Защо след развода децата са "оръжие" на жените да изнудват бившите си за пари? Това почтено ли е?
Привет на всички,
Извинявам се, че ви занимавам ама ми писна и искам да споделя. Разведох се преди три години заради изневяра от страна съпругата ми. Беше много грозна история не искам да я описвам, просто съм отвратен. И от три години тя не спира да ме тормози за пари и все в името на децата. Имам две момиченца на 9 и 7г. Плащам си редовно издръжката по 260 лв. на дете. Отделно от това им купувам храна, дрешки и лекарства при нужда, давам им джобни, обичам си ги и си гледам. Тя отказва да разбере, че нас само децата ни свързват и аз нямам финансови задължения към нея. Ами хайде сега кажете ми моля, моя ли е отговорността, че тя иска да си купи дрешки от МОЛ-а, но няма пари; че и се е счупила колата, но няма пари за нова; че старият и мобилен се е развалил и няма пари за нов; че няма пари за почивка на морето; че е избушила тръба в мазето и станало наводнение и тя няма пари да плати; че консумативите за апартамента са за нейна сметка; че нуждата и от нов лаптоп не ме касае.. Да изброявам ли още? Разбирам, че работи на заплата и тя за нейните стандарти е ниска - 900 лв., но аз имам ли вина за това. Нека да си търси варианти, като си повиши квалификацията и си намери по - добра работа. Никой не я спира. Обаче е по лесно да изнудваме бившият съпруг. Като видя обаче, че не се огъвам заведе дело за увеличаване на издръжката - загуби го. Издръжката ми е съобразена предвид доходите ми по данъчна декларация. Пусна жалба до НАП за ревизия на фирмата ми. Бетон съм. Самият ми бизнес е много прозрачен и лесен за проверка. И тогава почна да рева, да се умилква. Честно да ви кажа не мога да разбера такова поведение. Олял си се, осрал си се и да нямаш доблестта да си понесеш последиците и поемеш отговорността. Къди и е любовникът сега? Що не го безпокой него? Дреме му на него за нея. Последният път умишлено не си беше платила тока и ти и го спряха. Орева света, че аз съм безхаберен и не си гледам децата и затова са спряли тока. Викам и жено не ме предизвиквай да почна да водя и аз някакви контра дела срещу тебе, че не знам къде ще му излезе края. Цял живот ли така ще живееш да ме шантажираш? Започна да настройва децата срещу мен. Голямата ми казва - тате, мама ми говори, че си лош, но аз знам, че си добър и ни обичаш. Ами, аз си обичам децота и им го казвам и доказвам. Болно ми стана. Привиках я и най -спокойно я питам: не те ли е срам? Всичко, което е необходимо правя за децата, защо постъпваш така грозно? Вика ми - не мога повече да живея така, не се чувствам добре. Сама жена с две деца не съм за никъде. Рекох и: "Е добре, искаш тази празнина да я запълна, като ти давам пари така ли? Защо си мислиш, че те наказвам? С какво те наказвам? Правя пжвече от достотъчно. Отдилно цял апартамент ти оставих, една стотинка не съм ти поискал за дела си. Ами, акж се бях заинатил? Мислиш, че на мен ми е лесно. За три години една нормална връзка не съм имал с жена от страх да не се отчуждат децата от мен и ти да ми забраниш да ги виждам. Аз съм готов да поема децата, ако толкова ти тежат". Тя се разплака махна с ръка и си замина. Наследващият ден ми се обади да взема за няколко дни децата при мен, защото искала сама да остане. Взих ги при мен. И така. Как да и помогна? Мъж ли да и намеря? Аз отдавна съм се прежалил, че ще срещна нормална жена, която да има отношение към децата ми, но децата си не мога да пренебрегна. Какво да направя?

Коментари

1-50 от 62

1.   Ами явно е гледала мъж с доходи да вземе. Далеч не всички жени взимат и колкото нейната заплата. Браво, че си гледаш децата. Те са най - важните.

2.   Ще чета коментарите с интерес. За сега ще се въздаржа от моя. Тъжно ми стана от тази история човече. Гледай си бизнеса и децата. Твърде лесно си й ги оставил - това ми е мнението. Тя надали ще се промени, сигурно ситуацията ще ескалира. Звучиш като готин човек, намери си втора съпруга дето да те вземе с две деца. Защо децата ти да страдат пак и пак заради майка си?

3.   Нито нея ще я вземат с две деца, нито теб, това е най-реалния вариант. Просто плащай си издръжката, взимай си децата по график. Докато не поотраснат, нищо друго не мижеш да направиш. С бившата не се обяснявай, общувай минимално.

