Обречени връзки
Съществуват ли според вас обречени връзки още от самото начало? Примерно някой се втурва в нова връзка месец-два след края на старата? Или когато се основават само на секс? Или когато единият от партньорите флиртува тайно с други? Защо хората влизат в предварително обречени връзки?

Коментари

1.   Защото са малоумни.

2.   Влизаме понякога във връзка с човек, към когото нямаме истински чувства или симпатии, просто, за да не сме сами или за да ускорим зарастването на раните от предишна връзка. Има такива моменти. Но чак "обречени" връзки не мисля, че има, защото всяка една връзка дори да не възлагаш никакви надежди в началото да прерасне в нещо по-сериозно, е възможно да се развие в положителна посока - с човека да се сближите, да преоткриете общи неща и интереси и да се обикнете. Никой не може да бъде сигурен още от самото начало дали една връзка има бъдеще или не - животът винаги може да те изненада.

3.   Има си обречени връзки, разбира се.
Ще дам пример със себе си- имаше един мъж, много го харесвах, но той си беше влюбен в бившата приятелка, не искаше връзки, твърдеше, че ще я чака... И въпреки това се,, съгласих" да правим само секс, защото тайничко се надявах, че така ще се получат нещата между нас и ще я забрави. Ама...
Та... От чувства хората се впускат в обречени връзки.

4.   Номер 2 , съжалявам, но не го вярвам.
Подобни връзки, каквито описваш, са крайно токсични и нереални..
Обикновено единият партньор се скъсва да угажда на другия, да прави опити да прилича визуално на неговия идеал, да симулира, че се интересува от интересите му и да създава фалшиво чувство за взаимност и впечатление за „сродни души“ докато реално просто губи себе си, за да се хареса.
Или си със сериозни намерения и обичаш безусловно от самото начало, или не се занимаваш, това е.
Любовта не е договор за взаимна изгода.

А по темата - да, съществуват обречени връзки.
Това са връзките, изфабрикувани с цел полза.
Те са лесни (защото реално не изпитваш истинска любов) и са предпочитан вариант за повечето хора с ниско самочувствие и проблеми като цяло. Защо? Защото получават роб, готов на всичко за тях, без обикновено да искат нищо в замяна, поне на ранен етап. Как да не заобичаш такъв дух в бутилка, кажи ми ;)

5.   Номер 4, защо им разбиваш мечтите/илюзиите така бе, ейй... :Д

6.   За мен обречена връзка е когато изневеряват омъжена жена със женен мъж.Мисля,че такава връзка се основава само на секс и е обречена още от самото начало

7.   аз самата влязох в такава връзка, знаех още преди да е започнало всичко.. и въпреки това се въвлякох. Очертаваше ми се "заминаване" след няколко месеца, което е неотложно - ето че настъпи. Родителите ми не го харесваха с причини, които виждах, но не приемах. Отношението му към мен не беше каквото трябва, но си затварях очите. Обстоятелствата, приятелите и всички ми казваха, че това момче не е за мен, че тази връзка - не е връзка и, че всичко това е обречено от самото начало, но аз се втурнах, защо ли? аз самата не си обяснявам

8.   Аз като гледам повечето връзки са такива. Не е нормално да правиш секс с лубрикант. Всички жени са се подмокри ли с които съм бил. Не на неестественият подбор.

9.   По мои наблюдения и опит три са нещата, които "обричат" една връзка на провал. Първото е липсата на сексуално сходство в двойката, второто - разликата в интелектуалното (респективно и социалното) ниво, и трето - различните визии за бъдещето. Сега, съгласете се, че ако мъжът е хиперсексуален, а жената фригидна, няма как да стане. Ако пък тя е професор по физика и средата й е сред други учени, а той е общ работник и се шляе по кръчмите с бачкаторите от склада - също. Както и че, ако единият иска три деца и куче, а другият мечтае да обиколи Земята по екватора, рано или късно всеки ще се преориентира.

10.   Всички връзки, в които правиш компромис със себе си в самото начало са обречени. А те са супер много, защото хората нямат куража да търсят точно това, което ще ги направи напълно щастливи.
Затова и всяка втора тема е "Във връзка съм от n - време и не съм щастлив/щастлива"... "Искам да изневеря"... "Изневеряват ми"... "Не го обичам вече"... "Не ме обича вече"...

Защото се правят компримиси, от страх да не са сами. Или от измислени, морални порядки.

Братан.