Бихте ли били приятел с човек, който ви е отхвърлил за нещ повече?
Въпросът ми е и към двата пола. С даден човек от другия пол се разбирате много добре, имате общи виждания, интереси, теми за разговор, но просто не го привличате и следователно ви е отрязъл. Ако той е съгласен да останете приятели, вие бихте ли приели?

Коментари

1.   Ако сме имали връзка - излизали сме, правили сме секс , тогава нещата са по-сложни. Бих останала в добри взаимоотношения с него, само ако покаже уважение към мен и се отнесе искрено в конкретната ситуация.
Ако скъса с мен с изречението "Няма да се получи, не ни е писано явно, нека си останем приятели", докато в същия момент го слага на друга, няма да искам да го погледна никога повече през живота си, независимо по какъв начин.

2.   Не. Егото ми не ми позволява.

3.   Не, тези вьаимоотношения са взривоопасни. Имаше една приказка - да даваш приятелство на този който иска любов е да даваш хляб на жадния. По-добре бягай надалеч за да не съжаляваш после.
Веси19

4.   "Приятелството" след неуспешен опит за нещо повече от приятелство в повечето случаи е просто надежда, че покрай комуникацията с въпросния човек, имаш шанс все пак да станете повече от приятели в някакъв момент. Но, ако си бил открито отхвърлен от отсрещната страна, няма смисъл да храниш такава надежда.
Та като цяло - по-скоро не. Все пак приятелството и интересът като към интимен партньор са две различни неща и не бива да се бъркат. Честно казано не вярвам, че можеш да откриеш пълноценен приятел в лицето на човек, към когото си имал съвсем други намерения дори и да имате достатъчно общи интереси.

5.   Ти си решаваш като цяло. Няма как хората тук да знаят всичко за вас. Ако примерно работите в една сфера можете да сте си полезни, когато другия иска да си смени работата.