Незабавно трябва да го напусна
Привет!
Ще опитам да съм кратка и ви моля за съвети.
От 2 години сме заедно с моя приятел, живеем на квартира в София.
С течение на времето осъзнах, че той не е този, за когото се представяше в началото. Позволява си да ме лъже, небрежен е, не иска никъде да излизаме, няма никаква радост в дните ни. Опитвала съм се по хиляди начини да му обясня, че животът е даден, за да го живеем в радост, че ние сме отговорни да си го оцветим и той да е хубав и пълноценен. Не става и не става.
Осъзнах, че съм в депресия. Не мога да спя, а ако заспя - сънувам кошмари, нищо не ме радва, често мисля за самоубийство.
При положение че нещата стоят така, осъзнавам, че единственият вариант е да го напусна. Пробвала съм, както написах, да говоря с него много пъти, но нищо не произтича от това.
И така, какво още ме спира да си тръгна.
Квартирата е негова, не сме я наемали заедно, което ще рече да си намеря. Да, ама заплатата ми няма да стигне да плащам сама квартира. Също така имаме домашен любимец, към който съм силно привързана. Дори да ви изглежда смешно, ще умра, ако остане при него. Не мога и няма да издържа.
Явно наистина е време за промяна, но съм смачкана и чувствам, че нямам сили. А ако остана, ще се досмачкам съвсем.
Какво да правя? Знам, че вероятно съм дала отговор на този въпрос и той е ясен, но ми се иска да чуя и вашите мнения.
Благодаря ви, че ме прочетохте, оценявам го и се чувствам по-малко сама, като знам, че мога да споделя всичко това.

Коментари

1.   Ами като не можеш да си позволиш квартира сама, намери си съквартирантка. Уговори се с приятеля си да виждаш от време на време животното, което гледате и готово.
Ако това не стане, помисли си дали животът ти е по-важен, или животинката.

2.   Хем боли, хем сърби твоята работа. Намери си работа за повече кинти за да имаш за квартира или се върни откъдето си. За любимеца теглете жребий, ако и той го иска. И дано научиш, че не всичко, което блести е злато и да внимаваш със следващия.

4.   Положението, което описваш, е ужасно. Нормално е да си в депресия и да искаш да прекратиш нещата. Не го прави, понежесама каза "ние сме отговорни да си го оцветим [живота] и той да е хубав и пълноценен" - тоест животът ти е твои ръце, както и щастието ти. Помисли добре за решението, което ще вземеш, ако има нещо, дори нищожно малко, в този човек, което все още те влюбва, му дай шанс, но и същевременно му покажи, накъде отиват нещата. Не се страхувай от промяната, но имай предвид, че понякога това, което наричаме "промяна" е просто да се отървем от обстоятелствата, които ни мъчат. Истинската промяна започва от вътре - към нея се стреми и знай, че животът е ценен и имаш възможността да вземеш правилното и доброто решение, когато поискаш - тази власт не може да ти бъде отнета, защото е вътре в теб. :)

5.   При родителите???

7.   Дай да се запознаем... :) Първото мнение по темата сигурно е най-разумното. Намери си готина съквартирантка (или съквартирант хехе, аз) - във фейсбук със сигурност има групи за тази работа. Ако можеш да си вземеш кучето, ще е най-добре за теб, ако ли не - както каза #1, уговори се с него. Ако приятелят ти не е доволен от решението ти, да го напуснеш, може да е афектиран и да не ти даде да вземеш кучето, затова го питай по по-деликатен начин, например: "Ще можеш ли да се грижиш за кучето ни? ". И не се самоубивай <3

8.   По този начин загубих 2 домашни любимеца-продаде ги. Все още ми е тъжно за тях и все още много ги обичам. След като го напуснах стана това. Знам, че много те боли за животните, но понякога се налага.
На много места има обяви за съквартиранти. Дори в ОЛХ

9.   Взимаш си кучето(знам какво изпитваш, ние също имаме куче), намираш си квартира и пускаш обява за съквартирантка или взимаш някоя приятелка. Такива елементарни неща не трябва да те спират да си тръгнеш от него. Няма смисъл да си пропиляваш най- хубавите години в лоша връзка.
Ж 21

10.   Имаш нужда от психиатър, за ди ти помогне да излезеш от депресията. Не е нормално да имаш мисли за самоубийство. Като се пооправиш от лекарствата, ще мислиш по-ясно и вземеш решение.

11.   Нелепостта в приоритетите на днешната жена: 1. домашния любимец, 2. жилището и комфорта, 3. мъжа. Как би трябвало да е: 1. мъжа, 2. комфорта, 3. домашния любимец. Какво щастие при такива сбъркани приоритети?

12.   Напускай го, докато е време, за да не ти слушаме реването после как имате дете и не иска да го гледа или си преуморена от това, че не си мърда пръста за семейството.

Бъдете разумни хаха. И не мислете само с ония си работи, момичета.

13.   А в неговата кожа поставила ли си се той дали не е депресиран заради пари и че осъзнава че не може нищо да си позволите в повече.... Бягството е най лесно, борбата е дълга и трудна

14.   Наеми си стая от апартамент в София. Аз търсих квартира до скоро и в много хубави централни квартали спокойно се намира стая за по 300 лв. на месец. Можеш и по - ниско да паднеш. Аз лично живея с приятеля ми и плащаме наем от 550 лв. за двустаен апартамент в центъра. Мисля, че работещ човек може да си позволи да плаща 250-300 лв. наем - ние в този диапазон търсихме.

