Родителите ми не одобряват приятеля ми
Здравейте, аз съм момиче на 21 години и приятеля ми е на 18. С него работим в един хотел и там се запознахме и тръгнахме. Още от началото го харесах много, но не исках да тръгваме, защото си мислех че е още не е порастнал и не знае какво иска. Но с течение на времето разбрах колко е зрял за възрастта си и колко зряло мисли, защото е преживял много неща, показа ми колко много ме цени наистина, харесал ме е от пръв поглед и ми доказа, че не е с мен за единия секс, а наистина има чувства към мен. Заедно сме вече два месеца и половина и смея да твърдя че не съм се чувствала по-щастлива досега с никое друго момче. Винаги знае как да ме зарадва, да ме разсмее и се държи много мило с мен. На всички мои приятелки съм казала за него и много ни се радват и ми казват, че за пръв път ме виждат толкова щастлива с момче. Но родителите ми не го одобряват, защото си мислят че е много малък за мен и нямам никакво бъдеще с него. Даже не искат да им обясня за него, защото си мислят, че знаят всичко. А самите те имат две години разлика във възрастта. За пръв път се чувствам щастлива с момче и ми е гадно, че не могат да ме разберат. Според вас как да им обясня как се чувствам като не искат да им кажа нищо за него?
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Времето ще покаже, щом се харесвате не разваляйте нещата, но и не избързвайте.

2.   Спри да даваш отчет на родителите си, не си малка. Особено като са толкова тесногръди. Все пак ти ходиш с него, не те, гледай си твоя живот и на теб да ти е хубаво. За тях най-важното би трябвало да е детето им да е щастливо, пък ако ще и с извънземно да се хване. Освен това 3 години нищо не е. Имах няколко гаджета, които бяха с по 7-8 години по-големи от мен - абсолютни мишки. Малките деца се държаха по-сериозно тях. Глупави предрасъдъци, бий им игнор.

3.   Т'ва тоя охранителчето ли е?

Що трябва да им обясняваш нещо?

Братан.

5.   Първо, на 21 си жена, не момиче. Второ, тъй като си пълнолетна нямаш нужда от одобрението на родителите си с кого си лягаш. Ограничени са, но това си е техен проблем. Просто им заяви, че ти е гадже и ще остане такъв без значение дали го харесват или не и точка. Не си длъжна да имаш одобрението им, за да си с някого. Ако живееш с тях, по-добре се изнеси, време ти е вече.

6.   Ти ли ходиш с това момче или те? Не мисли, не задълбавай и не се тормози. В крайна сметка ти не дължиш обяснение на никого за изборите, които правиш в личен план.
Остани с момчето, обичайте се и си гледайте връзката. Междувременно отделяй време за разговори с родителите ти, но не подхващай темата за любовта. Ако вие двамата наистина си пасвате толкова и останете заедно още дълги години, родителите ти сами ще осъзнаят, че са сгрешили и ще те подкрепят. Дотогава мнението им не бива да те притеснява, те дори не го познават.

7.   Понякога е добре да се вслушваме в съветите на по-възрастните, защото те имат повече опит и не ти мислят лошото. Особено когато говорим за родители. Ще ти споделя това, че на твоята възраст излизах с едно момче на моите години, което беше абсолютен лентяй и по цял ден играеше видео игри. Нито учеше, нито работеше. Нямаше никакво желание да работи и над нашата връзка. Тогава послушах родителите си и въпреки, че бях много влюбена, го оставих. После си намерих свястно момче и създадохме семейство. Сега съм благодарна на родителите си... много пъти виждат неща, за които ние сме слепи. Мисли в перспектива. Животът е дълъг и това, за което си отваряш очите сега, може да ти ги избоде после и да ти изиграе лоша шега. Успех!