От значение ли е за връзката момичето да познава родителите?
Въпросът ми е към всички. Познавала съм хора, която всяка жена в живота си запознаваха с родителите. Единият си падаше женкар и всяка приятелка беше представена на майка му. Наскоро се раздели с една, сега е с друга и нея ще я представи на майка си, както и другите преди нея. Смятате ли, че е редно родителите да виждат всяка жена?

Коментари

1.   Ми принципно идеята на това да я запознаеш с родителите си е, че показваш сериозност, едва ли не даже идея за бъдещ брак. Ако водиш всяка, идеята ясно че се обезсмисля. Да не кажа и че подобен индивид не е особено добре с главата... Като си женкар, показваш жените на приятелите си, не на майка си... Не ме учудва и такова поведение де, като знам повечето жени в днешно време с какви неандарталци движат..

2.   Не. От значение за връзката е двамата да се обичат и да са верни. Другото са подробности.

3.   Той тоз така само ги манипулира, уж че е сериозен. Другият вариант е да е мамино синче и да се чувства длъжен да се отчете прд майка си.

4.   Съгласна съм с номер 2 - така е на запад. В Америка някои хора женени или не, даже имат деца и не са запознали половинката си с родителите, камо ли с внучето им.

5.   4, животните не ги броим, говорим за хората...
2 е прав/а. но ти интерпретираш написаното погрешно.

6.   Разбира се! Някакъв ми обясняваше как имал връзка с момиче, почти една година, а дори не знаел къде живее тя. Нито той, нито тя познавали родителите на другия. Познай - не са заедно.
Такива отношения са несериозни и е смешно да се наричат ”връзка”.

7.   Ами явно живее с майка си и няма къде да я заведе другаде. А като се срещнат сутрин в кухнята - представят се, няма да си мълчат :)

8.   Според мен е безсмислено. Не е нормално всяка седмица да е нова? ! И на сина си и на дъщеря си така ще им кажа: докато нещата не станат сериозни не ми го/я води. За какво ми е да познавам всяка на която казва здравей.
Съпругът ми беше първото момче с което моите родители се запознаха, за другите какъв е смисъла при положение, че няма да е сериозно между нас. Това си е сериозна крачка, да това е символ че сериозно гледаш на нещата за това запознаваш някой със семейството си.

9.   Ако родителите са хора, с които искаш да се свързваш. Това е неизбежно в гимназията, не вече след това.

В сегашните ми взаимоотношения нито един от родителите не знае, че съм с някого. Буквално и преносно не им е тяхна работа, най-вече защото майка ми обича да се държи свински с хора, които Нейно Величество реши, че били некачествени. Баща ми не е по-назад: не казва директно ругатните, само зад кулисите. Дребнаво, жалко, недостойно. Гнусно.

Аз имам просто правило: гледай как се държи със семейството и скоро ще разбереш, как ще се държи и с бъдещо такова. Ако двамата буквално не могат да се понасят и си съскат един на друг зад гърба, познай колко качествени са като хора. Не ме интересува дали са мамче и татче, аз от провалени бракове не поемам акъл.

Така че ако двамата са непоносими, защо за Бога да им дам достъп до личния ми живот?

10.   №6 - Зависи от хората, години бяхме гаджета без да казваме на родителите си. Така бяхме решили - няма да се женим за тях и не е тяхна работа. Сега сме женени с деца.