Голямата любов или Голямата заблуда
Здравейте, момиче съм на 21г. имам приятел на 31г. Заедно сме от около 5 месеца. В началото всичко беше като приказка, заминахме на далече, за да може да сме далеч от злобните душици и да развиваме връзката си спокойно. Преди да се запознаем и двамата имахме предишни дългогодишни връзки. Почнахме да си пишем след това се видяхме и на втората седмица решихме, че ще заминем. Вече близо 5 месеца сме непрекъснато заедно, той е грижовен много мил и добър човек, но когато се караме все едно става друг. Не мога да си го обясня почва да крещи и да ме дърпа, веднъж ме удари след това каза, че било на шега а бяхме скарани тогава. Е на скоро ме удари още веднъж, но този път сериозно, аз започнах да си събирам багажа, но той плачеше и ме молеше да остана и да останах, но вече не го виждам с онези очи с които го гледах преди, някак по-студено ми е. Не ме съдете много, че реших да остана той наистина е добър човек. Та въпроса ми е как да постъпя в тази ситуация... Да говоря ли с него за тази му ярост или няма смисъл..? !

Коментари

1.   На шега вика ми резна една :D

Припадам... :D

Братан.

2.   Той е много добър човек, но те удря?! Схващаш ли иронията? Просто е хванал достатъчно наивна и с робско мислене,че да търпи всичко. Продължавай все с него, и утре може да те гледаме по новините.

3.   Момиче, тръгвай си докато можеш. Ударите много скоро ще прераснат в бой, после боя в пребиване и накрая не се знае в какво. Най-лошото е, че колкото повече стоиш толкова по-трудно ще си тръгнеш. Жените като теб развиват с времето Стокхолмския синдром-стоят при насилника си и го оправдават за това, че ги удря. Ще чакаш поредната доза бой и неговите сълзи, молби и мило отношение след това. А после пак бой, пак извинения и така до безкрай...ако оцелееш след поредния побой. Знаеш ли, че така може да те удари и да ти нанесе мозъчен кръвоизлив и фатален край само от 1 удар. Започне ли с удари , знай, че няма да е 1 път. И не, не е добър човек. Щом си позволява да те удря, значи е гадняр, който не може да се контролира. И да говориш с него , ще те разбере за няколко дни и после пак ще си е същото. Махни се докато е време. Хубаво си започнала да си събираш багажа. Сега си го събери докато го няма и се махай. Дано да има при кого да отидеш.

4.   Да, наистина - трудно е човек да приеме партньора си за лош въпреки ударите, след като толкова дълго го е виждал като добър, възлюбен и т.н. МАлко прилича на стокхолмския синдром.

5.   Голямата глупост по-скоро.

6.   Прочети книгата "И никога не я откриха" - всичко ще ти стане ясно.

7.   БЯГАЙ! С 200! Ама без да се замисляш повече!

8.   Без да му казваш нещо просто си събери багажа и си тръгни като го няма вкъщи. Той трябва да разбере грешката си и да ти се моли като куче, за да се върнеш.

Домино

9.   Виж сега, мъж съм. Със сегашната ми партньорка сме от 4 години заедно. Караници, спорове, скандали колкото си искаш. Но за тези 4 години нито един път не съм й посегнал. А твоят човек в рамките на 5 месеца ти е посегнал 2 пъти. Тоя човек явно е насилник и манипулатор, а ти доста наивна. Бягай от него!

10.   Проявила си се многократно като патка :Първо, на втората седмица тръгваш за някъде с непознат, второ, той те побийва -ти стоиш. Трето, като как си предствяш отношения с караници? Вие, някакви цигани ли сте, що ли?

11.   Бягай с 200! Човек, който обича и уважава не удря!
Било то и на шега...

12.   Замислете се веднъж защо ви бият!

13.   Аз не си представям да ударя жена, само това ще кажа.

14.   31 годишен какво мислиш ще прави с 21 годишна пикла? Любов ли? Не се заблуждавай.

15.   Има адски много такива истории за жалост... Отстрани - перфектната двойка, прекрасно семейство, любов, деца, всичко точно. Той - стабилна професия, добър баща, любящ съпруг. Тя - винаги до него, хората й завиждат, че дори не трябва да работи и си гледа децата, усмихната. Докато не дойде вечерта и нещо не му прешрака... Тогава любящ се заменя с душащ, целувката с шамар, любовта с мания за власт. Такива като него се зареждат от сълзите на съпругите си, зареждат се от молитвите им да ги пощадят. С времето насилника се научава къде да удря и по колко - за да няма видими белези за пред хората, а жертвата се научава да бъде тиха - за да не чуят съседите и детето. След като най-накрая боя престане, насилника се превръща в малко котенце, умилква се, извинява се, обещава, че ще е по-добър, че повече няма да посяга, че това е за последно. Но не е за последно. И тя го знае, но седи от страх, че ако избяга той ще я намери, че няма да успее да си гледа детето, че няма да може да обясни на обществото какво се е случило, че никой няма да й повярва и да я защити. Но в крайна сметка варианта е или да избягаш или... да бъдеш убита.

И всичко това започва с шамар на шега :) Звучи ти крайно? Това е реална история.

Бягай докато не е станало късно.

