Мъжете над 40 г.
На 29 г. съм и харесвам мъже над 40 годишни. Разбира се, не всякакви мъже над 40 г., но тези, които харесвам са: умни, възпитани, забавни, чувствителни... Колкото до визията, харесвам по-възрастни на вид мъже, не ги намирам за стари, а за красиви, трудно ми е да видя красота в мъж без бръчки и без прошарена коса.
Сега общувам с двама над 40 годишни, единият е на 47г., другият е на 42 г. Не са семейни, нямат деца. Трудно ми е да избера, но не това е въпросът сега. Всъщност, имам два въпроса.

Защо повечето жени смятат тези мъже за стари, неуспешни (защото нямат семейство), за неподходящи?

Как изглеждам аз в очите на хората с такъв мъж? Визуално, изглеждам по-малка и това е нещото, което ме прави несигурна когато съм с мъж на тези години... В същото време се чувствам много спокойна и на място в компанията на такъв мъж, с по-младите мъже не се чувствам така.

Коментари

1.   Като видя подобна двойка си казвам пореното курве се обзавело с поредния чичак. Не се сърди, ама това е. На 40 и ерген значи че не става за семейство ,или е пълна скръб с жените или някакъв курвар, който само ги сменя и не се задържа с никоя.

3.   И аз харесвам по големи мъже, нормално е. Щом ти харесва, прави го. Какво ти пука за хорското мнение!!?!

5.   Към 1

Те нямат пари, взимат под 1000 лв. заплата и двамата, аз търся други неща в един мъж.
Не се сърдя, че си пълен с предразсъдъци, то си е за теб.

6.   Е, аз също съм като теб, така, че подкрепям такъв вид отношения. Всеки може да си ходи с когото си поиска, това не е работа на другите. Мен не ме привличат млади, само големите мъже, разбира се тези, които са красиви и отвън и отвътре по мой критерий, могат да ми превлекат вниманието. Разбира се не кухи лейки.
И не, не съм курва, нито златотърсачка. Не само големите мъже имат пари, нали ?! А, и това не ми е ценност. Не му гледам пениса, нито парите. Не ми трябват. Гледам човека. Защо пък някои мъжете над 40-50 год. да не са красиви и чаровни ???
Аз пък ги харесвам.
Хората много обичат веднага да слагат етикет на човека. Щом едно младо момиче ходи с голям мъж - хоп - курва, гледала му парите, мъжът пък - с нея за секса. Разбира се, че има такива случаи, но не всички са еднакви, запомнете го. Ще разберете като се поставите на наше място, обаче няма как да стане...
Успех, авторке ! Имаш моята подкрепа.

7.   Какво трябва да те интересува теб защо ние повечето жени не харесва възрастни мъже? Ами ти си напълно свободна да си ги харесваш!
Както хомосексуалните имат право да са такива каквито са, така и ти имаш право да харесваш възрастни мъже, но не е редно да го натрапваш като отваряш чак и дискусии за това, та дори и пускайки теми в този сайт.

Освен това мисля, че не си никаква жена на 29, а си мъж над 40, иначе защо ще питаш защо повечето жени не харесвали такива мъже и.т.н. ...

8.   Здравей,
в абсолютно същото положение съм с тази разлика,че съм на 22. Млади мъже никога не са ме привличали и тук не става въпрос за пари,защото съм от заможно семейство.Друго си е възрастен,улегнал,интелигентен мъж с опит,който само с поглед те разбира,такъв,който е врял и кипял...наричам ги сребърни лисици-галантни и с подход,тънки познавачи на женската психология и тяло,боравят с кадифени ръкавици.Младите са първични,често агресивни,глуповати и егоистични, твърде емоционални и себични. Каквото и да си говорим, това което ми дава моята лисица в емоционален и сексуален план, никога не съм го получавала от млади мъже..моят е на 48. Та,мила, не се тревожи за възрастта му и хорското мнение, коментари винаги ще има, но много по-важно в случая е твоето щастие,спокойствие и комфорт! Дерзай!

