Кой по-бързо се съвзема след раздяла-мъжа или жената?
Винаги ми е било интересно кой преживява по-бързо раздялата. Също и как може да има хора, които след месец-два са вече с други, и изглеждат щастливо влюбени? Толкова бързо ли преживяват предната връзка, или запълват празнина с нови хора? Не могат да са сами ли?

Коментари

1.   Жената, ако е хлътнала по някой курвар, и мъжа ако става дума за сериозна приятелка. Впечатлението ми е, че жените много бързо забравят сериозни приятели/съпрузи, тъй като я няма първичната емоция и "връзката се е изчерпала". Мъжете пък са наобратно, тъй като те инвестират повече когато приемат връзката сериозно.

2.   Отново, още един от безсмислените въпроси. Голяма изненада ли ще е ако ти кажа, че е до човека.

3.   Въпреки,че съм жена, по моите наблюдения мъжете преживяват по- тежко разделите.

4.   И аз съм на мнение, че е до човека. Винаги съм се питала, обаче как някой хора могат да се влюбват и разлюбват за много кратко време, месец - два? Не го проумявам просто,аз мисля, че да обичаш първо трябва да опознаеш човека и затова се иска време, съответно след раздяла пак имаш нужда от време, да преживееш предишния и после да опознаваш друг и да продължиш напред. Това да се хвърляш от връзка във връзка ми се струва меко казано наивно.

5.   Мъжете на 100%.

6.   На мен пък ми е интересно що за хора задават подобни въпроси? Толкова ли е важно на кого за колко време му минавало? Не можете ли да си размърдате мозъците и да се сетите, че има различни жени и различни мъже, че всеки човек е с различна индивидуалност?

7.   Повече мъже се самоубиват заради жени и за раздялата им с тях,не съм чул още жена да се самоубие защото е скъсала с някой,така че е ясно.

8.   Този, който е бил по-малко привързан към партньора си, се възстановява по-лесно. Полът няма общо в случая.

9.   Моя колежка беше 8 години във връзка с един мъж, който грам не я ценеше и си живееше все едно е ерген. Събра сили да си тръгне и месец по-късно в работата се срещна с друг мъж, влюбиха се, на 6тия месец тя забременя, на 8мия сключиха брак. За щастие, мъжът се оказа много свестен и вече 3 години са си щастливо семейство. Бившият й още не може да я преживее и ту й звъни да се обяснява в любов, ту й говори глупости зад гърба... Като цяло явно все тя му е в главата

10.   Пряк отговор на заглавието - този, който е обичал истински

11.   Естествено, че мъжете я преживяват по-трудно.

12.   Глупава тема. Индивидуално е. Много зависи кой какви очаквания е имал от връзката. По-големи очаквания, по-голяма болка.

13.   Който обича по-малко.

Братан.

14.   7, не е вярно това. Знам, че моя братовчедка се е самоубила, защото не е могла да преодолее такава раздяла.

15.   8 и 12 са го казали най-правилно. Това определя не колко е истинска обичта, а привързаността. И тук се допълва с коментара на 12 очакванията.
А номер 7 много филми е гледал.

16.   Аз също си мисля, че е до човек и до това какви чувства изпитва. Някои хора преживяват разделите по- бързо, но това не означава, че не са обичали. Такъв е случаят с бившия от Интернет връзката ми. Беше ми най- болезненото преживяване на чувства, но и най- бързото защото имам опит в нещастните влюбвания и защото не исках да страдам повече. Изстрадала ми е душата. Така, че нещата невинаги са такива, каквито изглеждат отстрани.

Black Sabbath

17.   Да предположиме, че и двамата са били много силно и поравно привързани един към друг. При това много важно условие, мъжете понасят раздялата значително по-тежко! Но има изключения.

