче останало там след 18-тата си годишнина. Един мой близък се ожени за такава защото беше захлюпен и родителите му го уредиха чрез отчето. Момичето беше толкова религиозно обработено, а моя познат толкова захлупен, че на първата брачна нощ, майката на момчето с гръб в същата стая им казвала какво да правят. Та за всеки влак си има пътници. Надявам се и ти да си намериш някоя със "обработен" за твоя вкус морал, гордост за всеки арабин и българин. :)

2.   Жената и колата са на късмет, а кучето и мъжа както си ги направиш.

Просто в Родопите все още има жени с патриархални ценности. Жени, които не смятат, че трябва да минат през 100 кура, че да си поживеят, преди да излъжат някой балък да им плаща сметките.

Но това е и нож с две остриета, защото пък и там има такива, които им идва точно да счупят 100 кура, обаче се стърпяват от кумова срама, че просто обществото ще ги разкъса после. И познай кога се развращават - точно когато решат, че са вързали някой балък, а и вече нагона напира и не се издържа.

Дори и да е морална, пък вероятно ще е по-захлюпена, което пък в някои моменти тежи. Но в крайна сметка перфектен човек няма. Предполагам, леля ти има предвид това, че там хората са по-консервативни, с остарели разбирания и т.н. Иначе са адски гостоприемни и ще останеш очарован първоначално.

3.   2, личи си, че представата ти за морални жени е изкривена. Доживяхме на нас, моралните, да ни наричат "захлУпени"... Личи си колко си "умен" и морален... Бог да ме пази от такива като теб.

За моралните пък ти си захлУпеният, ако харесваш извращенията и моделите на секса от порното.

4.   Това, че човек отстоява принципи и позиция, които са в разрез с най-новите идеологии (идиотизми), не го прави захлУпен, закостенял, смотан и прочие, а го прави човек със собствено мнение, предпочитания, желания и НЕжелания. И най-вече Човек с главно Ч, вместо долно, извратено, гнусно животно.

5.   3, спокойно, не се обиждай, съгласен съм и аз харесвам морални жени като теб, а не такива с по 100 счупени кура. Съгласен съм с теб, но не разбирам бурната ти реакция. Под захлЮпени (за У-то, което повтори 10 пъти ще се сърдиш на номер 1, аз съм си го написал правилно) имам предвид някои техни виждания като например, че искат да са неработещи домакини и подобни.

6.   От 3 до 5 :

Прав си за У-то. Не съм видяла добре. Извинявай много!
Реагирах така, понеже все повече развратници налазват тук и бълват простотия постоянно, та вече ми писна...

Изключително нелепа ситуация. Още веднъж - извинявай! Желая ти прекрасен ден! :)

7.   До номер 1.
"За всеки влак си има пътници"??? Ще спрете ли с тъпите клишета? И откога морал означава "притъпени сексуални желания" ?
Това е писано от подобие на жена.. Всички знаем каква :)))

8.   Няма други като родопчанките! Женен съм за родопчанка и от първо лице мога да ви кажа, че изобщо не са такива за каквито ги смятат повечето хора!
Ще започна оттам, че не съм от Родопите и никога не съм си и помислял да си намеря жена от този край, поради простата причина, че през годините на израстването ми около мен е имало хора, които един вида са насаждали омраза към тези хора. Искам да кажа, че близки, приятели или просто общестовото като цяло са изградили в мен представата, че там хората са прости, ограничени, ПОМАЦИ и т.н. Пиша помаци с главни букви, защото това е дума, която за съжаление се използва едва ли не като обида, а изобщо не бива да бъде използвана като такава, защото я използват хора невежи и необразовани. В този край може да има турскоговорящи, може да има хора, носещи забрадки, НО такива са само тези около Кърджали. Когато за пръв път отидох там носех със себе си предръзсъдъците и гледах към хората с пренебрежение, но с любовта, гостоприемството, благите широки души, приествеността си ми удариха морален шамар, който помня и до днес! Разбрах, че колкото и пари да имам, колкото и името да работи за мен, нищо няма значение ама нищо, щом къщата ти е празна, а душата пълна с омраза. Обиколих всички краища на Родопите, за природата няма какво да говоря-величествена. Всичко хора ивеят в мир и разбирателство-християни, мюсюлмани, цигани. Това къде другаде го има в България? Отовото се връщам към ПОМАЦИТЕ, поредния морален шамар. Попитах една баба в едно смолянско село дали помацит им създават проблеми, а тя ми се изсмя в лицето и ми каза - ти не си оттук и не знаеш, но помаците нито говорят турски, нито носят забрадки, нито са предали държавата си, това са хора, които насилствено са приели исляма и това са хората , които в миналото най-яростно са изпитали турската жестокост. Каза ми, че така наречените помаци почитат всички празници и християнски и мюсюлмански и това название е обида САМО извън Родопите. Жалко, почувствах се ужасно, защото когато видях всичко това с очите си, разбрах, че предпочитам цялата държава да бъде с такива "родоотстъпници'- да почитат така празниците, да носят такава ценностна система, да са честни, почтени и трюдолюбиви, така да обичат България! Християнин съм, но тези обиди, тези етикети, които се поставят са признак за малодушие и невежество!!!
Съпругата ми е от Родопите и още нещо ще ви кажа, нито е захлЮпена, нито иска да бъде само домакиня, нито говори турски, нито очаква мъжът и да и поднесе всичко на тепсия. Образована, интелигентна, с висок морал и ценностна система, достойна майка и съпруга, жена,с която можеш да се гордееш! Пък нека си говорят... помаци били, изостанали били...
Само, който се е докоснал до тези хора ще разбере казаното до тук!!!
В заключение ще кажа, помислете добре, когато слагате етикети, рано или късно, отговорите ще дойдат пред вас и моралните шамари са по-болезнени от физическите! Успех!

