недоверие
Здравейте, имам си причтел от 2 години, но му нямам никакво доверие. Всичко започна от многократните пъти в които съм го хващала да си пише с друга, аз все прощавах, но в един момент нещата ескалираха за мен. Започнах да се озлобявам да звъня по 10 пъти на ден и да му гледам телефона, чувствах как всяка една жена е заплаха за мен, независимо дали му е приятелка или не. Вече не правих граница от нормално и обсебващо. Намирам се в един кръг, от който не виждам изход. Моля ако някой е преживял нещо подобно да даде съвет.

Коментари

1.   Още първият път, в който видиш, че пише на други, го режеш от живота си. Защото такива не се променят. Той не те уважава и цени достатъчно, че да не търси други, пък ти си хукнала да прощаваш. Защо го правиш? Само не отговаряй, че от любов, че той е идеален за теб и други романтики. Няма такова нещо. Още първият път, в който забележиш нещо такова, поставяш ребром въпроса. Преживях нещо подобно, и му казах така- Щом ти пишеш на жени, и аз ще пиша на мъже, и ще се срещам с тях. Ще имаме отворена връзка, щом така искаш да е. Или направо си казваме чао. Нямаше да простя, просто исках да видя каква ще е реакцията. Бях на път да скъсаме, но все пак исках да дам последен шанс. И се спря, защото на почти никой мъж не му е приятно момичето му да се среща с други, че и да спи с тях. После се разделихме, но просто записахме в различни университети, и разстоянието ни раздели. Може би направих грешка, че тогава му дадох още един шанс, но бях по-малка. Сега вече с такива неща не правя компромис, и направо режа. Животът е прекалено кратък, за да го губиш с хора, които търсят други. Дава се втори шанс, може би трети, но никога 10ти или 20-ти.

2.   Няма ли доверие - няма любов, няма уважение, няма удоволствие, няма нищо.... Разделете се. Да знаеш, че на никого в тоя живот - не можеш да имаш доверие, не и изцяло. Всеки гледа себе си и е нормално, защото ако сам не се цениш, чакай на друг... ще си останеш с надеждите. Ако ти се иска семейство, бъди логична, а не влюбена.

3.   Разбирам те. Говори с него, не е окей да се чувстваш така. Опитайте да стигнете до коренът на всичко това и се помъчете да намерите компромисен вариант. Явно човекът до теб не ти вдъхва достатъчно доверие, което също не е на добре, замисли се.

4.   А какво точно си е писал с тази другата? Ако са си обсъждали сексуалния живот или й се е обяснявал в любов, съветът ми е да го зарежеш, защото никога пивече няма да можеш да му имаш доверие, както си започнала, и все по-зле ще става за теб. Като го оставиш, ще се успокоиш и проблема ти е решен. То е нормално да се озлобиш към някой който те лъже и ти забива нож в гърба. Ако обаче си е писал някакви нормални неща с момичето, тогава посети психолог.

5.   Разкарай го. Няма смисъл да продължаваш с него. Доверие не се връща, загубиш ли го веднъж -край.

6.   Има само един изход- да го зарежеш. Проблемът не е нито в теб, нито в другите жени , а в него. Щом си пише с други, значи явно не държи толкова на връзката ви. Ако не можеш да му вярваш, никога няма да се чувстваш комфортно в тази връзка. Даже да не ти е изневерил наистина, ти вече не можеш да си сигурна в него и вината е негова. Най-добре го остави. Знам, гадно е, трудно е, обичаш го, но по-добре го изхвърли от живота си, иначе ще те съсипе.

7.   Най-добре го остави. Няма смисъл да си съсипваш здравето и нервите.

8.   Никоя жена не е заплаха за теб. Заплаха от какво? Че ще ти го вземе ли? Не, той сам ще си тръгне. Защото не е твое притежание. Защото ти не можеш да контролираш друг човек. Я се постави на негово място- как би се чувствала? А може би не те харесва вече толкова и такава, но няма кураж да се изясните?
Какво е доверието за теб? Гаранции и застраховки, че вечно ще е твой и няма да поглежда встрани ли? Виж сега, никой не е виновен, че по причини разни ти си избрала неправилния за теб мъж. И не искаш да го пуснеш. Излизане от омагьосания кръг ще има, когато спреш контрола и просто си тръгнеш. И се замисли- защо причиняваш всичките тези неща и на себе си, и на него? За да те обича някой друг, трябва първо ти да заобичаш и зауважаваш себе си- банално, но факт. Не можеш да променяш хората, за да са ти удобни. Остани сама за колкото време ти е нужно да се осъзнаеш, чети и мисли, и ще стане с точния човек! Успех!

9.   Даваш муха за четящите, а те го правят на слон. Той нямало да се промени....
Сега си представи обратното. Той те ревнува по същия начин, колеги, приятели, съученици, бивши съученици, даже продавача в супермаркета. Как ще се чувстваш? Дай да вземете да се заключите в апартамента и да не излизате, а?
Всичко е в твоята глава и си болно ревнива. Натрупала си комплекси и затова сега така реагираш, та не се спираш. Възможно и той да ти ги е натресъл, но проблема ти е от друго естество.

Аз давам свобода на хората с които съм. Като злоупотребят си хващат багажа и ги няма. Нямам намерение да ставам роб на слабостите си