16.   Мило момиче, ще ти разкажа моя опит пък ти си помисли...
Та бях на 21 когато с тогавашния ми приятел решихме да сключим брак. Влюбена до уши и виждаща всичко розово не обърнах внимание на подмятания от приятели и познати, че този човек е насилник. Та той беше моя принц, по-любящ от него не съществуваше. Всичко беше просто приказка, приказка която за секунда се превърна във филм на ужасите. Няма да навлизам в безкрайни подробности и преразкази, но месец преди сватбата разбрах, че води паралелна връзка с друго момиче от съседния град. В деня на разкритието ми той се прибра по-рано от работа, но не за да се извини, а за да ми подари първия шамар. Стоях вцепенана, безсилна и уплашена. Когато се разплаках той стана и започна да се извинява плачейки и молейки ме да му простя. Тогава разбира се обичаща и заслепена се поддадох на манипулацията му. (Повярвай ми, мъж насилник е равно на голям манипулатор). И от този ден кошмара започна. Два дни по късно когато му казах че вече не съм сигурна дали решението да сключим брак е най-доброто получих следваща порция “заслужени шамарчета” та той ме обожавал и обичал до полуда и нямало как да позволи да променя желанието си. И пак извинения сълзи и обещания. И така в рамките на две седмици за лека нощ получавах плесник. Вече движеща се като призрак и разиграваща сценарий как казвам не в ритуалната зала, той реши че иска да говорим. Когато каза, че сме зрели хора и трябва да решим какво да правим с бъдещето ни всякъш камък падна от плещите ми. Той сподели мнението си, обясни как се разкайва за действията си. Вече дошъл и моя ред едва събрах сили да кажа “КРАЙ! Аз искам край! ” Тогава ме погледна с насълзените си очи и за първи път се съгласи с мен. Почувствах се щастлива, щастлива защото щях да изляза от този кошмар по възможно на-тихия и цивилизован начин. Обърнах се и започнах да събирам някои от вещите си когато поразяващо тежката му ръка се стовари на главата ми. Обърна ме и се започна с шамари, плесници и така докато се умори или му стана жал ( до днес се чудя какво го накара да спре тогава) остави ме плачеща, хлипаща и с кръв на лицето върху спалнята. Тук вече ще спра с разказа. Само ще кажа че сватбата се разпадна броени дни преди насрочената дата. Сега вече отърсила се от целия кошмар и от болката по тялото ми съм щастлива. Щастлива, че събрах сили да си тръгна. Това е трудното да събереш сили да си тръгнеш, но по-трудно ми беше да призная сама пред себе си, че съм била с насилник.
Някъде там в тези редове се надявам да намериш и правилният отговор за себе си!

17.   Само едно жалко подобие на мъж би посегнало на жена. Сама си отговори на въпроса какво точно правиш с този индивид. Може би чакаш да имаш фрактура някъде следващия път...

18.   Тук, за жалост, има прекалено много такива теми. Насилникът, малката, никога няма да се промени. Изобщо не се надявай на това. И не повтаряй 16-годишния ми опит. Първият ми съпруг беше такъв. Болезнено е за мен е да си спомням и не искам да влизам в подробности. Да, те плачат после. Да, те съжаляват. Да, те молят да простиш. Всичко това е така. Но истината е, че нито им се плаче, нито съжаляват, нито им пука дали ще им простиш или не, защото жертвата е налична, тя е тук - готова да бъде малтретирана още и още, за да се почувства той господарят и повелителят.
Знаеш ли за какво съм отнасяла шамари? Мисля, че го споделих в една друга тема, зададена от дама със същия проблем, така че да ме извинят онези, които вече са чели поста ми там. Та, биел ме е в следните случаи:
- че хълцам
- че съм се забавила с пет минути от магазина
- че съм поканила съседи да им дам автограф на новата ми книга
- че съм изпила една бира
- че пия второ кафе
- че съм купила нарязан хляб, а не цял
- че съм направила сметанова торта, а не шоколадова
- че не му е изгладен панталона
- че са ми откраднали портмонето в трамвая
- че гледам новините по телевизията
- че простирам прането "наобратно"
- че компютъръте блокирал
- че съм поканила гости на рождения си ден
- че се прибирам късно от работа
- че на неговите роднини не им е харесала лютеницата
- че съм си купила чанта
- че съм се обадила на братовчедка му да й честитя Коледа
Списъкът е безкраен. Мога да продължавам още дълго. В един момент осъзнах, че той просто има необходимост от това да излива злобата си върху някой. Нужно му е. И каквото и да правя, както и да се старая, по корем да се повлека, ангелски крила да ми поникнат, пак ще е същото. Тогава скъсах синджира. Преживях няколко доста трудни години преди да си стъпя на краката, защото той всячески ме саботираше с надеждата да се върна. Но устисках и днес съм добре. Ако не щастлива, то поне съм удовлетворена и спокойна. Не съм виждала бившия ми съпруг от години, но поддържам връзка с родителите му, те много ме обичат. Днес на път към тяхната вила минаха през моята да се видим и останаха за обяд. Като ги изпращах, майка му на бившия ми мъж се разплака, прегърна ме и каза: "Добре, че се отърва, моето момиче! "