Доволни ли сте че вече не сте с бившите си
Понякога надничате ли да видите какво се случва с бившите ви? Аз към никой от тях нямам чувства, но скоро реших да се разровя и се оказа, че не са се развили добре. Имала съм четирима мъже в живота си. След което се омъжих и вече над 10г съм семейна. Първият има извънбрачно дете и с майката са разделени. Вторият е сам, третият има дете и е бил женен, но се е развел, а четвъртият е сам откакто го оставих и по цял ден играе видеоигри. Вие доволни ли сте от това, че даден партньор вече не е в живота ви от гледната точка на това какъв е той сега? Освен това забелязах, че всички са се променили много, което е нормално може би, наедряли са. Мъжа ми обаче си е същия, както се запознахме. Грам килце не е качил. Освен че е супер мъж и точен.Споделете при вас как е.

Коментари

1.   Не. Това го правят само психопатите, като теб.

И какво означава не са се развили добре? Трябва да си женен, за да си щастлив? Малко миришка на ограничение в твойто дворче...

Братан.

3.   Ако един човек е щастлив, като играе видеоигри по цял ден, и е съумял да организира живота си по този начин, значи е успял и доволен от себе си. Не може всички да живеят според твоите разбирания.

4.   На мен пък ми миришка на ограничение в дворчето на членовете на сайта, които само като видят Братан и харесват, ама и те не зная какво точно. Братанчо имам чувството, че си коментираш само да отчетеш дейност. Не е психопатия да искаш да видиш как протича животът на хора от миналото ти. Все пак, тези хора са били в един момент част от твоя път, взели са ти нещо, както и са ти дали нещо. Може би щеше да е психопатия ако живееш, за да ги следиш. Аз скоро се присетих за една приятелка от гимназията и влезнах в социалните мрежи да видя как се развива. Не виждам нищо лошо. А до авторката. Това, че са разведените, не знячи, че са мещастни. Дори напротив.

5.   Доволна съм, не бяхме един за друг.
Да, понякога поглеждам профила му във фейсбук, но само от любопитство.

6.   Четворке, има запетая след името ми. Обръщения, ала-бала...

"Всяка глава, обърната назад, изпитва трудности с навигирането напред."

Братан, 2019.

Ще ти излязат бръчки от напиняне, да разбереш аз защо точно и какво коментирам тук. Не се напрягай излишно.

7.   Ами надявам се бившият ми съпруг да е щастлив. Не поддържаме отношения, макар да не се разделихме с лошо, просто така се стекоха обстоятелствата. Той е високо образован, организиран човек, домошар по характер, доста интровертен, предполагам, че се чувства добре сам. Може пък (желая му го) да е срещнал сродна душа, но едва ли - просто не е човек за семейство, той си е женен за фирмата и децата му са парите. Но хора всякакви, така че ако това го радва, го поздравявам за което.
Моят живот тръгна по друг път.

8.   От чисто любопитсво съм разглеждала профили. Единият е вече женен, другият сменя жените като носни кърпи и е станал женкар. Понякога се чудя какво.би било станало, но като цяло се радвам.

9.   Прав си, Братане. Наистина ще ми излязат бръчки от недоумение как така си на всяка манджа мерудия. Разбирам да се даваше компетентно мнение от твоя страна, щеше да е разбираемо висенето ти под всяка публикация. Лошото е, че си като етикет на скъпа тениска. Не ми харесва идеята, че думите ти се взимат за чиста монета, а са доста плоски.

10.   Абе като гледам тези където не се женят са 20 пъти по щастливи

11.   Не ме интересуват бившите.

12.   Мъж съм. Толкова съм доволен от оставянето на бившите ,че изобщо не искам вече да се занимавам с жени(още по малко мъже). Затова и аз предпочитам да съм сам и аз да си играя видео игри. Вие си правете лапета и вдигайте раждаемостта в България. Като че ли ще направите нещо много по-велико.
А ти авторке какво се притесняваш? Че си оставила мъжете след себе си в търсене на перфектния и сега започваш да се колебаеш дали сегашния май не е толкова перфектен , та се обръщаш назад ...

13.   Разбира се, че следя всичко - за бившите, работата им, жените им и т. н. Донякъде злорадствам, донякъде се убеждавам, че наистина не сме били един за друг. Ако имам угризения, че съм ги наранила, и са се развили добре, се успокоявам, ако са се развили зле, радвам се, че съм се отървала. Злорадствам за тези, които са наранили мен. Например ако преди са се подигравали на пълничките момичета, а накрая са се оженили за супер дебели жени. Как да не следя - животът малко или много е състезание.

14.   Не съм предполагала, че ще дойде ден да адвокатствам на Братан, но ето на! Номер 4, няма лошо да се поинтересува човек какво се случва с бившите му, но в случая авторката злорадства - самодоволството ѝ е отблъскващо.