4.   Почтено не е, но кое те изненадва ? :д

5.   Бъди силен, не давай повече от това, което е определил съда, на децата като куруваш по-скъпи неща, си пази фактурите и касовите бележки, но не ги лишавай от нищо. Не си длъжен на тази жена с нищо. Аз на твое място щях да и пусна контра дело, ей така, да се гипсира. А за това, че е куха лейка е очевидно - като ти направи проблем с данъчните, нали парите които и тя получава ще спрат, защото идват от бизнеса ти? Обяси и, че на всякакава нейна простотия ще има противодействие - дело за половината апартамент, жалби срещу нея в защита на детето, и така нататък. Докато не намериш баланс в личния си живот, всяка друга жена ще се държи на разстояние от теб...

6.   Авторе, намерил си къде да изкажеш мъката си, точно, където е пълно с такива като бившата ти и ще го разбереш с отрицателните гласувания на коментара ми :)
Ще ти кажа, че има светлина в тунела за Теб, но не и за Нея
Определено ще си намериш жена, просто явно нямаш време заради работата или заради ограничен брой контакти с жени, просто направи така да промениш нещо в тази насока.
Бившата ти надали ще намери някой с тези две деца у дома, все пак не сме Щатите
Гледай си момичетата, давай си издръжката и запомни -пари в брой не и давай, купувай дрешки, лекарства, учебни пособия и др, но пари на грешницата Не, нека сега си чука главата за стореното.
Успех ти желая, най-доброто предстои единствено за ТЕБ!!!

7.   Няма да даваш нищо на курвата. Като може да се разкрачва, нощната смяна на магистралата да работи. Издръжка, каквото искаш ти за децата, толко.

8.   "Честно да ви кажа не мога да разбера такова поведение. Олял си се, осрал си се и да нямаш доблестта да си понесеш последиците и поемеш отговорността." - Много е просто за разбиране, жените като цяло нямат понятие от достойнство, доблест и подобни морални категории, те се интересуват от тях само доколкото това се отразява на имиджа им в очите на другите, тоест как изглежда или по-друг начин казано лицемерие. Тях ги интересуват следните неща - преди всичко самите тях, големи егоистки са, изгодата - обичат да има някой от когото да се възползват наготово и ... май това е всичко. Доблестта, честта и подобни качества са типично мъжки, които идват от култура на мъжество и войнска чест, тоест те са насоки и начин на поведение в една обстановка на суровост, твърдост и смелост. Жените са по-общуването е изгодата, те ще си забият ножа една на друга стига да имат изгода от това, ако не ще клюкарят до безкрайност и ще са като едно стадо в което само гледат една от друга и накъдето тръгне една другите безмозъчно я следват. Общуват и дърдорят, плачат и се вайкат в опит да предизвикат съчувствие, да пазят мира в малкия си социум, да запазят глупавото си "положение" и "статус" в него, да бъдат "приети", в това се заключава идеологията на живота им. Не търси чест, достойно поведение и подобни неща там където ги няма. От една жена очаквай недостойно поведение в името на личната изгода и няма да сбъркаш в 9 от 10 случая.

9.   Предполагам , че парите които даваш не се харчат само за децата . Сметките ти ли и плащаш ? Явно докато сте били женени е получавала всичко и сега и е нанагорно .

10.   Авторе, аз съм съпруга на човек в твоето положение. На мен мислиш ли, че ми е лесно? Мъжът ми се скъсва от работа, аз също и отглеждаме и бившата "заради детето". Детето си има ключ от нашия дом, има си стая у нас, никога не сме му отказали книга или частни уроци по нещо, водим я на театър, на кино, мъжът ми си плаща издръжката от 300 лева, освен това всяка седмица дава джобни на дъщеря си и пак... Бившата му жена, на която той отстъпи апартамента си и сега сме в моето жилище, ни е звъняла в пет сутринта, защото няма пари за маршрутката, за да иде на работа. И той така, както си спим гушнати, става от леглото и отива да й даде два лева. Как мислиш се чувствам аз в тази ситуация? Два пъти това лято й спряха тока. Два пъти го платихме. Да, ама и трети път го спряха. И тогава вече казах: ако и този път й платиш тока, просто отиваш да си живееш при нея. Не мога аз да работя на три места, за да издържам и бившата му, която също като мен има две ръце, два крака и една глава. Аз лично внасям сумите по кредити, които тя е взела, за да ходи на почивка "заради детето". Ами... това продължава вече пет години. Ако продължи още една, колкото и да обичам съпруга си, ще се наложи да се разделим. Не мога повече! Добър човек съм, искам да помогна, но това минава всякакви граници, ние не може да заделим пари за нищо, защото те потъват в нейната ненаситна паст. Не сме били на море откакто сме семейство. Аз се пребих от работа, защото практически всички доходи на мъжа ми отиват при нея. Получи се следната верига: аз издържам себе си и съпруга си, за да може той да издържа бившата си жена и детето си. Вече виждам края на историята (ако и тази зима плаща нейното отопление и не оставя и стотинка за парното у нас). Но пак казвам - прекалено много го обичам и затова търпя. Чувствам се жалка, уморена, манипулирана и използвана. Всички сметки у нас ги плащам аз, аз купувам храната, аз плащам вноските по нейните кредити. Чувствам се като идиот! Аз съм нещо като патриархът на рода (на чуждия род), хранилникът на всички. Ако ми поникнат и мустаци, вече не ме брой за жена. Била съм на кантар да си помисля, че това е постановка - един вид бедстващо семейство е решило да намери някоя наивница, за да си реши проблемите. Зная, че не е така, събрахме се след тяхната раздяла, но човек може да си го помисли.
За мен също е втори брак. С бившия ми съпруг, ако се видим на улицата, ще се поздравим учтиво и толкова. Не мога и да си помисля да го известявам изобщо, ако имам финансови проблеми. По-скоро ще се обърна към приятелка. Говоря хипотетично - аз се справям добре сама. При развода той постъпи непочтено и си присвои всичките ни спестявани, защото беше титуляр по сметката. Пих една студена вода и започнах още два проекта, които движа и до днес. Записах и докторантура в университета, заради стипендията, но в дългосрочен план няма да ми е излишна. Започнах да издавам ново списание, което върви добре. Запознах се с мъжа си, влюбена съм в него, щастливи сме, сприятелих се с дъщеря му. Но... всичко това е на кантар, заради тази жена, която се е вкопчила като кърлеж в нас. Мъжът ми е чудесен човек и зная, че го прави от чувство за отговорност, но все пак трябва да проявява отговорност и към мен, нали така?
Пиша ти това, авторе, за да разбереш какво ще причиниш на жената, която евентуално ще свърже живота си с твоя, ако не решиш радикално нещата.

