Влюбен в обвързаната си най-добра приятелка
Здравейте! Знам, че има много да се чете, но проблема е голям. Моля администраторите/модераторите да ми публикуват историята.

Момче съм и най-близкият ми човек е едно момиче. Тя ми е най-добра приятелка. С това момиче сме близки още от както се познаваме, а ние се запознахме преди повече от 2 години. Още тогава направихме няколко месеца чисто приятелство, после стана нещо и сега не ми е точно приятелка - тя е моята несподелена любов. Аз за нея винаги съм ѝ бил най-добрият ѝ приятел, знам от всички хора най-много за нея, денонощно сме заедно и навсякъде и от тогава всички ни мислят за гаджета. Разни случайни минувачи и познати. И това откакто се познаваме. Тя ми дава изключително много любов и не мога да се оплача, аз постоянно гледам да я радвам (както и тя мен), старая се, купувам й любимите ѝ бонбони, цветя и разни такива работи, тя ми прави ръчно изработени подаръци (картички например) или ми купува нещо. Всеки ден си казваме колко много се обичаме, правим си безброй снимки, имаме общ профил във Гугъл да имаме снимките, които правим в Гугъл фотос, защото най-малкото което е никой няма толкова много място за снимки - над 300 хиляди снимки. Ходим да спортуваме заедно - фитнес, отделно нейният любим спорт, а сега обмисляме и още един, но стана множко и последния може да не го тренираме. Много се гушкаме, най-вече аз нея и понякога това я дразни. Но нормално, нали тя не ме харесва. 2 години и половина една огромна несподелена любов. Тя разбра за чувствата ми към нея преди 2 години зимата. След това изобщо не го криех, говорех ѝ свободно за това колко много я обичам и ревнувам от гаджетата ѝ. Правил съм безброй песни и за това колко много ревнувам и колко много я обичам. Тя се съобразяваше с мен, не качваше снимки с гаджетата си дори (във фейсбук например), избягваше местата, където знае, че може да се намирам за да не я видя с него. През това време тя мина през много връзки и с всяка една ме скапваше тотално. Започнах да я лъжа, че я преодолях миналата година лятото, защото започна да се държи гадно, дори прегръдки за здравей и за чао нямаше. И имаше ефект. Чак сега есента взе да се усеща, че още съм влюбен в нея, но имах добро оправдание, че се заблуждава - това, което правя аз, тя го прави същото САМА. Съобщения за лека нощ и пожелания за приятни сънища задължително с "Обичам те" и мнооогоооо сърчица отзад, обичам те за щяло и нещяло. Вярно, тя може и без да ме гушка непрекъснато, но като си я харесвам - харесвам си я. Избягваме да се караме на всяка цена (това после ще е важно) ако не сме на едно мнение. Съобразяваме се с другия или стигаме до такъв вариант, който и на двамата ни харвсва. Просто общуваме един с друг и се разбираме. Но и друго има - рядко сме на различни мнения. Много често имаме едни и същи идеи и мисли, почти винаги, а дори се е случвало да имаме общ сън. За връзките - скоро имаше една, за която разбрах инцидентно, значи още се съобразява с мен. Не знам подробности. Предишната също разбрах инцидентно, като после от приятеля ѝ получих много заплахи, че се срещаме и тя скъса с него. Успокоявах я аз. Каза че има нужда да я прегърна и да я успокоя. На следващия ден се видяхме и я успокоих. Като цяло ние сме най-близки приятели откакто се знаем. Моето мнение е много важно за нея и дори за най-малките неща ме пита за мнение. Имаме дори гривни от 2 части с надпис "best friends forever".