9.   3, няма лошо човек да е морален, напротив, това е супер. Ако обаче е негово вътрешно усещане и желание, а не се прави на морален за да не го оплюят останалите. Според мен това имаше предвид предният коментиращ и такова е и моето мнение.

10.   7, морал не означава притъпени сексуални желания, но и сексуални желания не е равно на извращения, разврат и т.н. Интересно ми е да разбера, какво значи "подобие на жена" и как разбра от какъв пол е авторът/авторката, при положение, че сайтът е анонимен? Също и каква е тази жена (подобие)? Кои са всички, които знаят каква е? Къде, как и какво успя да видиш? Конспиративните теории в сайтове като този, не важат, а ти да дрънкаш наизуст, не говори добре за теб. Във всяка тема има някой с коментар като твоят. Станахте банални.

11.   Имах едни много морални жени, дето си пазят девствеността до брака. Ама са девствени само отпред, ако ме разбираш. В някои етноси си се практикува съвсем нормално тази „културна" особеност.

12.   8, аз пък също познавам помаци - за Черноочене говоря, на около 30-38. Да, вярно е, че помаците не са образовани. Единият от тия нарича българите рая и се изказва напред-назад за избиване на българите като по турско. Имат афинитет към непълнолетни българки и им разбиват живота. Казвам ти го искрено, преди да познавах тези хора нямах предразсъдъци, сега ми се повръща от тях.

13.   Абе надявам се да ме разбереш правилно.Тарлък на краката,тарлък в гащите!

14.   Номер 1, християни наставлявани да правят секс от майката на момчето. Прилича на сюжет за порно-филм, не е много оригинална обида и то за християнин. Явно си жена с "понижена или липсваща социална отговорност" и някой забелязал това те е оставил и сега всеки признак на морал отваря раната :Д. Препоръчвам психолог... като за начало.

15.   До 12
Помаците НЕ СА необразовани!!!! Моля ви не бъдете ограничени, не всички са еднакви и е проява на изключително незнание да поставяте, която и да е група под общ значенател! Ако следвам вашата логика мога да кажа, че всички хриястияни са престъпници, крадци, нагли и нахални хора, макар и образовани!
Ако ме разбирате...

16.   Много смешно е положението в държавицата ни! Докато се дискриминирате на християни, помаци и т.н., накрая циганите ще превземат България, а тогава ще стане многооооо интересно. Вярата не е от значение, поне са българи!

17.   Помакиня ли е или още не знаеш?

18.   Номер 15, много ясно, че има образовани помаци и при това не малко. Някой беше написал, че помак се използва в негативен смисъл, никога не съм забелязал подобно нещо. Всички сме граждани на майка България и това е най-важно. Живи и здрави.

19.   15 - Да го кажем така - в по-голямата си част са необразовани. В огромната си част.

20.   Няма никакво значение от къде е жената, та ти какво си мислиш, че в родопите няма курви ли? :D Всичко си е до човека дали си от Бъкингамския дворец или от Люлин няма значение всяка жена си е различна вселена.
Веси19

21.   №12, в Черноочене живеят турци, а не помаци. Извън темата е, но как се разбива живота на момиче? Със секс ли?

22.   21 - Баш помаци са си.