9.   Всичко е субективно. Това, което се харесва на един, е отблъскващо за друг. Тук може да се кажат само някакви стереотипи, които макар и верни донякъде, не са приложими абсолютно. Струва ми се, че ти не поставяш някакъв въпрос, а искаш да си поприказваме сладко на кафе?

10.   Правилно си се ориентирала. Сегашните келеши за нищо не стават, камо ли за глава на семейство или за нещо друго още по-отговорно.
Да не говорим, че не знаят от коя страна се държи пушката и ако им се наложи да бранят родината направо ще хвърлят всичко и ще избягат. После дълги години ще ходят на психолог.

11.   Свикнали са на един начин на живоъ и не искат промяна . Не са срещнали жената или не ги искат жените .

12.   В интерес на истината, ако човек е стар ерген, значи нещо не е наред. Ако става въпрос за разведен или вдовец, няма проблем. Иначе 29 и 40 годишен няма нищо странно или страшно. 29 и 49 вече идва малко повечко. Иначе аз съм ти почти в таргета и може да се прежаля и да ти пусна.

13.   И аз имах отношения с една на твойта възраст. Точно 29 години. Още нищо не беше станало кой знае какво между нас, така че не бих казал, че е изневерява, но я хванах и нея да се вижда даже с по старички. Та определено има нещо особено в такъв тип жени. Явно имате вътрешни въпроси за решаване от детството, а ефектът е, че търсите по-възрастни мъже. Обикновено първото ми мнение, колкото и повърхностно да е, че или е с него за пари или си е просто курва, която обича да е с различни мъже. Това за любовта и влюбването на някой друг ..

14.   Какво те интересуват другите! Живей за себе си и гледай ти да си щастлива! Това е най-важното. Н вправиш нищо нередно. Стига те да знаят, че си с тях, защото ги хресваш, а заради портфейла им. Освободи се от предрзсъдъци и грабни щастието! Познавам поне две двойки с такава и по-голяма разлика и си живеят чудеано!

15.   Мило момиче,
"Защо повечето жени смятат тези мъже за стари, неуспешни (защото нямат семейство), за неподходящи?" - тук грешиш. Повечето жени смятат тези мъже за много подходящи за... еднодневни връзки, и са прави. Няма как да очакваш, че мъж над 40, който до сега не е намерил половинката си, тепърва ще тръгне да се обвързва за постоянно, че и деца ще гледа.
"умни, възпитани, забавни, чувствителни..." ли каза - да, такива са, вика му се още обиграни. До тази възраст са сменили вече десетки като теб, знаят как да те омагьосат с празни приказки, да приспят интуицията ти, да си вземат петте пари и да те оставят да пасеш, но може би сам си го търсиш. "Сега общувам с двама над 40 годишни, единият е на 47г., другият е на 42 г." - защо си мислиш, че си на пазар в МОЛ-а, ако някой от тези мъже те беше "грабнал", изобщо нямаше да се колебаеш и да пускаш теми тук - отдавна щеше да си направила избора си и да се гушкате, да си гукате насаме, да чертаете планове за бъдещето си, да мечтаете за собствен дом и дете.

16.   И аз харесвам успели мъже над 40, без деца, защото ако имат такива започват да им обръщат внимание и д а правят голям харч по тях. Аз съм н а 22, сегашния ми приятел е на 43, спортен тип, бизнесмен, много интелигентен. Всички му приятели завиждат каква мацка си е хванал. За половин година ходихме до Куба, Бали, Париж, Миконос и Валенсия. Просто е съкровище. Сега имам очакването и надеждата, че за новогодишната нощ ще получа мечтаното чисто ново Мини Купър с розова панделка. Разбираме се добре, той непрестанно иска да има деца от мен, , и аз започвам да се замислям. Стига съм се хвалила. Успех и сполай ти.

17.   Просто имаш daddy issues. Бие те някакъв комплекс. Трябва да си много наивна ако си мислиш, че мъж на тези години ще гледа на тебе като нещо повече от секс кукла.