11.   6, и аз ти хакнах единица, ама не съм като бившата на автора. Много примитивно, плитко и женомразки се изказваш. Нека не отваряме темата за мъжете. Ще те заболи. :)

А ти, авторе, си намери добър адвокат и си вземи децата, ако наистина толкова ги обичаш, но имай предвид, че едва ли някоя би искала да се обвърже с мъж, който вече има деца. От друга страна майка им ще им даде лоши примери, няма да ги възпита добре, все ще ти иска пари и т.н. и т.н.
Накратко изборът е или нова жена, или децата. Много кофти ситуация, наистина. Дано нещата се развият положително. Успех!

12.   Защото жените използват всякакви оръжия срещу мъжа, просто сега си усетил, че използва децата ти. С времето може да е използвала родителите, приятелите, съседите, всичко.

13.   Вземи си едно от децата поне.

14.   Жена съм, която е отгледала сама детето си. Водила съм дело за издръжка, която, когато дъщеря ми беше 9 ти клас, сега е 20 годишна, беше определена от съда на 150 лв. Така че тази, която даваш ти в момента за двете деца е съвсем реална издръжка, която естествено не стига. Ти обаче даваш допълнително за по-големи неща, общуваш с тях редовно, което е чудесно и съвсем не често срещано явление от страна на бащата след развода. На жена си не дължиш абсолютно нищо, добре е да поддържате цивилизовани отношения и да обсъждате важните за децата неща. Но я предупреди да престане да ги настройва безпричинно. Взимай го по график или по-често и запази връзката си с тях. Ако постигнеш това, тя няма да успее в наспройките - децата винаги усещат и преценяват. И последно - трябва да се опиташ да създадеш нова връзка, децата нямат нищо общо с това. Не се затваряй!

15.   "Защо жените използват децата"? - Защото им пада жизненият стандарт. Същото го виждам и аз след почти година раздяла с бившата съпруга.
Месеци наред се борих за нормална раздяла, но пак стана както тя искаше - драматичо, пред детето - "Баща ти те изоставя, той обича чужди жени...той ...той..." Неразумните жени се хващат за детето като удавник за сламка и без какпка свян изливат емоциите си пред него. Добре, че децата виждат и могат да преценят сами отношението на единия и другия към тях и околните.
Винаги съм смятал, че разумният човек преди да предприеме някакво действие като изневяра, ще се замисли пред евентуалните последици. Не знам бившата как си е мислила, че няма да я хвана или пък ще и простя втора изневяра. Жената егоист не я интересува нищо друго освен своето удовлствие. Сега тя плаче и си скубе косите, че ме е изгубила....но вече е късно...ще имаме нещо общо докато порастне детето....след това не искам и да я знам...

16.   Авторе, изглежда че си страхотен баща. Моят бивш например настояваше да впишем в споразумението по-редки срещи с децата, щото няма да можел, разбирай, няма време за тях от хойкане по мадами :))
Бившата ти определено те шантажира. Консултирай се с адвокат как да действаш.