Има причини за това. Жените са силно социални и си споделят почти всичко помежду си. (Да сте видели мъже да ходят заедно до тоалетна! ) Социалната обвързаност в огромна степен облекчава емоционалната травма. Жените излизат по-често в женска компания помежду си по
най-различни причини. Мъжете обикновено (не винаги) след раздялата губят социалната мрежа, която са споделяли във връзката. Жените обикновено я запазват. Кой каквото и да разправя мъжете са много по-ангажирани при започването на една връзка - финансово, емоционално (трябва да заинтригуват жената), свързано е с време и много усилия. Жените, обратно, са пасивната страна и съответно при разпадане на възката не са чак толкова губещи. (Губещи са, ако има дете. ) Чакат следващият да ги ухажва при това без да се инвестират особено. Жените оставят миналото зад себе си, мъжете заравят миналото дълбоко в себе си. Мъжете винаги обичат жената, която са обичали. Жените се сещат за бившите, но само дотолкова. Жените обичат мъжа, който ги охажва (и който ги чука) в момента. Дали е свързано с окситоцина, който е много по-висок при жената, не е ясно. Жените се оттърсват от емоциите си и това не се приема с насмешка. Ако един мъж реве за жена, ще му се подиграват или поне няма да е много приемливо. От един мъж се изисква да контролира емоциите си т. е. да подтиска болката - а това не помага за преодоляване ѝ след раздялата. Мъжете получават много по-малко емоционална подкрепа след раздяла от жените, а и обикновено жените са тези, които се разделят първи. А се смята, че да си отхвърлен боли повече.

Жените обикновено запълват раздялат по-бързо. За тях е и много по-лесно. Ето защо. Страдащ мъж не е атрактивен. Мъжът в такъв момент е сломен, лишен от самоувереност, което за една жена е отблъскащо, докато страдаща жена привлича около себе си много мъже готови да откликнат и да ѝ "решат проблемите" дори и смътно да осъзнават, че тя сама си ги създава. Ревяща жена е като мед за оси. Рядко ще видите жена емоционално да подкрепя страдащ мъж и да се влюби в него заради това, че той страда. Мъж винаги ще спре да помогне на закъсала на пътя жена, жена да помогне на мъж да си смени гума - забравете.

Има още причини, но общо взето е ясно. Жените (обикновено) по-бързо намират заместител, което е и основната причина да страдат по-малко при раздяла.

18.   Мъжете правят големи драми при раздяла или пък се затварят в себе си. Ако говоря от личен опит съм преживяла немалко раздели, а имам бивш, който още не се е съвзел напълно от раздялата с мен и ме притеснява със сълзливи драми от време на време (не е първият, така че го приемам за нормално). Според мен обаче самоубийства извършват и от двата пола, зависи от решимостта на човека. Понеже мъжете са по-решителни самоубийствата са "успешни", а жените често остават само с опитите.

19.   Човекът, на който са изневерили и са го оставили.

20.   Кога и как ще се съвземеш, не зависи от пола ти. Зависи от характера ти и от чувствата ти. Този, който е бил истински влюбен, трудно се съвзема след раздяла с любим човек.

21.   Съвзема се по-трудно този който е горяли, а този който се е грял по-лесно. Никога не горят еднакво.

22.   Този, на когото му е пукало по-малко.

23.   Аз лично съм в подобно положение, и не си спомням преди колко месеца съм бил щастлив! Това са периоди, индивидуални за всеки един човек, независимо от пола! На някой му минава бързо на други по бавно, аз съм от хората които е по бавно. Най важното е да имаш приятели и да те подкрепят в трудните моменти! Незнам колко ще продължи страданието, но да се чудиш защо си се събудил, и всичко и всеки да ти е черен пред теб е нещо ужасно, което не го пожелавам на никой. Дали ще обичам отново, твърдо незнам, но трябва да мине този период за да разбера. За самоубийството, едва ли ми стиска да направя живота черен на семейството си и на приятелите си! Просто стискаш зъби и мечтаеш за по добро бъдеще, всичко е преходно в живота! Може би мъжете приемаме по тежко разделите (някой от нас), затваряме се в себе си за да не виждат уязвимостта и нашата слаба страна от характера ни. Има хора които казват не си заслужава да страдаш, но в такъв момент нищо не възприемаш, и нищо неможе да те успокой. Даваш си сили сам и се молиш този ад да приключи! Най важното бъдете здрави и помнете всичко е преходно!