Миналата седмица решихме да излезем с едно момче от предишната ѝ компания от преди да се запознаем просто защото се засякохме случайно. Той е доста по-голям от нея, че и от мен, завършил е и бачка, а тя е 9 клас. След това решихме пак да излезем, тя ми каза, че е сладък. Излязохме с нея и отидохме до работата му да го видим, че ни покани. На следващия ден съм излязъл по работа без нея (което междудругото рядко се случва), викам да отида да го видя тоя какво прави. За моя изненада, тя беше там. Доста неприятна изненада, тя дори не ми каза. Не подозирах какво ще ни очаква на следващия ден. Излязохме пак с него, тя доста го гушкаше, дръшаха се за ръце, после изведнъж - целувка. Стомаха ми се преобърна, отидох на другата улица, защото ми се догади. Не повръщах, но адреналина в стомаха ми дойде наистина много. Ядосвах се, вдигнах кръвно, сърцето ме болеше в преносния и буквашния смисъл. Имах много силно сърцебиене и наистина изпитвах физическа болка, усещах пулса си навсякъде, беше ме страх да не ми стане нещо, щях да полудея. С нас имаше и още едно момче. То остана в колата на гаджето ѝ и ги гледаше как се целуват. 2 часа без да спрат братче, какво е туй нещо. И не го крият. На другия му се доспа, прибраха ме и мен заради него и те останаха 2 часа в колата сами от 00:30 до 2:30. Не са го правили, тя е девствена и не е докосвала дори. На следващия ден излязохме само двамата. Без да искам отворих темата за него и тя ми каза дори какво са правили 2 часа сами. Вика предимно са се целували, но и много са си говорили. Той е решил да я пробва дали ще му пусне, уж дали не е лека. Тя му се развикала, но после бързо са се оправили. Вчера бяхме доста хора излезли, те двамата сякаш ги няма, не общуват с другите. От 3-4 на обяд до 2:30 през нощта само и единствено целуване и 20-30 минути шофиране. Тя дори не ме прегърна за здравей, а бяхме сами преди да дойде той. Аз съм единствения човек, с който тя иска да остане насаме (и като цяло да съм денонощно до нея). Всичко останало с компания. Не ми говори, освен че не ме прегърна. Думите ѝ откакто той дойде се брояха на пръсти. И междудругото всичките бяха към мен. И на него малко му говори, но докато се целуват колко може да каже. За чао също нямаше дори докосване леко някъде, дори пръст с пръст да е. А на него целувка. Е да, няма да ме целуне след като не ме харесва, и то точно пред новото ѝ гадже. Освен че не си говорим, много започнахме да се караме и то за глупости - по-онзи ден, че не ми каза, че е при него тя го направи на скандал, вчера - че съм седнал отпред до него още преди да се прегръщат дори. Не исках да излизам още първия ден, защото бях много далеч от тях, но дойдоха специално за мен. Карахме се по телефона, че не искам да дойда. Вчера стана един гаф за който си мислех, че тя е виновна, но се оказа, че не е. Оставиха ме пред един магазин да купя чипс (бяхме 2 коли), излизам - няма нито една кола. Звъня ѝ, питам я "ало кво става тука?". Тя вика "какво да става?", викам "как какво, изоставихте ме" и тя вика, че не сме. Били минали през тях за малко. Ама аз останах на улицата сам. Тръгнах пеша към тях, казах ѝ, че имам багаж да взимам от тях, иначе направо щях да се прибера. Отивам и пак се карахме и то здраво, викайки ми ми обясни какво е станало, стана ми неудобно, но след това тя ми се развика защо навсякъде има пръснат чипс. Ами ядосах се, че ме изоставиха. Цялата ѝ стена е в топки чипс и стои жълто баш на топка, както със снежна топка като се оцени стена как стои след това. Спука се пакета първо в земята, после 2 пъти в стената, днес като го види пак ще се караме (тя не знае за стените но видя по земята какво става). Преди това се карахме, че тя пита гаджето си да ме вземат с тях да свърша една работа, че са ми на път. Дори не разбрах кога са отишли, после се карахме, че тя ми казала и сега съм я питал какво става. Но тя наистина не ми каза отговора му. Днес имат да ходят пак в моята посока, явно ще си ходя с автобуса, който е и същия час, когато те ще тръгват. Тя няма дори да му каже за мен, в чата тя ми каза, че няма да пита. А момчето няма против. Повече с тях няма да излизам когато са заедно.

Досега винаги съм се надявал да стане нещо между нас и винаги да ми разправяли, че най-дългите, здрави и щастливи връзки идват от приятелството. Баба ми и дядо ми например никога дори не се карат, като мен и нея са преди да срещне тоя. Майка ѝ и баща ѝ също са неразделни и отначало са били приятели. Моите родители тръгнаха по любов и са разделени сега, другите ми баба и дядо също и примери много. И това супер много ме надъхваше да не се предавам (макар че много пъти съм се опитвал да я забравя, не се получава. Не мога. С колко други момичета тръгнах и не става и реших, че няма смисъл да се опитвам и съм безсилен). Обаче вчера разбрах, че приятелката ми и гаджето ѝ преди като са били в една компания са били близки приятели, но после започна да се събира с мен. Вече трета вечер го държа на 30-40 минути сън, онзи ден много го мислех, вчера беше много натрапчива мисълта за това каквото се случва, после изпаднах в паника, тая вечер се скъсах от рев. А и защото е много по-голям от нея ме притеснява още повече по принцип за всичко, но да не го направи с него най-много, че знае как да си иска.

Преди съм се опитвал да я забравя по какви ли не начини. Но да си кажа честно - нямам това желание. А и дори да се опитам отново, ние учим заедно, излизаме заедно, на тренировки ходим заедно, цялото ни ежедневие е общо. Не стига, че няма как да стане да не съм до нея, но и един ден само да сме отделени един от друг и ни е самотно и мега гадно, и криво, и нищо не ни върви. Просто сме свикнали до такава степен един с друг, че няма как.

Какво да правя да се обвържа аз с нея? И имам ли изобщо шанс (мисля че да, то е неизбежно, но все пак да питам)? Дали това ще е най-добрата й връзка някога (с мен АКО тръгнем някой ден)?
Какво да правя да спрем да се караме?
До колко според вас ще им продължи връзката, имайки предвид, че са били близки приятели?
Възможно ли е да го направят?
Защо той така ѝ повлия и се промени толкова много към мен? И може ли тя да ме остави?
Възможно ли е да не го крие от мен и да държи да съм там и да се държи така с мен защото е надушила, че още съм влюбен в нея и само я лъжа, че не съм?
Как да приема връзката им?