17.   Имаше една индийска драма "закона е сляп" шегувам се! Така юридически са уредени този вид взаимоотношения. Майката (за децата) е важна, а дали е или не е- просто квалификации. И поради тази причина браковете където няма морал и ценности, са оскъдица. Ще те " помпа" паднал си и на "топа" а и да сме честни 520 левчета за две деца е смешничко. Ако си беше със "семейството" щеше да харчиш поне по 2. Хлапетата ще пораснат- те ще оцевят твоите усилия- ситурен съм@

18.   Аз съм на 26, не знам ти на колко си но ... не знам какво има да се чудиш.
Жените никога не са искали да създават на всяка цена семейство, заради самата идея да имат семейство. Жената ражда деца, обича ги, гледа ги, но тези деца са ключът към това мъжът и да я издържа, да се грижи за нея и тя да има едно сигурно бъдеще. Дори и нещо да стане, както при вас, ти си плащаш издръжката и реално тя пак получава пари.
Не и се връзвай изобщо.Да реве, каквото иска да прави. Единственото нешо, което трябва да правиш е да си гледаш децата.
Това е ролята на брака. Да се намери провайдър, който да може да я гледа и да е зад гърба и.
Аз лично силно се съмнявам, че жените изобщо обичат напълно мъжете си или просто играят ролята на съпруга, за да имат комфортен живот.

19.   Защото толкова й е интелекта или е отчаяна и готова на всичко. Мисля, че и на нея не й е лесно, трудно е да си сама жена с 2 деца и да наблягаш на кариерата. Когато някое дете е болно, кой от двамата отсъства от работа? Кой води и прибира децата от училище? Кой учи уроците с тях? Ако си ти, тогава да, жена ти няма оправдание да не започне да работи повече. Но ако тя е изпаднала в депресия, отчаяла се е, редно е да й удариш едно рамо, защото е майка на децата ти. А за децата най-важно е мама да се чувства добре. Подкрепяй я морално. Ти си добър човек, предполагам и тя. За мен нормално е семейния патриархат, в който мъжът се грижи за материалните неща, жената за духовните, като възпитание и отглеждане на децата, никога не си изневеряват и не се разделят.

20.   Не казваш защо сте се развели?

Тя е майка на децата ти, не е някоя непозната. Не става въпрос да я издържаш, но не може да я зачеркнеш, а да оставиш децата при нея. Ако тя е зле и децата ще са зле. Ако искаш да я зачеркнеш - ти вземи си гледай децата.

21.   Номер 20, ти можеш ли да четеш? Разделили са се, защото тя му е изневерила. Това го пише още във второто изречение! Съветът ти да си вземел децата сам по себе си е безсмислен. Това не е негово решение, а на съда.

Авторе, какво да ти кажа... Добре дошъл в реалността! Жалкото е само, че проглеждаш за женската природа, едва след като си затънал до шия в блатото. В момента единственото, което можеш да направиш е ограничение на щетите. Не трябва да се оставяш да бъдеш манипулиран чрез децата си! Не трябва и да жалиш бившата. Щом тя използва съдебната система, за да те репресира, отвърни със същото! Ти сам си дал пример: не платила тока и ѝ го спрели. Нима тази жена тогава може да се грижи за децата ви и да им осигури добър живот? Още няколко документирани случая като този и с един добър адвокат можеш да спечелиш делото за попечителство. Ако го спечелиш, то следващата стъпка е да я съдиш ти за издръжка, след като децата тогава ще живеят при теб. Няма да я жалиш! Колкото повече отстъпваш, толкова повече ще те тъпче! Крайно време е да проумее, че действията ѝ имат последствия.

Надявам се поне, че историята ти тук ще послужи за пример на тези мъже, които все още не са направили подобни грешки. Може би за тях все още има шанс.

22.   Съжалявам ,че преминаваш през това.И най-вече жалко за децата.При мен ситуацията е обратна.Съпруга ми изневери,разделихме се и живее с новата си любов.От година слушам все едно и също - "Нямам в момента,дай ми време" .Една година без един лев за детето.Да,работя.Опитвам се всячески детето да не усеща липси-да е нахранено,облечено,курсове и..и...Но няма как да не се усети разликата,когато в едно семейство са влизали две заплати ,и когато остане само една.Все още опитвам да държа добрия тон,защото смятам,че премине ли се границата последствията са върху децата..Дано намериш разумно решение.Аз за себе си още не мога.

23.   Аз пък бих ти дал нестандартен съвет. Изглеждаш достатъчно по-умен от нея. Намери и ти мъж верно! Можеш да й пуснеш някой, който те дразни теб самия - тя ще му види сметката. Сори, че ти давам някакъв недостоен, женски съвет. Ама помисли си само разходи нерви съдилища.. Само трябва навреме да измъкнеш децата.

24.   " А за децата най-важно е мама да се чувства добре. Подкрепяй я морално."

Стига глупоасти ...

25.   "Не казваш защо сте се развели?"

Не четеш ...

"Разведох се преди три години заради изневяра от страна съпругата ми. "

Пак заповядай!