18.   16, до 30 ще лапаш за Мини Купъри и почивчици, а след това той ще те смени за някоя нова 22-годишна, а ти няма да се котираш сред бизнесмени, еле пък спортни. Той докато има кинти и на 60 ще се котира, ама твоето котиране ще е още 10 г. После ще си хванеш някой беден балък и ще го вържеш с дете за по-сигурно, за да му цоцаш стотинките. Дано поне имаш някаква професийка и работка, че на 35 свикнала на почивки и захвърлена без ден трудов стаж не знам какви ще ги дялкаш. До каква възраст мислиш, че ще има богаташи, желаещи да им лапаш? 22-годишни проститутки винаги ще има, но ти няма да си още дълго на 22. Поживей си няколко години, докато имаш меркалии.

21.   Имаш едипов комплекс, много хора, мъже и жени го имат.
Вчера си приказвах с един познат, той е на около 47 години.
Вика ми- Младо момиче ми трябва само за секс и развлечение. Да си припомня младините и да си чипкам егото. Ама за вкъщи такова младо яре не ми трябва. Най- добре жената вкъщи, а любовницата в леглото...
Тъй че от мъже над 45 години не очаквай нещо сериозно. Ще те поизползват малко, а като им омръзнеш ще те напуснат. Такива мъже си търсят по- възрастни жени за сериозни връзки на семейни начела.

22.   Както казва 17, това са daddy issues.

Един такъв възрастен, който търси сериозно обвързване го прави просто с цел буквално да хване някоя, която да му роди дете и да му прислугва, особено като одъртее съвсем, а нея после кучета я яли дет' са вика. Но през цялото време и за миг не я зачита като личност достойна за уважение, а я възприема по-скоро като някаква по-нисша форма на живот - сега не ми се пише да изпадам в подробности и примери.

А ако ще говорим и за пари, 5 казва истината, че повечето изкарват под 1000 лв.

23.   Интересно как се виждате като жени на 35-50 години с вашите сегашни избраници или техни връстници , старци на по 70-80, приземили самолета завинаги, с нормалните за старческата възраст болести? Тогава ще пускате теми „Търся млад любовник, мъжът ми не ме задоволява“ и подобни.

24.   Номер 1 , може да не е женен по много причини. Просто да не е срещал това което търси. По-добре сам, а не с грешен човек. Аз работя за 680лв. И допълнитрлно за още 300, на 28 съм и нямам семейство, ама от два месеца съм с 20 годишно момиче, което твърди, че връстниците й нямат усет и не правят това, което правя аз. Преди две години бях с 18 годишна. Същото и според нея. Който си може, може!

25.   16, имам колежка, която тази година чукна 40 лазарника - същата държанка е, ама нещо не и спори в любовта вече. "Чисто новото Мини..." след 10 години е вече трошка, а след още 10 скрап. Същата скръб е и колежката ми, един и купил билет от Швеция, но "забравил" да и плати багажа, друг я чукал, ама забравил да го 'звади, мен ме кандардисва, че можела да готви, ама само на газов котлон.
Сега си силна и вилна, ама ако можеш помислии за после, че да не ти се налага на стари години да се учиш как се бъркат яйца.
Аман от пубери, че и сполай ще пожелават - никой не ви е забранил да се чукате с дърти пергиши, ама що ви требе да се хвалите и акъл да раздавате!

26.   На 23 съм и харесвам зрели и успешни мъже. Виждам тук че сте яко злобарки, които не се котират и са се наиграли със неуспели мъже в живота и сега пържат кюфтета по пеньоар на терасата и псуват добре живеещите в Инстаграм. Е, живота е който как си го направи. Мъж без прошарени коси, пушещ скъпа пура и без собствен бизнес не е мъж а комплексирано животно

27.   На 23 г. с тия дядковци т.нар. от теб успешни мъже, много скоро ще разбереш рекламата Простатата алармира.

28.   Да ви кажа, жена съм, но мога да разбера едно младо момиче от какво се впечатлява в един по-зрял мъж. Съпругът ми е точно на 40 години, аз съм малко по-възрастна от него. Ами, като го гледам, един 25-годишен пикльо не може да му стъпи на малкия пръст - нито като външност, нито като интелект, нито като мъжествено излъчване, нито като опит (включително и сексуален), нито пък като социални умения и галантност към жените. Като нищо би завъртял главата на всяка 20-годишна мома и аз наистина ще го разбера девойчето.

