Чувствата или мисълта?
Здравейте. На 20 години съм. Имам приятел, който е с 5 години по-голям от мен и живееше на 20км от моя град. Запознахме се в социалните мрежи и близо 3 месеца си общувахме там, както и по телефона. Не знам дали ще повярвате, понеже аз сама още не си вярвам, но се заобичахме преди да сме се видели. Деня в който се видяхме беше най-вълнуващият случвал ми се някога, когато го видях ми омекнаха колената, а когато ме прегърна направо не мога да ви опиша. Излизахме месец в който ние не спирахме да си говорим и постоянно поддържахме връзка. Осъзнахме че сме си 1вата любов, никой не беше изпитвал подобни чувства до сега. След този месец той замина в град, който е на 100км от моя и се виждахме в месеца веднъж, беше трудно, но решихме да продължим въпреки всичко и така 6 месеца. След които той се върна уж заради мен. Виждахме се рядко понеже бях по-малка и родителите ми не ми позволяваха да стоя до късно, а той беше по-голям и искаше да ме взима с него навсякъде. Понеже аз не можех да ходя с него и това че не беше от моя град се виждахме веднъж в седмицата, разстоянието се отрази и то най-вече на него. Започна да си пише с други момичета, разделяхме се, после той уж осъзнаваше грешката си и се събирахме. И така 3 години. След тези 3 години аз завърших, той беше заминал отново в друг град да учи и аз отидох там заради него, заживяхме заедно и всичко беше просто идеално, а очаквахме че ще се караме повече. Живяхме година и малко и решихме да се върнем в моя град, но се получи така че аз трябваше да се върна месец по-рано от него, понеже работата му не го позволяваше. След като се върнах се видяхме отново и аз видях че има сайт за запознанства, не беше писано кой знае какво, излезе ми с обяснението че с приятелите му на шега си направили и той да не остане по назад. После излезе че има някакъв чат с едно момиче, което преди време бях видяла в телефона му да му пише и беше казал че е дъщеря на негова колежка и го търси за графика. Чата беше изтрит и видях само че го пита какво прави, оказа се че въпросното момиче му е била колежка, а не майка и. Реших да си дадем почивка, но той ми отказа. След седмица той ми предложи и аз му отказах защото предния път той направи така. Накрая му казах че ще е най-добре да се разделим понеже не мисля че човек, който обича ще търси вниманието на друг. Той не искаше това да е края и пак започна с неговите обяснения че ме обича и от време на време прави глупости, но освен чатове друго няма и иска да съм с него. Реших да не се поддавам на чувствата си, а на това какво той прави, а не какво ми говори, въпреки че думите му направо ме засипаха. Затворих му телефона, като това беше "края". Обаче цяла вечер мислех за това и си казах че утре ще му намекна че снощи съм постъпила импулсивно и че не искам това да е края. През деня си писахме и така направих, обаче нещото което видях когато отворих приятелите му в социалните мрежи просто ме изкара извън кожата ми. Беше отблокирал и добавил няколко момичета заради които сме стигали до раздяла и то от скорошните. Вечерта ми обясняваше колко ме обича и че няма да има друга след мен, а на следващия ден видях това.... Въпреки това се надявам да ме потърси, не знам защо го обичам и какво му обичам. Възможно ли е само да съм свикнала с него или това че буквално съм израснала с него? Не знам какво да правя. Иска ми се да съм с него защото знам че се обичаме въпреки тези неща, но не знам дали мога да продължа така напред.... Връзка без доверие има ли бъдеще?

Коментари

1.   Чувствата, но само ако е двупосочно.
Виж, наистина няма смисъл само един от двамата да прави големи крачки заради другия и да доказва любовта си всячески. Когато срещнеш правилния човек, той може изобщо да не е това, което си очаквала. Вие пак ще се карате, пак ще се ядосвате и понякога ще си правите на пук, но ти ще си сигурна както в своите, така и в неговите чувства и това е важното. Моментът, в който си уверена в тези неща, цялата връзка е на съвсем ново ниво. То е едно такова... не знам как да ти го обясня. Може да се притесняваш, че накрая ще се избиете, или пък, че ще отчаете напълно всички около вас, но няма да се притесняваш, че ще се оставите заради глупости. Това е двупосочно чувство, просто знаеш и ти се доказва, че вие двамата, заедно, работите като колектив за общото благо. Ти мислиш първо за него, той мисли първо за теб и всяко ваше действие е с цел вие да бъдете добре като едно цяло, като двойка, като семейство. Тогава човек спира да се страхува и разумът му пак е там, но той работи в друга посока- общото благо. Мъчение е, ако си с грешния човек, защото тогава си пълен със страхове и съмнения... тогава разума ти работи за твоето добро, а не за общото, защото имаш вътрешното усещане, че трябва да се съхраниш... защото само ти се опитваш да се съхраниш и половинката ти не те пази, не се опитва да ти направи добро, не гледа да растеш. Това разликата между правилния човек и грешния и точно там лежи въпроса дали да последваш разума си, или чувствата. Когато човекът срещу теб е точния, сърцето ти го знае и разума го следва, защото ти не се страхуваш за себе си и не мислиш за чуждото мнение.
Сега ти звучи като една приказка, а то наистина не е толкова лесно, но е доказана истина. Малко хора го вярват, но аз съм от късметлиите които дори са го виждали отстрани и не само. Това усещане и тази колективност я има във всеки успешен брак.

3.   Обичате се толкова, колкото обичах грис в детската.

Братан.

4.   Да ти кажа истината каквато я виждам аз, няма да ти хареса, както и на други коментатори. Връзка без доверие няма, но не можеш сляпо да вярваш само на думите на никого. Сигурност няма, дори и в най-щастливата връзка. Не поставяй никого в центъра на живота си, не жертвай времето си за хора, които не те ценят - времето е най-ценното, което имаме, а то не е неограничено. Изритвай всеки от живота си без съжаление, защото теб никой няма да те жали. Чувствата и вълненията може да оцветяват живота, но само ако над тях стои разумът.

5.   Човекът просто не се е наживял още, а очевидно има намерение да го направи. Няма лошо, но не става за сериозна връзка или поне не за сериозна връзка с теб. Най-добре и ти да се огледаш за по-подходяща половинка, вместо да се фиксираш върху него.

Първата любов рязко оцелява, а ако двамата се оженят в ранна възраст и без опит, такива бракове като правило по-късно или се разпадат или си изневеряват. Нормално е - не означава че са лоши хора, просто са с още неоформени характери, всеки тръгва да се развива в различна посока, различни интереси и накрая се оказва, че вече нямат много общо с човека, с който са се събрали преди време.