15.   Ами честно казано до някъде съм любопитна. Имала съм само 3 дълги връзки в живота си. За първия знам, че има жена и определено е заприличал на чичко, а с бившия ми мъж не поддържам никакви контакти и не знам нищо, но понеже се разведохме само преди година едва ли са се случили някакви драстични промени. Сега съм с прекрасен мъж, обичаме се и сме щастливи и честно казано не ми пука много какво точно е станало с някой, който ми разби сърцето преди 15 години.

16.   Да, доволна съм! И без да надничам в живота им. ✌️
Ж31

17.   Бившите затова са бивши-за да бъдат история.Никога не съм поглеждала назад-а ако трябва да съм честна нямам много бивши,само един.Знам,че си има и той жена,деца но никога не съм се интересувала какво се случва в семейството му.Абсолютно безразлично ми е.Естествено,за момент не съм съжалила че съм приключила с него.Изглежда той е обичал повече от мен защото опитваше след раздялата ни някаква комуникация с мен.Винаги съм била честен и коректен човек-казала съм тактично,но твърдо това което имам да казвам и ....чао.Не лъжа,не мамя,не изневерявам.

18.   6, стига обижда Братан. Аз му се възхищавам! Black Sabbath

19.   За да не си с всеки един от бившите си, си има причина, така че няма за какво да се съжалява. Ако е имало начин да останеш с даден човек, си щял да останеш. Глупаво е да се съжалява за нещо, което чисто и просто не е било за теб - проява на слабост е.

20.   Ще кажа личното си мнение за това какъв човек си ти авторке , спрямо това което си написала.
Случва се случайно да мерна снимка на мое бивше гадже във социалните мрежи и да отворя профила му с цел да разбера как е. НО никога не бих се изказала по начина по който ти го направи.
Първия, втория , третия. Добре под общ знаменател, окей. Никакво уважение, окей.
Но не знаеш кой, какво е преживял и защо се е стигнало до тук. Съчувствие - провери значението на тази дума.
Какво мислиш ти, че това че си семейна от 10 г е някаква ГАРАНЦИЯ , че ще си цял живот с този човек ли?
Че той след 2г нямя да ти изневери случайно?
Или недай си Боже! Нещо още по лошо няма да се случи ли?
Бъди реалист!
Не се присмивай и не се радвай и не бъди спокойна за и на чуждото нещастие!
Никой не е застрахован!
Браво, че изтъкваш , че твоя мъж не е качил нито вдно килце за 10г и е все същия. А за себе си какво ще кажеш?
Иначе към въпроса, да радвам се , че съм прекратила взаимоотношениятя си с бившите си.
Уважавам дългогодишния си сегашен партньор и не се сещам за предишните си увлечения.

21.   Първоначално бях нещастна, но сега не съм, защото това беше Интернет връзка, тоест - обречена такава.

Black Sabbath

22.   1,
Това как го определи като психопатия, каруцарче? Или просто искаше да използваш дума, която наскоро си научил?

23.   Авторке, твоето е патология. Ако за някой тук пишат шеговито да се лекуват, то ти сериозно трябва да се заемеш с това. И си злобна.

24.   Не съжалявам определено, че съм се разделила с бившите си. Нито един не е бил за мен, осъзнавам, че правя кофти избори на мъже. Едната ми баба е такава и тя. Дано на мен вече ми дойде акъла :D

25.   Не понякога, а доста често надничам. Не крия, че получавам голямо задоволство като видя и чуя, че след мен са си останали на същото ниво или дори по-надолу, тъй като не са вярвали, че аз ще успея без тях. Еми, успях. Имам си и много красив мъж, което съм сигурна, че още повече ги дразни.

26.   Понеже сме от един квартал, две от бившите ми периодично ги срещам случайно на улицата, но за разлика от авторката, не си вра нослето с чуждите работи и не любопитствам кой какви ги върши, нито пък се питам дали съм доволен или не без някоя бивша. Казвали сме си по някоя обща приказка на улицата, но е изключено да допусна повторно обвързване с някоя от тях. За да не сме заедно, имало е причини и е по-добре, че всеки е поел своя път нататък. И двете са все още моми на около 40 години и нямат деца. Други две от бившите ми от по-младите ми години се омъжиха още преди 15-ина години и не съм ги виждал и чувал оттогава. Имат си свой живот - нека си го живеят, както намерят за угодно. Аз си живея моя живот по моя начин и така ми харесва. :)
Една друга бивша пък има три деца, но за съжаление миналата година стана вдовица. Иначе, преди смъртта на съпруга ѝ, тя доста злорадстваше по мой адрес, задето съм бил без жена до себе си и с ниски доходи, а тя по онова време имаше заможен мъж и не ѝ се налагаше да работи. Сега нещата се промениха, но ще спестя подробностите.
Препоръчвам на авторката и на 2-3 от самодоволните жени от по-горни мнения да го раздават малко по-кротко и земно, защото никой не е хванал господ за шлифера и не се знае какво може да се случи утре. Номер 20 се изказа много добре по темата.

