Профил и връзка с разведена жена. Моля за компетенти мнения
Здравейте,
Казвам се Николай и съм на 36 г., несемеен, ерген. Искам да помоля читателите на сайта, ако е възможно да погледнат сериозно на моята ситуация и да ми дадат обективно мнение. Знам, че всякакви коментиращи пишат, но бих искал хората, които са били в моето положение или близко до него да бъдат по активни в съветите си, защото ситуацията за мен е объркваща. Ето за какво става въпрос.
Харесах и обикнах разведена жена на 30 г. с дете - момченце на 4 годинки. Тя е разведена от 2 години и нещо. Запознахме се, започнахме да се виждаме и правихме секс само един път. За съжаление тя беше доста скована, въпреки че аз дадох всичко от себе си, за да я предразположа. Извини ми се каза, че съм и първия мъж след развода. От моя страна няма проблем. Разбирам я. Като казвам обикнах не означава обичам в начален етап съм. Какво ми хареса в нея. С много приятна външност е, изключително честна, не е капризна, своенравна и поставяща условия. За какво иде реч и как стоят нещата, и какво ме притеснява. Това е по нейна информация и това, което виждам.
Бащата на детето е изключително активен. Той си го издържа изцяло във всяко едно отношение. Плаща издръжка от 200 лв., която е по - скоро за майката отколкото за детето. Една седмица детето живее при майката, една при бащата, въпреки че родителските права са за майката. Така са се разбрали. Причината за развода тя лично ми каза е самата тя. Не скри нищо не е тръгнала да плюе по бившия си, както правят повечето жени. Каква е причината? Имало е заиграване с нов колега. Нямало е физическа изневяра, нито влюбване и от двете страни. Просто са си допаднали като характер и интереси (професионални и странични). От там е произтекло едно сближаване, което е изнервило съпруга и той си е бил камшика. Какво се е случило? Те са се сближили до там, че почти непрекъснато са били заедно. На по питие след работа, в събота и неделя заедно с негови приятели в планината. Ако времето не е позволявало тя е ходила в събота в неговия квартал да пият кафе и така нататък. Понякога са ходили заедно и на пиано бар. За всяка нейна стъпка съпругът и е знаел. Той е познавал и нейния колега. Просто самата тя ми каза, че тя е гледала детето си година и половина в къщи и това е отключило някави симптоми на свободия. Казва, че най - голямата и е грешка е, че не е обърнала внимание на мнението му и на сигналите, които и дава да се кротне. В един момент обаче на него му писва и подава молба за развод, като се изнася от дома им. Тогава тя се усеща, но твърде късно. Нейният колега също се е опитал да говори с бившия й като е изразил съжаление и така нататък. Развеждат се, но не всичко спира до тук. Докато са били заедно с колегата си тя му става поръчител на потребителски кредит от 17 000 лева, като заедно с това ангажира още две нейни приятелки от други ведомства да станат такива, като едната е била омъжена. Тя е гарантирала пред тях, че всичко ще бъде наред. Знаете поръчителите отговарят солидарно. Идеята му е била да напусне работа след това и да започне бизнес. За този кредит съпругът и не е знаел. Тя е била сигурна, че колегата и ще го покрива. Отделно от това той е ипотекирал след това и свое жилище за тази цел. Така, че намеренията са му били сериозни. Добре ама бизнеса му се проваля и година след това кредиторите започват да го гонят, но и гонят поръчитилите. Става каша голяма. Едната и колежка реве, че мъжът и ако разбере ще има огромни проблеми. Другата вика ти ме обричаш на вечен длъжник и т. н. Приятелят и ясно и е казал, че съжалява, но няма как да помогне дължи хиляди и на много хора. Имотът с ипотеката му също е описан. Не знам за какъв бизнес става на въпрос, май за някакви инвестиции по морето, но и не ме интересува. Тогава тя се обръща към бившия си за помощ. Когато ми ги говореше тези неща тя трепереше. Мъжът и праща всичко до стотинка, скандалът е потушен и хората се успокояват. Бившият и поставя едно условие да прехвърли апартамента на детето (апартамета се оказва, че е бил възбранен от съд. изпл. ). Тя го даряна без колебания. Реално в момента тя няма собственост, но жиее в жилището, защото има права върху детето. С колегата си приятел не поддържа никакви контакти. Самата тя не желае и няма сили повече да се занимава с това. Няма шанс да се съберат с бившия си съпруг това е повече от сигурно. Тя самата е доста комплексирана от цялата ситуация, емоционално е натоварена и обременена. Когато говори със съпруга си стои едва ли не мирно, думата му на две не чупи. Грижи се за детето си, когато е при нея повече от добре. Детето и се чувства добре между двамата си родители, макар и разделени. Всичко се върти около него. Тя самата иска да започне ново начало, но не знае как. Бащата на детето и е много властен и изрично и е предопредил, че ако доведе някой боклук в апартамента и ако един косъм падне от главата на детето живи ще ги дере. Не съм се запознавал с бащата. Тя не е готова за това. Притеснява се и за това как детето ще ме приеме.
Искам да опитам с тази жена, но съм объркан доста и не знам откъде да тръгна. Роднините ме съветват да не се занимавам с глупости, а да търса необвързана. Аз обаче имам три провалени връзки с необвързани и не знам. Не съм и поставял въпроса да ми ражда мой деца, макар че искам. Още е рано да настоявам.
Благодаря ви!

Коментари

1.   Ох, пак историите на чичака за благородния съпруг, невярната жена, и егоистът-любовник! Край няма!

2.   Не вярвам някой да може да ти даде обективно мнение за ситуацията. Следвай сърцето и интуицията си. Поскоро тук ще ти се подиграват като номер 1 и няма да вземат насериозно проблема ти.