26.   Не разбирам какъв е проблемът да осигуриш на децата си стандарт, какъвто можеш да им дадеш. В някои държави мъжете плащат издръжка и на жената заради това, че гледа децата им, а те не участват по същия начин в отглеждането. Гледането на деца си е работа.
Ако таткото гледа децата, жената също дължи издръжка, разбира се.
Това е за доброто бъдеще на децата!
Ж

27.   До 26. Е как не разбираш бе драга? Не виждаш ли, че бившата съпруга иска да и се плаща всичко, плюс това за децата, а тя да разполага със заплатата си за себе си. Ей женски акъл. Ами, нека тя да поеме издръжката на децата и разходите на бившия си като е толкова лесно. Ама не желае, много по - лесно е да го изнудва.

29.   Има жилище, има издръжка има и теб, за да поемаш грижи за децата.
С 900 лева заплата и 560 лева издръжка, трбява да да умее, да издържа децата и себе си. Познавам семейства от 4ма, които живеят с подобен доход , ама под наем. Да рискува здравете на децата си, за да източи някакви пари от теб е висша форма на егоизъм. Ако ти пука изобщо за тези деца, трябва да вземеш правата над тях и не ги допускаш до нея. По-добре е, да знаят, че нещо не е анред с майка им и да са с теб, отколкото да живеят с нарцистичен социопат.

30.   "26. Не разбирам какъв е проблемът да осигуриш на децата си стандарт, какъвто можеш да им дадеш. В някои държави мъжете плащат издръжка и на жената заради това, че гледа децата им, а те не участват по същия начин в отглеждането. Гледането на деца си е работа.
Ако таткото гледа децата, жената също дължи издръжка, разбира се.
Това е за доброто бъдеще на децата!
Ж"

Виж сега Ж, много са малко мъжете (от истинските мъже николко) които са съгласни друг да оправя жена им. Тя е избрала "тръпката" (или някое подобно оправдание), нека сега "тръпката" да я храни! Както е описал автора той явно се грижи доста за децата си. Няма как да е същото както, ако бяха семейство и да се сърдят на "мама" (копирам някакво лигаво изказване от по-горе! И каква страхотна комбинация е - сегашното ни положение е - понеже "мама" е я сърбяло!

Авторе, от личен опит съм установил, че даване на много пари на прости хора многократно увеличава проблемите! Когато таванът на издръжката беше 35 лв, давах 50, плащах градина (25) и купувах дрехи и други неща. Тези които тогава даваха по 10 лв издръжка (вероятно не всеки месец) са били "чудесни" бащи. Майка й без никакви угризения настройваше детето срещу мен и сега продължавам да имам проблеми.

Струва ми се по-добър вариант да вземеш децата. Но ако тя е съгласна, иначе шансове почти никакви.

32.   26 едно е да осигуряваш стандарт на децата си съвсем друго е да осигуряваш стандарт на майка им както преди развода.

33.   Толкова ли е важно заради какво се е развел авторът? В случая е заради изневяра, но и да не е заради това какво значение има? Не са щастливи заедно - разделят се и всеки си поема пътя. Дори и да са от онези бивши семейни двойки, които запазват добри и даже приятелски отношения, пак не е коректно да му иска пари, извън тези, които са договорили за децата.
Няма край това нещо, казвам ви. Нашата "бивша" вече два месеца е без ток, но затова пък си е купила телефон за хиляда лева. Как е възможно да работиш и да не отделиш 50 лв. от заплатата си за режийни? За такива суми става дума, но тя пак чака на нас. Може ли да вземаш кредити, за да ходиш на море? И после ние да ги връщаме. Силно съм разтревожена от новия отоплителен сезон. Мъжът ми няма да си остави детето на студено, но да го вземем при нас тя не разрешава, защото тогава остава без "валута" и няма как да ни изнудва, и вече пета година се очертава аз да плащам парното у нас, за да може той да плаща разходите на предишната си жена. Издръжка, учебници, екскурзии, дрехи, джобни, глезотии - всичко това детето го получава от баща си. Той даже (което според мен е грешка) дава на дъщеря си и пари за маникюр - от онзи като на орел. Т.е. към дъщеря си той си изпълнява ангажимента. Но защо трбва да плаща и пиенето и цигарите (половин литър уиски и две кутии цигари на ден) на жена, с която вече не са едно домакинство? Остави й къщата си. Това не е ли достатъчно?
Не съм такъв човек, но му поставих ултиматум: ако разбера, че пак й е платил сметка за битови разходи, просто му събирам багажа и да отива да си гукат заедно. Аз му готвя, пера го, гладя му ризите, глезя го и т.н., осигурявам му уютен дом, в който дом обаче, не влиза нито стотинка от заплатата му, за да може бившата да се развява по курортите! Много го обичам, това мое решение ще ми разполови сърцето, но вече съм го взела. Бракът ни е обречен. Не мога да съм главата на две семейства - съсипах си здравето от работа.

35.   Проблемът е ниските доходи в БГ и като едно семейство се раздели, двама души вече трябват да поддържат не една, а две къщи деца и става ужас и безумие. Все пак всичко опира до пари, ако ги има - всички са ако не по-щастливи, но по-спокойни и доволни!

