Внезапни мисли за бившия
Здравейте! Тук ще си оставя моята история, а Вие отдолу в коментарите можете да ме разкъсате, успокойте и т.н. Омъжена съм от скоро, все още нямаме дете. Случва се много често да мисля за бившия, с който от години не се чуваме или виждаме. Никакъв контакт с него, но се случва както всичко си е наред мъж, семейство и бам някакви мисли за бившия. Не сме имали връзка нормална, наричам го бивш, защото имаше любов и от двете страни. Отношенията ни продължиха 5 години. Виждахме се уж само за секс, но за 5 години няма как да няма чувства. Не усетих кога стана голямата любов, но от много комплекси и не увереност от моя страна не му признах за чувствата си... Той ме търсеше много, не само за секс, искаше да излизаме с негови приятели и т.н. Но мисли от типа, че не съм добра и красива за него не ми даваха мира. Така и си останах дистанцирана. През тези 5 години сме се наранявали, карали, но и обичали по някакъв начин. Бях лудо влюбена в него. Отношенията приключиха по кофти начин. Разбрах, че си има нова приятелка (разбираемо, няма мен да чака още 10 години да се наканя). Въпреки, че беше с нея ми беше писал малко преди да се скараме... И изведнъж почна да ми пише приятелката му и ме блокира отвсякъде. От тогава нищо. Немога да опиша колко тежко ми беше. Стигнах до хапчета, паник атаки и тн. След време се запознах със настоящия ми съпруг. Смея да кажа, че сме щастливи, имаме проблемите на всяка една семейна двойка, но немога да си обясня, защо бившия ми е в главата. За да избегна упреци, че съм омъжена, а мисля за друг повтарям, че нямам никакъв контакт с бившия, не желая и да имам защото не е честно спрямо съпруга ми. Опитвам се да парирам мислите за него, но уви.. А и боли да си спомням... Давайте съвети, моля Ви!

Коментари

1.   Сега, хора сме и не сме перфектни. Но това си е гадно, направо си е гнусно!

2.   Имало е страст, нормално да мислиш за бившия. Винаги първия е по- добър от втория ;)

3.   Мъж, който пише на бившата си, докато има приятелка, си е бая долно същество.

4.   Това е защото не си честна към себе си, ако си била, сега живота ти нямаше да е такъв

5.   Не можеш да градиш бъдеще без да оставиш миналото зад гърба си. Нещо ти липсва в брака, ако не си щастлива със съпруга си разведи се преди да имате деца. Не оставяй нещата във висящо положение.

6.   Закон за запазване на енергията му се вика. И той мисли за теб

7.   What if синдром, гарниран с малко пробойни в егото ти, от факта, че той е избрал друга.

Братан.

8.   Ами случва се, ще ти мине. Инициирай оовече хубави моменти с мъжа ти и скоро няма да се сещаш за бившия. Ходете по почивки, организирай му романтични вечери, илизайте на кино, кафета, ресторанти и така.

9.   Ами мисли си, не виждам нищо лошо! Защо пък това да те измъчва? На всички ни се случва да си спомним за стар приятел или колега, с когото отдавна не сме се виждали. И аз често си мисля за бившия ми съпруг, понеже дочух, че има сериозни здравословни проблеми. Нямаме никакви контакти от години, но ако се обърне към мен за помощ, ще му помогна, разбира се, като на всеки друг човек. Даже и вторият ми мъж би му помогнал с готовност. Той бездруго твърди, че ще му е благодарен до гроб, задето ме е "изпуснал".
Искам да кажа, че да си мислиш за някой не е изневяра, както не е изневяра и да му кажеш добър ден на улицата и да си размените някоя и друга приказка. Но защото имаш угризения на съвестта и търсиш съвет, ще ти дам такъв. Подхвърли в подходящ момент на мъжа си: "Абе, знаеш ли напоследък все по-често се сещам за Едикойси, бяхме гаджета навремето". Вероятно ще ти отвърне нещо от типа: "Ъъъ.. ми много хубаво, аз какво да направя?" Тогава ще разбереш колко са безпочвени притесненията ти.

10.   Ами, много е просто, не си го преживяла. Сега си с друг и това, че вече не си свободна те кара да се връщаш към този, с който всъщност искаш да си. Разбирам те, и аз преживях една неосъществена любов, все още се опитвам да се отърся. Но друга връзка засега не ми се получава, от една страна не съм срещнала с кой, от друга не искам да съм в твоята ситуацията - физически с един, в мислите при друг.