29.   26, ъм чи запри са малко, пояж гуйна, па после плюй - имам съвипускници, които бяха прошарени още на 20-21, имам и такива дето лапат пури по-дебели от п.шките си, имам и такива дето са със "собствен" бизнес (няма защо да ти обяснявам за кавичките) - поне за един от тях мога да кажа, че е 3 в 1, ама по-голяма мазмантия от него не съм срещал през живота си.
Хай честито, и със здраве да си ги носите г-це!

31.   Една позната на 28 се хвана с келеш на 22, отстрани като ги видиш са жалка картинка, тя иска семейство, той искал като станел на 26-28, живота си тече, ама пуста любов, сляпа била

32.   От писанията на девойките тук научих следната велика истина - мъжете на 20-25 или до 30 са някакви пикльовци, глупаци, не стават за нищо, не правят хубав секс и други от този сорт. Жените на същата възраст обаче са много умни, знаещи, стойностни личности и богини в секса. Ха сега, отворете темите от рода на „Млад мъж с възрастна дама“ и „Харесвам по-стари жени“, достатъчно са много в този сайт и прочетете мнението на мъжете за младите момичета. Да ви светна, девойчета - мъжете на 40 вече са ловили на куката доста шаранчета като вас, наслушали са се на глупостите ви, на капризи и плоски номерца, не можете да ги изненадате с нищо. Но пък добре лъскате егото им и самочувствието, че все още ги бива като свалячи и е-ачи, макар, че са пред прага на есента. Една опитна, отракана жена на техните години може и знае много повече от 20 годишна пикла и затова е по-трудна плячка от малката глупачка, която мисли, че всичко, що хвърчи се яде.

33.   Аз към жена над 40. Няма нищо по-хубаво от тялото на млад мъж: говоря от опит. Това е най-сладкия парфюм, най-нежното докосване.
Мъжете на моята възраст, а оособено тези над 50 силно ме отблъскват. Дори избягвам да ги гледам по улиците, а те ме заглеждат. Какво да се прави, разминаване на интересите.
Младите момичета трябва да са с млади мъже!

37.   Здравей, и мен нинога не са ме привличали мъже на моята възраст. Приятеля ми е на 58, много хубав, има тук там някой посивял косъм но още ме е побелял. Висок, много запазен и добре изглеждащ, Умен е и честен и с добро сърце. Притежава качества, кото не се срещата у всеки. Нрка говорят хората, не ме интересува. Ние сме щастливи заедно

38.   До 33
А какво му е на поддържан мъж на твоята възраст, който няма набръчкана и отпусната кожа, няма корем, а мусколесто тяло и гъста коса. Явно е и до ген. Знаеш ли колко 20-30 годишни мъже могат да те отвратят. Ех, как не може да се запозная с някоя като теб и да и покажа на какво е, поддържан мъж в средата на 40-те. Първо - няма да разбереш на колко съм, а когато разбереш вече няма да ти пука, а ще искаш още и още и... :);)

39.   Според мен харесването на по-възрастни, независимо от половете, винаги е било симптом на някакъв проблем. Комплекс, който се изразява в търсене основно на някой, който да бъде зрелият във връзката, да се грижи за теб и да те държи под родителското крило, за да не ти се налага ти да си порастналият и отговорният.

Лично аз винаги съм харесвала мъже на моята възраст. Предпочитам някой, с който да израстваме заедно и заедно да си научим уроците, е не някой, който отдавна е преминал през важните неща и ще ми сервира отдавна изградената си визия за света. А и не мога да си представя да си легна с някой, който е с толкова години повече, някак си друго си е младо тяло.

Но, има и такива хора. Едва ли ще се променят, защото някой някъде е казал нещо. Да си живеят, но да не търсят удобрение от другите, никой не е длъжен да им го даде.