Пиша това мнение и после ще поиграя на "Grand theft auto V", независимо колко лоши за мъжа са видео игрите в очите на авторката. :) Досега (5:30 ч. сутринта) работех доста усилено, доволен съм от постигнатото и с чиста съвест мога да си позволя това зареждащо удоволствие преди лягане. Снощи с племенницата ми се разхождахме из красивите пътеки на най-големия хълм в Пловдив и заедно посрещнахме залеза в 8:11 ч. :) Гледката беше зашеметително красива! За утре съм си отредил колоездене и ходене на пицария с приятели. Ако остане време, може и на кино. Вече печеля колкото двама програмиста и половината дни в месеца си ги прекарвам в тичане, разходки, пътувания и излизания с приятели. Смешното е, че от миналата година насам няколко от бившите ми рязко започнаха да имат интерес към мен и някои дори опипваха почвата да сме се събирали отново заедно. :)

Откакто не съм с някоя от бившите си, се чувствам по-добре: без обременености, без драми, без женски сценки и скандали за глупости, без тягостни изисквания и мрънкания, без клюки (жените доста обичат да си врат носа в чуждите работи и кой какво имал, нямал, или направил), а с времето си разполагам на 100%.

27.   Не. Гледам само себе си и се сравнявам само със себе си. Освен това отказах мъжете. Гледсм си децата и съм щастлива. За какво ми е мъж да ми къса нервите?

28.   Доволна съм и още как, въпреки че навремето преживях раздялата доста тежко. Едва после осъзнах, от какво съм се измъкнала и че това всъщност е било най-доброто, което е можело да ми се случи . Трябвало е вместо да рева, да направя курбан, че съм се отървала:)

29.   Аз пък съм сам мъж, имал съм гаджета и всички са ме изоставяли :)
Но пък всички след мен си намираха други мъже, което означава, че не съм се занимавал със загубенячки :)

31.   Аз също надничам, в началото го правя от обида, от страх, обърканост. После просто ей така, но определено някои от тях им желая всичко лошо, защото го заслужават. За един единствен съжалявам, защото с него наистина се обичахме, но бяхме малки и неориентирани. Единствено на него му желая доброто, искам да е щастлив и обичан, защото е добър човек.

32.   22, винаги се чудя защо комплексарчетата като теб имат достъп до интернет... Съсипахте я тая държава, ти и останалите изроди като теб...

33.   32,
Тъпичко си, ще се опитам да ти обясня, не че ще схванеш. Имам нет, защото плащам на доставчик за услугата. Чаткаш? Не, естествено. Та, по същество : защо елементарната ревност е психопатия и как съм аз виновен за държавата, селяче безмозъчно?

34.   Автор: Разсмяхте ме. Темата стана доста забавна. Не очаквах.

35.   Защо да се интересувам от техния живот? Пресекли са се пътищата ни в един момент, разделили са се и толкова. Не знам дали са живи, къде са и т. н. И не искам да знам. Живея в настоящето, миналото не ме вълнува. Имам си моя живот, моето семейство, занимания и грижи. Не се сравнявам с никого, тъпо ми се струва да се кефиш, че някой бил по-зле, ако е по-добре- какво, да се съжалявам ли? Мисля, че ако наистина си щастлив, няма защо да се интересуваш как бил Х или Y. Нямате ли някакво хоби, по-смислено освен да ровите из профилите им? Нямам акаунт в никоя мрежа и не влизам в тях.

36.   Аз имах двама преди да се омъжа. И двамата са много успешни, както и мъжът ми. Имат семейства, деца, всичко нормално. По характер единият от тях ми пасваше най-добре и понякога ми липсва тази съвместимост. Като цяло съм доволна как си направих живота и че всички сме добре.

37.   Хахах :))) Номер 29 искрено ме развесели :)

Иначе, поддържам връзка с двама от бившите ми, с които съм имала продължителна връзка и е имало и любов. С единия си пишем по рождените дни, той се е заел със земеделие и биокултури, точно това, което искаше и което ме накара да се отдръпна от връзката, знаейки, че не съм човек, който ще иде на село и ще сади домати и прави компост, и не желаейки той да си жертва мечтата в големия град. Намерил си е приятелка и са щастливи, нещо което заслужава и се радвам за него. С втория си пишем почти ежедневно, вчера ми сподели, че има дете на 5 годиники, момиче, явно е криел този факт, за да не рискува да го порицая. Направил е дете на любовницата си преди време, а тя е търсила мъж - осеменител, защото нейният мъж не е успявал да се справи с това. Та, тя е решила да не го мъкне по болници, които най-вероятно ще му докажат, че е импотентен, да му спести това и да намери качествен донор. Всъщност с това дете са спасили брака на жената. "Моят" човек си има приятелка, доста по-млада от нас, сигурен е че не иска да се занимава с отглеждане на деца и е наясно, че някой ден момата ще го напусне заради това, както направих и аз. Връзката ми с него е много силна, вече 10 години сме разделени, но винаги е насреща за съвет и обективен страничен поглед. Може би затова не се интересувам от животите на последвалите бивши, винаги още в началото ми е казвал какво мога да очаквам от даден човек. И се е оказвало, че не е грешал.

Думата "психопатия" означава "болест на душата". Трябва да си с доста низка душа, за да изпитваш задоволство, че не си с даден човек, защото е "паднал".