Какво е да имаш връзка?
Какво е да имаш сполучлива връзка? Някой може ли да ми отговори на този въпрос? Седя и си правя равносметка, че от 10 години пробвам с различни жени и все нещо се обърква, все нещо не се получава. Я заради мен, я заради жената отсреща. Не съм се отказал, но вече сякаш съм забравил какво е. Гледам влюбените хора, които имат сериозна връзка и се чудя, кое е това, което ги задържа заедно, кое е това, което те имат, а при мен липсва. Защо при мен винаги нещата стигат до катастрофа, а при много други хора не е така.
Дали са парите, стабилността, любовта или нещо друго?

Коментари

1.   Стабилните връзки се градят изцяло на факта, че хората не се поддават на желанието да затръшнат вратата и да си тръгнат, понеже осъзнават, че е само моментен порив. Неизбежно е да си с някого дълго време и да не ти се прииска да го замериш с тухла четворка поне един-два пъти.
Да, сега мога да ти излея една купчина романтични приказки за любовта и да те накарам да се размечтаеш, но няма да ти го причинявам. Всяка връзка е сбор от много катастрофи и много чудеса. Връзките никога не са само черни или само бели, те са цялата гама от цветове, включително и ония кафеникавите, ако ме разбираш. Работата е такава- прибираш се и някой те чака, дори и привидно да си почива. Разболяваш се и си отвратителен, сополив, мрънкащ, нетърпим, но някой ти прави чай и ти го носи. Този някой ти се ядосва, че си толкова ужасен в момента, но иска да си добре. Ако ще си недоволен, иска той да те е вбесил, не друго. Ако ще ти е зле, да е защото сте вечеряли в съмнителен ресторант, а не защото си наистина болен. Този някои ще преглътне лесно малките ти ядове, даже може да ти се присмее някой път, но по-сериозните ти проблеми ще го измъчват все едно са негови и ще иска да ти помогне, ще иска да ти е по-леко. Желанието му да си здрав и щастлив е по-силно от желанието му да те цапардоса. Това е в лошите дни. А има и прекрасни дни. Има моменти, в които се награбвате още в коридора и така и не изчаквате да стигнете леглото, има моменти, когато се държите за ръка и света зад вас е само фон, когато лежите голи в леглото и само се прегръщате, когато мълчите и ви е комфортно.
Връзките се градят на любов, която е по-силна от желанието да нараниш или нагрубиш другия в лошите ви периоди... а това желание, повярвай ми, неизбежно е. Не е хубаво, не мога да го оправдая, но е факт, че хората в сериозни връзки се карат, вбесяват се взаимно и понякога им омръзва един от друг.
Поне няколко пъти досега ми се е искало да си тръгна, да тресна вратата, да се откажа от всичко, да зарежа моя човек като в небрано лозе и да не погледна назад. Ние наистина се караме по-често за глупости и умеем да се ядосваме взаимно. После, във връхната точка на моя гняв, аз го поглеждам и си давам сметка, че съм ядосана и това е единствената причина да си мисля подобни неща. Защото истината е, че искам сутрин да се будя и той да е там, а вечер като легна да знам, че ще ми издърпа одеялото поне 2 пъти и вероятно ще ме ритне насън. Осъзнавам, че занапред ще ми омръзва да го гледам навсякъде и понякога ще ме дразни дишането му, но тези чувства са моментни, а представата да стоя с него в кухнята на стари години и да си говорим за артрит е перманентна. И моята любов понякога ми се струва като катастрофа, но аз оставам вкъщи, преглъщам си егото и целувам онова същество, което ми се иска да ударя в същия този миг. Защото понякога ти се иска направо да изхвърлиш някого от апартамента, но това е само моментно и си остава напълно теоретично, понеже всъщност ти искаш да го целуваш още дълги години. Любовта е когато разграничаваш емоциите от чувствата и не се поддаваш на временни настроения, които биха съсипали дълготрайното ти щастие с някого.

2.   Сходните вкусове, харесвания, интереси. Сходните виждания за живота, също и да сте и приятели. Това е според мен. Жена съм.

3.   Трябва да сте първо приятели, не само да си сваляте дрехите. Трябва да се правят компромиси, да не си премълчавате проблемите и да се сърдите с дни. При най-малкият проблем да не си казвате чао, а да обсъждате, да не си повишавате тон и обиждате. Да има градивна критика, и наистина да подобряваш нещо. Да си спазваш обещанията, не само да даваш напразни надежди. Да не лъжеш за дреболии, защото е грозно и се губи доверие.

4.   Сполучливата връзка е от мъж и жена, които се желаят взаимно, а не се събират заради апартамента на единия, квалификацията на другия и заплащането му и пр. Но, днес това не е така и бая малко хора си пасват.