11.   Авторке,

Просто бившия ти, те е сексуално белязал. Секса с него е бил по-добър от колкото със сегашния ти съпруг и вероятно бившия е и по-привлекателен.

Контролирай, хипергамните си женски инстинкти и се стреми да достигнеш духовна осъзнатост. Така повърхностното, няма да е главен фактор в приличането за теб.

Поздрави към Братан, продължавай да им показваш MGTOW, Red pill истини на съфорумниците, никой не може да избяга от истината.

П. С: Авторке, в живота ти, винаги ще има мъж който те е белязал емоционално и в 90% от случаите, ще е друг сексуално.

Бори се срещу курвенската си природа, искаща постоянно по-добро и всичко! Вече си, си избрала мъж... фокусирай се върху него. Продължи напред.

Няма мъж на тази планета, който след години връзка с жена, особено ако е майката на детето му, да се присети за някоя бивша.
Разликата?

Че почти всички мъже, са устроени да се фокусират повече върху позитивните качества на партньора си, още от самото начало, докато жените броят недостатъците, с това и по-трудно избират.

Една жена влюби ли се повече от 3-4 пъти, не е способна да обича, по същия начин след това.

Вие оперирате на принципа: "Беше най-хубаво с него, той беше най-добрия" ; "Но, не се получи... ".

За нас мъжете, бившите ни са винаги по-гадни от настоящите ни приятелки/съпруги. И това е защото, не мислим с чувствата си, които за вас, ако биват достатъчно силни, остават във времето.
..
Ние разсъждаваме с разума си, така и ни се променя мнението, което най-често е и по-трайно, от вашето.

Накратко: Авторката си спомня за алфа, вероятно привлекателния си бивш, който и е дълбал червата и я е душил.
А сега е с бета бащичкото, който не я задоволява по същия начин сексуално.

12.   Споко, не се опитвай да го забравиш, по-точно не си налагай, но и не посягай. Предполагам, че има нещо в новата ти връзка, което те притеснява - опитай се да разбереш кое е то и да се справиш с него, а другото остави на времето!

13.   Благодаря Ви за отговорите! Първо курвенската ми природа отдавна съм я преодоляла. Тук не става въпрос за секс. Да беше хубав, а и той самият беше по-красив от сегашния ми съпруг. За мен това няма значение. Не ми липсва секса с него, ами може би разговор. Да седнем да си поговорим на всякакви теми. Като се замисля може би не ми тежи толкова това, че е с друга, колкото това че сме скарани. Аз съм такъв тип човек, че не обичам да има кавги, караници и агресия. Обичам си го, няма спор. Според мен няма как да намразиш толкова силно някой, когото си обичал с цялото си сърце. Или на мен досега не ми се е случвало. Нямам намерение нито да му пиша, нито да го търся. И донякъде се радвам, че и той не ме търси. Това за мен говори много, когато някой е във връзка дали си търси отделни забежки. В брака имаме бая ядове, но се опитваме да ги решим. Ще видим накрая каква ще излезне тя. Не вярвам в това, че щом аз мисля и той мисли за мен. А и за мен да си женен и да мислиш за друг си е баш бая изневяра. Сегашния ми мъж много ме обича, но ме изтощава с негативизъм, съперничество, педантизъм. Дето се вика, аз съм си го направила така. Просто исках да споделя. Благодаря на всички!

14.   Брата, какъв е този what if синдром? Може ли малко по-подробно?

15.   Само искам да похваля чичо Братан за хубавите му коментари във всяка една тема. Вдъхновяващо е! А как ги следиш, не знам! Супер си! Black Sabbath

16.   14-ка, на БеГе можеш спокойно да му кажеш "ами ако... " синдром, който се проявява изключитено често при индивиди, на които не им е присъщо да взимат категорични решения.

Черна Съботке, аз съм на крехките 32 години, изглеждащ на 26, държащ се като на 20, а акъл като на 15 годишен. Чичо са ми казвали мисля един единствен път, като каката, която ме нарече така пред детето си, най-вероятно има сериозни офталмологични проблеми.

Иначе мерсаж, бих казал, че се старая, ама не се... :D

17.   16 (Братан), това не е мой коментар от мен - истинската Блек Сабат, която се подвизава тук от години и с която станаха всичките конфликти, а коментар на трол, представящ се за мен, който е лудо влюбен в теб. Истината е че не съм съгласна с всички твой коментари, но не влизам в дебати с теб, защото всеки си има мнение.

Black Sabbath (ама, истинската)