40.   Н. 38 Нищо му няма на такъв мъж, но рядко се срещат. Около мен няма нито един, уви. И аз бих се запознала с теб, не ме разбирай погрешно - хората са различни и не съм казала сакън, нито един над 40. Но просто няма как да стане. Затова ти желая да продължиш да се чувстваш добре в собствената си кожа и повече почитателки :-).

41.   Според мен добре изглеждащите и поддържащи се мъже над 40, които са сами, биха те използвали само за секс. След като не са се задомили до тази възраст в повечето случаи са го направили съзнателно. Не всички мъже си мечтаят за домакиня и деца. От друга страна жените като теб - особено пък на тази възраст 25-35, имат единствената цел да впримчат мъжа и да го използват, за да има кой да ги издържа, когато родят деца. За съжаление картинката е такава.
Позамисли се какво можеш да дадеш ти на един улегнал, успешен мъж. Той без проблем може да си намери жени за секс, така че няма нищо да спечели от евентуална връзка с теб - само ще му вгорчиш живота да ти ходи по свирката и ще правиш сцени на ревност, ако случайно реши да погледне друга.

Имаш по-големи шансове с твой връстник. Не си дорасла за тежка артилерия.

42.   Какви ти 40, аз съм на 38 омъжена и имам връзка с 59 годишен. Няма да ви говоря за съпругът ми и какви са причините да тръгна с друг човек. Не ме интересува, как ще ме оплювате. Само искам да знаете този човек ме кара да съм педя над земята, като сме заедно. Умее толкова много неща, IQ-то му е много, много над средното, помага ми постоянно, много рядко материално. Уважава ме, прави неща за семейството ми, за мъжът ми дори. Не ми казва, че ме обича, но толкова обичана не съм се чувствала никога, а съм имала макар не много връзки преди да се омъжа. Не заради секса всичко това, с тези сили които хвърля за мен може да си има която проститутка пожелае. А, за секса може да не е чудо неземно, но с него разбрах какво е това оргазъм и до ден днешен само с него се получава това. Виждаме се 4-5 пъти месечно и никога не пропускаме прекрасен секс. Не зная ако живеем заедно по често ли ще е или ще избледнее. Ами така, по велик мъж в живота ми няма да има!

43.   Според мен, номер 39 се изрази много правилно и засегна същината на нещата.

Колкото до твърденията, че жена, която излиза едновременно с двама мъже, не е курва... Ами, всеки е свободен да си въобразява и да вярва на каквито си ще измислици за себе си.

46.   Добре де, аз съм на 39 и съм сам. Кажете къде да си намеря момиче, като вас? Защо почти винаги на камък удрям като се пробвам с доста по-млада.
Имах едно 19 годишно гадже (което даже откровено НЕ беше с мен заради парите и истински ме харесваше ), но друга като нея не съм срещал за последните 5 години.

47.   Авторката съм.

Харесвам по-възрастни мъже, защото сред тях ПОНЕ намирам истински интелигентни мъже, с които имам какво да си кажа, имам какво да науча от тях. Не всички са такива, но няма еднакви хора, просто така се е случвало при мен, че са над 40 годишни. Познавах едно момче на 24 г. и един мъж на 35 г. с такива качества, но са изключения.
Харесва ми да общувам с тях. Връзката за мен, в 90% е общуване.

49.   34 годишна омъжена. Любовникът ми е на 48 г. Сексът във връзката ни е просто завършек. Чувството да съм с него е неописуемо, а от секс просто ме изкъртва. Краката му омекват. Само като си помисля за него се подмокрям.
Знам много добре, че ако сме заедно няма да бъде същото, защото ще имаме други грижи и проблеми, и вълшебството ще свърши. Знам и че тази приказка ще има край и няма да се повтори, но усещането си струва.

50.   Твърде много изневеряващи жени има в тази тема. Дали да вярваме на тези самопризнания, или упорито да продължаваме да мислим българката за вярна съпруга и жена? :)

51.   Българката е вярна съпруга и жена само с правилния мъж. Както и при мъжете. Аз никога не съм изневерявал на жена си, просто защото от нея получавам всичко, от което имам нужда.