Подхождате ли си визуално с вашия партньор?
Замислих се... например, харесвам си двама или повече мъже, имаме общо, разбираме се, хубави са, но с някои от тях, не мога да си ни представя като двойка, а с други - мога. На какво се дължи? Нещо в излъчването ли е, нямам идея, но когато ни погледна отстрани, с едни се виждам, да сме двойка, с други - не.
Кажете, смятате ли, че си подхождате визуално с вашия партньор? Опишете се. Приличате ли си, не си ли приличате... Партньорът ви, дали е ваш тип като визия или не е и как ви е повлияло това още преди да започнете връзка?

Коментари

1.   Ами не мисля че има някакво значение дали си подхождате визуално, то влюбването просто се случва и тогава не мислиш за подобни неща! Моя приятел е със сини очи и русолявокестенява коса,малко нисичък ,но все пак по-висок от мен, докато аз съм с кафяво-зелени очи, и кестенява коса , та не знам дали според хората си отиваме , но това няма значение ако обичаш човека , уверявам те. Поздрави! :)

2.   Повечето жени вече не гледат дали си подхождат визуално или дали имат общи гледни точки, единственото което ги интересува е да са финансово и материално богати...

3.   Даа, разбирам те иназ съм си го мисила. Със сегашния ми партньор си приличаме доста дори в стила на обличане, маниери, хранене и така нататък. Той е пухкав и мноогобедър инвиоск и определено се чувствам по на място отколкото с миналия ми партньор. Той беше много добър и мил мъж обаче не беше точно това което търсих като визия и някак просто не ме привличаше все едно бях излязъл на среща с братовчед ми. Той беше малко по-висок от мен и много слаб . Аз винаги съм си харесвала по-пълничките мъже някак просто като застанахме един до друг се чувствах много дебела и много не на място. Докато със сегашния ми партньор се чувствам супер и като го видя че е мечо до мен и аз се чувствам добре , а не да седя до него като някаква тетка дебелана.

4.   Ами, честно казано си имам определен тип. Не всичките мъже, с които съм била са го изпълвали на макс, но като цяло са се вписвали. Веднага фиксирам мъжете с такива черти, а именно, висок, слаб, с тъмна коса и светла кожа.

Лично аз съм по-скоро висока, нормално тегло, светло кафява коса и сини очи, светла кожа. Така че, имаме и общо с типажа, когото харесвам, но имаме и различно.

5.   А аз мисля, че първо визуално се оценяваме и после търсим други допирни точки. Това става съвсем интуитивно, човек се вижда почти всеки ден в огледалото и има изграден усет към своето лице. Без да го съзнава, само като погледне друг образ, той го съпоставя със своят образ. Без много огледи, автоматично намира или не намира прилика с отсрещният образ. Ако намира прилика, образа влиза в обсега на набелязаните, и ако условията го позволяват, може да се развие връзка. Но това важи само за младите години. В процеса на остаряване, образите на хората коренно се променят. Вижте си снимка от преди 30 години и ще се убедите в казаното от мен. Когато се ожених, хората ме питаха това сестра ти ли е, но като остаряхме, прилика изобщо не остана, гена си каза думата. Та така, отначало визуалното привличане е на първо място, всеки търси образ приличащ на неговият.

6.   Точно подхождане не знам дали е, ама са ми казвали, че си приличаме като брат и сестра.

7.   Аз в момента нямам приятел, но с бившия ми изобщо не си подхождахме визуално и го казвам с толкова добри чувства, че не можете да си го представите. Никога не ми е пукало, че не си отиваме, защото се чувствахме прекрасно. Понякога сме получавали странни коментари или въпроси, случвало се е някой да ни гледа объркано, ама на нас все ни е било смешно и не сме обръщали внимание.
Той е висок, синеок, светлокос, с широки рамене, не е пълен, не е и слаб, добре сложен е. Има огромни ръце и крака. Целият е един такъв... висок 1,94. Гласът му е малко особен. Когато си остави брада, човек може да му даде от 5 до 10 години отгоре. Големи очи, големи устни. На този човек дъщеря му ще просто кукла. Той не е моя тип, откровено. Аз не си падам по много високи, по синеоки, по такива с по-светли коси и по-меки черти. Не съм го избрала по визия. Хубав е, наистина е красив, но не беше моя тип.
Аз съм дребна, ама честно. Висока съм около 1,57/1,60, слаба съм. Хората ме съжаляват, ежедневно ми предлагат помощ за най-различни неща. Поне 10 пъти са ме питали дали не тренирам нещо като гимнастика или пък балет. Когато пътувах извън страната, чужденците предполагаха, че съм французойка, защото съм дребна. Аз си мислих, че те са високи, ама се оказа, че не било точно така. Имам кафяви очи, кестенява коса, по-остри черти на лицето. На 22 години съм, а масово ми дават 17.
Бившият ми не можех да го бутна даже, както на шега повечето двойки се закачат. Той вдъхва респект само като застане до някого. Когато ми беше ядосан, исках да го целуна, а не можех да го стигна. Слагах ръце на раменете му и му виках да се наведе, при което и двамата се смяхме. Визуално не си отивахме. Когато се снимахме заедно, аз все се надигах на пръсти за снимката. Буквално съм се качвала на леглото, за да може да го гледам в лицето, докато му викам... което също е повод за много смях. Не си отивахме изобщо, а ми беше толкова весело с него и понякога водихме толкова задълбочени разговори на откровено научно-фантастични теми. Никога не е имало значение, че не си отиваме визуално, даже много пъти това е било причина за шеги между нас.

