Мъже, съжалявате ли, че сте наранили добър човек?
Въпросът ми е към мъжете, но може и жени да изкажат мнение. Мъжете дали изпитват вина, че са наранили добра жена? Че са прецакали връзка като са лъгали, изневерили? Сещат ли си понякога и да съжаляват, че не е трябвало да постъпват така?

Коментари

1.   Според мен повечето не съжаляват, обикновенно си измислят някаква причина, в повечето случай неотговаряща на действитвлността, поради която да обвиняват самата жена, че ги е подтикнала към това, а те се изкарват жертви. Те ако можеха да оценят самата жена и да изпитват някакво чисто човешко съчувствие, нямаше да изневеряват на първо място. Според мен това е в повечето случай, сигурно има и хора, които осъзнават, че са допуснали грешка и не са постъпили правилно. Жена съм.

2.   От личен опит - не , не съжаляват.
Дори напротив , след като наранят, много често се опитват директно да унищожат с още повече мизерии.
Едва не ме докара до самоубийство един такъв хубостник.
Пълен психопат.
Надявам се, разбира се, да е единичен случай и повечето мъже да са нормални.

Иначе аз съжалявам, когато нараня когото и да било.
По природа съм си добродушна и винаги когато нараня някого волно или неволно, умирам отвътре.

Според мен си е до човек.
Ако си гаден екземпляр и слагаш винаги себе си на първо място... няма как да съжалиш и за секунда, че си направил нещо в свой интерес, нали така ?

4.   Зависи от човека. Но мисля, че повечето не съжаляват.

5.   Не. Сигурна съм, че не им пука, особено ако се чувстват добре с живота, който водят.

6.   Направо в десятката с тази тема. В същото положение съм, задавам си същите въпроси. Искрено се надявам, че хората се разкайват за грешките си, съжаляват че са наранили добра жена. В противен случай бих се изгубила. Аз съжалявам за един единствен човек, всъщност след него всичко се преобърна, мисля че съдбата ми го връща. В този ред на мисли се надявам и при тези, които ме нараниха и по-конкретно последният от тях да си получат заслуженото. Надявам се да се превърна в сянка в кошмар, да се разкайва цял живот, защото той загуби единственият човек, на когото му пукаше за него

7.   Понякога съжалявам, но след това се сещам за това как жените масово третират мъжете (особено тези, които наистина заслужават добро отношение) и ми минава.

8.   Аз съжалявам че не съм наранил жена дори веднъж досега , въпреки че те са ме наранявали физически и психически.Но ще си отмъстя на жените един ден и то с двойна сила … !

9.   Не съжалявам, защото не съм имал и повод.

10.   № 8- Като не можеш да биеш магарето, биеш самара... народна поговорка.
Отмъсти на тези, които са те наранили, ако можеш. Ама няма как, защото не им пука за теб. И дали въобще са заслужили някакво отмъщение, дали вината им не е само в твоя мозък? Ако ти не си имал качества да я задържиш, не си ли виновен самият ти? И като се намери някоя, която да ти обърне внимание, на нея ще го връщаш? Много мъжествено, няма що! С такава тактика ще отблъснеш и нея и накрая ще лъскаш бастуна на дърти години, стига да нямаш артрит и паркинсон.

11.   Като се има предвид последният ми как жестоко ме нарани, тормози ме две години и накрая като разбра как всъщност стоят нещата, не поиска и сантиметър да си мръдне пръста и да постъпи достойно, въпреки че аз през цялото време му пазих гърба... Не, не мисля, че съжаляват.

А за всички, които говорят как не съжаляват, защото и те или други били наранявани... Всеки си е за всеки. Сигурно и моя някоя го е направила на нищо, и аз го отнесох. Сега и аз мога да почна да го връщам на хора, които не заслужават, за действията на някакви идиоти. Но няма. Това няма да ми помогне, просто ще направи повече хора невинни хора нещастни и озлобени. Вместо това се надявам да намеря някой, на когото да дам цялата любов и нежност, която нося в себе си, а той да ги оцени.

12.   Заглавието е логическо подвеждащо тъй като жената не е доказано човешко същество и все още нямаме дефиниция за това какво е човек , но втория пол(жените) заслужават да им се случи всичко лошо, което един човек(мъж) може да си представи.А и жените са безчувствени същества те не могат да бъдат наранявани , освен физически

13.   Въпроса не е дали той съжалява или не , а защо ти се надяваш той да съжалява.
Той е просто един човек дошъл в живота ти и си е тръгнал . Ти си се превързала . Егото ти че си се прецакала те гризе от вътре.
Иначе ...реално...замисли се...дали наистина ти дреме за него???

А това че си се само-определила като "добра" не говори добре за теб. Айде да оставиш на другите да преценят...

14.   Хаха номер 6, покажи какви злобни сте жените, ако някой младеж не е разбрал. Съдбата и го връщала, злобее насам натам и после се чуди защо страда. Това което жената си го направи...

15.   1, думите завършват на Й само в ЕДИНСТВЕНО ЧИСЛО!

16.   Един от малкото съм които съжаляват. Имал съм жени които са се държали отвратително с мен,но за тях и не искам да се сещам. А камо ли да съжалявам за тях. Живи и здрави да са! Има! Наистина има добри хора все още,и съжалявам ,че съм ги отблъснал или наранил!

17.   Жените не ни жалят нас мъжете,нали така?Не виждам причина и ние да ги жалим и изпитваме някакви угризения.А и те искат равни права с нас,нали така?Така че мъже бийте със топора и хич да не ви е на оная работа.Нали така,нека сме равни.

18.   Да!