36.   35, и аз това сe замислих. Средния българин взима около 1000 лв в провинцията, а българката 800-900. Двамата като си докарват 1800-2000 лв, гор-долу се ядва, макар че е трудно. Е, ако примерно изплащат апартамента и се разведат (обикновено мъжа продължава да изплаща, въпреки че не живее там), то мъжа с 1000 заплата кредита ли да си погасява, квартира ли да плаща, издръжка на детето ли да дава? А някой спомена горе, че трябвало да плаща и на майката издръжка, че гледа детето. Няма лошо, ама той какво ще яде в ркайна сметка? А майката с 800 лв и 100 лв издръжка пак трудно ще гледа дете. Ако пък децата са и две, става вече плачевно.

37.   В трудна ситуация се намираш. Жалко и за децата, защото те са най-потърпевши. Вижда се ,че си добър баща и свестен човек. Хубаво правиш, че се грижиш за децата си. Разбира се, че те са на първо място! Дано има повече такива съвестни родители , като теб! Разходите по тях тепърва ще се увеличават ще имат нужда от частни уроци.
Що се отнася до бившата ти не и дължиш абсолютно нищо. Почивката и дрешките в мола са глезотия, за които е трябвало да помисли преди да изневерява. Добре е обаче да поддържате доколкото е възможно,
разбира се цивилизовани отношения в името на децата. Можеш да и предложиш например да взимаш децата по-често от режима и ти да ги водиш на почивка. Ако заведеш дело за правата най-много да ти увеличат режима на виждане с децата, но до там. Така само ще я активизираш да им говори още повече глупости , което е абсурдно и ще окаже влияние върху крехката им психика. Както е казала номер 22 :"Няма как да не се усети разликата,когато в едно семейство са влизали две заплати ,и когато остане само една." Бих допълнила, че нещата не опират само до финансовата страна.
Аз самата съм разведена от 5 години с едно дете на възраст близка до твоите и единственото, което получавам от бившия си мъж е издръжка от 100 лева и от време на време буквално психически тормоз по телефона, но се стремя да запазвам добрия тон. Имам подкрепата и помощ от двете баби, което разбира се не е същото и понякога е нож с две остриета. Всяко дете има нужда от двама адекватни родители, дори и разделени, които никой не би могъл да замени.
Относно връзките не се затваряй! Децата и връзките са две различни неща. Просто трябва да срещнеш правилната жена за теб, а това наистина не е лесно и е въпрос на късмет.
Пожелавам ти кураж и успех!

38.   Искам да ти кажа, че изневярата не е повод за раздяла а за преосмисляне на случилото се и защо се е стигнало до изневярата. Всеки греши, един изневерява, друг обижда, трети има пороци. и т.н.
Второ при такива случай в основата трябва да е любовта и грижа та към децата. Децата имат нужда и от двамата. Не ги разсъсвайте от проблемите ви.
Поговори с жена ти и регламентирай извън издръжката какво Ще плащаш. Поеми сметките примерно. Така няма да и спират тока. Щом купуваш храна и за децата дрешки дано е ок.
Освен това животът продължава. Намери си жена, тя няма да е майка на твоите деца, не е нужно и да ги обича, но трабва да ги приеме за времето, което ще прекарват при теб и да ги уважава. Разделяй нещата ти си баща, но си и човек със свой собствен живот. Само след няколко години, когато станат тинейджъри няма да имат нужда толкова от вас. И последно, колкото и да си ядосан ти още обичаш бившата си жена, нали?

39.   Когато моите родители се разведоха, майка ми постъпваше по същия начин с баща ми. Истината е, че повечето пари даже не стигаха до мен. При условие, че майка ми си имаше добра работа и достатъчне доход да издържа и двете ни, а баща ми си изпълняваше задължението откъм финанси.
Какво да ти кажа. Аз съм жена и не смятам подобно поведение за правилно.
Бях много малка и нямаше как да знам кое е правилно и кое не. Но когато порастнах почнах да вдигам доста скандали на майка ми по въпроса.
След време се преместих при баща ми и той каза, че откакто съм отишла при него, разходите му са спаднали. Смятайте за какво иде реч.

40.   38, как да не е? Когато доверието в едно семейство се изчерпи мисля, че нещата приключат. Проблемите се решават с разговори, комуникация и споделяне. На Вас приятно ли ще ви е, ако половинката работи, като луд, за да осигури нормален стандарт за живот на семейството си а Вие го приемате, като даденост, харчите парите му и понеже Ви е скучно се забавлявате с някой зад гърба му? (говоря хипотетично). За останалите неща съм напълно съгласна. Просто има хора без значение от пола, които са вечно недоволни. На такива хора и звезди да им сваляш нищо не би се променило. Аз също съм против развода, но за мен алкохола, физическия и психически тормоз, безотговорното отношение към децата и изневярата са непростими.
От 37

41.   Дано да прочетеш това което ще ти напиша и да се осъзнаеш. Извън издръжката не си длъжен да и плащаш нищо. Нито стотинка. Време е да и отреже ш квитанцията.,
"Ама дечицата... Ама тока за дечицата" са само повод да продължиш да и плащаш. Да си е натискала парцалите. Спри да си вдигаш телефона извън времето когато трябва да взимаш децата.
"доброто тъпо татенце всичко плаща" така те обсъжда с тъп качите и ти се подиграват зад гърба. Спри да плаща и ще видиш как наглостта и се превръща в злоба.
След няколко години ще си намериш някоя и нещата няма да са ти така.

