Обяснете ми това "чудо"!
Здравейте имам следния проблем, с който никога не съм се сблъсквал. Имам приятелка от скоро 2 - 3 седмици. Аз съм на 25+ тя е на 20+(няма да казвам точните години). Та проблема е, че уж е разбрана и добра в един момент, а в следващия ревнува адски много. Обяснил съм и за старите гаджета и с коя съм си имал вземане даване, защото съм открит човек и няма какво да крия. Никога не съм изневерявал и нямам такова намерение. Та ппитам я ще излизаме ли днес, тя казва не изморена съм и остава у тях. Уж за мен няма проблем да отида където и да е стига само да съм и кажел мястото... Та моята компания бяха решили да отидат на място, където работи момиче, което има симпатии към мен, но аз поради ред причини нямам. Това нещо съм го обяснил и на момичето, че няма как да стане и не искам нищо, и на гаджето ми също, като съм и обяснил причините и че ако съм искал нещо да стане е можело да стане още преди да тръгна с нея. Та отидох за 2 часа да пия кафе и да изпуша няколко цигари и се почна с цирка. Обвинения че съм отишъл заради въпросното момиче и още куп неща който бяха много глупави. Опитах се да обясна пак че няма нищо, но явно си беше настроена за скандал. Според вас това нормално ли е?

Коментари

1.   Не е особено нормално, но разбирам приятелката ти. И аз бих изревнувала. Не ѝ давай поводи да се съмнява в теб, защото съмненията са нещо наистина страшно и може да ви съсипят връзката.

ж22

2.   А да си неграмотен нормално ли е?

3.   Според мен твърде много й се обясняваш и самият ти й вкарваш филми в главата. Трябвало е просто да кажеш "ще изляза с Иван, Георги и Цветан в кафето зад 1 блок" и точка. А не "ще излизаме с компанията, там има една сервитьорка дето ме харесва, но спокойно, аз нищо няма да направя поради ред причини, знаеш че те обичам" и пр. и пр. Тези обяснения - излишните - дават съмнения за овъртане, затова, че вече криеш нещо, за несигурност. Защо се набутваш сам?!

Или дори да е различен сценария, че примерно си й споменал за тази сервитьорка преди време и сега приятелката ти човърка в това нещо - отново сам си си виновен. Изобщо не е трябвало да говориш за това пред нея - сам й подтикваш съмненията!

И не, нямам предвид да не споделяш с нея, имам предвид да споделяш същественото, а не това, което ще я кара да се съмнява в теб.

Ж, 20г.

4.   Ами да, нормално е.
Особено в началото на връзката жените са неуверени.
Поне докато се опознаете гледай да не правиш подобни хазартни неща, тъй като тя все още не те познава и не знае със сигурност дали си толкова свестен , за колкото се представяш.

5.   Не е нормално! Не очаквай промяна, така, че я разкарвай. И повече никога с никого не минавай в обяснителен режим. Успех!

6.   Не, не е нормално. Самият факт, че сам си споделил за момичето, би трябвало да й говори доста. Едва ли някой би давал обяснения и то в такива детайли, ако смята да изневерява и/или вече е изневерил. Но явно е доста неуверена в себе си, за да реагира така. Поговори с нея, обясни й, че с подобни детински изпълнения не се гради сериозна връзка. Ако вкара малко мисъл, вместо да действа първосигнално, ще го разбере сама. Ако не, знаеш какъв ще е изходът - нещата ще си продължат така, докато не полудееш... Буквално.

7.   Може ли да те попитам защо изобщо си й обяснявал за бивши и с коя какво си правил? !! Ако тя ти каже че с най-добрия й приятел са си духали, но СПОКОЙНО той не я кефи, ти ок ли ще си да се виждат с него и да ходят на общи места с възможност за някакви опити от негова страна? А ако ти каже че колегата я е канил на среща, ковто не д приела, и сега са в кафето до нея? Такива неща не се казват никога :) никой не печели от това. Това твоето е криво разбрана честност и нетактичност. И все пак те поздравявам че си искал да си честен... малко такива мъже останаха...