19.   НЕ, не съжалявам изобщо. Тя ако е много добра, нямаше да се наложи да я наранявам. Не я мисля въобще. Да се оправя, като е толкова готина, но без мен. Друг да оцени добротата, с която парадира, аз съм пас.

20.   Номер 19, ти сериозно ли говориш?
Ако била добра, нямало да се наложи да я нараниш? :D
Нали осъзнаваш , че самият факт , че си я наранил прави теб малко или много лош човек?
Само затвърждаваш какви себични създания могат да бъдат някои мъже...
Ххаха, още се смея с твоя отговор, не се шегувам...
Добре, че момичето вече ти е бивша.

21.   доста размита и неясно поставена тема :-)
Първо, какво означава "добра жена"? То всеки смята себе си за добър, и мъжете, и жените, рядко някой ще признае, че е гадина:-)
Второ, много зависи с какво точно я е наранил. Ако ситуацията е била с различни разбирания, различни виждания, много ясно, че не съжалява. Тя съжалява ли, че не е била съгласна с него?
Или пък ситуация от сорта: не е много готин, ма аз ще го променя. Когато види, че това не се получава, започва да страда, че я е наранил. А човекът просто е такъв, какъвто е, особено ако не е обещавал, че ще се променя.
Е, за изневери и лъжи наистина всеки нормален човек би трябвало да съжалява, тук няма какво да се коментира.
По принцип обаче хората съжаляват за хора, за които им пука или към които още имат някакви чувства. Така че ако добрата жена страда за мъж, който няма чувства към нея, по-добре да се откаже да мисли дали съжалява или не :-) Най-вероятно не се сеща за нея (да не кажа, че може да се сеща в стил: добре, че се отървах :-)
Най-добре за добрата жена е да продължи напред и да си отваря очите при следващия мъж, за да не се чуди след няколко месеца дали той съжалява за нея или не.

22.   И мъже, и жени нараняват понякога, повечето без умисъл, други поради това, че не им пука грам за човека... Какво значение има дали съжаляват или не, ако не правят нищо, за да облекчат болката на отсрещния човек? Добрите намерения без добри действия са нищо. А пък най-добре никой никого да не наранява, но това е невъзможно.

23.   Номер 14 видяхме колко сте злобни и мъжете... Ти си подобен екземпляр на моят бивш, явно си се припознал ли? Сто на сто си наранил незаслужено и си чул същите думи или подобни на тях!

24.   Човекът е филм, не е сатична снимка. Той се развива през живота си, узрява, придобива мъдрост.
Нещо, което изглежда като естествено решение днес, след 10 години може да изглежда като груба грешка, и стига човек да е запазил ясен спомен за ситуацията, може да си извлече поуките от нея, дори и с 10 години закъснение.
Да, можеш да срещнеш стойностен партньор ПРЕДИ да си достатъчно узрял и готов за обвързване с такъв. Но това не е някаква злоумишлена грешка, а причината е, че просто не си достатъчно съзрял за да се възползваш от ситуацията. Това е все едно в лозето ти да дойде изключителен майстор-винар, обаче гроздето ти още да не е узряло - е, няма да може да ти направи хубаво вино... А когато гроздето узрее добре пък майстора може вече да го няма.

Та остави ги тия глупости с изпитването на вина. Според мен много по-важно е човек (дори и след време) да осъзнава ситуациите, грешките си, да ги признава пред себе си, да ги анализира, и да се учи от тях.

25.   #17, какви равни права, това да нараняваш някого не е право, не е дори привилегия, това е просто една тъпанарщина. Дали е защото са те наранявали и теб, от комплекси, защото си емоционално осакатен, от злоба или каквато и да е там първопричината, оправдание няма. И мъжете нараняват и жените нараняват. Кой пръв, ходи намери, това е като с кокошката и яйцето. Докато не спрем да си го "връщаме" на хора, които с нищо не са допринесли за нашето нещастие, нещата ще продължат по същия начин.

26.   Добър човек рядко се забърква с помияри... Той ако беше добър, щеше и на добър да попадне. Живеем в общество в което всеки се мисли за "прав" и за "добър", а тъпче околните на свой ред. Реално каквото повикало - такова се обадило... С тия генерални въпроси към "мъжете" не знаеш колко си прозрачна... Хвани се с добър мъж (вярно, че е трудно в днешно време, но не и невъзможно), и нямаше да задаваш тъпи въпроси...

27.   Аз съжалявам тръгнах първи беше от любопитство да после го направих защото всички покрай мен го правеха.Но живота ми го върна и ми се стовари като бумеранг двойно.Сега пак сме заедно но наранени .Аз наистина съжалявам. Но животът е рисуване без гума за ТРИЕНЕ.

29.   Номер 23, нараних 2 дето като теб се прават на много добри. И обичаха да играят, аз просто уважих тяхното решение и после съжаляваха. Реално нищо не направих и това ги побърка. А ти си прозрачна, като повечето комплексирани женски. Отиди да ядеш и ще ти мине :Д. Э

32.   26, аз пък, съдейки по себе си, съм на друго мнение. Колкото е по-добър и по-свестен един човек, толкова повече курволяци се мъчат го използват, наранят, обидят и направят на парцал. Жалката истина.

И в сайта забелязвам грозни, двойни стандарти. Когато жена се оплаква от мъж е "курва", "феминистка", "тъпа" и прочие, а когато мъж се оплаква от жена, пак следват същите обиди към жените, че и много повече. Колкото повече обиждате и плюете жените, толкова повече и ние се настройваме срещу вас. Сами си го правите. Когато пък се появи някоя свястна, почват глупостите, че се прави на светица, морална и тн. Ами, някои не се правим, такива сме си на 100 %, но бягаме с 300 от "мъже" като тези тук.