Как да постъпя в този случай ?
Здравейте! Момче съм на 25 има нещо което доста ме мъчи, а не знам какво да правя, та ще се допитам до Вас... Със хората с които излизам има едно момиче, което познавам от доста години, винаги съм гледал на нея като приятелка, дори преди половин година имаше връзка с мой добър приятел. Тя е много добро и сериозно момиче, познавам я добре. Наскоро тя започна да ме търси повече от обичайното, излизахме като приятели, говорихме се... изведнъж нещо ме запали по нея. Реших, че това е проблем и изобщо не й го спестих. След като й го казах, тя ми сподели същото... бях във шок, понеже никога не съм си го и помислял това, а дори имаше връзка и с мой приятел от доста време.
Решихме да не казваме на никой и че ще отмине, но не... започнахме да излизаме често, да се чуваме, дори се стигна до целувка. Казах си мамка му какви ги върша, аз не съм такъв човек, тя е била с човек на който винаги съм помагал и не мога да се нарека предател. Минаха седмици, всичко започна да става сериозно, тя ме знае що за човек съм (доста добър) както и тя, усещам как правилния човек винаги е бил до мен. Решихме да спрем със всичко, но тя отново ме търси... какво да правя? Всичко стои в една тайна от всички, какво е това? Забранена любов или? Не искам да наранявам никой, но в същия момент се желаем много, просто наистина много се разбираме с нея.

Коментари

1.   Ти наркоман ли си, бе?

Любовта си е любов и чувствата са си чувства. Приятеля ти ще е до теб, когато трябва да създаваш смейство и да обичаш?

Събирате се, казвате на приятеля ти как седят нещата, ако ти е истински приятел, ще се съобрази и ще ти остане такъв, ако не го направи - да 'чезва.

Братан.

2.   Аз така и не разбрах защо любовта ви е забранена

3.   Щом вече не е с този твой приятел, според мен няма пречка да бъдете заедно. Не си предател, щом никой на никого не изневерява и връзката им не се е провалила заради теб. Забранената любов си я забраняваш само ти и излишно си усложняваш живота. Ако толкова добре се разбирате и харесвате, бъдете заедно.

4.   Ти не си момче на 25, а мъж на 25, обаче разсъждаваш наистина като момченце. Заеби тия тъпотии с приятелството, вече не са заедно с приятеля ти и очевидно си допадате, очевидно има силно привличане, просто действай. На приятеля ти ще му стане криво, но ще го приеме с времето, ако не го приеме да заминава. Имай предвид, че след няколко години като се изпоженат всички от компанията ви, нещата много ще се променят, с едни вече просто няма да имате допирни точки и време за срещи, с други ще се разредят контактите ви. С някои може да бъдете семейни приятели, но тогава и половинките ви трябва да си допадат... Някои хора цял живот не могат да намерят подходящ човек за партньор, остават сами или си женят колкото да не сами, ти гледай заради кви тъпотии ще изпуснеш момичето, за което после може да съжаляваш цял живот.

5.   Типичня случай - момиче с очевидни проблеми (от мъж на мъж), решава че и е дошло времето да се закачи за доброто момче. Как има да патиш после ако знаеш...

6.   Ти на 25 ли си наистина? Какви са тизи тайни, какви ги вършиш от малък град ли си? Просто си излизайте, имайте връзка и това е.

8.   Просто говори с твоя приятел и му кажи, че си влюбен в момичето. Те така или иначе вече не са задно

9.   На 100 % съм съгласна с мнението на номер 4. Не си изпускай шанса, за да не съжаляваш след време.

Ж,22

10.   Автора - благодаря ви , ще действам
Номер 5 - В какъв смисъл да си патя?
Номер 6 - Да от малък съм , също сега виждам , че съм направил лека грешка докато съм писал - на 24 съм

11.   Абе човек най- добрата ми приятелка тръгна с момчето в което бях лудо влюбена и то месеци след като се разделихме, сега чакат и дете. Но на мен не ми пука защото аз си намерих ново момче, хиляди пъти по- добър от предишния. Ние си планираме вече и сватба.
Таа ако това момиче се е разделило с твоя приятел значи няма никакъв проблем. Пък ако си толкова примерен отиди и му кажи как седят нещата, но щом му е бивша на дали ще прерита за нея.
Щом се обичате вземете се и толкова.