Дилема
Здравейте и преди всичко благодаря на всеки, който е написал отговор!

Без много увъртания, искам да видя гледната точка на хора с повече опит от мен.

Аз съм на 28 години, мъж, и от около два месеца имам нова колежка в офиса (стажантка), 3-4 години по-млада от мен, към която изпитвам привличане. Почти съм сигурен, че и тя има интерес към мен. Искам да я поканя да излезем, но същевременно осъзнавам, че ако от цялата работа излезе нещо, това би могло на навреди както на мен, така и на нея.

Като цяло колективът, в който работим, е доста добър, и хората са готини, но все пак не бих искал да се получават някакви слухове, интриги и прочие. Аз като цяло стоя далеч от интриги и се старая да се отнасям уважително с всички. Смятам, че в това отношение имам уважението на всички в офиса.

Знам със сигурност, че стажът й изтича в края на годината, и бих могъл да изчакам до тогава, но от друга страна имам усещането, че ако се забавя прекалено дълго, тя може да загуби интерес.

Иначе съм необвързан в момента, до преди няколко месеца бях с друго момиче, но просто връзката ни не отиваше в правилната посока и се разделихме. Тя (колежката) също е необвързана.

Какво бихте ме посъветвали да направя? Смятате ли, че има начин, по който да се осъществи връзка в работна среда и това да не доведе до неприятности и за двамата?

Надявам се да съм написал нещата достатъчно разбираемо!

Благодаря отново и поздрави,
J

Коментари

1.   Пише ти момиче, което се намира на твоето място в подобна ситуация, само че доста по-оплетена. Това, което мога да те посъветвам, е да не предприемаш нищо, ако не си имал възможност още да я опознаеш добре и работите по съвместни проекти, като ви се налага да поддържате контакт често с цел вършене на задачи. В този случай можеш да продължиш работата с нея, придържайки се към някакви приятелски отношения, които впоследствие ще доведат или до нещо повече от приятелство, или ще спрат до само колегиално-приятелски отношения в зависимост от това как и двамата се чувствате от ситуацията.
Ако нямате пряк контакт по време на работа, можеш да опиташ да се сприятелиш с нея (било то по време на обедната почивка, кафе, излизане извън работа, писане и т. н. ) и да видиш накъде ще тръгнат нещата.
Целта е да я опознаеш и да разбереш какво е нейното мнение относно любовните отношения на работа, дали има симпатии към теб и дали би се чувствала комфортно в подобен тип отношения. Аз лично смятам, че хората винаги ще има за какво да говорят (и хубаво, и лошо) и ти не можеш да ги спреш да го правят, затова е добре да си живееш живота, без да оставяш другите да се намесват в него, като се стремиш да не бъркаш държанието си вкъщи с това на работа. Какво имам педвид с последните няколко думи:
Ако се случи така, че с въпросното момиче започнете връзка, не е необходимо да се криете от колегите си, но е редно да не парадирате с връзката си и да я представяте пред останалите прекалено показно. Просто вкъщи сте мъж и жена, а на работа сте колеги. Ако шефът ти или колегите ти не са кофти хора, те ще знаят това, няма да разпростарянат клюки и да правят интриги и не би трябвало да имаш проблеми.
Надявам се да съм успяла да помогна. Можеш да ме държиш в течение с развоя на събитията.

2.   От автора:

Благодаря сърдечно за коментара! Ще взема предвид написаното, поне доколкото е възможно.