42.   Прати я , при тъпкача той да плаща , с който ти е изневерила.
Нито стотинка повече от определената издръжка.
Кажи и, че не си сигурен дали децата са от теб!
И точка.
Намери си друга жена, и казваш че другата е по важна за теб и край.
Да се оправя. Да е мислила , когато си е разтваряла краката.

43.   "38. Искам да ти кажа, че изневярата не е повод за раздяла а за преосмисляне на случилото се и защо се е стигнало до изневярата."

На същата логика, ако й направи двойна главата - тя да хваща да мисли - "що така" (едва ли ще е много трудно да измисли). А ако редовно я пошляпва - да продължи с мисленето! Страшна логиката!

Ако все пак на някой му се сторило "разумен" съветът на Н38, ще обясня - изневеряват най-често на добрите мъже. Какъвто е явно и авторът!

П.П.: Н38 често ли се налага да обясняваш на "жертвата" как сам си е виновен или рядко те хващат?

44.   Брат кво значи "изнудване"?? Тези деца кой и ги е направил? И моя баща си наби шута и даже не искаше да плаща издръжка и съм отгледан от майка ми и родителите и, обаче сестра ми имаше психични проблеми, трябваха и пари за лекар за психолог, аз бях болен трябваха пари, трябват пари за учебници за ядене всеки ден, за ток, вода, интернет, за чистене вкъщи, всеки ден са много пари и ги дава Майка ми! Ти незнам кво си мислиш обаче като си правил деца да си мислил, тя и да ти изневерила и нз кво ти не си ли го правил? Мноого се съмнявам да си такъв ангел небесен! И кво майната и на жена ти и на децата ти, изнудвали те! Жалкар си! Тя каквато и да е се грижи за децата ВСЕКИ ДЕН, а ти кво искаш да и хвърлиш едни пари, даже и това не искаш и ае следващата! Както съм мразил баща ми така и ти ме дразниш, нямаш идея какъв живот живеят децата ти обаче мислиш само за парите! Не заслужаваш да имаш деца долна утрепка си и всичко ще ти се върне!

46.   #43, напротив, не е същата логика, защото това са много различни неща. Не казвам, че трябва да се прощава изневяра, а че аргументацията трябва да е смислена.

Авторе, взел си решението да се разделиш. От тук насетне, трябва да имаш волята да направиш това, което е правилно за децата ти. Те ще го разберат и оценят. Не води безсмислени войни, не се връзвай на манипулации. Но и не ощетявай собствените си деца, за да го върнеш на жена си.

Моята майка направи това, заради залитанията на баща ми. Не му се сърдя, защото знам, че никога не са се разбирали и разбирам защо потърси щастие другаде. Но детството ни беше разбито, а сестра ми така и не му прости. Тази жена може вече да няма място да теб, но тя винаги ще е майка, а ти баща, на тези деца. Не им вгорчавай живота, заради едното его.

47.   Номер 38, те вече са се разбрали по колко да плаща за всяко детенце, но майката очевидно иска и нейните нужди да се покриват от човека, чийто живот е съсипала.

48.   44, келеш моли се един ден да не дойдеш на мястото на автора и тогава ще разбереш, че от жена до жена има разлика, бившата му да не си мислиш, че е като майка ти
Ясно е, че си станал мамино синче щом си израстнал без баща и си личи, но автора определено е в кофти ситуация, но явно си малък още

49.   До 44. Много злоба бе. Как прецени, че и авторът е изневерявал? И по - леко с квалификациите кой утрепка кой не. Трябва да отидеш на психиатър задължително. Авторът много точно и е казал, че е готов да приеме децата при себе си. "Аз съм готов да поема децата, ако толкова ти тежат". Да ама бившата иска да стоят при нея щото така е по - лесно да го манипулира и извива ръцете. Авторът плаща общо 520 лв. отделните потребности на децата. Малко ли е? Значи реално тези 520 отиват директно за нея. Ами мойте уважения какво повече иска? Иска старото положение преди брака, а тя да си развява байрака. Е как да стане?
Аз съм ерген, обаче жената на брат ми го остави за друг мъж. Те нямат брак, но имат две малки деца. Взе децата и хукна да живее при него. Живяха 7 м. и той и би шута. Не ще да гледа чужди деца. След това реване, молби искане на прошка. Скъса нервите на брат ми. Е какво той да махне с ръка и да каже "голяма работа, нищо не е станало". Предложи и, да ми децата пак ти прави каквото щеш. Да ама не. Иска при нея щото така е по - лесно да го манипулира и играе по тънката струна. Ами за мен няма нищо срамно една жена да остави децата на мъжа си, т.е. да му даде родителските права, а тя да ходи да си чеше шундафелата, с който иска.
Децата трябва да ги гледа по - отговорния родител. Нова е !