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Пич, не схващаш ли, че си излишен? Къде се буташ. Двамата са си двойка, много ясно, че ще се целуват и ще искат да прекарват време сами.

2.   Пийте ги тея хапчета бе хора...

3.   Ей, младеж, аз ако бях написал такъв ферман за някоя мацка, щях да се гръмна. Ти да не си жена, да седиш половин ден да пишеш и рониш сълзи? Я се стеги малко и я за"би тая. Тя не е единстена на света. Не си заслужава да си губиш времето с такава.

4.   Тези работи с приятелството са ми ясни, достатъчни ми бяха 5 реда да прочета. Аз като тебе чаках почти 2 години най-добрата си приятелка, която за разлика от твоята беше само с един през това време, но беше нещастна с него. Така и не я дочаках, намерих си друго момиче и продължих. При тебе не знам да ти кажа, много сте малки, обаче шансовете са ти минимални. Опитай да си с друго момиче, може да изревнува, може и ти да се влюбиш в другата и да я забравиш добрата ти приятелка. Успех.

5.   Голям си сладур! Жена съм и ще бъда откровена. Няма истинско приятелство между мъж и жена, както виждаш все единия има чувства. Но най-лошото е, че тя го знае и въпреки това не стеснява контакта си с теб, т. е. използва емоционалната тръпка с теб за вдигане на самочувствието си. Малък си още да го разбереш, но ако тя наистина няма нищо към теб отдавна щеше да спре да те търси. Според мен се храни някак си от твоята любов за самочувствие и в същото време те пази за резерва, ако остане много отчаяна, което е супер тъпо. Според мен я отеби, кофти звучи но това не са ти филмите, където ще избухнеш ще и се обясниш в любов и тя да ти скочи отгоре, просто този шанс е минимален, защото тя знае че от 2 години има възможността да бъде твоя и не предприема нищо, най-вероятно и останалите ви близки те съжаляват, че си във френд зоната.

6.   Ей, не човек, а желязо! Значи тя "здраво" реди бройки, а на теб понякога ти е гадно? Предполагам дори и да станете гаджето няма да имаш против да "захожда", обясни й това може това да й се стори още по-перкспективно. И всъщност спрямо това което ти казва, че прави с другите, разликата е, че с теб не се целува? И как искаш: и с теб да се целува, само с теб всичко? А казвал ли си й, че имаш "физиологични нужди", може пък нейната извратена представа за приятелство да допуска помощ в тази насока!

7.   Ще те забрави със сигурност, защото си още дечко, а момичетата бягат от такива. Остави я на баткото, той знае как да борави с нея. От две години сте заедно, а се държиш като дете, момичето не иска разводач, а ебач. Остави ги на мира, не се натрапвай, ще станеш противен!

9.   Ти си гей. Още не си го осъзнал, ама сигурно ще ти дойде до главата някой ден.
Ти си ѝ приятелка. Защо тя да иска да си е гадже с приятелката, като тя не е гей?

Братан.

11.   Аз не съм имала този късмет да имам най-добър приятел. Но има много предимства: Най-добрият приятел (който е влюбен в теб) винаги е на твоето мнение ( с цел да ти се хареса), подкрепя те, винаги е насреща, когато имаш нужда да споделиш нещо, глези те, гледа да те зарадва, когато си тъжна, винаги е готов да ти върши разни услуги, за да излиза, че видиш ли е силен и стабилен мъж, винаги можеш да му се оплакваш, да споделяш, да го занимаваш с драми и глупости. А най-хубавото от цялата работа е, че дори не ти се налага да спиш с него ;)

Ж21

13.   Цял роман роман си написал, бе момче! Не пишеш на колко си, но явно си малък и има още много да учиш за любовта, жените и т. н. Не се обиждай, но това, че си приятел на някого не значи 24 часа и 7 дни в седмицата да си лепнат за него и да се влачиш и в тоалетната едва ли не подире му. Човек има нужда и от лично пространство и от самота, не непрекъснато някой да му диша във врата. Толкова ли не можеш да си намериш някакво занимание САМ, че трябва нон стоп да си с момичето и/или други хора? Не усещаш ли на моменти, че си досаден и просто излишен? Тя се целува с гаджето си, ти стоиш и зяпаш? Където са двама, няма място за трети, не си ли го чувал? Няма шанс да тръгне да върти любов с теб, ако те искаше за гадже да го е направила за 2 години. Тя не гледа на теб като на мъж, а на дружка. Казали са ти го и по-нагоре. Постъпи като мъж, вместо да ревеш, отдръпни се, разреди контактите с нея и си потърси друго момиче. Един ден като пораснеш ще се чудиш на ума си.

14.   Много подкрепяте обаче! Гей съм, сляп съм, излишен съм... Обаче имаше и свестни коментари като номер 11 например. Пък до останалите - гледайте си работата и не пишете повече коментари на никоя статия, моля ви. За ваше сведение, 2 седмици след като написах тази статия тръгнахме и по цял ден се целуваме, прегръщаме и сме заедно непрекъснато. Продължаваме с тази наща схема да се разбираме и всичко е просто перфектно. Желая ви приятен ден!