15.   Здравей,както е написал номер едно опитай да си намериш съквартирант/ка,няма смисъл да се мъчиш и най-вече да се депресираш заради някого :) Малко хора от тука ще разберат за привързаноста към домашнията ти Любимец !
Човек винаги зависи от някого във този живот , а според мен ти сама си седиш във тази токсична връзка ,просто се вземи във ръце и мисли варианти !
Успех и действай не се мъчи :)

Хей ако имаш нужда да по-говориш със някого или нужда от помощ съм насреща !

Jordi

16.   Ела да живееш при мен, докато си намериш квартира. Ще искам само секс. Пиши ми тук, ако си съгласна, може да се уговорим да се видим.

17.   В София е пълно с хора, които търсят съквартиранти, ама пълно. За един ден можеш да решиш този "проблем", особено сега в началото на учебната година. Докато си пиеш сутрешното кафе можеш да набележиш 5 обяви, на обяд да се срещнеш с няколко човека и да си избереш приятен съквартирант и до вечерта да си се нанесла. Не знам за приятеля ти, но незабавно трябва да спреш с "не мога това, не мога да преживея онова". Можеш всичко.

18.   Добре де, през тези 2 години нямаше ли някакви други мъже около теб? Звучи плашещо живота ти да се е ограничал до домашния любимец, гаджето и висенето вкъщи...Няма как да не е имало поне един, който да ти е допадал много, но си рязала поради ред причини... Помисли в тази посока. Ясно е, че ако ще тръгваш по някакви варианти от миналото ще трябва много секс. Но пък нещата се развиват изключително бързо и е много вероятно от секс приятелчета много бързо да заживеете заедно а и да се окаже, че е твоя човек... А щом държиш толкова на животинката, просто си я взимаш без да се обясняваш и без предупреждение...

19.   Бъди с него докато не си намериш друг и след това отиваш при другия. За животинката първо го попитай дали е толкова привързан и той към нея и дали изобщо иска да остане при него. Предложи му да я вземеш и да я даваш от време на време да я вижда, може той да не се е привързал чак толкова. Късмет!

20.   Авторке,освен че те лъже, това е много общо и може само да мине като извинение пред женската аудитория: "няма никаква радост в дните ни"!

Не казвам, че случаят е такъв при авторката, но вероятно: "Маймуната не се пуска от клона преди да се е хванала за друг"! Тези мъгляви обяснения се дават от жените когато няма проблеми във връзката си, но има друг. Има тръпка с другия, но той няма пари и/или е обвързан.

Ето поне един предлага да реши проблема срещу секс, а този новият иска аванта и сама да се оправяш.

21.   Здравей. Първият ти и най - важен приоритет, следва да бъде здравето ти (в това число и психическото). Според това, което си написала, имаш нужда от психолог и вероятно психиатър, за да ти изпише правилните медикаменти. Депресията е болестно състояние и като грипа, трябва да се лекува. Посети личния лекар и вземи направление за тези специалисти. Т. Е. може да се посетят без това да е разход. След периода на терапия, с вече по-свежо и рационално (подчертавам рационално, а не емоционално обременено) съзнание, начертай план за действие. Горните коментари са добър жокер.

Поздрави,
Д.

22.   От авторката:
Ама, хора, какъв секс, какви пет лева.
Аз го обичам, затова не се решавам все още да го оставя.

23.   Авторката не знае какво иска, сега вече и го обичала.

24.   Моята бивша беше такава. Кучето само я интересуваше и нищо друго, не искаше да се разведряваме по някакъв начин, а само да лежим и да се караме. Реално не се чувствах добре във връзката ни, но за мен беше огромно щастие всяка нейна усмивка. След края ни, теглих чертата и осъзнах със сълзи на очите, че само съм си губил времето с нея, въпреки, че я обичам и до ден днешен!

25.   Авторке, не знам какво очакваш да те посъветваме. Историята ти е написана повърхностно, не може да има сериозни мнения без елементарни детайли. Ето ти и мойто предположение, според мен си много нерешителна, а и имаш сериозно раздвоение на личността. Не съм наясно какъв е точния медицински термин за това, но ако всичко идва от неща, които сама си навиваш в главата ти, може би с години наред. Погледни ситуацията отсрани - хем го обичаш, хем няма радост в дните ви. Хем не можеш да се решиш да го оставиш, хем мислиш всякакви варианти и не можеш да спиш.. Не се обиждай, но с така написана история или тролиш или имаш много сериозен проблем, който няма с кого да споделиш. Съгласен с коментар номер 20, а като гледам твоя явно и сексуалния ти живот е в застой. Не се засягай и за това, но си мисля, че си с 'приятеля' ти само и единствено заради жилището, котката (вероятно) и разни други благинки от ежедневието. Той явно е по-затворен тип и си се наложила във връзката ви. Не каза нищо за другите мъже, там най-вероятно се крие проблема. Не знам защо си мисля, че си имала тръпка с някой друг, но заради самонавиването ти нещата не се ескалирали. И след време си разбрала огорчена как онзи си е продължил живота пълноценно и без теб, а ти тъпчеш на едно място без радост в дните.. и така депресията идва с ефекта на доминото.

26.   Две години е и гаранцията на всички уреди! Толкова трае и гаджелъкът! След този срок техниката излиза от строя-поне в повечето случаи! Гаджелъкът също се разпада! И в други теми виждам, че това време е точно толкова-дали да ходиш с гадже или да си купиш уред-минат ли две години и двете неща излизат от строя!

27.   Номер 24, защо не я напусна и как пък още Я обичаш, а пък всъщност усмивката и била щастие?