50.   Ау 42, колко крайно. Ти деца имаш лш, знаеш ли как и с колко се гледат? Това са неговите деца. н. 40 е описал какво включва гледането, ще добавя уроци, занимания извън клас, почивки, абе на едно кино за го изведеш си трябват 30 лева. А като са две...ОК, не оправдавам жена ти, но сега цялата тежест по гледането пада върху нея. И призивит от сорта нека й е, удрят по децата. Трябва да измислиш начин да им помагаш, защото страдат те. Като спрат тока и те нямат ток. А това е мега гадно. децата изискват време, пари, внимание, енергия. Умножи по две. Не да е лесно, почти невъзможно е за сам човек. Взе ми ги ти, пробвай, за две седмици. Накрая ще виеш от хималайска мечка. И жена няма да видиш и на снимка, не се шегувам. Нито ще имаш време, ни то място, нито сили.

51.   44 защо да не съм "мамино синче" когато баща ми е боклук и егоистично копеле? С това не ме обиждаш изобщо, предпочитам да съм без баща и да съм момчето на мама обаче да имам живот без скандали и да не ям тупалки защото съм защитил сестра ми, която не е добре психически, това не го разбираш нали?
49 а защо мислиш че децата Искат да отидат при него? Аз не искам да живея с баща ми никога, обаче той е длъжен да ми дава пари и 1 издръжка от 500 лв на месец е нищо, само моите учебници и частните са 200 лева, на сестра ми лекарствата са 80 лв, всеки ден за храна и джобни са над 30 лв, за месец стават много, а за ток, вода и всичко друго не съм мислил, за дрехи, трябваха ми нови маратонки 85 лв, бос ли да ходя? Майка ми плаща всичко, а тоя дебил баща ми не иска да дава, да не си правил деца ве! Утрепка е много ясноСестра ми всеки ден иска банани пиле кроасани друго почти не яде, има кризи, избухва и троши ако не си взема хапчета, тва баща ми не му пука нали? Автора пука ли му кво правят децата му не! Аз като драйфах и щях да умра Майка ми беше до мене не той! Как да не го мразя? Малко мисли от друга страна преди да говориш! АЗ искам да извия на баща ми ръцете и да му счупя мутрата, виж кво ако на автота жената му е изневерила значи е бил боклук и като мъж не само като баща!

52.   Номер 50 е абсолютно прав/а! Точно това имах предвид и аз. Да не говорим, че гледането на деца е работа. Ако децата бяха при него и нямаше кой да помага, колко щеше да плаща за детегледачка например, за да си осигури свободно време и помощ за него и децата? И тези пари детегледачката за децата ли щеше да ги ползва или за себе си? А той пере ли дрехите на децата, дава ли им вниманието, което майка им им дава и т. н., и т. н. Може бившата му да не е цвете, но гледа НЕГОВИТЕ деца, така че айде стига с този балкански манталитет какво бил длъжен и какво не бил длъжен бащата! Като има възможност, защо да не помага? Помагайки на майката, той помага на децата и това е в техен интерес! Ако той ги гледаше, тя щеше да е длъжна да помага. Но в случая не е така!
Номер 26 - Ж

53.   Стига му давахте тъпи съвети и му промивахте мозъка. Деца, ей така от майката не се взимат, особено, след като съда ги е присъдил на нея. Трябва да има сериозна промяна в обстоятелставата, като например майката да е започнала да шмърка линийки за добро утро или да кърка по две бутилки алкохол на ден. Това, че го крънка за пари, не е причина да й вземат децата.

Също така, може да си намери друга жена, не с две, ами и с три деца, ако иска. Едно време баба ми е била с две деца, когато се е омъжила повторно (живеем в България).

Авторе, спри да й даваш пари на тази над издръжката и ако те заплашва, че няма да ти дава деца, подай жалба, има си адвокати за тая работа. В момента, в който ти откаже да ги даде в твоя режим на свиждане - директно в полицията отивай да й свият сърмите. Това е,не е голяма философия.

54.   А защо не пробваш да и плащаш сметките, да купуваш на децата дрехи и други неща. Може и храна да пазаруваш, а да не даваш издръжка. Какво толкова купува с парите, че да не може да ги разпредели, че да и стигат. Просто иска мъж, който да дава. И нарочно не е платила тока, за да може ти да го платиш. На колко години сте?
Просто някои хора не правят сметка, винаги ще си намерят кой да им даде.

1-50 от 62