3.   Авторе, това с поръчителите беше през миналия век. Чак пък и трима! Сега всички банки отпускат кредити до 20 000 срещу превод на заплата. Аз самата имам кредит от 15 000, вноската ми е 135 лв. Разделено на три, колкото твърдиш, че са поръчителките, се пада по 45 лева на човек. Е, сам прецени, могат ли работещи жени да се уплашат от вноска 45 лева, като само една фризура в салон струва поне 50 лева! Та чак ревове описваш, драми, вечни длъжници... А и съпругът-използвал е да измами жена си, и да отнеме апартамента й, който не струва 17 000, а много повече! Съпруг, който иска жена му да стои мирно в негово присъствие, и заплашва да я одере жива! Въобще, историята звучи много измислено!

4.   Не мога да разбера що всяка история тук се редуцира до разни глупости с които се занимават разни юзъри... Има ли нещо толкоз невъзможно в историята?

Иначе е повече от ясно, да не се занимаваш със семейни жени... Дори да са разведени, връзката им не е приключила, и ти ще си като трето зърно в нея...

6.   Приказки от хиляда и една нощ ни разказваш, авторе. Ами тя тази твоя разведена любовница самата добродетел бе. Ти наистина ли си наивен или само се правиш на такъв? Та кой нормален мъж ще си съсипе семейството, ако просто жена му е изпила няколко кафета или питиета с колега? Че кой не го прави това? А коя нормална жена ще се обримчи да стане поръчител за 17 000 лева, ако не е емоционално обвързана? Че ще убеди и приятелките си за това? Ах, милата тя, прави секс с теб само веднъж и сковано при това? Не разбираш ли, че този еднократен секс е просто стръв за да клъвнеш въдицата и? Ако историята ти е истинска, бягай с максимална скорост от тази лисица. Тя че деца няма да ти роди е повече от ясно-ти гледай да не те издокара така, че и ти да се включиш в погасяването на заема. Прояви малко здрав разум, много ти е нужен.

7.   Пак ли същия сценарий? Пускайте ги тези поне в раздел "Други". Аман от тези измислени истории за благородния съпруг, който като рицар на бял кон спасява сгафилата благоверна, а тя бедната тъне в угризения и не смее от срам в очите да го погледне - едва сега осъзнава, какво е загубила, как са я подлъгали и как животът и е разбит от собственото и лекомислие.

Много ми е интересно, какво в действителност се е случило със семейството на този плодовит автор, че с такава упоритост продължава да ги ражда такива.

8.   Оф, едвам го изчетох. Тая жена мре да се изкара невинна. Бягай. Бягай. Бягай. Накрая пак ти ще плащаш, да знаеш!

9.   Ехааа,як водевил.В какви каши може да се забърка човек,следвайки модела на околните.

10.   До 3. Защо пишеш глупости? Защо изместваш темата? Ти този кредит от 15 000 лв. колко години ще го връщаш при вноска от 135? Утре като си биеш камшика и напуснеш работа, и нямаш имущество банката от кой ще събира парите? При 15 000 лв. банката ще ти иска поне 20 000 лв. Я сега да сметнем по 135 лв., значи ти трябва да го връщаш 12 години. Коя е тая банка, която отпуска потребителски кредит за 12 години и то без поръчители, без гаранции, че ще си събере парите? Ти нима знаеш условията на всички банки?
Като не можеш да бъдеш полезна не пиши глупости. Много е прав н. 4.

11.   Темата май е за раздел „Измислени истории“.

12.   Не се занимавай с нея, втора употреба е. Незнаеш как ще ти пречи детето, да не й е златна вагината?
Аз съм разведен с дете и също ще одера живи бившата и новия, ако стане нещо с детето!

13.   Ти като мъж, авторе, вярваш ли, че излизала с колегата, за да си говорят за интереси и да пият кафе?

И друго ме озадачи - с какво право е накарала бившия си да плаща за глупостите на приятеля, заради когото са се развели? Това е върхът на нахалството!

14.   Авторът. Благодаря на тези, които се опитаха да вникнат в проблема и да ми дадат някакъв съвет. На другите ще кажа, че не съм някакъв идиот, който седи пред компютъра и се чуди с какво да се занимава. Това, че в тяхното въображение този сюжет им се струва нереален в живота не прави историята неистинска. И какво правят тези хора в сайта след като всичко им е наред? Те да не са упълномощени от модераторите да филтрират темите? Не разбира се. Този сайт е за хора, които имат реални проблеми и се нуждаят от съвет, а не от коректори. Н. 4 много добре го е казал.
До н. 3. Банката е била ДСК и до днес тази банка работи с поръчители, а защо са били три това не знам, така е решено. Месечната вноска е била 420 лв. за 4 години при главница от 17000 лв. Не всички се заробват да връщат кредит като тебе за 200 години.
А относно това защо се е обърнала към съпруга си да помага, четете добре, причината не е била само в поръчителите, а и в това, че апартамента и е бил възбранен от СИ.
Аз ще се оправям оттук нататък, имам някакво развитие по случая. Извинявам се, че ви занимавам с проблемите си.
Благодаря ви.

15.   Авторе, всякакви шантави истории сме чели от теб, и все за изневеряващи жени. Това май ти е болната тема. Ама съпруг да плаща дълговете на любовника, е вече доста прекалено. Да не говорим за несъответствието във времето. Тази жена е била в отпуск по майчинство до 2 годишна възраст на детето. Кога се върна на работа, кога за въди любовник, кога се разведе, кога минаха три години от развода, не е ясно. А детето още на 4 години.