8.   Утре ще почне да ти изневерява, защото ще си мисли, че и ти го првиш. Такива жени, само чук и бег! Иначе им само скандали да ти прави, защо си гледал, защо си се обърнал, коя си поздравил и т. Н.

9.   Никога с жена не се говори за бивши, предстоящи, харесвани, харесваш и и така. На теб готино ли ще ти е да го каже това тя на теб? Ама не ти просто се опитваш да се правиш на "играч" и " вървежен", но това не става така! После се питате след една две срещи какво се е случило? ! Еми ето ти.
М29

10.   Не е нормално да се доверяваш на жени. Не знаеш ли, че така си вкарваш автогол? Като споделяш такива неща, първо тя вече знае тайните ти, които не трябва да знае и ще ги използва срещу теб за да ти прави живота черен и второ ти и ставаш ясен и познат и се губи тръпката. Един съвет от мен - никога не споделяй на жена минало, тайни и лични неща, колкото по-малко знае, толкова по-добре. Тези неща си ги пази за себе си, не споделяй, не се доверявай, не разказвай. Говори общи неща, изслушвай я, ако и се говори, но не споделяй, тя не трябва да знае какво мислиш и какво чувстваш, ти трябва да си останеш загадка, непревземаема крепост, потайна гора, мъгливо място на плъзгащи се сенки в които нищо не е сигурно. Пази нещата в сърцето си и устата си затворена.

11.   Да, нормално е, всяка жена ревнува, ако тя не ревнува теб, то бъди сигурен, че ревнува някой друг ;)

12.   Нормално е. Ти нямаше ли да постъпиш по същия начин? Просто бивши не се коментират, особено в началото, когато не познаваш човека до себе си.

14.   8, какъв чук, какъв бег? Сигурно викаш на жените курви, ама не се виждаш ти каква си КУРВА. Има и жени, които се чукат с мъжете и бегат, така че не се надувай много, да не вземеш да се пръснеш. Жалкарска история. Сигурно си много грозен.

10, аз пък мисля, че не е нормално да се доверяваме на мъжете, след като прочетох твоя смешен коментар и този на номер 8. Заради проклетията и курвалъка си, ще си седите сами. Кви тайни, Кви 5 лв във връзки? От коя лудница сте избягали с номер 8. Станах мъжемразка.

15.   Присъединявам се към другите, които са го казали- грешка е с настоящата си приятелка да коментираш стари връзки, жени, които си загледал, те теб харесват и пр. Както и да я разпитваш и нея за същото. Всеки си има минало и трябва да си го знае само той. Какво е било преди мен , не ме интересува, на давам и обяснения за мен. Важно е какво е сега.

16.   От автора

Значи предишното момиче не ми е била никаква нито бивша, нито каквато и да е. Просто много стари познати, но тя има някакви симпатии към мен, а аз директно съм и обяснил без заобикалки, че няма как да стане нещо и изброих причините, за да не се надява излишно. Да обаче въпросното момиче продължава да ми пише и от там тръгна всичко. За това обясних на сегашната ми приятелка каква е ситуацията. Но проблема си е комплексен не е само това, а като цяло ревнува от въздуха. Аз никога не съм се сблъсквал с това. Вярно че и аз на моменти я бъзикам и се "правя" на ревнив, но никога не съм вдигал скандал. Щом е проблем да излизам и малко по добре облечен :D

17.   10 до 14 - Не ми дреме дали ти се доверяваш или не и дали ме отразяваш огледално в поста си и ме имитираш като твой лидер и пример за подражание, моя съвет е към автора.

18.   10, отново показа какъв си прост цървул. Сигурна съм, че много врати са ти тръшвали, а ти мечтаеш да си курва. Ех, боли, а? Много ли?
А деснячката? Представям си колко много мазоли са ти излезли от чекиите. Свиквай. Никоя не харесва злобни комплексари.

19.   18 - простия цървул си ти драга ми пача, доказваш го с просташките си коментари и обсебеността си от курвите, сигурно си доста разкрепостена такава.