8.   "Визулано"?! Визуланото трае месец, най-много два...
След това ако единият от двамата не струва, работата отива по дяволите!
Както и обратното - дори и визуланото да е някакъв вид компромис в началото, точните хора много бързо намират общ език и се сработват - нещо което никаква визия не може да замени.
Тези, дето още сте на ниво "визулано", ще ви кажа следното - губите си времето, и сметките ви ще излязат криви!

9.   Приличаме си визуално - даже няколко пъти се е случвало да ни питат дали не сме брат и сестра. Не сме търсили нарочно приликата или да сме подбирали на вид, просто така се случи. И двамата сме тъмнокоси, с много бяла кожа и кафеви очи. 13 см разлика във височината, в негова полза.

10.   Ами, по принцип не си подхождаме изобщо. Визиите ни са тотално различни. И в чисто външен вид, и като облекло, и като изражение. Той винаги изглежда навъсен, докато аз съм лъчезарна. Той носи тъмни дрехи, а аз почти винаги съм в светли. Неговото облекло е ежедневно, докато аз по-често се барвам малко повечко с някой джиджан тоалет. Той е хърбав, а аз с по-ясно изразени мускули.
В началото на познанството ни това ме караше да си мисля, че няма как да стане нещо между нас. Сгреших. Обичаме си се такива.
А и аз определям снимките ни като забавни заради всичките ни разлики.

11.   До 8

Не си разбрал питането ми, нито гледната ми точка.

До другите

Излиза, че не си подхождате визуално с бившите или сегашните си партньори?
Аз имам два типажа, които са коренно различни. Много високи над 190, слаби, руси и синеоки, или средно високи, тъмнокоси, с по-тъмни очи и по-пълни.
Това не е толкова важно, защото говорех за нещо в усещането ми, което не е базирано на сравняване във визиите ни, колкото до излъчването, може би.
Още ми е трудно да си го обясня.

12.   Много наивен и детински ми се струва въпросът. Когато пораснеш, започваш да цениш хората заради вътрешното съдържание, не заради външността. Тя освен всичко с годините се променя, никой не може да победи времето. Както е казано в една много мъдра книга „ Най-важното е невидимо за очите“.

13.   Интересна тема.
Аз съм ниска с черна права коса и тъмни очи. Партньорът ми е висок с тъмна коса и тъмни очи. Според мен се балансираме визуално доста добре. Казвали са ни, че си подхождаме често.
Забелязала съм, че ме привличат мъже с подобни черти. Сините очи дори ме отблъскват, чувствам ги много стунени.

14.   Не си подхождаме визуално с приятелката ми, но това няма значение.
Аз съм доста активен физически, тренирал съм какво ли не- плуване, баскетбол, бокс. Обичам да тренирам и да ходя на планина. Висок съм 190см. Сегашната ми приятелка е леко пълна и не се занимава със спорт. Аз съм леко мургав, а тя доста бяла.
Предишната ми приятелка беше фитнес маниачка. Доста слаба и релефна. Беше руса с пъстри очи, а аз уж си падам по чернооки и чернокоси жени.
Като цяло с никоя жена не сме си ходили визуално. И всяка една е различна чисто визуално. Просто нямам тип.

15.   Вчера видях двойка богаташки охлюв с яка мацка или задръстеняк под 175см с дългокрака секси мацка към 180.см. С мъже кога?

17.   Е, н15, и тези са мъже, ама за други жени. Добре поставяш въпроса. То си е тенденция това с неподходящите.